PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترس در دستان شما ! ::: Silent Hill: Origins

Sam Fisher 11
31-01-2007, 04:32
یه عنوان دیگه برای PSP بازی SILENT HILL:ORIGINS است که البته هنوز منتشر نشده.یه بازی زیبا و وحشتناک و دلهره آور دیگه از این سری ولی ایندفعه برای تجربه کردنش نیاز به PSP دارید ! .سازنده این بازی Climax ، ناشرش KONAMI و Akira Yamaoka باز هم موسیقی این بازی رو برعهده داره.
داستان این بازی درباره راننده ای به نام Travis O'Grady است که برای گذراندن اوقات فراغت به Silent Hill میره!! اونم به تنهایی ! و به محض رسیدن به شهر میفهمه هیچ چیزی حالت عادی نداره و درگیر ماجرایی پیچیده و وحشتناک میشه . Travis دچار انحرافات اخلاقی میشه که ریشه در گذشته و به خصوص دوران کودکی او دارد و در حالی که بشدت رنج میکشه ابهامات و توهمات آزار دهنده دوران کودکیش کم کم برایش آشکار شده و به حقایقی از زندگی خودش میرسد.او سعی میکنه که خودش رو از این جهنم هولناک :evil: نجات بده ولی آیا تنوانش رو داره ؟؟؟
این داستان جالب و تحریک کننده این بازی بود که حتی اگه از طرفدارای این بازی نباشید شما رو جذب خودش میکنه پس بیاد اینبار با PSP به تپه خاموش سفر کنیم...

بوکس شات های بازی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نام : Silent Hill: Origins
سبک :اکشن ماجراجویی ترسناک
ناشر : کونامی
سازنده : Clim Studios
قابل اجرا بر روی : PSP,PS2
تاریخ انتشار : Nov 6, 2007

ویرایش: چون این نسخه بر روی کنسول PS2 هم پورت شد پست اول رو تغییر دادم و همچنین تاپیک نسخه PS2 با این تاپیک ادغام شد.
با تشکر sam fisher 08

اسکرین شات های نسخه PS2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تصاویری از نسخه PSP

smahdis
31-01-2007, 07:13
چقدر بد كه براي كامپيوتر نيست. من تمام نسخه هاش رو روي پي سي اجرا كردم واقعا كه با حال بود. مخصوصا Silent Hill 4: The Room. آره يادش بخير.
خيلي ممنون كه خبر كردي.

Sam Fisher 11
01-02-2007, 05:23
چقدر بد كه براي كامپيوتر نيست. من تمام نسخه هاش رو روي پي سي اجرا كردم واقعا كه با حال بود. مخصوصا Silent Hill 4: The Room. آره يادش بخير.
خيلي ممنون كه خبر كردي.

متاسفم ولی این بازی منحصرا برای PSP ساخته شده . فکر کن چه کیفی میده زیر پتو این بازی رو انجام بدی:biggrin:

H @ M I D
01-02-2007, 11:33
sam fisher 07
عنوان تاپیک رو ویرایش کن یا اگه میخوای مثلا یه جمله هم کنارش بگی
مثلا اینجوری کن :
(silent hill :origins (psp ترس در دستان شما .!!

Sam Fisher 11
01-02-2007, 21:16
sam fisher 07
عنوان تاپیک رو ویرایش کن یا اگه میخوای مثلا یه جمله هم کنارش بگی
مثلا اینجوری کن :
(silent hill :origins (psp ترس در دستان شما .!!

دوست من دست من که نیست. من نمیتونم عوضش کنم . حالا مگه همین چشه ؟

Sam Fisher 11
01-11-2007, 07:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بالاخره بعد از قریب به یک سال انتظار میتونید این بازی رو تجربه کنید ! بازی 6 نوامبر یعنی سه شنبه 15 آبان ریلیز خواهد شد.

PSP بازان عزیز به هیچ قیمتی نباید این بازی رو از دست بدن !
چند تصویر:

mehdi30nema
01-11-2007, 21:41
بالاخره بعد از قریب به یک سال انتظار میتونید این بازی رو تجربه کنید ! بازی 6 نوامبر یعنی سه شنبه 15 آبان ریلیز خواهد شد.

PSP بازان عزیز به هیچ قیمتی نباید این بازی رو از دست بدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من كه دارم لحظه شماري ميكنم واسه اين بازي .

*PiNk PaNTHeR*
01-11-2007, 22:51
الهی اون ایینه و دستشوییشون بشکنه:13::31:

A-H Entertainment
08-11-2007, 05:24
لينک دانلود نسخه کامل بازي :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi30nema
10-11-2007, 16:53
بچه ها كسي اين بازي رو انجام داده من اون اول كه ميره تو بيمارستانه بعد تو يه اتاق كه آينه داره ميره بعد از اون ميره اون ور آينه . از اونجا به بعدش گير كردم نميدونم چي كار كنم. كسي رفته اونجارو .

Hannibal_ir
13-12-2007, 21:23
بچه ها كسي اين بازي رو انجام داده من اون اول كه ميره تو بيمارستانه بعد تو يه اتاق كه آينه داره ميره بعد از اون ميره اون ور آينه . از اونجا به بعدش گير كردم نميدونم چي كار كنم. كسي رفته اونجارو .
دقيقا يادم نيست ولي فكر كنم ميرفتي يه جايي يه ادم پلاستيكي هستش كه بايد قطعاتشو پيدا كني(مثلا قلب و...)
وقتي همه چيشو گير اوردي بايد قلب رو پيدا كني كه تو يه صندوق رمز داره رمز صندوق هم سن اون 3 تا دخترا هست كه طرف اسمشونو رو ديوار فكر كنم با خون نوشته:27:

apoosh
13-12-2007, 22:22
منن این بازی را تموم کردم. شما هروقت که دست به آینه می زنی وارد یه دنیای دیگه می شه. مثل اینکه توی خواب باشی اما در همین دنیا! نقشه ظاهرا همونه اما جای وسایل و باز و بسته بودن اتاقها هم عوض می شه. بجنب که تازه اول کار این بازی هستی

pedram_sad
10-03-2008, 22:46
سلام
فكر نكنم براي اين بازي تاپيكي باشه
گفتم من بزنم اون رو:10:
چون اين ورژن جديد از اين بازي فوق العاده چند روزي هست كه به صورت official براي بازار ها release شده

البته نسخه playstation 2 اون منظورمه

من خودم يكي از طرفداران سر سخت سري SH هستم
و تو حدود 13 سالي كه بازي ميكنم ميتونم بگم يكي از ارزشمندترين franchise هايي بوده كه ساخته شده
تمام شماره هاشو هم تموم كردم

از طرفداران silent hill دعوت ميشه اينجا نظراتشون رو بگن
مشكلات بازي و سوالات و walkthrough ها رو هم همين جا مطرح كنيد
در اولين فرصت كه نسخه ps2 بدستم برسه اخبار و update بيشتري از بازي ميگذازم :10:

pedram_sad
10-03-2008, 22:53
خوب همون طور كه ميدونيد اين بازي در تاريخ 7 نوامبر 2007 براي كنسول دستي Sony يعني Playstation Portable با همون Psp منتشر شد

اين بار بر خلاف نسخه هاي قبلي استديو climax كار ساخت بازي رو بر عهده گرفته و ناشر اون KONAMI هست
من خودم به شخصه از همون روز هاي اول منتظر PORT شدن اين بازي بر روي PS2 بودم
و اين اتفاق بالاخره در 4 مارچ 2008 افتاد:10:

از دوستاني كه اين بازي رو روي PSP هم انجام دادن دعوت ميشه نظر خودشون رو بگن :10:

pedram_sad
10-03-2008, 23:17
داستان بازي مربوط به فردي به اسم travis grady هست كه يك راننده كاميونه كه در حال رانندگي نزديكه شهر silent hill بوده كه يهو يك دختر كوچولو رو وسط خيابون ميبينه
و براي اينكه بهش نزنه چپ ميكنه
و به طرز نا خواسته اي دنبال اون دختر راه ميافته

اصل داستان بازي ماله قبل از silent hill 1 هست

اونهايي كه fanboy بازي هستن از نوع ساختار و اتمسفر بازي كاملا خبر دارن
مثله شماره اول كه harry mason دنباله دخترش بود
و شماره دوم كه james sunderland دنباله همسرش ميگشت
اينجا هم همچين فضايي براي كاراكتر اول بازي تعريف شده

از كاراكتر هايي كه در شماره 1 هم بودن ميشه
به dahlia glaspy و cheryl mason و DR.Cofeman و پرستاري به اسم lisa اشاره كرد

end_of_world
11-03-2008, 20:20
براي كامپيوتر اومده يا نه؟
اگه اومده لينكشو بذاريد

toraj
11-03-2008, 22:57
نه فكر نكنم اومده باشه احتمالا فقط براي psp ,ps2 اومده.

pedram_sad
11-03-2008, 23:09
براي كامپيوتر اومده يا نه؟
اگه اومده لينكشو بذاريد

با سلام
اين بازي در اصل ماله PSP بوده و الان براي PS2 هم PORT شده
و نسخه PC از اون موجود نيست:10:

end_of_world
11-03-2008, 23:12
با سلام
اين بازي در اصل ماله PSP بوده و الان براي PS2 هم PORT شده
و نسخه PC از اون موجود نيست:10:

ممنون خودمم احتمالش رو ميدادم
به همين خاطره كه سري اويل بهترين ها هستند:46:

pedram_sad
11-03-2008, 23:21
اينم تعدادي از تصاويري كه مربوط به صحنه هاي بازي هست:10:

end_of_world
11-03-2008, 23:22
دستت درد نكنه
بهتره ميذاشتي تو قسمت تصاوير بعد اينجا لينكشو ميذاشتي

pedram_sad
11-03-2008, 23:27
ممنون خودمم احتمالش رو ميدادم
به همين خاطره كه سري اويل بهترين ها هستند:46:

اينجا تاپيك silent hill هست
و اصلا با سري resident evil كاري نداريم
در ضمن درسته كه از نظر genre توي يك category قرار ميگيرند
اما وحشت و خط داستاني سري silent hill با اختلاف خيلي خيلي زياد سرتر و فراتر
از سري resident evill كمپاني capcom قرار داره
ابن رو نظر سنجي هاي موجود از gamer هاي دنيا به راحتي نشون داده
حتي در زمينه movie هم همينجوري بوده :10:

يازي هاي RE در اصل بيشتر شبيه به يك نوع action هستن تا survivor horror
ترس و وحشتي هم به جز شماره اول بازي كه سال 1996 ساخته شده در اونها نبوده
( نظر شخصي منه كه تمام ورژن هاي اون رو دارم و تموم هم كردم )

شايد منظور از اين پستتون شماره 4 بازي اويل باشه كه براي pc امده :46:

end_of_world
11-03-2008, 23:48
اينجا تاپيك silent hill هست
و اصلا با سري resident evil كاري نداريم
در ضمن درسته كه از نظر genre توي يك category قرار ميگيرند
اما وحشت و خط داستاني سري silent hill با اختلاف خيلي خيلي زياد سرتر و فراتر
از سري resident evill كمپاني capcom قرار داره
ابن رو نظر سنجي هاي موجود از gamer هاي دنيا به راحتي نشون داده
حتي در زمينه movie هم همينجوري بوده :10:

يازي هاي RE در اصل بيشتر شبيه به يك نوع action هستن تا survivor horror
ترس و وحشتي هم به جز شماره اول بازي كه سال 1996 ساخته شده در اونها نبوده
( نظر شخصي منه كه تمام ورژن هاي اون رو دارم و تموم هم كردم )

شايد منظور از اين پستتون شماره 4 بازي اويل باشه كه براي pc امده :46:

منظور منو اشتباه گرفتي عزيز
من اصلا با اويل كار ندارم
شما برو تحقيق كن مي بيني كه سري اويل بسيار بسيار محبوب تر و بهتر از سري سايلنت هيل هستش
اين حرفاي شما برام عجيب بود
در ضمن بهتره اين بحث همينجا تموم بشه راستي فكر كنم تاپيك مخصوص سايلنت هيل بايد وجود داشته باشه

pedram_sad
12-03-2008, 00:03
منظور منو اشتباه گرفتي عزيز
من اصلا با اويل كار ندارم
شما برو تحقيق كن مي بيني كه سري اويل بسيار بسيار محبوب تر و بهتر از سري سايلنت هيل هستش
اين حرفاي شما برام عجيب بود
در ضمن بهتره اين بحث همينجا تموم بشه راستي فكر كنم تاپيك مخصوص سايلنت هيل بايد وجود داشته باشه

بله بهتره كه همين جا بحث تمام بشه چون اگه ادامه پيدا كنه فكر كنم يك 70 يا 75 صفحه اي من و شما كل بكنيم اينجا
البته اين كه ميگم تمام به اين معني نيست كه اون خطي كه قرمز كردم درست باشه چون تا اونجايي كه من ميدونم خلاف اينه
و باز هم شما داري اشتباه ميكني
كه دو بازي كه اصلا شباهتي با هم ندارن و دو سبك جدا و دو ساختار و اتمسفر جدا هستن رو با هم مقايسه ميكني

همينجا تمام شد اين بحث

تاپيك silent hill رو نميدونم هست يا نه چون گشتم
اما ماله origins رو مطمن هستم كه نيست:10:

a.salireza
12-03-2008, 07:50
بله بهتره كه همين جا بحث تمام بشه چون اگه ادامه پيدا كنه فكر كنم يك 70 يا 75 صفحه اي من و شما كل بكنيم اينجا
البته اين كه ميگم تمام به اين معني نيست كه اون خطي كه قرمز كردم درست باشه چون تا اونجايي كه من ميدونم خلاف اينه
و باز هم شما داري اشتباه ميكني
كه دو بازي كه اصلا شباهتي با هم ندارن و دو سبك جدا و دو ساختار و اتمسفر جدا هستن رو با هم مقايسه ميكني

همينجا تمام شد اين بحث

تاپيك silent hill رو نميدونم هست يا نه چون گشتم
اما ماله origins رو مطمن هستم كه نيست:10:
مثل اینکه خوب نگشتی :

end_of_world
12-03-2008, 10:48
مثل اینکه خوب نگشتی :

ممنون دوست عزيز راستش منم نتونسته بودم پيدا كنم
اما اينجا بهتره در مورد عناصر بازي بحث بشه مانند تكسچرهاي استفاده شده گرافيك:46:

pedram_sad
12-03-2008, 12:22
مثل اینکه خوب نگشتی :

بله شما درست ميگين:10:
اما من با search سايت گشتم اصلا چيزي پيدا نميكرد :13:

اون تاپيك ماله خيلي وقت قبله و اخرين پست اون ماله حدود 4 ماهه قبله و در 2 صفحه هم كارش تمام شده
ميشه اين يكي كه من زدم رو براي نسخه Playstation 2 به حساب بياريم چون اون يكي ماله نسخه PSP بود و فكر كنم به همين دليل بوده كه اين قد كم پست داده شده در اون:10:

با توجه به اين كه تعداد دارندگان PS2 خيلي بيشتر از PSP هست به نظر من از اين تاپيك بيشتر استقبال ميشه

حالا بازم اگه ميبينين تكراريه و بي استفاده است ميتونين اون رو قفل يا TRASH كنيد :10:

pedram_sad
12-03-2008, 12:36
ممنون دوست عزيز راستش منم نتونسته بودم پيدا كنم
اما اينجا بهتره در مورد عناصر بازي بحث بشه مانند تكسچرهاي استفاده شده گرافيك:46:

با سلام

پيشنهاد خوبي داديد :10:

نميدونم شما SILENT HILL 3 رو روي PLAYSTATION 2 بازي كرديد يا نه
ولي در خيلي از مجله ها و سايت هاي بازي در سال 2003 وقتي اون بازي بيرون اومد
خيلي ها از نظر گرافيكي به اون لقب ابر اثر گرافيكي دادند و خود سايت GAMESPOT هم امتياز 10 رو به گرافيك اون داد
و واقعا قدرت PS2 رو از نظر TEXTURE و DETAIL و همين جور استفاده از SHADER به خوبي نشون داد
به خصوص در چهره كاراكتر هاي بازي و همچنين LIGHTING فوق العاده قوي كه در نور چراغ قوه هم به خوبي دبده ميشد به خصوص در CUTESCENCE ها

خود SH3 بين تمام ورژن هاي SH بالاترين امتياز رو هم داره و به نظر من هم بهترين VERSION سري SH هست

اما اين بار ما با يك بازي ديگه سر و كار داريم:46:
بازي كه ابتدا براي PSP ساخته شده و بعد از اون PORT شده
شما خودتون قدرت سخت افزاري محدود PSP به خصوص در مقابل PS2 رو بهتر از من ميدونيد
و مشخصا ميدونيد كه وقتي يك GAME از رو يك كنسول ضعيف روي كنسول قويتري PORT ميشه چه طور ممكنه در بياد
بازي هايي مثله :
Syphon Filter : Dark Mirror
GTA : Liberity City Stories
و ..... كه از روي psp روي ps2 پورت شدن

اين تصاويري كه گذاشتم همه ماله نسخه PSP هست البته سازندگان بازي در شركت CLIMAX گفتن كه بهبود هاي گرافيكي رو تا حدي در نسخه PS2 رعايت ميكنن
اما مطمنا نبايد انتظار فوق گرافيكي مثله SH3 رو داشته باشيم از بازي
چيزي كه واضحه اينه كه اگه بازي از ابتدا براي PS2 ساخته ميشد گرافيك خيلي بالاتر و بهتري داشت

با تشكر :10:

Ar@m
05-06-2008, 21:44

داستان بازي:

Travis Grady راننده كاميون است كه از كابوسهاي شبانه عجيبش در رنج است. يك روز كه براي انجام كاري در خارج شهر در جاده نزديك شهر Silent Hill مشغول رانندگي است براي جلوگيري از برخورد با دختركي كه ناگهان مقابلش در وسط جاده ظاهر شده است توقف مي كند و در تعقيب او وارد مهي مي شود كه كمي بعد متوجه مي شود درحقيقت وارد دودي شده كه از خانه اي در حال سوختن برخاسته است. Travis با شنيدن صداي فرياد متوجه وجود كسي در خانه شده و بدن نيمه سوخته دختركي را از آنجا بيرون مي كشد. زماني كه از جاي خود برمي خيزد اثري از خانه و دخترك نيست و او خود را در شهر متروك Silent Hill مي يابد و براي اطلاع از سرنوشت دختركي كه از ميان آتش بيرون كشيده به بيمارستان Alchemilla مي رود. در آنجا با پزشكي به نام Michael Kaufmann ملاقات مي كند اما پزشك ادعا مي كند بيماري با چنين مشخصاتي در آنجا بستري نشده است. Travis در ادامه جستجو به اتاقي در بيمارستان مي رسد كه آينه بزرگ عجيبي را در خود جاي داده است كه بازتاب آن از اشيا اتاق مرموز و غيرطبيعي است. دختري كه او را به سمت خانه سوخته راهنمايي كرده بود ناگهان در آينه ظاهر مي شود و زماني كه Travis آينه را لمس مي كند وارد "جهان ديگر" مي شود و پس از يافتن هرمي كه كلمه "آينده" رويش حك شده از "جهان ديگر" به دنياي عادي باز مي گردد.
در ادامه Travis با زني عجيب به نام Dahlia Gillespie آشنا مي شود و متوجه مي شود كه دختري كه در آتش سوخته Alessa Gillespie نام داشته و دختر همين زن است. Travis كه از خونسردي وي كه سبب مرگ دخترش شده به خشم آمده است تصميم مي گيرد موضوع را دنبال كند. او متوجه پرونده بيماري در سال 1960 مي شود كه سعي در كشتن خود و پسرش داشته است و همچنين متوجه مي شود كه اين بيمار مادر وي Helen Grady و پسري كه وي سعي در كشتنش داشته خود او بوده است. وي دوباره با دختر كوچك كه اكنون مي پندارد همان Alessa Gillespie است ملاقات مي كند. او دو هرم ديگر به نام هاي "گذشته" و "دروغ" را مي يابد . در ادامه به هتل كنار رودخانه مي رود كه زماني را با پدرش در آنجا گذرانده است و وارد اتاقي مي شود كه پدرش در آنجا خود را دار زده است و پس از اتفاقاتي كه در آنجا مي افتد هرمي به نام "حقيقت" را مي يابد. و پس از ملاقات دوباره با Alessa آخرين هرم به نام "حال" را مي يابد و سبب آزادي Alessa مي شود.
پس از آن دوباره با Dahlia روبرو مي شود. Dahlia او را تهديد كرده به او مي گويد كه در تولد خداي جديد مداخله كرده است. Alessa ظاهر مي شود و با نيروي هولناكش شهر را به شكل ديگرش "جهان ديگر" تبديل مي كند. Travis با يافتن يك نقشه خود را به مكاني مي رساند كه جسد سوخته Alessa در آنجا قرار دارد . او با نجات Alessa سبب تولد كودكي مي شود كه نيمي از روح Alessa را در خود دارد و سپس براي آغاز زندگي اي نو با كاميون خود از Silent Hill دور مي شود. در ادامه ما گفتگوي زن و شوهري را مي شنويم كه تصميم دارند نام كودكي را كه يافته اند Cheryl بگذارند. ( قسمت اول)
Dahlia با اجراي طلسمي روي Alessa او را مجبور مي كند كه روزي سبب بازگشت نيمه ديگرش براي كامل كردن مراسم شود. ( قسمت سوم).

جمع بندي اي بر داستان Silent Hill

در شهري بنام Silent Hill ساختماني بزرگ بنام Hope House وجود دارد كه مكاني براي نگهداري از يتيمان بوده است. Alessa يكي از كودكان اين مركز است كه مادرش Dahlia Gallespie شخصي ممتاز در جامعه مذهبي آنجاست كه مذهبي عجيب داشته و خداي مونثي دارند و به كودكانشان اين مذهب و بخصوص خبر آمدن بهشت را آموزش مي دهند. Alessa دختر غمگيني است كه با قدرت هولناكي نفرين شده است. او مي تواند با ذهنش حركت كند و بكشد! بنظر مي رسد كه قدرت عجيب او بوسيله مادرش ايجاد و پشتيباني مي شود. Dahlia دخترش را تنها بخاطر قدرتش كه سبب ممتاز بودن او مي شود مي خواهد. Dahlia دخترش را براي مقام مادر خدا در نظر گرفته است!
معلم Alessa بنام K. Gordon متوجه غم او مي شود و اينكه مثل ديگر كودكان بازي نمي كند و تنها زماني خوشحال است كه در اتاقش در كنار عروسكها و كارتهايش و دوستش Claudia باشد. زماني كه 7 سال داشته است مادرش براي خشنود كردن خداوند خانه را به آتش مي كشد و Alessa كه به شدت سوخته است به بيمارستان Alchemilla برده مي شود.Dahlia با گذاشتن طلسمي روي Alessa از مرگ او جلوگيري مي كند و Alessa كه محكوم به تحمل دردي هولناك شده خشمگين شده و از قدرتش استفاده مي كند و شهر را در كابوسي سياه فرو مي برد. در ادامه براي مقابله با مادرش از نيمه روح خود كودكي بنام Cheryl را بوجود مي آورد كه توسط Harry Mason و همسرش پيدا شده و بزرگ مي شود.
سالها پس از آن با مرگ همسر Harry Mason اكنون او و دخترش باقيمانده اند و Harry تصميم مي گيرد كه همراه Cheryl براي گذراندن تعطيلات به Silent Hill بروند. در حين رانندگي در جاده دختري در سر راهشان ظاهر شده و براي جلوگيري از برخورد با او Harry به كناري زده و تصادف مي كند. زماني كه بهوش مي آيد در شهر Silent Hill است و اثري از Cheryl نيست.او براي يافتن دخترش وارد شهر مي شود. Cheryl نيمه ديگر Alessa است و با برگشتنش Alessa كامل مي شود و Alessa كه نيروي خود را بدست آورده از بيمارستان فرار مي كند. Dahlia كه تصميم دارد مراسم تولد خداي جديد را به پايان برساند به Harry كمك مي كند تا بتواند دخترش را بيابد و زماني كه Harry موفق مي شود Alessa را به دام بيندازد Dahlia او را همراه خود براي به پايان رساندن مراسم مي برد. Harry كه هنوز در پي يافتن حقيقت است وارد بيمارستان مي شود و با Dahlia و Alessa روبرو مي شود كه براي مراسم آماده مي شوند. Alessa هنوز مقاومت مي كند اما با خارج شدن نيروي درونش توسط دكتر Kaufman كه Sammael نام دارد قدرت شيطاني به Dahlia حمله كرده او را مي كشد. Harry موفق مي شود Sammael را بكشد اما Alessa نيز مي ميرد. بار ديگر با خروج روح از بدنش كودكي از روحش متولد مي شود. او كودك را به Harry مي سپارد. Harry موفق مي شود فرار كند اما اين كودك كيست؟ آيا بار ديگر از او گرفته خواهد شد؟ او نام كودك را Heather مي گذارد.
Heather هم قدرتهاي عجيبي دارد. در مدرسه او را جادوگر خطاب مي كنند. Harry او را مثل كودك خودش دوست دارد اما از آن چيزي كه ممكن است Heather به آن تبديل شود در هراس است. و براي اينكه او زندگي طبيعي را داشته باشد از گذشته هيچ چيز برايش بازگو نمي كند.
گروه مذهبي Dahlia مشهور به Order هنوز Alessa را فراموش نكرده است. يكي از اعضاي گروه براي برگرداندن كودك گم شده به آنها حمله مي كند و Harry او را مي كشد و براي آنكه شناسايي نشوند نام خود را به Morris عوض كرده و تغيير مكان مي دهند.
گروه Order دست از تلاش نكشيده است و از طرف ديگر Claudia دوست دوران كودكي Alessa به دنبال يافتن مادر خدا است و موفق مي شود كه با Harry صحبت كند. Claudia در انتظار بهشت موعود به سر مي برد و تصميم دارد به فرارسيدن آن كمك كند! او كه مثل Alessa قدرتي خارق العاده دارد Heather را به درون اين كابوس هولناك مي كشد. Heather باورش نمي شود كه سرنوشتش اينگونه رقم خورده باشد. پس از مقابله با Claudia و از بين بردن Sammael همه چيز تمام مي شود و Heather تصميم مي گيرد كه نامي را كه پدرش قبلا برايش انتخاب كرده بود روي خود بگذارد...Cheryl

pedram_sad
06-06-2008, 00:06

داستان بازي:

Travis Grady راننده كاميون است كه از كابوسهاي شبانه عجيبش در رنج است. يك روز كه براي انجام كاري در خارج شهر در جاده نزديك شهر Silent Hill مشغول رانندگي است براي جلوگيري از برخورد با دختركي كه ناگهان مقابلش در وسط جاده ظاهر شده است توقف مي كند و در تعقيب او وارد مهي مي شود كه كمي بعد متوجه مي شود درحقيقت وارد دودي شده كه از خانه اي در حال سوختن برخاسته است. Travis با شنيدن صداي فرياد متوجه وجود كسي در خانه شده و بدن نيمه سوخته دختركي را از آنجا بيرون مي كشد. زماني كه از جاي خود برمي خيزد اثري از خانه و دخترك نيست و او خود را در شهر متروك Silent Hill مي يابد و براي اطلاع از سرنوشت دختركي كه از ميان آتش بيرون كشيده به بيمارستان Alchemilla مي رود. در آنجا با پزشكي به نام Michael Kaufmann ملاقات مي كند اما پزشك ادعا مي كند بيماري با چنين مشخصاتي در آنجا بستري نشده است. Travis در ادامه جستجو به اتاقي در بيمارستان مي رسد كه آينه بزرگ عجيبي را در خود جاي داده است كه بازتاب آن از اشيا اتاق مرموز و غيرطبيعي است. دختري كه او را به سمت خانه سوخته راهنمايي كرده بود ناگهان در آينه ظاهر مي شود و زماني كه Travis آينه را لمس مي كند وارد "جهان ديگر" مي شود و پس از يافتن هرمي كه كلمه "آينده" رويش حك شده از "جهان ديگر" به دنياي عادي باز مي گردد.
در ادامه Travis با زني عجيب به نام Dahlia Gillespie آشنا مي شود و متوجه مي شود كه دختري كه در آتش سوخته Alessa Gillespie نام داشته و دختر همين زن است. Travis كه از خونسردي وي كه سبب مرگ دخترش شده به خشم آمده است تصميم مي گيرد موضوع را دنبال كند. او متوجه پرونده بيماري در سال 1960 مي شود كه سعي در كشتن خود و پسرش داشته است و همچنين متوجه مي شود كه اين بيمار مادر وي Helen Grady و پسري كه وي سعي در كشتنش داشته خود او بوده است. وي دوباره با دختر كوچك كه اكنون مي پندارد همان Alessa Gillespie است ملاقات مي كند. او دو هرم ديگر به نام هاي "گذشته" و "دروغ" را مي يابد . در ادامه به هتل كنار رودخانه مي رود كه زماني را با پدرش در آنجا گذرانده است و وارد اتاقي مي شود كه پدرش در آنجا خود را دار زده است و پس از اتفاقاتي كه در آنجا مي افتد هرمي به نام "حقيقت" را مي يابد. و پس از ملاقات دوباره با Alessa آخرين هرم به نام "حال" را مي يابد و سبب آزادي Alessa مي شود.
پس از آن دوباره با Dahlia روبرو مي شود. Dahlia او را تهديد كرده به او مي گويد كه در تولد خداي جديد مداخله كرده است. Alessa ظاهر مي شود و با نيروي هولناكش شهر را به شكل ديگرش "جهان ديگر" تبديل مي كند. Travis با يافتن يك نقشه خود را به مكاني مي رساند كه جسد سوخته Alessa در آنجا قرار دارد . او با نجات Alessa سبب تولد كودكي مي شود كه نيمي از روح Alessa را در خود دارد و سپس براي آغاز زندگي اي نو با كاميون خود از Silent Hill دور مي شود. در ادامه ما گفتگوي زن و شوهري را مي شنويم كه تصميم دارند نام كودكي را كه يافته اند Cheryl بگذارند. ( قسمت اول)
Dahlia با اجراي طلسمي روي Alessa او را مجبور مي كند كه روزي سبب بازگشت نيمه ديگرش براي كامل كردن مراسم شود. ( قسمت سوم).

جمع بندي اي بر داستان Silent Hill

در شهري بنام Silent Hill ساختماني بزرگ بنام Hope House وجود دارد كه مكاني براي نگهداري از يتيمان بوده است. Alessa يكي از كودكان اين مركز است كه مادرش Dahlia Gallespie شخصي ممتاز در جامعه مذهبي آنجاست كه مذهبي عجيب داشته و خداي مونثي دارند و به كودكانشان اين مذهب و بخصوص خبر آمدن بهشت را آموزش مي دهند. Alessa دختر غمگيني است كه با قدرت هولناكي نفرين شده است. او مي تواند با ذهنش حركت كند و بكشد! بنظر مي رسد كه قدرت عجيب او بوسيله مادرش ايجاد و پشتيباني مي شود. Dahlia دخترش را تنها بخاطر قدرتش كه سبب ممتاز بودن او مي شود مي خواهد. Dahlia دخترش را براي مقام مادر خدا در نظر گرفته است!
معلم Alessa بنام K. Gordon متوجه غم او مي شود و اينكه مثل ديگر كودكان بازي نمي كند و تنها زماني خوشحال است كه در اتاقش در كنار عروسكها و كارتهايش و دوستش Claudia باشد. زماني كه 7 سال داشته است مادرش براي خشنود كردن خداوند خانه را به آتش مي كشد و Alessa كه به شدت سوخته است به بيمارستان Alchemilla برده مي شود.Dahlia با گذاشتن طلسمي روي Alessa از مرگ او جلوگيري مي كند و Alessa كه محكوم به تحمل دردي هولناك شده خشمگين شده و از قدرتش استفاده مي كند و شهر را در كابوسي سياه فرو مي برد. در ادامه براي مقابله با مادرش از نيمه روح خود كودكي بنام Cheryl را بوجود مي آورد كه توسط Harry Mason و همسرش پيدا شده و بزرگ مي شود.
سالها پس از آن با مرگ همسر Harry Mason اكنون او و دخترش باقيمانده اند و Harry تصميم مي گيرد كه همراه Cheryl براي گذراندن تعطيلات به Silent Hill بروند. در حين رانندگي در جاده دختري در سر راهشان ظاهر شده و براي جلوگيري از برخورد با او Harry به كناري زده و تصادف مي كند. زماني كه بهوش مي آيد در شهر Silent Hill است و اثري از Cheryl نيست.او براي يافتن دخترش وارد شهر مي شود. Cheryl نيمه ديگر Alessa است و با برگشتنش Alessa كامل مي شود و Alessa كه نيروي خود را بدست آورده از بيمارستان فرار مي كند. Dahlia كه تصميم دارد مراسم تولد خداي جديد را به پايان برساند به Harry كمك مي كند تا بتواند دخترش را بيابد و زماني كه Harry موفق مي شود Alessa را به دام بيندازد Dahlia او را همراه خود براي به پايان رساندن مراسم مي برد. Harry كه هنوز در پي يافتن حقيقت است وارد بيمارستان مي شود و با Dahlia و Alessa روبرو مي شود كه براي مراسم آماده مي شوند. Alessa هنوز مقاومت مي كند اما با خارج شدن نيروي درونش توسط دكتر Kaufman كه Sammael نام دارد قدرت شيطاني به Dahlia حمله كرده او را مي كشد. Harry موفق مي شود Sammael را بكشد اما Alessa نيز مي ميرد. بار ديگر با خروج روح از بدنش كودكي از روحش متولد مي شود. او كودك را به Harry مي سپارد. Harry موفق مي شود فرار كند اما اين كودك كيست؟ آيا بار ديگر از او گرفته خواهد شد؟ او نام كودك را Heather مي گذارد.
Heather هم قدرتهاي عجيبي دارد. در مدرسه او را جادوگر خطاب مي كنند. Harry او را مثل كودك خودش دوست دارد اما از آن چيزي كه ممكن است Heather به آن تبديل شود در هراس است. و براي اينكه او زندگي طبيعي را داشته باشد از گذشته هيچ چيز برايش بازگو نمي كند.
گروه مذهبي Dahlia مشهور به Order هنوز Alessa را فراموش نكرده است. يكي از اعضاي گروه براي برگرداندن كودك گم شده به آنها حمله مي كند و Harry او را مي كشد و براي آنكه شناسايي نشوند نام خود را به Morris عوض كرده و تغيير مكان مي دهند.
گروه Order دست از تلاش نكشيده است و از طرف ديگر Claudia دوست دوران كودكي Alessa به دنبال يافتن مادر خدا است و موفق مي شود كه با Harry صحبت كند. Claudia در انتظار بهشت موعود به سر مي برد و تصميم دارد به فرارسيدن آن كمك كند! او كه مثل Alessa قدرتي خارق العاده دارد Heather را به درون اين كابوس هولناك مي كشد. Heather باورش نمي شود كه سرنوشتش اينگونه رقم خورده باشد. پس از مقابله با Claudia و از بين بردن Sammael همه چيز تمام مي شود و Heather تصميم مي گيرد كه نامي را كه پدرش قبلا برايش انتخاب كرده بود روي خود بگذارد...Cheryl

سلام
فوق العاده بود:10:
ممنون
ميخواستم بدونم خودت ترجمه كرديش ؟
يعني متني چيزي بوده ترجمش كردي ؟
يا خودت بر اساس تجربه هاي خودت و برداشتت از بازي نوشتيش ؟:10:

Ar@m
06-06-2008, 21:07
خواهش مي شه!
آره خودم ترجمش كردم از دو تا متن

Ar@m
09-06-2008, 22:07
نمي دونستم اينو كجا بذارم پس همينجا مي ذارم !

Silent Hill: Orphan
mobile game

داستان اين بازي اگرچه ظاهرا جدا از ساير بازي هاي اين سري بنظر مي رسد اما تشابه اسمي خيلي خاصي بين نام يكي از شخصيت هاي آن و سري بازي هاي Silent Hill وجود دارد!
داستان در مورد سه شخصيت بنام هاي Ben , Moon و Karen است كه هر سه نفر دوران كودكي خود را در يتيم خانه اي گذرانده اند كه در 30 سال پيش در يك شب تمام كودكان يتيم خانه بجز اين سه نفر در رختخواب خود به قتل رسيده اند! بازي در حقيقت سه قسمت اپيزودي است و در هر قسمت با يكي از شخصيت ها بازي مي كنيم. Ben اولين نفر است كه در شب واقعه در حمام بوده و زماني كه از آنجا خارج مي شود با صحنه هولناك مرگ ديگر كودكان مواجه مي شود. او نمي داند چگونه بعد از 30 سال به اين مكان برگشته ! در ادامه بازي او با Karen مواجه مي شود كه در اتاقي در زيرزمين زنداني شده و او هم نمي داند چگونه پا به اين مكان گذاشته و حتي شب هولناك 30 سال پيش را هم بخاطر ندارد! Ben متوجه وجود علامتي در دستشويي مي شود كه با نگاه كردن و لمس آن مي توان وارد "دنياي ديگر" شد. همان دنياي معروف و درهم ريخته سايلنت هيل كه همه چيز رنگ هولناكي به خود مي گيرد! صدايي در درون Ben يا به قول خودش در سرش با او صحبت مي كند و Ben نمي داند اين صدا كه او را راهنمايي مي كند كيست. سرانجام صدا موفق مي شود كه او را مجبور كند پا در حمامي بگذارد كه 30 سال پيش در شب واقعه آنجا بوده است. حمامي كه Ben احساس شومي نسبت به آن دارد.
پس از ورود Ben به حمام قسمت دوم بازي با شخصيت Moon آغاز مي شود.Moon پسري است كه از سه سالگي علاقه زيادي به خودكشي و خودآزاري داشته است تا حدي كه پدر و مادرش او را به اين مكان كه هم پرورشگاه و هم كانون اصلاح و تربيت است مي فرستند. وقتي همراه Moon وارد حمام مي شويم با جسد Ben روبرو مي شويم. Moon هم همان صدا را مي شنود و به "جهان ديگر" پا مي گذارد و به صدايي كه با او صحبت مي كند گوش مي سپارد. شخصيت سوم Karen است. او زماني كه بيدار مي شود خود را در پرورشگاه مي يابد اما حتي بخاطر نمي آورد 30 سال پيش چه اتفاق شومي در اينجا روي داده ولي سرانجام اوست كه معما را حل مي كند: خواهرش Alessa در شب واقعه با تسلط بر او وادارش كرده كه تمام كودكان را در خواب به قتل برساند!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اما گيم پلي بازي:
بازي به سبك كليك و ماوس و با يك گرافيك خوب در حد يه بازي موبايل هستش و همونطور كه از Silent Hill انتظار مي ره مثل هميشه داستانش مجذوب كننده است! موسيقي بازي چيز زيادي نداره اما معماهاي بازي واقعا خوب از كار در اومدن و مثل يه بازي ماجرايي واقعي كليك و ماوس بايد تا سر حد مرگ همه جا رو دقيق بگردين! نحوه تعريف داستان و سرگذشت شخصيت هاي ماجرا اگرچه فقط نوشتاريه ولي واقعا زيباست و هيچ خللي به بازي وارد نكرده: خلاصه و مفيد! و سرانجام اينكه بازي ادامه داره و همچنين نكته اي كه هست آيا اين Alessa همون Alessa مشهور در سري اصلي اين بازيه يا فقط صرفا يه تشابه اسمي براي مهيج كردن بازي؟؟؟
در هر حال بازي همون فرمولهاي يك بازي silent hill واقعي رو داره: چه در تعليق چه در داستان چه در معماها و چه فضاي بازي و يه گزينه خوب براي طرفداران اين سري به حساب مي ياد حتي اگه از زمان ريليزش حدود يك سالي هم بگذره!

p3yman_xl
09-06-2008, 22:13
سلام.
ممنون ، قشنگ بود.
بازی موبایلش واقعا ترسناکه! ;)

Ar@m
10-06-2008, 20:33
سلام
خواهش مي شه
آره بازيش واقعا يه بازي سايلنت هيلي بود!

danielo_punker
01-07-2008, 17:59
راهنمای فارسی نسخه ps2 را بزارید
cheat

morteza_m2n
30-08-2008, 13:49
من تو مرحله ی پایانی بازی گیر کردم

نمیتونم مکعبا رو درست کنم

choory
30-08-2008, 17:14
من تو مرحله ی پایانی بازی گیر کردم

نمیتونم مکعبا رو درست کنم

راهنمای کامل و قدم به قدم بازی را میتونی توی لینک زیر ببینی.

امبد وارم به درد بخوره.:46:

morteza_m2n
30-08-2008, 17:49
راهنمای کامل و قدم به قدم بازی را میتونی توی لینک زیر ببینی.

امبد وارم به درد بخوره.:46:

ممنون

ولی تا بیای جواب بدی خودم تمومش کردم

اصلا پایان خوبی نداشت ، یکم می بی معنی بود معلوم نشد آخرش چی شد

choory
31-08-2008, 07:24
ممنون

ولی تا بیای جواب بدی خودم تمومش کردم

اصلا پایان خوبی نداشت ، یکم می بی معنی بود معلوم نشد آخرش چی شد

این هم آموزش به صورت pdf.

گفته که چند تا پایان داره.یعنی شما میتونی به چند تا پایان مختلف بازی کنی.

T_rex
05-05-2009, 04:12
سلام

کمک کنین من اونجایی گیر کردم که 5 تا عروسک هست باید یه چیزایی مثل قرص رو بذاری دهنشون

چیکار کنم ؟؟

Saeed1102000
13-05-2009, 14:54
انتهای راهرویه سالن با چهار اتاق مجزا وجود داره که دوتاشون بستن دومیش مربوط به مردی میشه که درو سوزونده چهارمیشم که داره ظرف میشوره یعنی اشپزه بقیشم خودت پیدا کن

SileNTz
25-07-2009, 23:03
دوستان اینم راهنمای کامل این بازی دیگه دوستان منتظر جواب نیستن زود خودشون پیدا میکنن:

«راهنمای بازی»
پس از ديدن دمو تراويس را مي بينيد، با او به سمت روبرو حرکت کنيد. پس از رسيدن به خانه در حال آتش سوزي به سمت داخل خانه حرکت کنيد، پس از ورود مستقيم و سپس به سمت راست حرکت کنيد، به بالاي پله ها برويد. در روبروي بالاي پله ها را باز کنيد. حرکت کرده و بعد از ديدن صندلي به سمت چپ حرکت کنيد، حرکت کرده و بعد از ديدن صندلي به سمت راست حرکت کنيد. پس از عبور کردن از مسير به سمت چپ حرکت کنيد تا دمو را مشاهده کنيد. مسير را برگشته تا دمو را مشاهده کنيد. حال مستقيم و سپس به سمت چپ حرکت کنيد و بعد مستقيم و سمت راست. سپس مستقيم و سمت چپ. مستقيم و از در عبور کنيد. حالا مستقيم و بعد از آن به سمت چپ حرکت کنيد و به جلو برويد و بعد از ساختمان خارج شويد تا دمو را مشاهده کنيد. پس از ديدن نقشه توسط تراويس شما با زدن کليد مثلث وارد نقشه شده و با علامت دایره شما از مکاني که بايد به آنجا برويد مطلع مي شويد. به Alchemilla Hospital برويد و وارد بيمارستان بشويد. نقشه را از روی نيمکت برداريد. مثلث هاي قرمز در نقشه براي Save کردن بازي است. پس از Save کردن بازي به طرف Elevator (آسانسور) در نقشه برويد تا دمو را مشاهده کنيد. داخل آسانسور شده و به طبقه دوم برويد، پس از رسيدن به طبقه دوم به سمت در برويد و در را باز کنيد، پس از ديدن دمو با چکشي که در کنار شماست موجود را هدف قرار دهيد و از بين ببريد. سپس به اتاق 205 برويد. وارد اتاق شويد و به طرف آينه برويد سپس کليد ضربدر را بزنيد سپس به طرف در برگرديد تا دمو را مشاهده کنيد و دوباره به طرف آينه برگشته و ضربدر را بزنيد. از سمت چپ خود Plastic Lungs را برداريد و از روي تخت Scalpol (چاقوي جراحي) رو برداريد. از کنار در Health Drink رو برداريد و از اتاق خارج شويد. پس از خروج با موجودي رو به رو مي شويد، پيشنهاد من به شما اين است که خود را با آنها درگير نکنيد و فقط با استفاده از کليد مربع از کنار آنها عبور کنيد ولي مي توانيد با استفاده از وسايلي که مي گيريد با آنها مقابله کنيد.

به اتاق 202 رفته و Golden Egg را برداريد و سپس به انتهاي اتاق 204 رفته و قفل صندوق را باز کنيد. (312319 از سمت چپ به راست) از داخل صندوق Plastic Heart را برداريد. از کنار صندوق Drip Stand (جالباسي) را برداريد. سپس به بيرون از اتاق برويد. (نکته : هرگاه وارد اتاق يا هر جاي ديگر شديد که تصوير حالت کثيف و مثل فيلمهاي کوئينتين تارانيتو شد بدونين که در نزديکيتون کسي انتظار شما رو مي کشد) (نکته: هرگاه دوربين از پشت سر تراويس نبود با زدن کليد L1 دوربين به پشت سر تراويس مي رود) به انتهاي راهرو و سمت راست برويد و در را باز کنيد. به طبقه پايين برويد و در را باز کنيد. به طرف دستشويي دخترانه رفته سپس دکمه Select را بزنيد. سپس به Item رفته و Golden Egg راUse کنيد. سپس وارد شده و به انتهاي دستشويي رفته و بعد سمت چپ و از داخل دستشويي Plastic Liver را برداريد. سپس به طرف آينه برويد و وارد آينه بشويد. از پشت سر خودDrink Health را برداريد، به انتهاي اتاق سمت چپ رفته و از روي دستشويي کليد Staff Lounge را برداريد. از اتاق بيرون رفته و وارد اتاق Staff Lounge شويد. (نکته : اتاق هايي که در اين راهنما به آن اشاره مي شود همه از داخل نقشه (مثلث) قابل ديدن است) پس از ورود به اتاق از سمت راست تراويس و از بالاي کابينت کليد اتاق Exam را برداريد. از اتاق بيرون رفته و به طرف اتاق Exam برويد و وارد اتاق شويد. به طرف دستشويي هاي داخل اتاق رفته و Plastic Intestine وPlastic Stomach را برداريد حال به طرف بدن پلاستيکي داخل اتاق برويد. اجزاي پلاستيکي را به ترتيبي که گفته مي شود طوري داخل بدن بگذاريد که قرار گيرد.

ابتدا Heart را موازي با دستان در داخل بدن قرار دهيد. (قلب)
سپس Lungs را بر روي Heart قرار دهيد. (ريه ، شش)
حالا Intestine را در پايين بدن قرار دهيد. (روده)
سپس Stomach را قرار دهيد. (معده)
در پايان هم Liver را قرار دهيد تا چشم ها را دريافت کنيد. (جگر سياه)

چشم ها را برداريد و به بيرون از اتاق برويد سپس به طرف دستشويي دخترانه برويد و وارد دستشويي شويد و بعد وارد آينه شويد. از اتاق بيرون رفته و به سمت چپ راهرو در روبروي اتاق برويد ، بر روي در ورودي چشم ها را قرار داده و وارد اتاق شويد. وارد اتاق Exam و سپس وارد Doctor's Office شويد. موجود را از بين ببريد و از روي زمين Future Piece را برداريد. دمو را مشاهده کنيد و پس از بلند شدن از روي نيمکت بازي را ذخيره کنيد. سپس به سمت راهروي کنار دستشويي دخترانه حرکت و از بيمارستان خارج شويد. Butchers (قصابي) را از روي نقشه پيدا کرده و به آنجا برويد (پايين خيابان Cielo Ave). پس از ورود به طرف در انتهايي اتاق برويد و در را باز کنيد و دوباره به انتهاي راهرو برويد و از اين محل خارج شويد، سپس به طرف Cedar Grove SANITARIUM (که در نقشه مشخص شده) برويد و وارد ساختمان شويد . پس از ورود مستقيم و سمت راست برويد و به اولين دري که باز شد رفته و از سمت راست تراويس نقشه را برداريد. از در ديگر خارج شده و به Storage (انبار) اول برويد، آيتم هاي موجود را برداريد سپس از اتاق خارج شده و به انتهاي راهرو سمت چپ رفته و در را باز کنيد. حالا بازي را ذخيره کنيد. به طبقه بالا برويد و سپس به انتهاي راهرو سمت راست برويد و وارد Storage (انبار) شويد و آيتم هاي موجود را برداريد و از اتاق خارج شويد. به سمت اتاق TB Ward برويد و داخل اتاق شويد. به سمت دستگاهي كه از همان نما معلوم مي شود رفته نوشته را برداريد و سپس بر روي دستگاه ضربدر را بزنيد. سپس دكمه ها را بدين شكل بزنيد (551331 از سمت راست) Basement Key (زيرزمين) را برداريد. از اتاق خارج شده و به سمت علامت Down در داخل نقشه برويد (سمت راست نقشه). در را باز كنيد و به پايين ترين طبقه برويد. در را باز كنيد و به سمت راست حركت كنيد و سپس از طريق نقشه به راهروي مايل در نقشه برويد و به انتهاي راه برويد. سپس در را باز كنيد و به بالاترين طبقه برويد.

در را باز كنيد و به سمت اتاق Female Hydro-Therapy (كه در نقشه با رنگ قرمز مشخص شده برويد) در را باز كنيد و دكمه سبز سمت چپ تراويس كه به آن نگاه مي كند (بين 2 وان) را بزنيد تا كليد از داخل سوراخ وان به پايين برود. از اتاق خارج شده و به دومين اتاق از سمت راست برويد. داخل Female Treat شويد و وارد آينه شويد. سپس از اتاق خارج شده و به آخرين اتاق سمت راست رفته و Belongings Key را برداريد و به سمت اتاق Belongingsدر وسط نقشه برويد، در را باز کنيد و به سمت آينه رفته و داخل آينه شويد. به سمت در برگرديد و از روي در شات گان را برداريد، در را باز کنيد و از اتاق خارج شويد. مستقيم و سپس سمت راست برويد و در را باز کنيد و به طبقه پايين برويد، در را باز کنيد و به سمت راست برويد، در سمت چپ را باز کرده و داخل آينه شويد. سپس از اتاق خارج شده و از طريق راهروي مايل به سمت راست رفته و به طبقه بالا برويد. در را باز کنيد و به آخرين اتاق سمت راست برويد، در را باز کنيد و به طرف دستشويي رفته و آنرا با استفاده از کليد ضربدر خالي کنيد، حالا تمام مسير را برگشته و به سمت اتاق طبقه پايين رفته و داخل آينه شويد، از اتاق خارج شده و به سمت East Pipe Room رفته و کليد را برداريد. سپس به انتهاي راهرو رفته و به طبقه بالا برويد، در را باز کنيد و به Patient Belongings برويد و داخل آينه شويد. سپس بيرون رفته و به طبقه بالا برويد، در را باز کنيد و به اتاق Archive برويد و داخل آينه شويد. از اتاق بيرون رفته و به طرف پايين ترين طبقه از طرف سمت چپ نقشه برويد. در را باز کنيد و به راه مايل سمت چپ در نقشه برويد. در را باز کنيد و به طبقه بالا برويد. در را باز کنيد و به اتاق Infirmary (درمانگاه) برويد. وارد اتاق شويد و به سمت عروسکها برويد و قرصها را بدين ترتيب به دهان آنها بگذاريد. (زرد، قرمز، آبي، آبي، سبز از سمت راست به چپ) کليد اتاق Dr.Harris را برداريد و از اتاق خارج شويد. به طبقه پايين رفته و خود را از طريق راهروي مايل سمت راست به اتاق Storage (انبار) برسانيد سپس به داخل آينه برويد. از اتاق خارج شده و از طريق پله هاي سمت چپ به طبقه بالا رفته و در را باز کنيد.

سپس مستقيم جلو رفته و در را باز کنيد. به اتاق Dr's Office رفته و از روي ميز Jocasta Artifact را برداريد و از اتاق خارج شويد. به دستشويي دخترانه که در کنار گوش سمت راست نقشه وجود دارد رفته و داخل آينه شويد (علامت دستشويي). از دستشويي بيرون رفته و مستقيم به سمت Female Seclusion برويد. در را باز کنيد و دمو را مشاهده کنيد. در شماره 5 را باز کنيد و موجود را از بين ببريد. با کمک اسلحه ها (مخصوصاً شات گان). پس از کشتن موجود Past Piece را برداريد. دمو را مشاهده کنيد. به سمت چپ رفته و از روي ميز داخل Lobby بليت تأتر را برداريد و از بيمارستان خارج شويد. از صندوق عقب ماشين کليد Lumber Yard را برداريد. سپس به Butchers رفته و پس از آن Lumber Yard را از روي نقشه پيدا کرده و به آنجا برويد (نزديک بيمارستان)، از آنجا خارج شده و به سمت Green Field Apartments برويد، به طرف پشت آپارتمان رفته و از پله ها بالا برويد و وارد ساختمان شويد. ساختمان را چک کرده و پس از برداشتن آيتم هاي مورد نياز به داخل دستشويي رفته و از آنجا به پايين برويد. به بيرون از ساختمان رفته و به سمت Artaud Theater (تأتر) برويد. ابتدا به Box Office مجموعه رفته و بليط تأتر را تحويل دهيد تا در براي شما باز شود، سپس به داخل تأتر برويد. وارد شويد و از صندلي سمت چپ نقشه تأتر را برداريد. حال وارد Auditorium (تالار سخنراني) مجموعه شويد. در را باز کرده و به سمت جلو برويد و دمو را مشاهده کنيد. پس از پايان دمو مستقيم جلو رفته و بعد به سمت چپ و وارد اتاق Storage (انبار) شويد. سپس از در سمت راست خارج شويد.

بعد مستقيم جلو رفته و وارد اتاق Curtain Control شويد، حال سمت چپ برويد و از روي نقشه به اتاق Director's Office برويد و از داخل اتاق Suntotem را برداريد. اتاق را چک کرده و از آن خارج شويد. از روي نقشه به اتاق Men Dressing Room رفته و داخل آينه شويد. اتاق را ترک کنيد و به اتاق Director's Office برويد. از روبرو خود کليد Balcony را برداريد. حال به اتاق Men Dressing Room برگشته و داخل آينه شويد، سپس به Curtain Control رفته و از آن خارج شويد و سپس به اتاق Storage برويد و از آن خارج شويد. حال به Lobby برگشته و از پله هاي سمت چپ نقشه بالا برويد، سپس به Balcony Corridor(راهروي هوايي) برويد، حال به اتاق Lighting Box رفته؛ لامپها را برداريد و از اتاق خارج شويد، سپس به سمت چپ برويد و از Balcony Corridor خارج شويد، حال به سمت راست رفته و از طريق پله ها به طبقه پايين برويد، Moon Totem را برداريد. به سمت اتاق Men Dressing Room رفته و وارد آينه شويد. حال همين مسير را برگشته و به طبقه بالا برويد، در را باز کنيد و آنقدر مستقيم برويد تا به دري برسيد که در طرف راست و چپ آن محل قرار دادن Sun و Moon Totem باشد، آنها را طوري قرار بدهيد که Sun Totem در سمت راست و Moon Totem در سمت چپ در باشد، سپس در را باز کرده و به جلو برويد.

به انتهاي راهرو برويد سپس سمت چپ و باز هم به انتهاي راهرو برويد و بعد سمت راست، از انتهاي راه Hunting Rifle را برداريد و به اتاق اول يعني Costum Storage برويد و وارد آينه شويد. از اتاق خارج شده و به اتاق Orchestra Storage رفته و بازي را سيو کنيد. حالا به Catwalle (راهروي باريک) دوم برويد و لامپ ها را بدين ترتيب قرار دهيد (از سمت راست 500W ، 125W ، 750W ، 250W ) و سپس دکمه آخر راهرو را زده تا چراغ آبي شود. از راهرو خارج شويد و به سمت راست حرکت کنيد و از طريق راهروي سمت راست در نقشه به سمت پايين و سپس به اتاق Curtain Control برويد و دسته دستگاه پاور کنار در را بکشيد، سپس بازي را سيو کنيد. به بيرون از اتاق رفته و وارد Stage شويد. به سمت راست Stage و پشت دستگاه برويد، کليد سمت چپ دستگاه زير Scenery را زده و سپس کليد دوم زير Props را بزنيد تا صدايي را بشنويد. سپس جلوي آينه رفته و داخل آن برويد. به سمت چپ تراويس رفته و از داخل درخت کليد Stage Office را برداريد. جلوي آينه رفته و به Stage برگرديد و سپس به جلوي دستگاه برويد، سپس کليد زير Props را بزنيد و بعد کليد سوم Scenery را بزنيد تا دوباره صدايي را بشنويد، بعد جلوي آينه رفته و داخل آينه شويد و بعد اين مکان را کامل بگرديد و تمامي آيتم ها را برداريد.

حال به جلوي آينه برگشته و به Stage برگرديد. نقشه را فعال کنيد و Stage Office را از بالاي نقشه پيدا کرده و به آنجا برويد. از روي ميز Control Lever را برداشته و دوباره به پشت دستگاه در داخل Stage برگرديد و Control Lever را بر روي دستگاه بگذاريد. حال کليد دومScenery را بزنيد تا کليد سوم Scenery به سمت چپ برود و بعد کليد سوم Props را بزنيد تا همين کليد به سمت راست برود تا صدايي را بشنويد. حال به جلوي آينه رفته و داخل آينه برويد. سپس دمو را مشاهده کرده و موجود را از بين ببريد. (نکته : بهترين راه استفاده از Hunting Rifle است.) بعد از کشتن موجود Falsehood Piece را برداريد. بعد از پايان دموها به جلوي جسد رفته و کليدMotel را برداريد. دمو را مشاهده کرده و از تأتر خارج شويد. به Public Records رفته و تمامي آيتم ها را برداريد، سپس Andy's Book را در نقشه پيدا کرده و تا راه رسيدن به آنجا تمام مسير بين تأتر و کتابفروشي اندي را گشته و تمامي آيتم هاي مورد نياز را برداريد. به Andy's Book رفته و تمامي آيتم هاي لازم را برداريد، همچنين اسلحهAssault Rifle، سپس به پاي صندوق رفته و عدد 213 را زده و کليد Book Store را برداريد. از اتاق خارج شويد.

مقصد بعدي General Store است، پس تا آنجا کل مسافت را گشته و آيتم ها را برداريد. واردGeneral Store شده و تمامي آيتم ها را برداريد و بازي را سيو کنيد، سپس از در جلوتر خارج شويد. مقصد بعدي Riverside Motel (هتل کوچک) است، پس فاصله بين General Store و Motel را دقيق بگرديد و آيتم هاي با ارزش بازي را برداريد. سپس به Motel برويد. وارد Motel شده و از اتاق Reception (پذيرش) Motel کليد اتاق 306 و نقشه را پيدا کرده و برداريد. سپس در داخل اتاق بدنبال Calendar (سالنامه) بگرديد و تاريخ را بدين صورت وارد کنيد06/12/1961 سپس از در پشت سر بيرون برويد، از پله هاي سمت چپ خود در نقشه بالا رفته و از پله هاي طرف مخالف به پايين برويد، به اتاق 306 رفته و داخل آينه شويد. از اتاق بيرون رفته و اتاق 503 را از روي نقشه پيدا کرده و خود را به آنجا برسانيد، سپس داخل اتاق شده و داخل آينه برويد، از اتاق خارج شده و به اتاق Main Tenance برويد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سپس به سمت راست تراويس رفته و وارد Main Tenance شويد و از انتهاي راهرو کليد Office را برداريد، از Main Tenance خارج شويد و مستقيم برويد، سپس به سمت راست رفته و در را باز کنيد بعد به انتهاي راه سمت چپ تراويس برويد، در انتها باز هم به سمت چپ برويد. در را باز کنيد و به سمت Manager Office برويد (يکي از اتاقهاي ابتدايي Motel). وارد Manager Office شويد و از در روبروخارج شويد، خود را به Kitchen برسانيد و وارد شويد، موجود را از بين ببريد و وارد اتاق بعدي شويد، بازي را سيو کنيد و از اتاق خارج شويد، به سمت راست رفته و وارد اتاق Game شويد، به جلو رفته و از روي آخرين دستگاه بازي که روشن است Token (ژتون) را برداريد. از اتاق خارج شده و به سمت چپ برويد و وارد Lanndro Mat شويد. به کنار ماشين لباسشويي رفته و ژتون را به داخل آن بياندازيد تا روشن شود، سپس شکلهاي روبرو را به ترتيب از راست به چپ بر روي ماشين لباسشويي بزنيد.

سپس از داخل لباس درون ماشين لباسشويي کليد اتاق Cleopatra را برداريد، سپس از اتاق خارج شده و مستقيم برويد تا به پله هاي سمت چپ تراويس برسيد، از پله ها بالا برويد و وارد اتاق Cleopatra شويد. سپس به دستشويي رفته و به پايين برويد، حال از داخل دستشويي به درون آينه برويد و از اتاق خارج شويد. به داخل استخر رفته وJeweled Heart (قلب جواهري) را برداريد. حال به اتاق Diner رفته و Dagger (خنجر نشان کرده) را برداريد و بعد از اتاق خارج شويد. از پله هاي سمت چپ خود بالا رفته و وارد اتاق Nero شويد (بر روي در Dagger را قرار دهيد). به انتهاي اتاق رفته و به پايين برويد. از دستشويي بيرون رفته و به سمت چپ برويد، از ديوار عبور کنيد. از راهرو خارج شويد و به سمت چپ برويد و از اتاق Main Tenance خارج شويد. وارد اتاق 503 شده و به درون آينه برويد، سپس به اتاق Main Tenance برگرديد. مستقيم و سپس به سمت راست برويد تا به يک دستگاه که بر روي ميز قرار گرفته باشد برسيد. Jeweled Heart را درون آن قرار دهيد تا بشکند. سپس از درون آن Wedding Ring (حلقه ازدواج) را برداشته و بهReception (پذيرش) برگرديد و Wedding Ring را داخل Calendar بياندازيد، سپس از پشت سر خود کليد اتاق 500 را برداريد. سپس همين راه را برگشته و به اتاق 503 رفته و به درون آينه برويد.

سپس از اتاق خارج شده و دمو را مشاهده کنيد. سپس وارد اتاق 500 شويد. در ابتداي ورودي بازي را سيو کنيد. به انتهاي راه برويد و در را باز کنيد. دمو را مشاهده کنيد و با استفاده از اسلحه هاي جديد موجود را نابود کنيد. از روي زمين Truth Piece را برداريد. دمو را مشاهده کنيد سپس از در روبرو خارج شويد. سپس وارد در بعدي شويد و بعد به انتهاي اتاق برويد و از روي زمين Present Piece را برداريد. دمو را مشاهده کنيد. در اين مرحله از بازي شما بايد 4 قطعه بدست آمده را طوري بر روي قسمت آخر قرار دهيد تا مجموع 3 بعد، شکل وسط شود. در ابتدا چند وجهي روبرو را طوري با استفاده از کليدهاي R1 و L1 بچرخانيد که زماني که L3 را به طرف بالا مي دهيد شکلي همانند شكل شماره يك ببينيد.

سپس سه قطعه را از قطعه هاي پايين که يک طرفشان شکلي مانند شكل شماره دو را داشت بر روي 3 وجه کنار چند ضلعي ياد شده قرار دهيد که مجموع سه بعد کناري شکل وسط شود. (نکته : فقط کافيست پس از قرار دادن هر قطعه همه اطراف چند ضلعي را چک کرده تا اطمينان پيدا کنيد که ساير ضلع ها هم به بقيه شکل شبيه است.) پس از تکميل دمو را مشاهده کنيد . به سمت راست رفته و از در خارج شويد. سپس به سمت راهرو سمت راست برويد و به سمت تنها در سمت راست راهرو حرکت کنيد و در را باز کنيد. از راه پله بالا برويد و در را باز کنيد. به محل سيو روي نقشه رفته و بازي را سيو کنيد. سپس به انتهاي راهرو روبرو رفته و از بيمارستان خارج شويد، دمو را مشاهده کنيد. پس از پايان دمو به سمت چپ رفته و از انتهاي راه نقشه را برداريد و

به سمت Go Here برويد. (نکته: در طول اين مسير موجودات بسياري هستند) مسير اصلي خيابان Simons به طرف Go Here است. پس از رسيدن به انتهاي مسير و پيدا کردن محل Go Here به انتهاي راهرو برويد و در را باز کنيد. به انتهاي اتاق و کنار کمد برويد و وارد حفره درون ديوار شويد. مستقيم به جلو برويد و از حفره انتهاي راه خارج شويد. به انتهاي مسير برويد واز سمت چپ خود بازي رو سيو کنيد. به پشت سر خود و به انتهاي راهرو برويد، دمو را مشاهده کنيد و پس از پايان دمو Evil را از بين ببريد (با استفاده از اسلحه هاي جديد). دمو را مشاهده کنيد تا Evil کاملاً از بين برود. حالا سکانسهاي پاياني بازي رو مشاهده ميکنيد.

پس از پايان بازي براي اولين بار آيتم هايي که به عنوان جايزه داده مي شوند بدين ترتيب هستند:
لباس
آيتم
Collector ، Explorer ، Savior
Moon Gauntlets

پس از پايان بازي براي بار دوم آيتم هايي که به عنوان جايزه داده مي شوند بدين ترتيب هستند:

لباس
آيتم
اسلحه
Butcher ، Stalker ، Weapon Smith
Night Vision Goggles
Great Cleaver

اگر در دوم بازي زماني که Chapter تأتر تمام شد و به Andy's Book رفتيد، پس از خروج به Post Office کنار کتابفروشي برويد که ابتدا بايد از پله ها بالا برويد (که در دور اول اين محل با رولهاي Stop پليس که زرد رنگ بودند مسدود شده بود!!) در بالاي پله ها کليدي قرار داده شده که در اتاق 502 در Motel با اين کليد باز مي شود. که اگر به اتاق 502 در Motel برويد بازي به نوع ديگري تمام مي شود. پس از باز کردن در موجودات فضايي به زمين مي آيند و تراويس را با خود مي برند.
منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پس از پايان بازي براي بار سوم آيتم هايي که به عنوان جايزه داده مي شوند بدين ترتيب هستند:
لباس
آيتم
اسلحه
Ambassador ، Stalker ، Weapon Smith
Night Vision Goggles
Tesla Rifle