PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ring

uknow
05-02-2007, 06:07
mikhastam bedooonam shabake haye ring nesbat be shabakehaye digar che bartarihayi dard
age javab bedin mamnoon misham
merc

secure
05-02-2007, 10:12
در شبکه Ring یا حلقه تمام گرو ها در یک حلقه پیوسته به هم متصل شده اند و Server مرکزی وجود نداره.زمانی از این توپولوژی استفاده میشه که کامپیوتر ها معمولا به طور مستقل کارشون رو انجام بدن یعنی Work Gorup باشند و د ِDomain فعالیت نکنند و فقط بعضی مواقع نیاز داشته باشند که از منابع Share شده یکدیگر استفاده کنند ولی مزیت خاصی نسبت به سایر توپولوژی ها ندارد.و تفاوتی که با توپولوژی Star داره اینکه معمولا یک سرور مرکزی در این نوع شبکه وجود داره.مثلا برای NAT Server از این نوع شبکه (Star) استفاده میشه.

Gabana
05-02-2007, 12:49
زمانی از این توپولوژی استفاده میشه که کامپیوتر ها معمولا به طور مستقل کارشون رو انجام بدن یعنی Work Gorup باشند و د ِDomain فعالیت نکنند
شرمنده من نمي دونم چرا امروز به شما گير مي دم !
توپولوژي اصلا ربطي به Domain يا WorkGroup نداره .
================================
توپولوژي رينگ برتري هاي مناسبي نسبت به ديگر توپولوژي ها داره .
مهمترينش وجود Token هست كه تا دست كامپيوتري نباشه اون كامپيوتر نمي تونه داده ارسال كنه لذا Collision اتفاق نمي افته .
توپولوژي رينگ غير رقابتي است و همين امر باعث ميشه كامپيوتر ها با داشتن Token بتونن داده ارسال كنن .
====
رينگ هزينه بالاتري نسبت به بقيه توپولوژي ها داره و كمي ساختارش پيچيده تر هست .

secure
05-02-2007, 19:17
بازم حرف شما درسته ولی به اینجای صحبتم دقت نکردید (تفاوتی که با توپولوژی Star داره اینکه یک سرور مرکزی در این نوع شبکه وجود داره) یک DC سرور مرکزی محسوب میشه یا نه؟
در ضمن من اگه نو این سایت عضو شدم فقط منظورم پاسخگویی به سوالات دیگران نبوده بلکه مهم تر از همه این بوده که اطلاعات خودم رو update و احتمالا تصحیح کنم بنابر این خیلی خوشحال میشم که ایراد هام رو بهم بگید.

secure
17-02-2007, 01:41
این عکس ها بهتر کمکتون میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]