تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: یه سوال درباره کیفیت تصویر کامپیوتر و رابطه آن با نوع مانیتور و قدرت کارت گرافیک

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض یه سوال درباره کیفیت تصویر کامپیوتر و رابطه آن با نوع مانیتور و قدرت کارت گرافیک

سلام به همگی !!
    میخواستم بدونم کیفیت تصویر کامپیوتر و میزان فرکانس مانیتور به کارت گرافیک ربطی داره یا نه ؟؟
    برای مثال مانیتور cw1931 ساخت سامسونگ که در فرکانس 75 هرتز و رزلوشن 900*1440 کار میکنه براش فرقی میکنه که کابلش به کارت گرافیک geforce 6200 وصل شده باشه یا 9800GX2 ؟؟ کیفیت تصویر و فرکانس اون در این دوحالت فرقی میکنه یا اینکه اصلا هیچ تفاوتی نداره که مانیتور به چه کارت گرافیکی وصل بشه و قدرت کارتهای گرافیکی فقط تو جاهایی مثل بازی هست که تعیین میشه و روی خود مانیتور (( مثلا کیفیت تصویر دسکتاپ )) تاثیری نداره ؟؟
    ممنون میشم اگه یه توضیحی لطف کنید !!

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام به همگی !!
    میخواستم بدونم کیفیت تصویر کامپیوتر و میزان فرکانس مانیتور به کارت گرافیک ربطی داره یا نه ؟؟
    برای مثال مانیتور cw1931 ساخت سامسونگ که در فرکانس 75 هرتز و رزلوشن 900*1440 کار میکنه براش فرقی میکنه که کابلش به کارت گرافیک geforce 6200 وصل شده باشه یا 9800GX2 ؟؟ کیفیت تصویر و فرکانس اون در این دوحالت فرقی میکنه یا اینکه اصلا هیچ تفاوتی نداره که مانیتور به چه کارت گرافیکی وصل بشه و قدرت کارتهای گرافیکی فقط تو جاهایی مثل بازی هست که تعیین میشه و روی خود مانیتور (( مثلا کیفیت تصویر دسکتاپ )) تاثیری نداره ؟؟
    الان ديگه چه گرافيكي باشه فرق نميكنه فرقي نداره فقط اگه مانيتور LCD باشه به DVI بزني كيفيتش بيشتر ميشه

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام به همگی !!
    یک سوال!

منظورت از کیفیت تصویر چیه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

الان ديگه چه گرافيكي باشه فرق نميكنه فرقي نداره فقط اگه مانيتور LCD باشه به DVI بزني كيفيتش بيشتر ميشه
    قبلا این پیشنهاد رو Stream عزیز داده بود و من نفهم هم !!! جفت کابلهای DVI و آنالوگ رو باهم وصل کردم !! اما امروز کابل آنالوگ رو جدا کردم و فقط با DVI کار میکنم !! کیفیت تصویر یه کوچولو بهتر شده !!

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یک سوال!

منظورت از کیفیت تصویر چیه؟
    اینکه رزولوشن مانیتور بطور واقعی بالا باشه !! نه اینکه اسم آن 900*1440 باشه و در عمل آدم به روح سازنده مانیتور فاتحه بفرسته !!!
    برای مثال به کلمه S در ابتدای ID خودت توجه کن آرمان جون !!
    شما این کلمه رو بصورت یک S انحنا دار و تمیز میبینی ! ولی من بصورت مجموعه ای نقاط ریز (( پیکسل )) که روی هم سوار شدند و این کلمه S ابتدای Stream رو ساختند !!
    اینجاست که میگم که انگار کیفیت تصویر مانیتور من زیاد جالب نیست !! یا اینکه تنظیماتش آنقدر سولاخ سنبه داره که آدم قاطی میکنه !!

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اینکه رزولوشن مانیتور بطور واقعی بالا باشه !! نه اینکه اسم آن 900*1440 باشه و در عمل آدم به روح سازنده مانیتور فاتحه بفرسته !!!
    شما این کلمه رو بصورت یک S انحنا دار و تمیز میبینی ! ولی من بصورت مجموعه ای نقاط ریز (( پیکسل )) که روی هم سوار شدند و این کلمه S ابتدای Stream رو ساختند !!
    اینجاست که میگم که انگار کیفیت تصویر مانیتور من زیاد جالب نیست !! یا اینکه تنظیماتش آنقدر سولاخ سنبه داره که آدم قاطی میکنه !!
    مانيتورت LCD هست؟
    LCDها قيمت متوسط تك رزولوشنه هستند به عبارت ديگه فقط روي حداكثر رزولوشنشون كيفيت عالي دارند و روي بقيه رزولوشنها كيفيت مياد پايين.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آره عزیزم !!
    سامسونگ cw1931 که به پیشنهاد بچه های همین فروم خریدمش !!

LCDها قيمت متوسط تك رزولوشنه هستند به عبارت ديگه فقط روي حداكثر رزولوشنشون كيفيت عالي دارند و روي بقيه رزولوشنها كيفيت مياد پايين.
    بله درسته !!
    منم همیشه مانیتور رو روی رزولوشن 900*1440 میذارم و یکی دوروزی میشه که مانیتور رو با DVI وصل کردم و سیگنال دیجیتال میگیره !!اما برام واقعا عجیبه که حتی کارت گرافیکهای بالای 400 هزار تومن هم تاثیری روی کیفیت تصویر دسکتاپ ندارند !!! انگار آدم فقط پول بده که بازی ها براحتی اجرا بشن !!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

الان همه مانیتورها رزولوشن واقعی دارند و کلا Interpolation یا تکنیکهای شبیه به اون اصلا اینجا کاربردی نداره. اینکه اون S رو بصورت پیکسل پیکسل می بینی باید از یکم دورتر به مانیتور نگاه کنی! (شوخی!) اون S رو همه اونطوری می بینند

ولی یکم سرچ کن درباره تنظیمات مدل سامسونگ 931CW توی اینترنت. ( درست نوشتم 931! ) ببین چیزی پیدا می کنی.

منم همیشه مانیتور رو روی رزولوشن 900*1440 میذارم و یکی دوروزی میشه که مانیتور رو با DVI وصل کردم و سیگنال دیجیتال میگیره !!اما برام واقعا عجیبه که حتی کارت گرافیکهای بالای 400 هزار تومن هم تاثیری روی کیفیت تصویر دسکتاپ ندارند !!! انگار آدم فقط پول بده که بازی ها براحتی اجرا بشن !!
    کلا LCD ها یک رزولوشن Native دارند و توی اون خوب کار می کنند. در ضمن کارت گرافیک توی کیفیت تصویر تاثیر داره البته این تاثیر توی کارتهای جدید خیلی نیست.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

الان همه مانیتورها رزولوشن واقعی دارند و کلا Interpolation یا تکنیکهای شبیه به اون اصلا اینجا کاربردی نداره. اینکه اون S رو بصورت پیکسل پیکسل می بینی باید از یکم دورتر به مانیتور نگاه کنی! (شوخی!) اون S رو همه اونطوری می بینند

ولی یکم سرچ کن درباره تنظیمات مدل سامسونگ 931CW توی اینترنت. ( درست نوشتم 931! ) ببین چیزی پیدا می کنی.

کلا LCD ها یک رزولوشن Native دارند و توی اون خوب کار می کنند. در ضمن کارت گرافیک توی کیفیت تصویر تاثیر داره البته این تاثیر توی کارتهای جدید خیلی نیست.
    ممنونم آرمان جون !!!
    امروز که داشتم با این نرم افزار natural color ور میرفتم توی قسمتی که مربوط به کنتراست بود یه تنظیم خیلی جالب گذاشته بود به این صورت که چهار تا دایره که در هم فرورفته بودند رو کنار هم گذاشته بود و گفته بود که باید با استفاده از ابزار های داده شده کنتراست رو آنقدر بالا و پایین بکنید تا بتونید مرزهای این چهار دایره سفید رنگ رو تشخیص بدید و منم تشخیص دادم !!
    الان کیفیت تصویر خیلی بهتر شده !!
    ممنون که بمن کمک کردی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •