PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Access Point چیست ؟

atrin777
03-02-2007, 00:23
سلام به همه دوستان خوبم

آقا يه مشكل به وجود اومده و اونم اينه كه Access Point دقيقا چيه و كارش چيه ؟

ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد :blush:

secure
03-02-2007, 02:07
بدرد بخور نبود پاک شد

Secure

مرتضی فولادی

s_m_taheri
05-02-2007, 12:08
با سلام
اگر آدرس MAC يك access point را داشته باشيم، چطور ميشه سازنده ي آن را فهميد؟

Gabana
05-02-2007, 12:44
Secure جان
Access Point صرفا اون چيزي كه شما گفتيد نيست .

Access Point كامپيوتري است كه كارت شبكه بي‌سيم را كنار كارت شبكه معمولي
يعني اولا فقط كامپيوتر نيست مي تونه Device هم باشه .
ثانيا ارتباط AP با شبكه Wired بيشتر براي ارتباط بين خود AP هاست ( موردي كه شما هم گفتيد صادقه )

atrin777
05-02-2007, 15:15
Secure جان

ثانيا ارتباط AP با شبكه Wired بيشتر براي ارتباط بين خود AP هاست ( موردي كه شما هم گفتيد صادقه )

منظور شما از اينكه ميتونه Device هم ميتونه باشه چيه ؟

ممكنه يه كم بيشتر توضيح بدين

secure
05-02-2007, 19:06
درست میفرمایین جناب artin منظور از Device یعنی اینکه دیگه نیااز نیست کارهایی رو که بالا گفتم برای ایجاد یک Access Point انجام بدین بلکه دستگاهی هستش که خودش این کار رو انجام میده.

s_m_taheri
05-02-2007, 19:10
با سلام

secure
05-02-2007, 19:12
با سلام

MAC Address یک آدرس 48 بیتی هستش دارای دو قسمت بدین صورت (هر خط تیره رو یک اکتت یا Byte در نظر بگیرید)

( - - - )( - - -) سه اکتت پارانتز اول مربوط میشه به Factory ID و سه اکتت باقی مانده هم مربوط میشه به Hardware ID که شما از روی Factory ID میتونید بفهمید ساخت کدوم کارخونست.

s_m_taheri
05-02-2007, 19:16
سايتي در اين مورد هست معرفي كنيد؟

secure
05-02-2007, 19:21
نه متاسفانه ولی فکر کنم در گوگل بگردید پیدا کنید.

atrin777
06-02-2007, 00:36
درست میفرمایین جناب artin منظور از Device یعنی اینکه دیگه نیااز نیست کارهایی رو که بالا گفتم برای ایجاد یک Access Point انجام بدین بلکه دستگاهی هستش که خودش این کار رو انجام میده.
ممنون گرفتم چي شد :biggrin:

smatir2002
07-09-2007, 21:14
ببخشيد من تازه عضو شدم و به تازگي اين بحث رو ديدم.
امكان داره يكي از دوستاني كه در اين زمينه مطلع هست بگه حداكثر برد يه Access point چقدره؟

rootnt
07-09-2007, 23:38
Secure جان

خوب اگر اینطوره بیشتر توضیح بدید
خواهش می کنم کامل باشه
هر کاری که یک اکسس پوینت انجام می ده رو در این تاپیک داشته باشیم و بدونیم
ممنون

timas
08-09-2007, 09:55
سلام
به نظر اين طور است كه يك اكسس پوينت كه معني فارسي آن معادل

*0نكته دسترسي * است بسته به طراحي آن چند كار مختلف را مي تواند انجام دهد .
ارتباط نقطه به نقطه : يعني مي توان دو شبكه كوچك را بوسيله آن به يكديگر ارتباط داد .
ارتباط يك نقطه به چند نقطه : مثلا چند شبكه كوچك محلي را به سرور اتصال مي دهد .
ارتباط بين كامپيوتر هاي مجهز به وايرلس: ايجاد يك شبكه واير لس

اگر دوستاني كه مستقيما با اين دستگاه كار كرده اند در اين زمينه توضيح دهند ممنونيم

paranoid_android
16-09-2007, 20:11
یک سوال ابتدایی.
میشه گفت Ap یک دیوایس واسط بین کامپیوتری هست که کارت شبکه بی سیم داره با یه کامپیوتر یا سرور که از NIC معمولی استفاده میکنه؟ پس اگه کامپیوتر دوم یا سرور مجهز به کارت شبکه بی سیم باشه دیگه نیازی به استفاده از Ap نیست؟ و دو کامپیوتر مستقیما میتونن از طریق NIC های بی سیم با هم ارتباط برقرار کنن؟
ممنون

paranoid_android
16-09-2007, 20:18
Secure جان

وقتی اکسس پوینت برای ارتباط بین اکسس پوینت های دیگه تو شبکه های مختلف استفاده میشه میشه گفت به نوعی وظیفه Routing رو هم انجام میده؟

e.iglesias
16-09-2007, 22:20
یک سوال ابتدایی.
میشه گفت Ap یک دیوایس واسط بین کامپیوتری هست که کارت شبکه بی سیم داره با یه کامپیوتر یا سرور که از NIC معمولی استفاده میکنه؟ پس اگه کامپیوتر دوم یا سرور مجهز به کارت شبکه بی سیم باشه دیگه نیازی به استفاده از Ap نیست؟ و دو کامپیوتر مستقیما میتونن از طریق NIC های بی سیم با هم ارتباط برقرار کنن؟
ممنون

اول سلام...ببخشید که تو حرف بزرگترا میپرم:2:
قسمت اول سوالتو درست نفهمیدم اما ما وقتی از ap استفاده میکنیم که تعداد pcها زیاد باشن کلا ap کاربرد های زیادی داره
اما ساده بگم....ما کلا تو wireless دو نوع توپولوژی داریم منظور از توپولوژی شیوه ی ارتباط بین pcهاست
1-ad-hoc
همینییه که شما میگی
یعنی ارتباط مستقیم دو pc نه بیشتر!

2-infrastructure
اما اینجا ما ap داریم یعنی تمام pcها با ap تماس میگیرین و ap اون بسته ی ارسالی(packet( هر pc رو به مقصد میفرسته یعنی این ارتباط برای بیشتر از دو pc هست
حالا این وسط اصلا ممکنه مثلا ap به یه hub وصل باشه یا....اصلا بزارید براتون یه مثال عملی بزنم :
شما فرش کنید یه شرکت داری که یه شبکه lan هم توش راه انداختی که این شبکه یا کل کلاینتا یا فقط سرور به اینترنت دسترسی دارن .فرض کن تو این شرکتت یه اتاق کنفرانس داری...که نیاز داری کسایی که تو این اتاق هستن بتونن به اینترنت وصل شن....اینجا شما نمیای کل اتاقو کابل کشی کنی :18:...میای یه ap تو این اتاق میزاری و ap رو به lanی که داری و کلا ارتباطشو با سرور وصل میکنی که بتونه به اینترنت وصل شه حالا هرکس اومد با لب تاپه مبارکش هر کجا از این اتاق که بود به ap وصل میشه و از اونجا به اینترنت.....این میشه یه کاربرد ساده از access point

paranoid_android
17-09-2007, 10:06
اول سلام...ببخشید که تو حرف بزرگترا میپرم:2:
قسمت اول سوالتو درست نفهمیدم اما ما وقتی از ap استفاده میکنیم که تعداد pcها زیاد باشن کلا ap کاربرد های زیادی داره
اما ساده بگم....ما کلا تو wireless دو نوع توپولوژی داریم منظور از توپولوژی شیوه ی ارتباط بین pcهاست
1-ad-hoc
همینییه که شما میگی
یعنی ارتباط مستقیم دو pc نه بیشتر!

2-infrastructure
اما اینجا ما ap داریم یعنی تمام pcها با ap تماس میگیرین و ap اون بسته ی ارسالی(packet( هر pc رو به مقصد میفرسته یعنی این ارتباط برای بیشتر از دو pc هست
حالا این وسط اصلا ممکنه مثلا ap به یه hub وصل باشه یا....اصلا بزارید براتون یه مثال عملی بزنم :
شما فرش کنید یه شرکت داری که یه شبکه lan هم توش راه انداختی که این شبکه یا کل کلاینتا یا فقط سرور به اینترنت دسترسی دارن .فرض کن تو این شرکتت یه اتاق کنفرانس داری...که نیاز داری کسایی که تو این اتاق هستن بتونن به اینترنت وصل شن....اینجا شما نمیای کل اتاقو کابل کشی کنی :18:...میای یه ap تو این اتاق میزاری و ap رو به lanی که داری و کلا ارتباطشو با سرور وصل میکنی که بتونه به اینترنت وصل شه حالا هرکس اومد با لب تاپه مبارکش هر کجا از این اتاق که بود به ap وصل میشه و از اونجا به اینترنت.....این میشه یه کاربرد ساده از access point
خیلی ممنون:11:

amsjavan
11-03-2008, 16:48
توضیحات عالی بود. حالا اگه لطف کنید بگید چه جوری میشه access point رو به اینترنت وصل کرد طوری که بقیه که wireless lan دارند بتونند با وصل شدن به access ponit از اینترنت استفاده کنند ممنون میشم.

secure
12-03-2008, 01:32
در جواب دوست عزیز که فرمودن میشه به جای روتر هم استفاده کرد نه دوست عزیز نمیشه

در مورد سوال دوست آخرمون هم AP مثل سویچ کار میکنه یعنی یه رابطه نیاز به تنظیمات خاصی نداره به محض اینکه ارتباط بین سیستم ها رو برقرار کرد به روش های توضیح داده شده در تاپیک آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در یک شبکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید اینترنت رو برای سیستم های وایرلس هم ارائه بدین.چه طور که تو تنظیمات سویچ تغییراتی رو انجام نمیدیم.

شاید تنها لازم باشه در صورت بروز مشکل و Share نشدن اینترنت برای Access Point یک Deful Gateway تعریف کرد که کار بسیار راحتیه ولی فکر نمیکنم نیازی باشه.

amsjavan
14-03-2008, 10:43
در جواب دوست عزیز که فرمودن میشه به جای روتر هم استفاده کرد نه دوست عزیز نمیشه

در مورد سوال دوست آخرمون هم AP مثل سویچ کار میکنه یعنی یه رابطه نیاز به تنظیمات خاصی نداره به محض اینکه ارتباط بین سیستم ها رو برقرار کرد به روش های توضیح داده شده در تاپیک آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در یک شبکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید اینترنت رو برای سیستم های وایرلس هم ارائه بدین.چه طور که تو تنظیمات سویچ تغییراتی رو انجام نمیدیم.

شاید تنها لازم باشه در صورت بروز مشکل و Share نشدن اینترنت برای Access Point یک Deful Gateway تعریف کرد که کار بسیار راحتیه ولی فکر نمیکنم نیازی باشه.
ممنون که جواب دادید اما اینجوری که شما گفتید نمیشه. یعنی اینترنت وارد access point نمیشه.
من یه کار دیگه کردم شد. رفتم تو تنظیمات access point و IP گرفتنش رو dynamic کردم و کارت شبکه های دیگه رو گداشتم تو حالت obtain an IP address automaticlly و درست شد اما یه مشکل عجیب پیش اومده که توش موندم.
حالا که dynamic کردم دیگه نمی تونم برم تو تنظیماتش چون باید از ظریق IP وارد control panel ش بشم اما حلا معلوم نیست چه IP ای میگیره هر دفعه!
و مشکل دیگه اینه من این تنظیم ها رو تو labtop انجام دادم اما وقتی می برم تو PC یا یه کامپیوتر دیگه اون وقت دیگه خودش IP نمی گیره یعنی نمیدونم چی میشه که نه static هست نه dynamic و وارد control panel access point هم نمیشه. یعنی وقتی بقیه شبکه ها رو می زنم Obtain an IP address کار نمیکنه اما هر IP ای که می دم شبکه ها وصل میشه. خیلی عجیبه
خواهش می کنم کمک کنید بد جوری گیر کردم. اگه لازمه بیشتر توضیح بدم

amsjavan
15-03-2008, 19:45
جواب منو کسی نمیده؟
همین میشه دیگه آدم مجبور میشه یه تاپیک جدا برای سوال بزنه! چون اینجوری دیده نمیشه

armin_goooodboy
15-11-2008, 12:17
حالا که dynamic کردم دیگه نمی تونم برم تو تنظیماتش چون باید از ظریق IP وارد control panel ش بشم اما حلا معلوم نیست چه IP ای میگیره هر دفعه!

منم امروز این مشکل رو پیدا کردم
چطوری حلش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

xbox
07-12-2008, 10:32
با با سلام خدمت دوستان...
یه سوال داشتم ...
1- میشه Aceess Point رو تنها جهت ارتباط بین workstation های شبکه ی محلی به کار برد...؟ به چه شکل..؟

2- تجهیزاتی که برای اتصال شبکه های wman و wwan لازمه رو اگه لطف کنید چیه ممنون میشم..؟

internet1361
15-12-2008, 12:50
Access Point چيست ؟
سخت افزار فوق ، به عنوان يک پل ارتباطی بين شبکه های کابلی و دستگاههای بدون کابل عمل می نمايد . با استفاده از سخت افزار فوق ، امکان ارتباط چندين دستگاه به منظور دستيابی به شبکه فراهم می گردد .access point می تواند دارای عملکردی مشابه يک روتر نيز باشد . در چنين مواردی انتقال اطلاعات در محدوده وسيعتری انجام شده و داده از يک access point به access point ديگر ارسال می گردد .

file:///C:/DOCUME%7E1/1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpgfile:///C:/Documents%20and%20Settings/1/Desktop/Wireless/TipsView.asp_files/AccessPoint.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg

beti12
31-05-2009, 01:28
سلام
من تازه اینجا عضو شدم و این بحث رو دیدم
لطفا اکه اینجا کسی هست که مراحل کامل راه اندازی یه شبکه با access point رو بلده یعنی نحوه تنظیماتش رو به صورت کامل هم روی client و خصوصا روی server بلده لطفا راهنماییم کنه.
خییییییلی فوریه
ممنون

banshee
15-07-2009, 11:05
سلام
من تازه اینجا عضو شدم و این بحث رو دیدم
لطفا اکه اینجا کسی هست که مراحل کامل راه اندازی یه شبکه با access point رو بلده یعنی نحوه تنظیماتش رو به صورت کامل هم روی client و خصوصا روی server بلده لطفا راهنماییم کنه.
خییییییلی فوریه
ممنون
منم همینطور