تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: مشکل Raw شدن پارتیشن

پروفشنال The_matrix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بام نفتی ایران

پيش فرض مشکل Raw شدن پارتیشن

سلام
    یه هارد 500 گیگابایت دارم که یکی از پارتیشن هاش raw شده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تاپیک رو هم خوندم اما نفهمیدم منظور از write چیه و ترسیدم که کل دیسک از اول نوشته بشه و اطلاعاتم بپره!

مشکل از اونجا شروع شد که بار برنامه Active@ Boot Disk (لعنت الله علیه) از درایو ویندوز image تهیه کردم و تو پارتیشن سومی (که الان RAW هست ) ریختم
    بعد از مدتی ویندوزم مشکل پیدا کرد و خواستم Image رو برگردونم
    طبق عکس زیر گزینه Image to disk رو انتخاب کردم

و بعد از اون هم فایل image رو انخاب کردم اما متاسفانه نمی دونم چرا هر 2 پارتیشن رو برنامه خراب کرد
    احتمالاً partition table رو خراب کرده
    درایو ویندوز رو با نصب مجدد مشکلش رو حل کردم اما این درایو که image توش بوده و الان RAW هست اطلاعاتی داخلش هست که نیازشون دارم و هار جدایی هم ندارم که اطلاعات رو ریکارو کنم
    آیا راهی هست که بدون نیاز به برنامه recovery مشکلش حل بشه؟؟
    ممنون
    Last edited by The_matrix; 12-09-2015 at 13:44.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آیا راهی هست که بدون نیاز به برنامه recovery مشکلش حل بشه؟؟
    ممنون
    سلام .

در پست اول تاپيك زير توضيحاتي در اين مورد دادم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولي من توصيه ميكنم اطلاعات رو بازيابي و روي فضاي ديگه مثلاً هارد اكسترنال ذخيره كنيد كه مطمئنتر هست (آموزش در پست دوم همان تاپيك موجوده) .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بام نفتی ایران

پيش فرض

با تشکر
    با اون لینکی که دادین اسکن کردم موقع اسکن دقیقاً خود درایو رو با فایل ها نشون می داد (دور فایل ها و پوشه ها خط کشیدم)

ولی بعد که اسکن کامل شد فایل های زیر رو فقط نشون داد

وسط اسکن هم stop زدم و فای ها رو برای ریکاوری انتخاب کردم ولی همشون 0 KB بودن
    همونظور که گفتم هار ندارم برای ریکاوری راهی نیست که خود پارتیشن درست بشه؟؟
    برای ریکاروی فای های ریکاور شده تو پارتیشن دیگه از همون هار باشه مشکلی نداره؟؟
    Last edited by The_matrix; 12-09-2015 at 20:46.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر
    همونظور که گفتم هار ندارم برای ریکاوری راهی نیست که خود پارتیشن درست بشه؟؟
    برای ریکاروی فای های ریکاور شده تو پارتیشن دیگه از همون هار باشه مشکلی نداره؟؟
    در پست اول تاپیکی که لینکشو گذاشتم یه راه توضیح دادم که نیاز به بازیابی اطلاعات و ذخیره روی هارد دیسک دیگه نیست ولی من توصیه میکنم راه حل موجود در پست دوم همان تاپیک رو انجام بدید یعنی ریکاوری کنید و سپس روی هارد دیسگ ذخیره کنید . اینطوری مطمئن تر هست .

در مورد سوال آخر ، روی پارتیشن RAW شده که نمیتونید چیزی ذخیره کنید ولی میتونید روی پارتیشنهای سالم همان هارد دیسک ذخیره کنید .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بام نفتی ایران

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Deep Scan رو هم انجام دادید ؟ داخل فولدرها رو چک کردید ؟ شاید فایلها رفته داخل یکی از دو فولدر Other Lost File یا More Lost File ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بام نفتی ایران

پيش فرض

Deep Scan رو هم انجام دادید ؟ داخل فولدرها رو چک کردید ؟ شاید فایلها رفته داخل یکی از دو فولدر Other Lost File یا More Lost File ...
    بله هیچی نیست
    کل پوشه های Other Lost File و More Lost File رو انتخاب می کنم روی هم 200 مگ هم نمیشه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو که شما ترجمه کردین جواب می ده؟؟؟آخه هنوز نفهمیدم اون گزینه write رو بزنی چی رو می نویسه؟ می ترسم همه پارتیشن رو از اول بنویسه و دیگه بازیافت هم نشه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله هیچی نیست
    کل پوشه های Other Lost File و More Lost File رو انتخاب می کنم روی هم 200 مگ هم نمیشه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو که شما ترجمه کردین جواب می ده؟؟؟آخه هنوز نفهمیدم اون گزینه write رو بزنی چی رو می نویسه؟ می ترسم همه پارتیشن رو از اول بنویسه و دیگه بازیافت هم نشه
    خود اطلاعات Over Write نميشن . فقط مشخصات و اطلاعات مربوط به پارتيشنهايي كه شما انتخاب ميكنيد در پارتيشن تيبل ثبت و رجيستر ميشن . اينكار هم دربرنامه Test Disk امكانپذير هست و هم در برنامه MiniTool Partition Wizard . نحوه كارشون هم خيلي شبيه هم هست فقط اينكه برنامه دوم بصورت گرافيكي هست ولي برنامه اول بصورت متني (آموزش ايندو برنامه هم كه گذاشتم) . آموزشها رو بايد با دقت مطالعه كنيد و مطمئن بشيد كه پارتيشنهاي درستي رو براي رجيستر و ثبت شدن انتخاب كرده باشيد و از همه مهمتر اطلاعات موجود در پارتيشني كه انتخاب كرديد دقيقاً هماني هست كه مورد نظر شماست .

ولي با توجه به اينكه اين برنامه EaseUS نتونسته اطلاعات خاصي رو پيدا كنه بعيد ميدونم روش Test Disk يا MiniTool Partition Wizard بتونه پارتيشني رو ريكاوري كنه . پيشنهاد ميكنم برنامه هاي ديگه اي مثل MiniTool Power Data Recovery رو هم تست كنيد .

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بام نفتی ایران

پيش فرض

طبق آموزش این تاپیک پیش رفتم

عکس 1 - نتیجه آنالیز

عکس 2 Quick Seach

عکس 3 - Write

در آموزش شما گفته شده :
    دقت کنید که :

1. اگر تمام پارتیشنها در این مرحله نهایی لیست شده باشند و پارتیشن دیگری از قلم نیفتاده باشد .
    2. اگر فایلهای موجود در این پارتیشنها صحیح باشند .

پس مجاز هستید که دکمه write رو بزنید . در اینصورت این پارتیشنهای لیست شده در partition table رجیستر خواهند شد .
    اما در عکس پارتیشن من همون Fat32 راو هست .پس به همین خاطر دکمه write رو نزدم چون می ترسم چیزی بنویسه و پاک کنه اطلاعاتم رو.نمی دونم الان درست رفتم مراحل رو یا نه
    آیا write بزنم پارتیشنم بر می گرده یا همون RAW می مونه یه کلا پاک می شه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اما در عکس پارتیشن من همون Fat32 راو هست .پس به همین خاطر دکمه write رو نزدم چون می ترسم چیزی بنویسه و پاک کنه اطلاعاتم رو.نمی دونم الان درست رفتم مراحل رو یا نه
    در عکس آخری که گذاشتید باید Deeper Search رو انتخاب کنید . پارتیشن FAT16 (نه FAT32) که در مرحله اولیه اسکن پیدا کرده دقیقاً همان پارتیشن RAW نمیتونه باشه .
    آیا این پارتیشن از اول FAT16 بوده ؟ شما همین ردیف 5 رو انتخاب کنید و دکمه P بزنید و ببینید اطلاعات موجود واقعاً همونی هست که مورد نظرتان هست ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •