تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 492 اولاول ... 61213141516171819202666116 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 4911

نام تاپيک: اتاق ریاضیات(طرح سؤالات)

حـــــرفـه ای mofidy1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ali_hp
    سلام
    من فكر مي كنم عكس هاي موجود در نوشته ها ----- شده است.من فقط عكسهايي را مي بينم كه در فضاي
    شخصي اقاي مفيدي هستند .وقتي به ادرس عكسهاي ديگر مي روم صفحه مربوط به -------- و پيغام دسترسي به اين سايت مجاز نمي باشد مي ايد .عكس هاي دو پست اخر اقاي مفيدي را هم نمي بينم.
    آقای حسین پوران سلام علیکم

بنده مشکلی با سایت معرفی شده در پست 28 ندارم و برای من فیلتر نشده است. احتمال می دهم مشکل از ISP شما باشد. اگر امکان دارد از چند کارت اینترنتی مختلف (با ISP های مختلف) استفاده کنید، شاید مشکل حل شد. در ضمن بسیار بعید است که عکسهای آپلود شده در پستهای آخر بنده قابل دیدن نباشد مگر اینکه سرعت پایین اینترنت علت آن باشد. مدتی است که به خاطر تشدید فیلترینگ، سرعت اینترنت، بد که بود، بدترهم شده است. لطفاً یکی دو بار صفحه را refresh کنید (صفحه را دوباره باز کنید) و یا مدتی صبر کنید و بعد وارد صفحه شوید؛ اگر باز هم مشکل حل نشد، بفرمایید تا کارهای دیگری را که مد نظرم هست، انجام دهیم. در ضمن امید وارم نرم افزاری که در پست 141 معرفی شده است، دانلود کرده باشید.

موفق باشید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mofidy1
    آقای حسین پوران سلام علیکم

بنده مشکلی با سایت معرفی شده در پست 28 ندارم و برای من فیلتر نشده است. احتمال می دهم مشکل از ISP شما باشد. اگر امکان دارد از چند کارت اینترنتی مختلف (با ISP های مختلف) استفاده کنید، شاید مشکل حل شد. در ضمن بسیار بعید است که عکسهای آپلود شده در پستهای آخر بنده قابل دیدن نباشد مگر اینکه سرعت پایین اینترنت علت آن باشد. مدتی است که به خاطر تشدید فیلترینگ، سرعت اینترنت، بد که بود، بدترهم شده است. لطفاً یکی دو بار صفحه را refresh کنید (صفحه را دوباره باز کنید) و یا مدتی صبر کنید و بعد وارد صفحه شوید؛ اگر باز هم مشکل حل نشد، بفرمایید تا کارهای دیگری را که مد نظرم هست، انجام دهیم. در ضمن امید وارم نرم افزاری که در پست 141 معرفی شده است، دانلود کرده باشید.

موفق باشید.
    سلام
    من چند كارت ديگر را امتحان خواهم كرد تا شايد مشكل بر طرف شود. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اين ادرس اخرين عكس شما است . كه براي من ----- شده است اينجا هم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ----- شده است من چندين بار صفحه refreshرا كردم ولي نتيجه اي
    نداشت.من نرم افزاري را كه معرفي كرده بوديد دانلود كرده ام اما نميدانم چطور بايد فرمولهاي ساخته شده را در داخل نوشته هايم قرار دهم (توضيحات شما براي يك فرد بسيار مبتدي مثل من كافي نيست )
    لطفا شما هم به ادرس چند تا از عكس هايي كه نمي توانيد ببينيد برويدشا يد بعضي از عكسها براي شما هم ----- شده باشد .
    Last edited by ali_hp; 08-07-2006 at 20:56.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ali_hp
    سلام
    من چند كارت ديگر را امتحان خواهم كرد تا شايد مشكل بر طرف شود. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اين ادرس اخرين عكس شما است . كه براي من ----- شده است اينجا هم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ----- شده است من چندين بار صفحه refreshرا كردم ولي نتيجه اي
    نداشت.من نرم افزاري را كه معرفي كرده بوديد دانلود كرده ام اما نميدانم چطور بايد فرمولهاي ساخته شده را در داخل نوشته هايم قرار دهم (توضيحات شما براي يك فرد بسيار مبتدي مثل من كافي نيست )
    لطفا شما هم به ادرس چند تا از عكس هايي كه نمي توانيد ببينيد برويدشا يد بعضي از عكسها براي شما هم ----- شده باشد .
    باسلام

برای بنده هیچ کدام از اینها فیلتر نشده. علی آقا به لینک زیر مراجعه کنید ببینید فیلتر شده یا نه و به من سریع اطلاع دهید. این لینک کاملا شبیه قبلی است اما آدرس آن متفاوت است.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به امید خدا درباره نرم افزاری که معرفی کردم مفصلا صحبت خواهیم کرد. علی آقا به پست مساله هفته هفتم زبان tex را هم اضافه کردم که اگر تصویر را نمی بینید، حداقل مساله را متوجه شوید.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض

باسلام

برای بنده هیچ کدام از اینها فیلتر نشده. علی آقا به لینک زیر مراجعه کنید ببینید فیلتر شده یا نه و به من سریع اطلاع دهید. این لینک کاملا شبیه قبلی است اما آدرس آن متفاوت است.

به امید خدا درباره نرم افزاری که معرفی کردم مفصلا صحبت خواهیم کرد. علی آقا به پست مساله هفته هفتم زبان tex را هم اضافه کردم که اگر تصویر را نمی بینید، حداقل مساله را متوجه شوید.
    سلام
    متاسفانه اينجا هم براي من ----- شده است.من با نرم افزاري كه شما معرفي كرديد مي توانم كار كنم ولي نمي دانم فرمولها را در كجا و چطور اپلود كنم.
    متشكرم.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

علی آقا به لینک زیر بروید:

با توجه به شکل زیر روی آیکنی که با فلش مشخص شده است، کلیک کنید تا عبارت

<math>Insert formula here</math>

ظاهر شود. حال به جای عبارت Insert formula here فرمول tex خود را بنویسید. سپس در پایین صفحه سفید، دگمه
    Show Preview را فشار دهید تا فرمولتان ایجاد شود. با کلیک راست، آدرس آن را بردارید و استفاده کنید. توصیه می کنم که این تصویر را save کنید که اگر به هر دلیلی آدرس مذکور از کار افتاد بتوانید با آپلود کردن تصو یرهای save شده، مشکل را حل کنید.

علی آقا به احتمال قوی انجام مراحل بالا مشکلتان را به طور موقت حل می کند و فعلاً نیازی به آموزش مفصل آپلود تصاویر نیست. اگر باز مشکل حل نشد خبرم کنید. دنبال تعویض کارت اینترنتی خود هم باشید. بنده واقعا متعجبم که چگونه ISP شما سایتهای علمی به این مهمی را فیلتر کرده است.

لطف کنید به گفتگوها سریع جواب دهید. منتظرم .

موفق باشید.
    Last edited by mofidy1; 10-07-2006 at 12:32.

6. این کاربر از mofidy1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

به نام خدا
    سلام به همه دوستان.
    بخاطر اينكه مدت طولاني به اينجا نيامدم مرا ببخشيد. گرچه علت غيبتم تقريبا موجه بود.
    آقاي مفيدي سلام و خسته نباشيد. بعد از اينكه فهميدم ممكن است مدتي نتوانم به p30world بيايم تصميم گرفتم حداقل كار ممكن در جهت قراري كه با هم گذاشتيم را انجام دهم. البته بهتر بود اين كار با هماهنگي با شما انجام مي شد.
    چند مطلب در رابطه با موضوع مورد بحث تاپيك "كاربردهاي رياضي" پيدا شد. بعنوان مثال كاربردهايي از نظريه رمز نگاري و رمزگشايي در انتقال و فشرده سازي اطلاعات و همينطور كاربردهايي از نظريه بازي ها در سياست و اقتصاد و تصميم گيري و ... . ولي همان طور كه مي دانيد بيان اين مطالب نياز به مقدماتي دارد كه ممكن است خارج از حوصله خوانندگان باشد. لطفا مرا راهنمايي كنيد.

موفق باشيد

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran- mashhad

پيش فرض درباره پست 149

سلام
    لم: براي هر سه عدد حقيقي و مثبت x,y,z داريم:

اثبات:

حال اگر در لم به جايx,y,z يكبار a,b,c و يكبار b,c,d و يكبار a,c,d و يكبار a,b,d را قرار دهيم وچهار نامساوي حاصل را با هم جمع كنيم حكم مساله نتيجه مي شود.
    Last edited by ali_hp; 06-08-2006 at 20:13.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

با سلام

علی آقا تصویر فرمول شما در پست قبل بسیار طولانی است. ظاهرا همه فرمول را در یک سطر تایپ کرده اید و به احتمال قوی همه مرورگرها قادر به جای دادن آن در یک صفحه نیستند . اگر امکان دارد فرمولتان را edit کنید.

علی آقا مطلب قبلی بنده را بی جواب گذاشتید! آیا مشکل شما در دیدن تصاویر حل شد یا نه؟ دوست عزیز سعی کنید که به پستها سریع جواب دهید حتی اگر در جمله ای بسیار کوتاه باشد. متشکرم.

موفق باشید.
    Last edited by mofidy1; 15-07-2006 at 08:25.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض نکته ای پر کاربرد برای دوستان عزیز

با سلام

برای تبدیل فرمولها به زبان TEX به وسیله نرم افزاری که در پست 141 معرفی شد ( نرم افزار MathType ) کارهای زیر را انجام دهید:

1) به قسمت Preferences (در قسمت منوهای اصلی و در بالای صفحه) بروید و بخش Trancslators را کلیک کنید.

2) در این قسمت Translation to other language را علامت بزنید و از داخل آن TEX-AMS-LATEX را کلیک کنید. علامت یا تیک بقیه دستورات این پنجره را -اگر تیک خورده اند - بردارید و OK را کلیک کنید.

3) فرمول دلخواه خود را با نرم افزار مذکور طراحی کنید و تمام آنها را انتخاب و سپس COPY کنید. این کار باعث می شود که فرمول شما به زبان LATEX -که پیشرفته از TEX است - تبدیل شود.

4) حال در مکان مناسبی که در پستهای28 یا 153 یا 155 معرفی شده است، دستور LATEX به دست آمده را PASTE کنید . (گاهی لازم است که علامتهای [/ و \] را از اول و آخر دستورات حذف کنید.)

موفق باشید.
    Last edited by mofidy1; 20-09-2006 at 10:22.

تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض حل مساله هفته هفتم

با سلام

فرض کنید a, b , c , d همگی مثبت باشند. نامساوی زیر را ثابت کنید:

=================================
    مساله بالا به زبان tex برای دوستانی که تصویر بالا را مشاهده نمی کنند.
    این کار برای دوستانی که تصویر بالا را می بینند اما با زبان tex آشنایی کافی ندارند،
    فرصت خوبی است تا دستورات این زبان را فراگیرند.

\frac{{a^3 + b^3 + c^3 }}
    {{a + b + c}} + \frac{{b^3 + c^3 + d^3 }}
    {{b + c + d}} + \frac{{c^3 + d^3 + a^3 }}
    {{c + d + a}} + \frac{{d^3 + a^3 + b^3 }}
    {{d + a + b}} \geq a^2 + b^2 + c^2 + d^2

==============================
    ارسال متن: شنبه17 تیر 1385
    با سلام

از دوست عزیزم آقای حسین پوران به خاطر حل زیبای مساله هفتم تشکر می کنم. راه حل ایشان را در پست 157 ملاحظه فرمایید. این روش جالب و نسبتا کوتاه، تقریبا از شیوه حل مستقیم پیروی کرده است. این شیوه با اینکه در بسیاری از اوقات برای حل مسائل مقدماتی کافیست اما گاهی به دلیل پیچیدگی های آن، چندان مناسب به نظر نمی رسد. بنده مساله هفتم را به روشی که معمولا به کار می رود حل می کنم؛ با تذکر این نکته که این راه حل طولانی تر از روش آقای حسین پوران است. (این روش را از کتاب «حل مساله از طریق مساله» ترجمه «علی ساوجی» اقتباس کرده ام.)

حل مساله:

همانطور که آقای حسین پوران توضیح داده ا ند کافیست ثابت کنیم:

می توان نوشت:

پس ثابت می کنیم:

بنابر نامساوی کوشی شوارتز (رجوع کنید به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) می توان نوشت:

بنابراین

حال با رساندن طرفین به توان دو و سپس ساده کردن طرفین مساله حل می شود.

مشابه روش بالا می توان در حالت کلی ثابت کرد:

موفق باشید.

ارسال متن: شنبه 24 تیر 1385
    Last edited by mofidy1; 22-07-2006 at 16:24.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •