PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فن Cpu

ebru_gundes_206
02-02-2007, 01:33
سلام
من Cpu رو حدودا یه ماه پیش خریدم و تا الان فنش مشکلی نداشت ولی از جند روز پیش که بایوس آپدیت کردم وقتی اخطار خرابی فن رو از بایوس فعال می کنم شروع به بوق زدن میکنه .... در ضمن همین الان هم که میگه فن خرابه فن بدون هیچ مشکل و یا صدایی کار میکنه میخواستم ببینم ممکنه مشکل از آپدیت باشه !!!
با تشکر حامد

Lord_theOne
02-02-2007, 08:46
دور فن شما چقدر است و دماي Cpu?

ebru_gundes_206
02-02-2007, 11:36
دور فن حدود 800 ال 900 دور در دقیقه و دمای سی پی یو هم 28 الی 30 درجه داخل محیط ویندوز با اجرای برنامه هایی مثل وینامپ...

Lord_theOne
03-02-2007, 08:38
فن شما مشكل دارد
برچسب روي فن را به آرامي تا وسطهاش در بياور يك سوراخ هست چند قطره روغن خوب داخلش كن و برچسب را دوباره بگذار سرجاش البته يكم برچسب خراب مي شود
اگر درست نشد فنت را بايد عوض كني كولينگ فن بايد بگيري
البته دماي سي پي يو خوب هست
بايد به بچه هايي كه از Cpu Lga استفاده مي كنند بپرسي كه 3500 دور هست دور فن
ماله من 5500 هست
نمي تونم نظر بدم
از بچه ها سوال كن ببين دور فن مشخصات Cpu هم بده ببين چند هست

saviss
03-02-2007, 08:59
Lord_theOneجان اتفاقا منم نزدیک به همین مشکل رودارم
cpu lga775تازه چهارروزه که نصبش کردم(boxاینتل خریدم)ولی دورش از1600بالاترنمیرفت که نمیرفت ودمای cpuدرحالت بیکاری روی60بود!!!
توی بایوس مادر بردهم که اون هم با همین cpuبا مارکgigaخریدم هم هیچ جائی برای ست آپ دورفن نداره!!!!
بزور یوتولیتی ها تونستم دورفن رو برسونم به2200!!!!ودمایcpuدرحالت نرمال 50درجه بدون پروسس!!!
زنگ زدم به آواژنگ نمایندگی gigaگفتن طبیعیه!!!
اما بچه ها میگن در حالت اورکلاک هم همچین دمائی رو روی cpuهای775 نداشتن!!!ودورفنشون روی3000 بوده!!
الان با3تا فن2تا مستقیم ویکی هم غیر مستقیم دارم دمارو بزور رو50نگه میدارم!!!

hiwa_it
03-02-2007, 12:47
سلام
من Cpu رو حدودا یه ماه پیش خریدم و تا الان فنش مشکلی نداشت ولی از جند روز پیش که بایوس آپدیت کردم وقتی اخطار خرابی فن رو از بایوس فعال می کنم شروع به بوق زدن میکنه .... در ضمن همین الان هم که میگه فن خرابه فن بدون هیچ مشکل و یا صدایی کار میکنه میخواستم ببینم ممکنه مشکل از آپدیت باشه !!!
با تشکر حامد

لطف کنید مدل سی پی یو رو بنویسید

M.C.
03-02-2007, 13:03
سلام
با تشکر حامد

سلام دوست من
اصلا جای نگرانی نداره
من هم همین جو هست وقتی که Cpu Fan Warning از توی بایوس باز باشد
ایت بوق ها میزند
چون سی پی یو ی شما RPM Auto هست
یعنی سرعت با دما تنظیم میشه
چون دمای سی پی یو پایین هست سی پی یو هم دور فن را کاهش میده.
بیشتر به خاطر تکنولوژی EIST یا همان سرعت پله ای
درزمانی که سیستم کاز خاصی نمیکنه و بیکار هست میاد CoreClock را حدودا 200 تا کاهش میده
که باعث کم مصرف برق و خنک موندن سی پی یو میشه
اون بوق هم بخاطر این بود که زیره RPM استاندارد که بره مادربورد بوق هشدار میده
مال خودم در دمای 26 درجه با دور حدودا 640 تا بوق میزنه

Lord_theOne
04-02-2007, 08:06
اون دوستمون كه گفتند دور فن 800 هست پايين هست
1600 دور تقريبا طبيعي هست
شما فكر كنم ايراد از مادربرد هست آپديتش كرديد؟