تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: کمک برای خرید مانیتور lcd

اگه نباشه جاش خالی می مونه hassan_sia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض کمک برای خرید مانیتور lcd

دوستان من یک programmer هستم ! و روزی بین 6 تا 10 ساعت مفید پای سیستم می شینم !!

بیشتر کارم هم برنامه نویسی و وب گردی هست

می خوام یه مانیتور lcd بهم معرفی کنید که non glossy باشه که 5 سال دیگه کور نشم !

هزینه هم تا 250 دارم اگه جنس خوب هست تا 300 هم بود معرفی کنید

حـــــرفـه ای Ultra_Black's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

چند اینچ میخوای؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

اینچش هم بین 15 و 20 باشه

ببینید من میگم کم ضرر ترین مانیتور برای چشم چیه ؟ آیا هیچ استانداردی برای این موضوع به

این مهمی وجود نداره ؟

بعضی ها میگن مانیتورهای واید به این خاطر که میدان دید بزرگتری دارن به چشم فشار کمتری میاد

نظر شما چیه ؟

و اینکه پارامترهای زیر چه رابطه ای با فشار آوردن به چشم دارن و کدامیک در مانیتور ال سی دی قابل

تنظیم هستن ؟

زمان پاسخگویی تصویر Response Time

کنتراست Contrast Ratio

ممنون از کمکتون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

با سلام
    زمان پاسخدهي براي كساني مهم هست كه با تصاوير متحرك خيلي سرو كار دارند البته مانيتورهاي جديد حداكثر 5 ميلي ثانيه هستن كه خوب اصلا نميشه متوجه تاخير شد .

كنتراست هم كه يه معيار براي نشون دادن نسبت سياهي رنگ سياه به سفيدي رنگ سفيده يعني هر چي بيشتر باشه رنگهاي سياه وسفيد تفاوت بيشتري دارند و در نتيجه شما تصاوير با شفافيت و كيفيت بهتر خواهيد داشت .

به نظر من مهم ترين معيار شما براي انتخاب مانيتور بايد نرخ تازه سازي يا همون Refresh Rate باشه چون هرچي رفرش ريت بالاتر باشه تصاوير روان تر و نرم تر نمايش داده ميشن كه خيلي خيلي رو چشم انسان اثر گذار هستش ( از نظر خستگي )

داره خودمونی میشه Plutonium's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

1 AOC V22

سلام

به نظر من ACO مدل V22 بهترین باشه قیمتش 250 تومن 21.5 اینچ قطرشه وایدم که هست مهمتر از همه کنتراست خیلی بالا( 100000:1) و ضخامت 18 میلیمتریشه. فعلا تو ال سی دی ها بالاترین کنتراست و یکی از کمترین ضخامت هارو داره (ضمنا بهترین مدل سامسونگ کنتراستش 50000:1 ) اگه اسمشم برات تازس فکر نکن از این شرکتای جدیده مسخرس AOC قبل از اینکه مانیتور به طور جدا برای فروش بزنه مانیتور لپتاپای چند شرکت معتبر جهانو میزده مثل sony apple و... تازه خیلی از مانیتورای سامسونگ هم از کیتای AOC استفاده میکنن در نتیجه شرکت تازه کار و بی تجربه ای هم نیست .

داشت یادم میرفت فکر کنم این مدل اولین مانیتور OLED دنیا باشه!

ژمان پاسخ گویی به تصویر: 2میلی ثانیه(عالیه)

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

با سلام
    زمان پاسخدهي براي كساني مهم هست كه با تصاوير متحرك خيلي سرو كار دارند البته مانيتورهاي جديد حداكثر 5 ميلي ثانيه هستن كه خوب اصلا نميشه متوجه تاخير شد .

كنتراست هم كه يه معيار براي نشون دادن نسبت سياهي رنگ سياه به سفيدي رنگ سفيده يعني هر چي بيشتر باشه رنگهاي سياه وسفيد تفاوت بيشتري دارند و در نتيجه شما تصاوير با شفافيت و كيفيت بهتر خواهيد داشت .

به نظر من مهم ترين معيار شما براي انتخاب مانيتور بايد نرخ تازه سازي يا همون Refresh Rate باشه چون هرچي رفرش ريت بالاتر باشه تصاوير روان تر و نرم تر نمايش داده ميشن كه خيلي خيلي رو چشم انسان اثر گذار هستش ( از نظر خستگي )

ببخشید ولی تا اونجایی که من متوجه شدم مانیتورهای lcd مولفه refresh rate نداره ( یا عنوان نمیشه)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض پاسخ

ببخشید ولی تا اونجایی که من متوجه شدم مانیتورهای lcd مولفه refresh rate نداره ( یا عنوان نمیشه)
    بله ، حق با شماست . من متوجه نبودم . رفرش ريت تو LCD مطرح نيست و معادل اون زمان پاسخ دهيه
    من يادمه يه استانداردي بود به نام TCO فكر كنم در همين مورد بود ، البته زياد راجع بهش نميدونم

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

مسئله Refresh Rate در هر نوع صفحه نمایشی مطرح هست ولی چون ذکر نمیشه چون در تکنولوژی های جدید خیلی وضعیت پیچیده ای داره و نمیشه با یک عدد مشخصش کرد.

سلام

به نظر من ACO مدل V22 بهترین باشه قیمتش 250 تومن 21.5 اینچ قطرشه وایدم که هست مهمتر از همه کنتراست خیلی بالا( 100000:1) و ضخامت 18 میلیمتریشه. فعلا تو ال سی دی ها بالاترین کنتراست و یکی از کمترین ضخامت هارو داره (ضمنا بهترین مدل سامسونگ کنتراستش 50000:1 ) اگه اسمشم برات تازس فکر نکن از این شرکتای جدیده مسخرس AOC قبل از اینکه مانیتور به طور جدا برای فروش بزنه مانیتور لپتاپای چند شرکت معتبر جهانو میزده مثل sony apple و... تازه خیلی از مانیتورای سامسونگ هم از کیتای AOC استفاده میکنن در نتیجه شرکت تازه کار و بی تجربه ای هم نیست .

داشت یادم میرفت فکر کنم این مدل اولین مانیتور OLED دنیا باشه!

ژمان پاسخ گویی به تصویر: 2میلی ثانیه(عالیه)
    دوست عزیز این مانیتور LED LCD هست نه OLED !

ضمن اینکه به هیچ وجه اولین مانیتور LED LCD هم نیست.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنون از پاسخ دوستان بخصوص جان کانر و پلاتینیوم عزیز

در مورد استاندارد TCO هم از اینجا اطلاعاتی بدست آوردم :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    می خواستم بدونم آیا استاندارد دیگه ای هم تو این زمینه وجود داره ؟؟

و اینکه چرا مانیتور های واید سامسونگ استاندارد TCO ندارند ولی مانیتورهای lcd

غیر وایدش مثل bm 1743 دارن ؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •