تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: درد ناگهاني در قفسه سينه !!

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض درد ناگهاني در قفسه سينه !!

سلام دوستان !!
    میخواستم بدونم علت درد ناگهانی قفسه سینه (( سمت چپ و حدود ده سانت پایین تر از استخوان شانه )) که شبیه درد خنجر مانند یا یه جور برق گرفتگی (( پخش شدن ناگهانی درد از سمت قلب به تمام قسمتهای قفسه سینه به همراه تشنج خیلی خفیف )) چی میتونه باشه ؟؟؟
    من بیشتر موقع خواب دچار چنین درد هایی میشم و فکر هم نمیکنم ربطی به اعصاب و ناراحتی روحی داشته باشه چون در روزهایی که اعصابم حسابی اروم هست بازهم این درد به سراغم میاد !!!

احتمال داره از سیگار باشه ؟؟ (( البته الان هفت ماه هست که سیگار رو ترک کردم ))

در ضمن من افتادگی دریچه میترال هم دارم (( پزشک با اکوکاردیو گرافی تشخیص داده )) احتمال داره این افتادگی بعدا برای من مشکلی ایجاد کنه ؟؟؟؟

در ضمن من گاها تو ناحیه کمرم (( دقیقا پشت قفسه سینه و جایی که قلب قرار داره )) احساس سوزن سوزن شدن و یا به عبارتی (( مورمور شدن )) رو دارم !! این از چی میتونه باشه ؟؟

ممنون میشم اگه توضیح بدین

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام دوستان !!
    میخواستم بدونم علت درد ناگهانی قفسه سینه (( سمت چپ و حدود ده سانت پایین تر از استخوان شانه )) که شبیه درد خنجر مانند یا یه جور برق گرفتگی (( پخش شدن ناگهانی درد از سمت قلب به تمام قسمتهای قفسه سینه به همراه تشنج خیلی خفیف )) چی میتونه باشه ؟؟؟
    من بیشتر موقع خواب دچار چنین درد هایی میشم و فکر هم نمیکنم ربطی به اعصاب و ناراحتی روحی داشته باشه چون در روزهایی که اعصابم حسابی اروم هست بازهم این درد به سراغم میاد !!!

احتمال داره از سیگار باشه ؟؟ (( البته الان هفت ماه هست که سیگار رو ترک کردم ))

در ضمن من افتادگی دریچه میترال هم دارم (( پزشک با اکوکاردیو گرافی تشخیص داده )) احتمال داره این افتادگی بعدا برای من مشکلی ایجاد کنه ؟؟؟؟

در ضمن من گاها تو ناحیه کمرم (( دقیقا پشت قفسه سینه و جایی که قلب قرار داره )) احساس سوزن سوزن شدن و یا به عبارتی (( مورمور شدن )) رو دارم !! این از چی میتونه باشه ؟؟

ممنون میشم اگه توضیح بدین
    اکو بهترین روش برای تشخیص مشکلات قلبی است ودرد شما به احتمال زیاد مربوط به دریچه ی میترال میباشد

پروفشنال Like Honey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

ممکن به خاطر کم خونی باشه

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممکن به خاطر کم خونی باشه
    نه فکر نمیکنم !!!
    چون خونم اینقدر زیاده که پزشک توصیه کرده سالی دوبار برم پایگاه انتقال خون و یکی دو واحد خون اهدا کنم !!
    ولی چربی خونم هم خیلی بالاست !!!!(( از اثرات مصرف چیپس و پفک و غیره ...))

پروفشنال Yazz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Nordic

پيش فرض

تجربه من به عنوان تكنسين اخراجي اورژانس تهران!!!(خودم هم بعد از اين همه مدت تعجب كردم) ثابت كرده، دردهاي ناحيه قلب، خيلي براي قلب خطرناك نيست. دردهايي كه مي‌توانند خطرناك باشند در قسمت شانه چپ و بازوي چپ خود را نشان مي‌دهند. در صورتي كه تو خونه دستگاه فشار خون داريد، بعد از اندازه‌گيري فشار خون و در صورت نرمال بودن آن، يك پرل Tng (يا همون زيرزبوني خودمون كه قرمز و شكل مرواريد هستش) رو با دندونت سوراخ كن و مايع توشو ميك بزن، سعي كن پوستشو نخوري (معمولاً سردرد مياره) اگر درد قلبت قطع شد، سريعاً به دكتر مراجعه كن، اگه قطع نشد، معمولاً در چنين مواردي درد ربطي به قلب نداره، ولي براي احتياط خواستي يه سر به دكتر بزن.
    در مورد افتادگي دريچه ميترال چنانچه پسر باشي و خدمت سربازي نرفته باشي، برو حال كن، چون معاف مي‌شي...
    ولي حتماً يه Ekg (الكترو كارديوگرافي يا همون نوار قلب) رو حداقل انجام بده. اين روزها تمامي درمانگاه‌ها يكي از اين دستگاه‌ها رو دارند.

همين

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تجربه من به عنوان تكنسين اخراجي اورژانس تهران!!!(خودم هم بعد از اين همه مدت تعجب كردم) ثابت كرده، دردهاي ناحيه قلب، خيلي براي قلب خطرناك نيست. دردهايي كه مي‌توانند خطرناك باشند در قسمت شانه چپ و بازوي چپ خود را نشان مي‌دهند. در صورتي كه تو خونه دستگاه فشار خون داريد، بعد از اندازه‌گيري فشار خون و در صورت نرمال بودن آن، يك پرل Tng (يا همون زيرزبوني خودمون كه قرمز و شكل مرواريد هستش) رو با دندونت سوراخ كن و مايع توشو ميك بزن، سعي كن پوستشو نخوري (معمولاً سردرد مياره) اگر درد قلبت قطع شد، سريعاً به دكتر مراجعه كن، اگه قطع نشد، معمولاً در چنين مواردي درد ربطي به قلب نداره، ولي براي احتياط خواستي يه سر به دكتر بزن.
    در مورد افتادگي دريچه ميترال چنانچه پسر باشي و خدمت سربازي نرفته باشي، برو حال كن، چون معاف مي‌شي...
    ولي حتماً يه Ekg (الكترو كارديوگرافي يا همون نوار قلب) رو حداقل انجام بده. اين روزها تمامي درمانگاه‌ها يكي از اين دستگاه‌ها رو دارند.

همين
    یعنی چی اگه پسر باشی ؟؟؟؟
    دست شما درد نکنه !!!!!
    بعد چهار صدو هفتاد تا پست که از خودم در ورکردم !!!!! هنوز نفهمیدی پسر هستم یا نه ؟؟؟
    من چاکر شما (( حمید رضا )) هستم !!!
    از بابت درد قفسه سینه هم من هیچوقت تو قسمت بازوی دست چپ یا شونه دردی احساس نکردم !!! البته سربازی هم معاف شدم لیکن نه بدلیل افتادگی دریچه میترال بلکه بدلیل کفالت از پدر بالای شصت سال و مریضم !!!!
    در ضمن مگه برای افتادگی دریچه میترال قلب هم معاف میکنند ؟؟؟؟
    یعنی اینقدر خطرناکه ؟؟؟؟
    قراره بر اثر افتادگی دریچه میترال مشکلی تو سربازی پیش بیاد ؟؟؟؟
    البته توسط یه متحصص قلب اکو شدم و بهم گفت دریچه میترال شما بطور مادر زادی پرولاپس داره !!!!
    نکنه یهو بیفتم بمیرم ؟؟؟؟

پروفشنال Like Honey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

گا هی اوقات به خاطر بد خوابیدن هستش شاید هم به خاطر فشار خونت باشه

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

همين
    فکر نمی کنم از نظر علمی و وجدانی تجویزی دارو بدون این که شرایط فرد رو بدونید کار درستی باشه !
    تی ان جی یک داروی اورژانسی برای موارد خاص یا یک داروی درمانی در افرادی که واقعا مشکل قلبی دارند محسوب میشه و می تونه روی رگ های قلب اثر بگذاره...تجویز بی موردش زیانبار هم هست !!!
    در ضمن سردرد ناشی از اون دارو به خاطر به قول شما پوستش نیست ! دلیل علمی دیگه ای داره ....
    افتادگی دریچه میترال هم درجه داره...هر درجه ای رو معاف نمی کنند....برای این کار باید به واحد پزشکی نظام وظیفه ( البته پس از پر کردن فرم های مربوطه ) مراجعه کرد..
    درد های ناحیه سینه هم می تونن به خود قلب مربوط باشند. فقط محل درد نیست که میگه درد قلبی هست یا نه ..این چگونگی درد هست که قلبی یا غیر قلبی بودن درد رو مشخص می کنه .
    ولی حدس شما درسته ..به احتمال خیلی زیاد درد این دوستمون ، حمید رصا خان قلبی نیست...با این حال برای بررسی بیشتر باید حتما به پزشک متخصص داخلی یا قلب مراجعه کننند.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همين
    فکر نمی کنم از نظر علمی و وجدانی تجویزی دارو بدون این که شرایط فرد رو بدونید کار درستی باشه !
    تی ان جی یک داروی اورژانسی برای موارد خاص یا یک داروی درمانی در افرادی که واقعا مشکل قلبی دارند محسوب میشه و می تونه روی رگ های قلب اثر بگذاره...تجویز بی موردش زیانبار هم هست !!!
    در ضمن سردرد ناشی از اون دارو به خاطر به قول شما پوستش نیست ! دلیل علمی دیگه ای داره ....
    افتادگی دریچه میترال هم درجه داره...هر درجه ای رو معاف نمی کنند....برای این کار باید به واحد پزشکی نظام وظیفه ( البته پس از پر کردن فرم های مربوطه ) مراجعه کرد..
    درد های ناحیه سینه هم می تونن به خود قلب مربوط باشند. فقط محل درد نیست که میگه درد قلبی هست یا نه ..این چگونگی درد هست که قلبی یا غیر قلبی بودن درد رو مشخص می کنه .
    ولی حدس شما درسته ..به احتمال خیلی زیاد درد این دوستمون ، حمید رصا خان قلبی نیست...با این حال برای بررسی بیشتر باید حتما به پزشک متخصص داخلی یا قلب مراجعه کننند.
    ممنونم از شماد دو دوست عزیز که وقت گذاشتید و به سوالات من پاسخ دادین !!!!
    پس با این تفاسیر باید علت این درد رو چیز دیگه ای دونست (( مثلا مشکل ریه )) آخه من پنج سال سیگاری بودم و الان هفت ماهی میشه که ترک کردم !!!

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

ممنونم از شماد دو دوست عزیز که وقت گذاشتید و به سوالات من پاسخ دادین !!!!
    پس با این تفاسیر باید علت این درد رو چیز دیگه ای دونست (( مثلا مشکل ریه )) آخه من پنج سال سیگاری بودم و الان هفت ماهی میشه که ترک کردم !!!
    robert جان..ممکن هست مشکل ریوی باشه...ولی نمیشه قاطه گفت....با نفس کشیدن تشدید میشه یا خیر؟
    تنگی نفس دارید یا خیر؟
    روزی چند سیگار می کشیدید؟
    موقعی که اون درد به سراغتون میاد علامتی همراهش هست؟ مثلا تپش قلب شدید یا تهوع و غیره؟
    در هر حال معاینه بالینی از نزدیک می تونه علت درد شما رو به طور دقیق مشخص کنه ..

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •