تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: لطفا برای بستن این کیس نظر بدین..ممنون

داره خودمونی میشه Carl_zeiss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

14 لطفا برای بستن این کیس نظر بدین..ممنون

سلام دوستان و اساتید عزیز ...مدت زیادی مطالب تون رو دنبال می کنم ..
    تصمیم به خرید یک سیستم دارم که برای کیس تا سقف 1 میلیون و 200 کنار گذاشتم
    این سیستم به منظور انجام محاسبات خیلی سنگین با کمک برنامه fortran , Matlab و همچنین برای game در نظر گرفته شده ... یعنی در واقع می خوام هر دو هدف رو در نظر بگیرم ...
    به این نتیجه رسیدم..لطفا نظر + دلایل تون رو بگین و راهنماییم کنین ...ممنون
    -------------------------------------------------------------------------------
    cpu :E6700 که نمی دونم چرا اینقدر کمیاب و گرون شده :( 400 قیمت دادن
    ---------------------------------------------------------------------------
    main :p35-dq6 که 250 قیمت دادن
    --------------------------------------------------------------------------
    vga:XFX 8600 gt xxx edition که اصلا هیچ جا نیست نمی دونم چرا...gts هست 250 ... برند winfast , gigabyte و همچنین برند sparkle 8600 در دو نوع caliber و معمولی اش رو تو بازار دیدم ...اینا چطورن؟ جیکار کنم؟
    --------------------------------------------------------------------------
    ram..dual(2*1 gig) patriot buss 800 که 120 قیمت دادن
    -------------------------------------------------------------------------
    power green680 real که 120 قیمت دادن راستی این جریان ESP اش چیه؟
    ---------------------------------------------------------------------------
    hdd:wd320gig buffer 16 که اینم فقط بافر 8 اش هست :(
    چیکار کنم ؟ 70 gig رپتر بگیرم با 320 8meg سری کنم؟
    ------------------------------------------------------------------------
    dvd wr مارک پلکستور یا pioneer
    + خرط و پرت های جانبی!!!

لطفا هر نظری دارین بدین خوشحال و ممنون اساتید می شم
    راستی به دلیل این cut off اینتل که 22 july هست قیمت ها می یاد پایین تو ایران؟ صبر کنم 10 روز رو؟

برای cpu , vga چیکار کنم؟ cpu که گرون می دن و vga هم جایی برای xfx gt8600 گیرم نیومد...برند های دیگه؟یا جایی سراغ دارین؟

:( یعنی می شه همه این سئوال ها رو جواب بگیرم ازتون؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چرا هیچ کس نظری نداد و تحویل ام نگرفت؟

آخر فروم باز ARASH66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    ■ قلب زمین

پيش فرض

بابا بري پايتخت مطمئنا اون گرافيك رو پيدا ميكني !

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

براي كارت گرافيك اين تاپيك و ببين :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

براي مفهوم EPS اينجا رو ببين :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

======================

P35 DQ6 تقريبا همون حدودا قيمت داره . اما گرفتنش آيا واقعات برات لازمه ؟
    اگه قصد ارتقا سريع ( يا كلا قصد ارتقا به سمت 45 نانو را نداري ) بهتر اين برد و نگيري و به فكر برد هاي ارزان تر باشي . ولي اگر دوست داري بگيري و در آينده اي نزديك بري روي 45 نانوي اينتل مي توني اين برد و بگيري .

======================

E6700 هم قيمت بالايي داره . مي توني مدل هاي پايين ترش رو برداري تا قيمت هم كمتر بشه . حتما لازم نيست سيستمت اندازه آپولو باشه . يه مدل پايين تر هم جوابگوي كارت هست . باز روي اين پردازنده دقت كن و اگه خواستي تغيير بدي همين جا مطرح كن .

======================

پاور گرين هم بسيار مناسبه - تقريبا در قيمت خودش رقيبي نداره . اما اگر بخواهي قيمت بالاتر برداري موارد مناسب ديگه اي هم هست . اما در كل با پيشنهاد گرين موافقم /.
    EPS هم كه لينك دادم

======================

8 مگ يا 16 مگ بودن بافر تاثير گذار هست . اما نه اونطوري كه خيلي مشهود باشه . زياد روي اين گير نده .
    وسترن هارد هاي بسيار عالي داره . موافقم .

======================

در مورد رم هم پيشنهاد خوبيه . اما يكم پول بيشتري خرج كني ( يا از قطعات ديگه كم كني ) انتخاب مناسب تري داري مثل GSKill . رم هاي حرفه اي با كارآيي مناسب . جزئيات بيشتري خواستي راهنمايي مي كنيم /.

======================

دي وي دي رايتر يه مدل Asus 1814BL هست ساتا . كه با قيمت مناسبي كه داره انتخاب خوبيه .
    من اينو پيشنهاد مي دم .

در مورد Cut Price اينتل هم نظري ندارم . ممكنه زود برسه ايران . ممكنه هم كمي طول بكشه . كمي صبر مي تونه خوب باشه .

موفق باشي /.

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پایتخت اگه باشه که گرونترین جای ممکنه!!!!
    در ضمن نظرتون راجع به بقیه صحبتها و سوال ها و کیس پیشنهادیم چیه؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض مرسی از راهنمایی

gabana جان همونطور که گفتم کارهای محاسباتی سنگین دارم مثلا 5 روز کامپیوتر رو بزارم که برام run بگیره !
    از طرف دیگه هم برای بازی های نسل بعد هم می خوام جوابگو باشه
    کارهای اورکلاک هم میخوام روش خوب جوابگو باشه

اما خوب قصد upgrade تا چندین سال ندارم و میخوام 5 ،6 سالی برام سیستم باشه
    طبیعی هم هست که ترجیح می دم قیمت متناسب پرداخت کنم،نمی خوام پول الکی بدم! اگه بیارزه جریان فرق میکنه خوب ، تا نظر شما دوستان چی باشه....
    ================================================== ============
    1--با این توصیفات چه cpu , main ایی پیشنهاد می کنید؟( کارای و سرعت عالی برای محاسبات،بازی،اورکلاک و cooling) و قیمت متناسب که روی هم بیشتر 650 نشن !

2--این p335qd6 فقط مزیت اش در همون upgrade برای نانو 45 است؟ برای هدف هایی که گفتم مزیتی نداره؟

3-- در مورد ram gskil و مزیت اش به patriot buss800l (2gig)dual می شه راهنماییم کنین؟ چه مزیتی و با چه تفاوت قیمتی؟

4--- dvd writer ایی که گمعرفی کردین چه مزیتی به paioneer و pelextor داره؟

پروفشنال hiwa_it's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

در مورد سی پی یو برو سمت Q6600 سی پی یو که شما انتخاب کردی خوبه حرف نداره و دیگه عمر خودش رو کرده و الان میتونی انتخاب بهتری داشته باشی معمولا اون رو میگرن واسه اکستریم اوورکلاک که فکر نکنم اهلش باشی

مینت عالیه و حالا حالا ها برات کار میکنه اگه میتونی با یه قیمت خوب گیر بیاری عالیه و بگیر
    این ٢ تا فکر کنم برسه تو همین مایه قیمتی که میخواستی خرج کنی
    واسه رم G.skill مدلهای زیادی داره کدوم مدل رو دیدی مواظب باش که قیمتها شدیدا پایین اومدن
    اگه اهل بازی هستی و این سیستم رو داری با این کمپننت ها جمع میکنی حیف نیست 8600 بگیری؟ برو دنبال 8800 و هر چقدر میتونی بیشتر خرج کنی بهترش رو بگیر
    هارد رپتر گرون هست و به درد یوزرهای نرمال مثل من و شما نمیخوره در کل برای کسی خوبه که ٢ تا هارد سنگین رو سیستم داشته باشه و یه رپتر بندازه واسه OS و بازی
    تمام این قطعات جای خود اگه کولینگ نرمال میخوای بندازی بهتره اصلا نخری چون این همه خرج کردن و انداختن یه کولینگ بیخود گناه داره و کفر حساب میشه

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

hiwa جان
    1) 650 ایی که من گفتم سقف هزینه بود برای cpu و main اون هم در صورتی که واقعا تاثیر قابل ملاحظه ای داشته باشه و به قیمت اش هم بیارزه ! فکر می کنید این مسئله در مورد Q6600 صادق باشه؟ چون فکر می کنم به زودی خیلی افت قیمت داشته باشه!
    ================================================== =============
    2) Q6600 فکر میکنم بالای 450 باشه!
    3) اصلا به بالای 250 برای vga نمی خوام فکر کنم
    XFX geforce 8600GT Fatal1ty 256MB GDDR3 Ultra Extereme چطوره؟ 212 تومان
    از این xxx edition ها بهتره؟
    4)ram..dual(2*1 gig) patriot buss 800 که 120 قیمت دادن ،مد نظرم بود که gabata جان G.Skill پیشنهاد دادن..شما هم تائید می کنین؟ خوب چه مدل هایی با چه باس ای؟ چه مزیتی دارن ؟ چقدر تفاوت قیمت دارن؟ به این تفاوت قیمت می ارزن؟؟
    5) برای dvd write چی شما هم مثا gabata نظرتون اینه که مدل Asus 1814BL ساتا به paioneer و pelextor ارجحیت داره؟
    6) با یک تجدید نظر با توجه به حرفام باز همون cpu و main قبلی رو می گین یا یک پیشنهاد جدیدتر؟
    7) در مورد کولینگ هیچ اطلاعات حرفای ندارم و باید راهنماییم کنین اما فکر می کنم فعلا تکلیف این موضوع ها روشن بشه در اولویت هستند.نه!؟

حـــــرفـه ای Mezzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

dvd writer ایی که كه معرفی کردین چه مزیتی به paioneer و pelextor داره؟
    Asus 1814BL مزيتش اينه كه رابط SATA داره و از اونجا كه رابط IDE داره كم كم منسوخ ميشه و مدتهاست كه چيپست هاي اينتل از IDE پشتيباني نمي كنن بهتره بريم بسمت درايو هاي SATA. البته مطمئن نيستم گارانتي الماس باشه... plextor برند حرفه اي درايو هاي نوري هست ولي قيمتش خيلي بالاست.

با این توصیفات چه cpu , main ایی پیشنهاد می کنید؟
    اگه اهل اوركلاك هستي لازم نيست بري سراغ بالاترين كلاك ممكن مخصوصا كه قيمتش هم كاذب باشه. اصلا اوركلاك براي اينه كه با قطعات ارزون قيمت بدون آسيب رسيدن به قطعات بشه به كارايي قطعات گران قيمت و حتي بالاتر از اون دست پيدا كرد. بنابراين من E6600 رو پيشنهاد مي كنم كه بنظر من براي محاسبات و game به اندازه كافي قدرت داره و پتانسيل اوركلاك بسيار بالايي هم داره.

کارهای محاسباتی سنگین دارم مثلا 5 روز کامپیوتر رو بزارم که برام run بگیره !
    يه سوال.. آيا موقع اجراي اين برنامه ها با Mathlab و برنامه هاي مشابه هارد سيستم بطور پيوسته در حال كار هست؟ منظور اينه كه اين محاسبات بيشتر با مموري و Storage سروكار داره يا پردازنده؟ جوابش خيلي مهمه چون اگه بيشتر با مموري كار كنه اونوقت داشتن هارد پر سرعت و يا Raid 0 سرعت پردازش رو خيلي بالا مي بره. من با Ansys امتحان كردم با Raid 0 زمان تحليل نصف زمانيه كه با يه هارد كار مي كنه.

در مورد ram gskil و مزیت اش به patriot buss800l (2gig)dual می شه راهنماییم کنین؟ چه مزیتی و با چه تفاوت قیمتی؟
    يه لينك تو امضاي گابانا جان هست كه در اون چيپ مموري اكثر برندها و مدل هاي مختلف آورده شده. براي اوركلاك چيپ ميكرون مناسبترين هست ولي قيمتش واقعا بالاست. بنظر من يه چيپ ارزون مثل Elpida با باس بالا خيلي بصرفه و كارراه انداز هست.

اصلا به بالای 250 برای vga نمی خوام فکر کنم
    سري XXX و Extreme اوركلاك شده هستند. قيمت اين مدل Fatal1ty فكر كنم 195 باشه از خود نمايندگي هاي سازگار ارقام قيمت بگير. من اگه بودم يه 8600GTS مي گرفتم كه بطور طبيعي mem clock و Core clock بسيار بالايي داره و قيمتش هم فكر كنم همون حدود 250 باشه و در صورت لزوم ميشه بيشتر هم اور كرد.

این p335qd6 فقط مزیت اش در همون upgrade برای نانو 45 است؟ برای هدف هایی که گفتم مزیتی نداره؟
    البته چيپست P35 براي اوركلاك مناسبترين هست ولي ممكنه تمام امكانات اين برد مورد نياز نباشه و يه پول اضافه بدي و هيچوقت استفاده نكني. بنظر من برد با همين چيپست بگير (P35+ICH9R) ولي مدل هاي ارزونتر رو هم يه بررسي كن مثل DS3R و ...

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

hiwa جان
    1) 650 ایی که من گفتم سقف هزینه بود برای cpu و main اون هم در صورتی که واقعا تاثیر قابل ملاحظه ای داشته باشه و به قیمت اش هم بیارزه ! فکر می کنید این مسئله در مورد Q6600 صادق باشه؟ چون فکر می کنم به زودی خیلی افت قیمت داشته باشه!
    2) Q6600 فکر میکنم بالای 450 باشه!
    3) اصلا به بالای 250 برای vga نمی خوام فکر کنم
    4)ram..dual(2*1 gig) patriot buss 800 که 120 قیمت دادن ،مد نظرم بود که gabata جان G.Skill پیشنهاد دادن..شما هم تائید می کنین؟ خوب چه مدل هایی با چه باس ای؟ چه مزیتی دارن ؟ چقدر تفاوت قیمت دارن؟ به این تفاوت قیمت می ارزن؟؟
    5) برای dvd write چی شما هم مثا gabata نظرتون اینه که مدل Asus 1814BL ساتا به paioneer و pelextor ارجحیت داره؟
    6) با یک تجدید نظر با توجه به حرفام باز همون cpu و main قبلی رو می گین یا یک پیشنهاد جدیدتر؟
    7) در مورد کولینگ هیچ اطلاعات حرفای ندارم و باید راهنماییم کنین اما فکر می کنم فعلا تکلیف این موضوع ها روشن بشه در اولویت هستند.نه!؟
    Q6600 قیمتش بالای 500 تومنه
    گرافیک رو 8600GTS بگیری بهتره XXX بهتره ولی فک میکنمFatal1ty بهتره برا اور
    در مورد رم G. SKILL برند خیلی خوبیه .
    DVDRW با ASUS 1814BL موافقم

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •