تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: ***مشاوره بین انتخاب کارت گراقیک های r9 290x و 970oc بدون توجه به قیمت ***

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض ***مشاوره بین انتخاب کارت گراقیک های r9 290x و 970oc بدون توجه به قیمت ***

با سلام به همگی
    می خواستم بدونم بدون توجه به بحث قیمت ( قیمت مهم نباشه در مقایسه چون برای من یک قیمت هست هر دو )
    GIGABYTE Radeon R9 290X Windforce 1000MHZ 4GB 5.0GHZ

در برابر

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] z

1- کدوم کارت قویتر و بهتری هست و با dx12 سازگار تر هست ؟
    2- برند خاصی رو توصیه میکنید و برند بهتری از گیگابایت هست در مجموع ؟

3- فعلا اگر پول خرید پاور نداشته باشم و تا پولم جور شه بخوام با پاور قبلیم از این کارت ها استفاده کنم ( گرین 530 وات هست ) و بازی هم نکنم اصلا فقط کارهای روزانه تا پاور جدید بگیرم امکانش هست ؟

سیستم هم قوی هست

ممنون
    Last edited by dooste.man83; 31-03-2015 at 12:53.

2. این کاربر از dooste.man83 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام من هم همین سوالو دارم
    gtx 970 با توجه به مشکل حافظه ای که داره بهتره یا giga 290x
    نمیدونم تو بازارچه ی لیون کامپیوتر همه دارن 970 میفروشند؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام من هم همین سوالو دارم
    gtx 970 با توجه به مشکل حافظه ای که داره بهتره یا giga 290x
    نمیدونم تو بازارچه ی لیون کامپیوتر همه دارن 970 میفروشند؟
    بحث اصلی اینه که گفته میشه با اومدن dx12 کارت 290x حدود 33% از کارت gtx980 هم قویتر میشه !!! و همینطور از titan x هم قویتر میشه !!! ( منبع معتبر با بنچمارک اعلام کرده )

از طرف دیگه کارت های amd تو کارهایی مثل ماین و ... هم کاربرد دارن

و در آخر هم کارهای سری 970 هم که فعلا تو بازار هستن اون مشکل 3.5 گیگ رو دارن

فکر کنم برای همین قیمت کارتهای 970 اینقدر از 290x ارزون تره
    Last edited by dooste.man83; 31-03-2015 at 12:50.

5. این کاربر از dooste.man83 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

بحث اصلی اینه که گفته میشه با اومدن dx12 کارت 290x حدود 33% از کارت gtx980 هم قویتر میشه !!! و همینطور از titan x هم قویتر میشه !!! ( منبع معتبر با بنچمارک اعلام کرده )

از طرف دیگه کارت های amd تو کارهایی مثل ماین و ... هم کاربرد دارن

و در آخر هم کارهای سری 970 هم که فعلا تو بازار هستن اون مشکل 3.5 گیگ رو دارن

فکر کنم برای همین قیمت کارتهای 970 اینقدر از 290x ارزون تره
    سلام اول اینکه تست هایی که شما دیدید فقط تست Draw Call بوده که نمیتونه نشانگر قدرت نهایی کارت با DX12 باشه ولی خب فاکتور مهمی هست
    دوم اینکه ماین کردن یه چیز شخصی هست و هر کسی اون رو انجام نمیده اما اونم نکته مثبتیه
    سوم اینکه قیمت 290X و GTX 970 تقریبا یکی هستن که میتونید در قسمت Google Shopping قیمت های واقعی رو مشاهده کنید

قدرت 290X تقریبا در اکثر موارد بهتر از GTX 970 هست و در رزولوشن های بالاتر کارت های AMD بیشتر خودشون رو نشون میدن ( ظاهرا به خاطر پهنای باند بیشتر حافظه )

به نظر شخصی بنده 290X انتخاب بهتری هست . هم مشکل 3.5 گیگ رو نداره هم در کل قویتره و اینکه با DX12 ظاهرا ( حداقل از نظر Drawcall ) پتانسیل بیشتری خواهد داشت .

7. 2 کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

شاید سوالم ساده باشه
    اما جدیدا دیگه بحث فیزیکس ندیدم اصلا در کارت های انویدیا مطرح باشه ...قبلا یادم هست خیلی روش مانور میدادن

آیا دیگه دوره ی فیزیکس گذشته و اهمیتی نداره ؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

شاید سوالم ساده باشه
    اما جدیدا دیگه بحث فیزیکس ندیدم اصلا در کارت های انویدیا مطرح باشه ...قبلا یادم هست خیلی روش مانور میدادن

آیا دیگه دوره ی فیزیکس گذشته و اهمیتی نداره ؟
    خب نمیشه بگیم مطرح نیست . قطعا همونطور که ماینیگ یه نکته مثبت در مورد AMD هست PhysX هم نکته مثبتی برای Nvidia هستش .

اما تعداد بازی هایی که از PhysX استفاده میکنن خیلی زیاد نیست . البته PhysX زمانی که گرافیک Nvidia نداشته باشین خودکار با CPU پردازش میشه که البته کند تر هست و ممکنه در بعضی موارد فریم ریت رو پایین بیاره
    و یک سری از بازی ها وقتی گرافیک Nvidia نداشته باشید کلا خودکار PhysX رو خاموش میکنن .

شخصا برای من فاکتور مهمی نیست . و البته میتونید یک کارت دوم ضعیف تر برای PhysX خریداری کنید اگه براتون مهمه

10. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

خب نمیشه بگیم مطرح نیست . قطعا همونطور که ماینیگ یه نکته مثبت در مورد AMD هست PhysX هم نکته مثبتی برای Nvidia هستش .

اما تعداد بازی هایی که از PhysX استفاده میکنن خیلی زیاد نیست . البته PhysX زمانی که گرافیک Nvidia نداشته باشین خودکار با CPU پردازش میشه که البته کند تر هست و ممکنه در بعضی موارد فریم ریت رو پایین بیاره
    و یک سری از بازی ها وقتی گرافیک Nvidia نداشته باشید کلا خودکار PhysX رو خاموش میکنن .

شخصا برای من فاکتور مهمی نیست . و البته میتونید یک کارت دوم ضعیف تر برای PhysX خریداری کنید اگه براتون مهمه
    بازی های مطرح در حال حاظر ازش استفاده میکنن ؟

cpu من 4770k هست فکر میکنید بتونه جای فیزیکس رو پر کنه تا حدودی؟

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

دایرکت ایکس 12 عملکرد کارت‌های مختلف رو تا حدی افزایش میده و نمیشه گفت R9 290X از این لحاظ به GTX 970 برتری داره. برای سنجش این افزایش کارایی باید تا زمان عرضه دایرکت ایکس 12 صبر کرد و در حال حاضر هیچ اظهار نظر قطعی در این مورد نمیشه کرد.
    نکته بعدی تفاوت قیمت این دو کارته. با اینکه در ابتدای بحث گفتید که قیمت رولحاظ نکینم، اما این اختلاف خیلی بیشتر از چیزیه که بشه به راحتی ازش چشم‌پوشی کرد. GTX 970 حدود 700 - 800 هزار تومن از R9 290X ارزون‌تره.
    نکته بعدی اینه که این دو کارت از دو نسل مختلف هستند. AMD هنوز کارت‌های سری 3 خودش رو عرضه نکرده و نمیتونیم سری 2 کارت‌گرافیک‌های این شرکت رو با سری جدیدتر و پیشرفته‌تر Nvidia مقایسه کنیم.
    این دو کارت عملکرد بسیار مشابهی دارن. در بعضی شرایط GTX 970 با اختلاف میلیمتری برتری داشته و در بعضی موارد دیگه R9 290X کمی بهتر بوده. در کل میتونیم بگیم که از لحاظ عملکرد هر دو در یک سطح هستند.
    اما با وجود عملکرد مشابه، GTX 970 کارت بسیار خنک‌تر و کم مصرف‌تریه. برای GTX 970 به 550 وات پاور نیاز دارید در حالی که برای R9 290X حداقل باید به پاور بالای 600 وات فکر کنید. این موضوع باز هم هزینه‌های شما رو برای استفاده از R9 290X افزایش میده.
    مشکلی که در مورد Vram کارت GTX 970 بهش اشاره شد درسته. اما در نظر داشته باشید که هر دو این کارت‌ها برای رزولوشن FHD پیشنهاد میشن و در رزولوشن‌های بالاتر به چالش کشیده خواهند شد. در رزولوشن FHD هیچ وقت به بیش از 2 گیگ Vram نیاز پیدا نخواهید کرد. تقریباً تمام بازی‌های امروزی به کم‌تر از 2گیگ Vram احتیاج دارن اما بازی‌های بسیار معدودی هم هستند که تا نزدیک 2.5 گیگ Vram لازم دارن. به هر صورت تحت هیچ شرایطی هیچ بازی‌ای در آینده به بیش‌تر از 3.5 گیگ Vram در رزولوش FHD نیاز نخاهد داشت و این اشکال در حافظه GTX 970 مشکلی رو در عمل برای شما ایجاد نخواهد کرد.

با این توضیحات به نظر من GTX 970 نه تنها کارت ارزون‌تریه، بلکه جدیدتر، خنک‌تر و کم مصرف‌تر هم هست و قطعاً در مقایسه با R9 290X انتخاب بهتریه.
    در مورد برند انتخابی کارت‌ها پیشنهاد من هم گیگابایت هستش. مدل OC WF X3 یا G1

13. 2 کاربر از kaveh-gh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

دایرکت ایکس 12 عملکرد کارت‌های مختلف رو تا حدی افزایش میده و نمیشه گفت R9 290X از این لحاظ به GTX 970 برتری داره. برای سنجش این افزایش کارایی باید تا زمان عرضه دایرکت ایکس 12 صبر کرد و در حال حاضر هیچ اظهار نظر قطعی در این مورد نمیشه کرد.
    نکته بعدی تفاوت قیمت این دو کارته. با اینکه در ابتدای بحث گفتید که قیمت رولحاظ نکینم، اما این اختلاف خیلی بیشتر از چیزیه که بشه به راحتی ازش چشم‌پوشی کرد. GTX 970 حدود 700 - 800 هزار تومن از R9 290X ارزون‌تره.
    نکته بعدی اینه که این دو کارت از دو نسل مختلف هستند. AMD هنوز کارت‌های سری 3 خودش رو عرضه نکرده و نمیتونیم سری 2 کارت‌گرافیک‌های این شرکت رو با سری جدیدتر و پیشرفته‌تر Nvidia مقایسه کنیم.
    این دو کارت عملکرد بسیار مشابهی دارن. در بعضی شرایط GTX 970 با اختلاف میلیمتری برتری داشته و در بعضی موارد دیگه R9 290X کمی بهتر بوده. در کل میتونیم بگیم که از لحاظ عملکرد هر دو در یک سطح هستند.
    اما با وجود عملکرد مشابه، GTX 970 کارت بسیار خنک‌تر و کم مصرف‌تریه. برای GTX 970 به 550 وات پاور نیاز دارید در حالی که برای R9 290X حداقل باید به پاور بالای 600 وات فکر کنید. این موضوع باز هم هزینه‌های شما رو برای استفاده از R9 290X افزایش میده.
    مشکلی که در مورد Vram کارت GTX 970 بهش اشاره شد درسته. اما در نظر داشته باشید که هر دو این کارت‌ها برای رزولوشن FHD پیشنهاد میشن و در رزولوشن‌های بالاتر به چالش کشیده خواهند شد. در رزولوشن FHD هیچ وقت به بیش از 2 گیگ Vram نیاز پیدا نخواهید کرد. تقریباً تمام بازی‌های امروزی به کم‌تر از 2گیگ Vram احتیاج دارن اما بازی‌های بسیار معدودی هم هستند که تا نزدیک 2.5 گیگ Vram لازم دارن. به هر صورت تحت هیچ شرایطی هیچ بازی‌ای در آینده به بیش‌تر از 3.5 گیگ Vram در رزولوش FHD نیاز نخاهد داشت و این اشکال در حافظه GTX 970 مشکلی رو در عمل برای شما ایجاد نخواهد کرد.

با این توضیحات به نظر من GTX 970 نه تنها کارت ارزون‌تریه، بلکه جدیدتر، خنک‌تر و کم مصرف‌تر هم هست و قطعاً در مقایسه با R9 290X انتخاب بهتریه.
    در مورد برند انتخابی کارت‌ها پیشنهاد من هم گیگابایت هستش. مدل OC WF X3 یا G1

قیمت داخل ایران 400 500 تومن گران تره به خاطر وارد کننده های نامردیه که فقط سود خودشون رو در نظر میگیرن در حالی که در عمل 290X حتی از 970 ارزان تر هست ..

مسئله بعدی اینکه خیلی از سایت ها از اینتل و انویدیا پول میگیرن که به نفع اینها عمل کنن ، مثلا تنظیمان بنچمارک رو جوری میذارن که روی کارت های انویدیا فریم ریت بیشتری بگیرن.
    و متاسفانه یکی از اینها Anandtech هست و من چند ساله دارم اینو میگم اما کسی باور نمیکنه

این یه مقاله بسیار بلند که این مسئله رو تا حدی روشن میکنه براتون همراه با مدرک : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از سایت هایی که در این سال ها از جانب داری و طرفداری دوری کرده guru3d بوده که بنچ مارک هاش همیشه مورد اعتماد بودن ( مثلا به تفاوت عجیب بنچ مارک 970 در این سایت و anandtech دقت کنید !! )

جالبه که در این سایت اکثر بازی ها ( بالای 1080P ) کارت 290X بیشتر فریم میده

یا مثلا جالبه که چطور تست Fire Strike در Guru3d کارت 290X بهتره ولی مثلا در اینجا برعکس :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( تستی که نباید اینقدر اختلاف وجود داشته باشه بین 2 سایت ! )

در کل به دلیل سابقه بد اینتل و انویدیا در رشوه دادن های زیر زیرکی خیلی به تست ها نمیشه اعتماد چندانی کرد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته ای که اینجا باید بهش توجه داشته باشیم اینه که در این سایت از بهترین درایور AMD یعنی Omega که بهبود زیادی در FPS بازی ها داده استفاده شده ( بر خلاف اکثر سایت ها که 14.9 یا 14.4 استفاده کردن )

اما خب با توجه به اینکه وارد کننده های نا محترم در ایران پول خون باباشون رو میگیرن 290X رو نمیتونین با قیمت واقعی پیدا کنین و قویتر بودن 970 در رزولوشن های زیر 1080 یه واقعیته

اما قبل از انتخاب 2 چیز رو در نظر بگیرید : یکی مشکل memory کارت 970 رو و اینکه میتونید کارت مورد نظر رو به صورت اینترنتی از خارج کشور سفارش بدید و قیمتش براتون ارزان تمام میشه .

15. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

قیمت داخل ایران 400 500 تومن گران تره به خاطر وارد کننده های نامردیه که فقط سود خودشون رو در نظر میگیرن در حالی که در عمل 290X حتی از 970 ارزان تر هست ..

مسئله بعدی اینکه خیلی از سایت ها از اینتل و انویدیا پول میگیرن که به نفع اینها عمل کنن ، مثلا تنظیمان بنچمارک رو جوری میذارن که روی کارت های انویدیا فریم ریت بیشتری بگیرن.
    و متاسفانه یکی از اینها Anandtech هست و من چند ساله دارم اینو میگم اما کسی باور نمیکنه

این یه مقاله بسیار بلند که این مسئله رو تا حدی روشن میکنه براتون همراه با مدرک : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از سایت هایی که در این سال ها از جانب داری و طرفداری دوری کرده guru3d بوده که بنچ مارک هاش همیشه مورد اعتماد بودن ( مثلا به تفاوت عجیب بنچ مارک 970 در این سایت و anandtech دقت کنید !! )

جالبه که در این سایت اکثر بازی ها ( بالای 1080P ) کارت 290X بیشتر فریم میده

یا مثلا جالبه که چطور تست Fire Strike در Guru3d کارت 290X بهتره ولی مثلا در اینجا برعکس :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( تستی که نباید اینقدر اختلاف وجود داشته باشه بین 2 سایت ! )

در کل به دلیل سابقه بد اینتل و انویدیا در رشوه دادن های زیر زیرکی خیلی به تست ها نمیشه اعتماد چندانی کرد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته ای که اینجا باید بهش توجه داشته باشیم اینه که در این سایت از بهترین درایور AMD یعنی Omega که بهبود زیادی در FPS بازی ها داده استفاده شده ( بر خلاف اکثر سایت ها که 14.9 یا 14.4 استفاده کردن )

اما خب با توجه به اینکه وارد کننده های نا محترم در ایران پول خون باباشون رو میگیرن 290X رو نمیتونین با قیمت واقعی پیدا کنین و قویتر بودن 970 در رزولوشن های زیر 1080 یه واقعیته

اما قبل از انتخاب 2 چیز رو در نظر بگیرید : یکی مشکل memory کارت 970 رو و اینکه میتونید کارت مورد نظر رو به صورت اینترنتی از خارج کشور سفارش بدید و قیمتش براتون ارزان تمام میشه .
    در نهایت شما چی پیشنهاد میدید؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •