PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نشناختن درایوهای هارد ( آقا یکی به دادم برسه)

yoosofy
27-01-2007, 21:44
سلام

رو سیستمم یه هارد 80 ساتا دارم یه هارد 160 ساتا دیگم اضاف کردم از قسمت Disk Management در داخل Computer Managment اون رو پارتیشن بندی کردم و تمام اطلاعاتم رو از روی هارد 80 به اون منتقل کردم هنگام عوض کردن ویندوز هارد 80 رو دوباره پارتیشن بندی کردن نصب که تمام شد در قسمت My Computer فقط درایوهای هارد 80 هست و درایوهای هارد جدید که تمام اطلاعاتم رو بهش منتقل کرده رو ردیف نکرده در قسمت Device Manager هارد رو شناخته ولی در قسمت Disk Management در زیر هارد جدید نوشته Unreadable

آقا یکی کمک کنه که بد جوری ضرر می کنم

magic1362
28-01-2007, 00:05
سلام دوست عزیز

تو Disk Management از منوی Action گزينه Rescan Disks رو امتحان کن. به احتمال 99 درصد مشکلت حل میشه. ولی یه کم طول میکشه تا scan انجام بشه. بعدش سیستم روrestart بکن. انشاء الله که مشکلت حل میشه.

موفق باشی

yoosofy
28-01-2007, 17:05
قضیه مفصل تر

من یه ویندوز xp از همون اوایل دارم که پس از نصب سرویس پک 2 رو روش سوار می کنم پس ویندوزم xp بوده با سرویس پک 2 ، که یه 3 ماهی بود نصب کرده بودم و هر وقت هم که به اینترنت وصل می شدم update هم می شد

خوب من هارد 160 سامسونگ رو به سیستمم اضاف کردم و از طریق خود ویندوز از قسمت Disk Management هارد رو به صورت 50 گیگ 50 گیگ و 60 گیگ پارتیشن بندی کردم من از مقدارهای پیش فرض خود ویندوز هنگام پارتیشن بندی استفاده کردم دیگه نمی دونستم که این می خواد Basic یا Dynamic پارتیشن بندی کنه!!!

خوب تمام اطلاعاتم رو از روی هارد 80 که یه هارد ساتا مارک وسترن هست به این هارد جدیده منتقل کردم العان هم دو تا شون رو سیستم هستند

وقتی می خواستم ویندوز( با همون سی دی ویندوز و سرویس پک 2 که داشتم ) از دوباره نصب کنم در قسمتی که می خواد پارتیشن محل نصب رو انتخاب کنی پارتیشن های هارد 160 (هارد جدید) نبودند فقط نوشته بود
Partition1 [Dynamic Volume] 152625 MB 0 MB Free

من فکر کردم هارد مشکلی پیدا کرده نصب رو کنسل کردم دوباره وارد ویندوز ( همون ویندوز قبلی) شدم دیدم درایوها سر جاشه و هیچ مشکلی هم ندارن

ویندوز رو عوض کردم وارد ویندوز تازه نصب شده که شدم دیدم درایوهای هارد 160 (هارد جدید) نیست گفتم شاید سرویس پک رو باید نصب کنم نصب کردم باز هم نشد

به Disk Managment رفتم نوشته
Disk 1
Dynamic
Unreadable

همین
تو اینترنت هم یه چیزایی سرچ کردم ولی چیز زیادی حالیم نشد