PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوری ميشه تو شبکه سرعت اينترنت رو تنظيم کرد؟

kavoshm
31-01-2007, 15:15
با سلام به همه دوستان عزيز
ميخوام بدونم توی شبکه که 3،4 تا کلاينت داره چه جوری ميشه که سرعت اينترنت رو برای
کامپيوترها تنظيم کنيم.

مثلا بگیم کامپیوتر 1 20% Bandwith , کامپیوتر 2 30% و کامپیوتر 3 50% Bandwith رو داشته باشن.
در ضمن خط ADSL از کامپیوتر من Share میشه تو شبکه و کابل LAN مودم تو کارت شبکم نخورده , خورده تو سویچ.
(یعنی با ICS نیست با رنج IP ست شده)

اگه یه برنامه هم واسه بهبود سرعت اینترنت معرفی کنید که دیگه خیلی ممنونم.
امیدوارم درست توضیح داده باشم.
از همگی ممنونم.

Wisdom
31-01-2007, 21:13
نرم افزار های مختلفی هست

مثلاً + Proxy - CC PRoxy - آیزا و ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

secure
02-02-2007, 13:27
شما اول باید دو تا Interface رو سرورتون داشته باشید که یکش به شبکه متصله از طریق سویچ و به اون یکی کابل مودم وارد میشه بعد میتونید با برنامه هایی نظیر kerio winroute firewall اینترنت کانکشنتون رو share کنید بعد ار نصب برنامه قسمتی به نامbandwidth limiter داره که با تعریف host یا address range میتونید اعمال محدودیت کنید تنها نکته ظریفی که وجود داره اینکه بر روی interface تون سرویسQOS Packet Schedulerرو نصب کنید.

kavoshm
03-02-2007, 08:43
ولی من با يه کارت شبکه به اينترنت وصل ميشم گفتم که کابل
مودم خورده به سويچ بعداز تو سويچ خورده به
کابل شبکه

در ضمن آيزا ندارم
شبکه ما Workgroup
بدشم يه چيزه ديگه اگه اينجوری باشه هر کدوم از کلاينتا اين
برنامرو نصب کنن ميتونن بقيه رو کنترل کنن که؟؟؟؟
مثل CCProxy

secure
03-02-2007, 09:06
نه شما وقتی میتونید رو پهنای باند کانکشن مودم نظارت داشته باشید که حتما از طریق کامپیوتر شما share شده باشه در غیر اینصورت غیر ممکنه .کنترل ترافک شبکه وظیفی سرویس خاصصی به نام QOS Packet Scheduler هست که میشه اون رو بر روی NIC ها یا همون کارت های شبکه نصب کرد . در ضمن به Work Group بودن یا join به domain بودن اصلا ربطی نداره در مورده CCProxy هم دقیقا همینطوره تو این وضعیتی که شما میگید هیچ کس تو شبکتون نمی تونه ترافیک رو کنتری کنه حتی اگه برنامه های Kerio winroute firewall یا CCProxy و ... رو نصب کرده باشه.شما یه نگاهی به این تصویر بکنید میبینید که 2 ات Interface لازمه یکی برای شبکه داخلی و یکی برای اینترنت

kavoshm
03-02-2007, 16:09
ما که ics نکردیم باید چی کار کنیم
یعنی با یک interface هم میشه.

secure
03-02-2007, 22:34
نه با یک اینترفیس نمیتونید پهنای باند رو کنترل کنید وقتی که کابل مودم مستقیم به سوییچ وصله دیگه نمیشه روش کنترلی داشت برای اینکه هر دستگاهی هم که به سوییج وصله با ست کردن یک Ip از رنج مودم مستقیما اینترنت دریافت خواهد کرد .

sa3er
04-02-2007, 00:20
فایروال برای کاربران خانگی یا استفاده هایی این چنینی یه چیزه useless هست. و فقط هدر دادن بیهوده resource ها هست. برای جاهایی که مورد نیاز هست هم firewall های سخت افزاری. بنده اصلا اعتقادی به firewall نرم افزاری ندارم.

فکر می کنم با این بشه یه کارهایی کرد.

NetLimiter

تصاویر مربوطه:

با احترام.

secure
04-02-2007, 12:29
Net Limiter برنامه ای هستش که فقط برای مدیریت یک کامپیوتر کاربرد داره مثلا Admin یک کامپیوتر این برنامه رو نصب میکنه تا مشخص کنه از اون کامپیوتر به چه سورس هایی با چه سرعتتی و ... قابل دسترسی است
در توضیحات خود سایت هم ذکر شده

NetLimiter is an ultimate internet traffic control and monitoring tool designed for Windows. You can use NetLimiter to set download/upload transfer rate limits for applications or even single connection and monitor their internet traffic.

sabz1
19-07-2007, 21:20
در مورد اموزش نرم افزارهای مخصوص شبکه کتابی موجود است؟؟ اگر هست حتما ذکر کنید .
یک سوال دیگه البته اگر این جا جاش نیست ببخشید اگر بخواهیم یاهومسنجر 7 به طور اتوماتیک ابدیت نشود چکار باید بکنیم.
متشکرم

only4u
23-07-2007, 11:31
يكم واضح تر بگين

sabz1
28-07-2007, 10:59
سلام
من اموزش همین نرم افزارهایی که در قسمت بالا دوستان گفتند را می خواهم حالا یا با کتاب یا چیز دیگه.
..
.
در مورد یاهو در کامپیوتر من دیپ فریز نثب است و ورژن یاهو مسنجر 7 استفاده می کنم که به طور اتوماتیک ابدیت می شه و پهنای باند را می گیره و بعد از هر رستارت این برنامه را دارم . فایل yupdater را که مربوط به ابدیت یا هومسنجر است را دلیت کردم ولی به مشگل خوردم که دوباره مثل اولش کردم هنوز راهی پیدا نکردم که از ابدیت اتوماتیک یاهو مسنجر جلوگیری کنم نمی دونم چکار کنم در نظر اشته باشید در یک کافی نت که 7سیستم باهم شروع به ابدیت شدن بشه چه بلایی سر سرعت می یاد
با تشکر