PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازي يك isp كوچك

mohammad madhani
06-02-2007, 13:30
سلام عليك

من مي خوام يك isp خونگي درست كنم كه از خطوط معمولي استفاده كنم ( . خودم مي دونم سرعت اين خطوط در بهترين حالت 33 است ) اول تصميم گرفتم كه همزمان به 3 نفر اينترنت بدم اما ديدم 3 نفر كم است حالا مي خوام به طور همزمان به 5 نفر اينترنت بدم. و چون شكاف هاي pci مادربورد من 3 تا هستند اما من بايد 5 تا مودم به مادربورد خودم وصل كنم مجبور هستم كه سه تا مودم داخلي ( pci ) و 2 مودم كه به پورت سريال وصل مي شوند استفاده كنم ( منظور همان مودم هاي خارجي كه فكر كنم به آنها اكسترنال گفته مي شوند)

حالا تجهيزاتي كه من احتياج دارم ( البته من اين اطلاعات رو از در سايت ها و تاپيك هاي مختلف پيدا كرده ام)

1 ) 5 عدد خط تلفن معمولي

2) 3 مودم كه به pci وصل مي شوند (اينترنال ) و 2 مودم كه به پورت سريال وصل مي شوند (اكسترنال )

3) يك سرور ( كه كامپيوتر خونگي من است )

4) خطي كه سرور را به اينترنت وصل مي كند ( كه من از خطوط 256 adsl كه در خرم آباد شارژ ماهيانه آن 80تومن است استفاده مي كنم )

5) و از نرم افزار NTTacPlus براي Accounting استفاده مي كنم ( كه فقط تعريف اون رو بعضي سايت ها شنهيده ام)

6) واز نرم افزار وين گيت كه نميدونم براي چي هستش اما فكر كنم براي تنظيم مودم ها باشد.

7) ويك ويندوز سرور

__________________________________________________ ___________________________________

سوالات من :

1 ) به غير ازين چيز ها به چه چيز هايي نياز دارم ؟

2) قيمت مودم هاي كه به پورت سريال وصل مي شوند ( حدود قيمت رو ) چه قدر است

3 ) كار دو نرم افزار بالا رو به طور خلا صه بنويسيد ( براي مثال يكي از كارهاي NTTacPlus اين است كه پسورد و يوزري كه كاربر ها داده اند را شناسايي مي كند ودر صورت صحيح بودن اجازه استفاده از اينترنت رو به آن كاربر مي دهد )

4) نرم افزار كش احتياج است اگر هست يك نرم افزار كش رايگان نام ببريد

5) ايا درست مي گن كه مودم هايي كه به pci نصب مي شوند براي ايال اين با مشكل روبرو مي شوند و بايد از مواتي پرت استفاده كنم.

6) از چه ويندوز سروري استفاده كنم؟

7) اگر هم نرم افزاري بهتر از NTTacPlus وين گيت مي شناسيد كه رايگان بتونم آنرا دانلود كنم را بنويسيد
اگر كسي هر كدوم رو بلده لطف كنه شماره اون رو بزنه تا درباره اون بحث و تبادل نظر كنيم.

راستي يك چيزي من فردي هستم 16 ساله كه اصلا در زمينه شبكه تجربه اي ندارم پس زياد بالاي ديپلم صحبت نكنيد

با تشكر

chista
06-02-2007, 13:46
سلام عليك

من مي خوام يك isp خونگي درست كنم كه از خطوط معمولي استفاده كنم ( . خودم مي دونم سرعت اين خطوط در بهترين حالت 33 است ) اول تصميم گرفتم كه همزمان به 3 نفر اينترنت بدم اما ديدم 3 نفر كم است حالا مي خوام به طور همزمان به 5 نفر اينترنت بدم. و چون شكاف هاي pci مادربورد من 3 تا هستند اما من بايد 5 تا مودم به مادربورد خودم وصل كنم مجبور هستم كه سه تا مودم داخلي ( pci ) و 2 مودم كه به پورت سريال وصل مي شوند استفاده كنم ( منظور همان مودم هاي خارجي كه فكر كنم به آنها اكسترنال گفته مي شوند)

حالا تجهيزاتي كه من احتياج دارم ( البته من اين اطلاعات رو از در سايت ها و تاپيك هاي مختلف پيدا كرده ام)

1 ) 5 عدد خط تلفن معمولي

2) 3 مودم كه به pci وصل مي شوند (اينترنال ) و 2 مودم كه به پورت سريال وصل مي شوند (اكسترنال )

3) يك سرور ( كه كامپيوتر خونگي من است )

4) خطي كه سرور را به اينترنت وصل مي كند ( كه من از خطوط 256 adsl كه در خرم آباد شارژ ماهيانه آن 80تومن است استفاده مي كنم )

5) و از نرم افزار NTTacPlus براي Accounting استفاده مي كنم ( كه فقط تعريف اون رو بعضي سايت ها شنهيده ام)

6) واز نرم افزار وين گيت كه نميدونم براي چي هستش اما فكر كنم براي تنظيم مودم ها باشد.

7) ويك ويندوز سرور

__________________________________________________ ___________________________________

سوالات من :

1 ) به غير ازين چيز ها به چه چيز هايي نياز دارم ؟

2) قيمت مودم هاي كه به پورت سريال وصل مي شوند ( حدود قيمت رو ) چه قدر است

3 ) كار دو نرم افزار بالا رو به طور خلا صه بنويسيد ( براي مثال يكي از كارهاي NTTacPlus اين است كه پسورد و يوزري كه كاربر ها داده اند را شناسايي مي كند ودر صورت صحيح بودن اجازه استفاده از اينترنت رو به آن كاربر مي دهد )

4) نرم افزار كش احتياج است اگر هست يك نرم افزار كش رايگان نام ببريد

5) ايا درست مي گن كه مودم هايي كه به pci نصب مي شوند براي ايال اين با مشكل روبرو مي شوند و بايد از مواتي پرت استفاده كنم.

6) از چه ويندوز سروري استفاده كنم؟

7) اگر هم نرم افزاري بهتر از NTTacPlus وين گيت مي شناسيد كه رايگان بتونم آنرا دانلود كنم را بنويسيد
اگر كسي هر كدوم رو بلده لطف كنه شماره اون رو بزنه تا درباره اون بحث و تبادل نظر كنيم.

راستي يك چيزي من فردي هستم 16 ساله كه اصلا در زمينه شبكه تجربه اي ندارم پس زياد بالاي ديپلم صحبت نكنيد

با تشكر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وایرلس رو بی خیال شدی؟؟؟؟؟؟
به برگشت هزینهات فکر کردی؟؟؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کار با قسمت rras ویندوز سرور رو بلدی ؟ dns رو چی؟ باند ویت منیجر میدونی چیه؟ ردیوس سرور چی؟ارتباط ردیوس با rras روبلدی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به اون همه روزه ای که من خوندم اصلا توجه کردی/.؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مهمترین توصیه من به شما چی بود؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیگه حرفی ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نردو میخ آهنین در سنگ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad madhani
06-02-2007, 19:33
بابا چرا مي ترسوني

يادم رفت سلام عليك آقا چيستا به برگشت هزينه فكر كردم خوب من اين تاپيك رو زدم كه اين چيزا رو ياد بگيرم اگه ممكنه كمك كن من در مورد اين نرم افزار ها اطلاعاتي بدست آوردم اگه مي خوايي برات پست مي كنم كه ببين خوبه يا نه

خداحافظ

E-Commerce
06-02-2008, 12:31
موضوع جالبی هست ، لطفا ادامه بدید تا دیگران هم استفاده کنند

mamad_tk_pk
06-02-2008, 22:06
سلام دوست عزيز
خيلي كار بزرگي رو شروع كرديد .
بهتر بگم كه گام بزرگي رو برداشتيد .
البته با شرايط فعلي چيزي براي از دست دادن نداريد و اين يك شروع خيلي خوبي است.
و من به خاطر اين كار بهتون تبريك ميگم و اميدوارم كه موفق بشويد .

axilbam
16-02-2008, 01:04
سلام به همه
منم یه سوال تو همین زمینه داشتم میخواستم بدونم اگه من اینترنت ADSL داشته باشم
و یک Incoming conection بسازم تا یکی دیگه بتونه بهش سیستمم وصل شه آیا اون به اینترنت دست رسی داره ؟
و چون با ADSL خط تلفن مشغول نمیشه آیا میشه همون خط رو به مودم وصل کرد تا ازش برای وصل شدن سیستم میهمان استفاده بشه؟
یا اینکه یه خط دیگه استفاده بشه؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم.

mtbirir
23-02-2008, 11:13
یه بررسی کوچولو در مورد isp ورشکسته بکن بعدان هزینه کن
البته تجربه ارزشمندیه

m_nazari_iran
03-03-2008, 21:38
با سلام
ايجاد Incoming connection
1- وارد كنترل پنل شويد. اگر كنترل پنل شما به صورت پيش فرض ويندوز اكس پي است با كليك كردن Switch to Classic Viwe در سمت چپ پنجره كنترل پنل آنرا به كلاسيك تبديل كرده، سپس وارد Network connections شده و در سمت چپ Create a new connection را انتخاب كنيد تا پنجره New connection wizard باز شود.
2-پنجره New connection wizard را Next كرده و در پنجره هاي بعدي به ترتيب Set up an advanced connection و Accept incoming connection را انتخاب كنيد.
3-در پنجره Devices for incoming connections مودم خود را انتخاب و در پنجره بعدي Allow virtual private connections را برگزينيد.
4-سپس افرادي را كه به آنها اجازه دسترسي به فايلها و پرونده ها را ميخواهيد بدهيد، انتخاب كرده و پنجره بعدي را بدون دستكاري Next كنيد.حال كار ساخت Incoming connection پايان يافته است و ميتوانيد شمايل آنرا مشاهده كنيد.

طريقه متصل شدن به سيستمي كه اجازه دسترسي به شما را داده است

شما با ايجاد يك Connection همانند هماني كه به اينترنت متصل ميشويد، ميتوانيد به سيستم مقابل وصل شده و از اطلاعاتي كه توسط آن سيستم Share شده استفاده كنيد.
User name و password و Dial را از دوستتان كه در سيستم خود تعريف كرده گرفته و در connection وارد كنيد. به خاطر داشته باشيد شما بايد Camputer name سيستم مقابل را نيز بدانيد. براي دانستن آن بايد بر رو? My Cmputer كليك راست كرده و سر برگ Camputer name را انتخاب و در روبروي عبارت Full computer name آنرا خواهيد ديد ( اين عمليات آخر مربوط به سيستمي است كه ميخواهيد به آن متصل شويد.)
بعد از Connect شدن (متصل شدن) به سيستم مقابل همانند متصل شدن به اينترنت، Internet Explorer را باز كرده و در نوار آدرس عبارتcamputer name\\را وارد كنيد. يك بار ديگر تاكيد ميكنم كه Camputer name مربوط به كامپيوتري است كه به آن متصل شده ايد.
حالا ميتوانيد از اطلاعاتي كه در اختيار شما قرار داده شده استفاده نماييد.

m_nazari_iran
03-03-2008, 21:48
با سلام دو باره
دوستان اگه شما هم مثل من یک خط ای دی اس ال دارید
و دلتون می خواد در حق دوستانتون لطفی بکنید می تونید با استفاده از Incoming connection نقش یک آی اس پی را بازی کنید و به اونها اجازه بدید از اینترنت شما بهره ببرند
خوب شما چی نیاز دارید
1- سیستم عامل مجانی ( در ایان) ویندوز ایکس پی
2- یک عدد مودم
3- مقداری حوصله
خوب ابتدا Incoming connection را ایجاد کنید
User name و password را که به سیستم ادد کرده اید در اختیار یکی از دوستان قرار بدهید تا همانند ارتباط Dial به آی اس پی ( همون کامپیوتر شما ) وصل شود
با تشکر

jtiran2
04-03-2008, 09:01
کار کار قشنگیه ولی از بیخ غلطه .
بهتره در شیوه راه اندازی شبکه تجدید نظر کنین . و به گفته ی یکی از دوستان استفاده از شبکه بی سیم فوق العاده راحتتره .
ضمنا نگفتی پهنای باندت چقدره ؟

mamad_tk_pk
04-03-2008, 20:24
کار کار قشنگیه ولی از بیخ غلطه .
بهتره در شیوه راه اندازی شبکه تجدید نظر کنین . و به گفته ی یکی از دوستان استفاده از شبکه بی سیم فوق العاده راحتتره .
ضمنا نگفتی پهنای باندت چقدره ؟

دوست عزيز
شما به قيمت شبكه ي وايرلس فكر كرده ايد ؟
دوستمان اول راه است و به نظر من بسيار هم خوب شروع كره است .