PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل از مادربورده یا سی پی یو ؟

msb95
30-01-2007, 23:15
سلام دوستان
من یه سیستم رسید دستم که مشکلش این بود که وقتی می خواستم ویندوز xp روش نصب کنم بعد از کپی کردن اولیه فایلها و اولین ری استارت سیستم هنگ می کرد .
وقتی هم که ویندوز me رو نصب کردم بعد از اینکه نصب تموم می شد موقعی که سیستم بالا میومد قبل از نمایش دسکتاپ سیستم هنگ می کرد . نه با دکمه پاور خاموش می شد ریست هم که می کردم دیگه راه اندازی نمی شد.
هارد-رم-کارت گرافیک و خلاصه همه قطعات به جز مادربورد و سی پی یو رو با یه سیستم دیگه امتحان کردم سالم بود.

بعد از اینکه قطعاتو سر جاشون بستم و سیستم رو روشن کردم فقط صفحه اول اول که مودل کارت گرافیک رو می زنه
می یاد و سیستم همون جا وا میسته و صفحه اول که مدل سی پی یو و مقدار رم و...رو نشون میده هم دیگه
نمی یاد
لطفا بگین مشکل از کجاست ؟ مرسی.

SANR
30-01-2007, 23:56
سلام دوست عزیز:
بنده خیلی با این مشکل برخورد کردم.اینکه مشکل به هیچ وجه از سی پی یو نیست از رم و گرافیک و هارد هم به قول شما نیست.پس به احتمال زیال مشکل از مادربرد هست.اگه می تونید یه بار مادربرد رو عوض کنید ببینید خوب می شه؟

elias_akhavan
31-01-2007, 08:29
با سلام
اول نگاه كن ببين مادربورد اتصالي نداره دوم باتري مادربورد رو در بيار و دوباره بيانداز سوم ببين خازن نشتي نداشته باشه
اگه مادربورد سولتك يا ازراك باشه طبيعيه چون بعضي مواقع درست كار نمي كنند
در ضمن مي تونه از كارت گرافيكي هم باشه يعني با مادربورد هم خواني نداشته باشه درسته تصوير ميده ولي درست كار نمي كنه

Lord_theOne
31-01-2007, 08:37
مدل مادربوردتون چي هست؟
مادربردهاي جديد چيپ اينتل از 915 به بالا و انويديا از N3 به بالا از ويندوزهاي 2000 به پايين را ساپورت نمي كنند