PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجيب و خيلي جالب

kourosh_sos
26-01-2007, 20:29
با سلام خدمت شما يه مشکلي عجيبي براي هارد يکي از دوستانم پيش اومده که نميدونم چيکار کنم ممنونتون ميشم شما منو راهنمايي کنيد
دوستم يک هارد 80 مکستور IDE داره که فايل سيستم آن FAT32 هستش حالا مشکل چيه خودش ميگه که داشتم تو اينترنت کار ميکردم که يک دفعه سيستم Restart ميشه و ديگه بالا نمياد بعد هاردشو آورد پيش من تا درست کنم چون اطلاعات هاردش براش خيلي مهمه
من اومدم هاردشو به هارده خودم وصل کردم تا با ويندوز خود بالا بياد و بتونم اطلاعاتشو کپي کنم تو هارد خودم اينکارو کردم ولي موقع لود شدن ويندوزم همون صفحه بوت اسکرين حدود 10 دقيقه طول ميکشيد حالا وقتي که ويندوز بالا ميامد جالب بود هاردو شناخته بود ولي درايوها هاردش تو ماي کامپيوتر نبود رفتم تو قسمت Device Maneger تو قسمت هارد ديسک ديدم همه چبز درسته هاردش تو ليست هستش ولي تو ماي کامپيوتر نيود خلاصه بي خيال اين روش شدم اومدم فقط هارد خودشو در حالت Master قرار دادم و شروع کردم يه نصب ويندوز XP ابتداي کار خيلي خوب پيش رفته تا اون جا که ليست انتخاب درايوهارو براي نصب نشون داد به مشکل برخوردم جالب بود هيچ کدوم از درايوهاش درليست نبودن و به جاي اون نوشته بود Cannot Setup ... بعد در نوار باپين نوشته بود اينستال که اونو ميزم يه صفحه آبي باز شد که يکسري نوشته توش بود وپيشنهاد داده بود سيستم رو در حالت Safe Mode بالا بيارم که دستگاه رو Reset کردم و در حالت Safe Mode هم بالا آوردم که بازم مشکل حل نشود بعد بهش گفتم بي خيال درايو ويندوز هاردش بشه تا بيام از طريق بوتيبل ويندوز Me فرمتش کنم آقا اومدم اون کارم کردم سيستم با بوتيبل بالا آوردم ودر خط پرامت داس که A: باشه نوشتم Format c: آقا پيغام ميداد Bad Command Or File Name اومدم از سويچ هاي ديگه مثله /q يا /s استفاده کردم ولي بازم جواب نداد خلاصه ديگه خلم کرد نميدونم ديگه چيکار کنم اگه ميشه کمکم کنيد تا اين رفيقمون هاردشو درست کنه ممنونتون ميشم .

animeditor
26-01-2007, 20:51
سلام جمیعاً

احتمالاً " بوت سکتور " هاردش پریده.
می دونی که وقتی این بپره ... Finish.
باهاس از نو FDisk بشه و اگه می خواد Recovery.

احتمالاً همین اینترنت یه حالی به هارد داده!
منم یه بار بوت سکتورم هاردم پرید، فقط به خاطر این که کابل IDE رو خوب جا نزده بودم.

التماس دعا
یا علی

nihilnigritude
27-01-2007, 00:24
از برنامه Partition Magic استفاده کن احتمالا هاردتو درست میکنه .
اگه بازم نشد یه برنامه دیگه مخصوص درست کردن هارد هست که اسمشو نمودونم و چون قیمتش بالاست هرکسی نمیخره - بعضی خدمات کامپیوتریها دارن که میتونی هاردتو ببری پیششون تا با این برنامه ردیفش کنن.

kourosh_sos
27-01-2007, 07:32
سلام دوستان

خيلي ممنونم به سوالم پاسخ داديد ولي من ميخوام خودم اينکارو انجام بدم تا برام تجربه بشه حالا به نظر شما چيکار کنم تا درست بشه
ممنون

kourosh_sos
28-01-2007, 16:04
آقا من فکر کنم اين يه ويروسه که رفته تو بوت سکتور هارد جا خوش کرده چون من با ديسک بوت که بالا مي اومدم پيغام ميداد که اسکن کن حالا ميخوام بدونم شما آنتي ويروسي قوي تحت داس سراغ دارين همراه با لينک دانلود ذکر کنيد ممنون ميشم اگر به نظرتون چيز ديگه اي هستش باز بگيد

THE AMIMAN
29-01-2007, 18:10
مشكل شما فقط با Fdisk حل ميشه.

arash the archer
29-01-2007, 23:35
master boot record هاردش پريده
راه حل :
با cd win XP سيستم رو بوت کن زماني که صفحه ابتدايي نصب اومد کليد R رو بزن وارد يک صفحه سياه ميشي
در اونجا اين دستور رو بزن :
help fixmbr <<< شکل دستور رو نشون ميده
fixmbr [drive name
بعد ازت y يا n ميخواد براي ادامه کار y رو بزن

بعد بزن fixboot [ name drive

kourosh_sos
30-01-2007, 00:13
master boot record هاردش پريده
راه حل :
با cd win XP سيستم رو بوت کن زماني که صفحه ابتدايي نصب اومد کليد R رو بزن وارد يک صفحه سياه ميشي
در اونجا اين دستور رو بزن :
help fixmbr <<< شکل دستور رو نشون ميده
fixmbr [drive name
بعد ازت y يا n ميخواد براي ادامه کار y رو بزن

بعد بزن fixboot [ name drive

سلام دوست عزيز
ميشه لطف کنيد يکم واضح تر توضيح دهيد همراه با مثال چون من زياد وارد نيستم بعد ببينم با اين روش اطلاعات پاک که نميشه
بازم ممنون

saviss
30-01-2007, 16:20
سلام دوست عزيز
ميشه لطف کنيد يکم واضح تر توضيح دهيد همراه با مثال چون من زياد وارد نيستم بعد ببينم با اين روش اطلاعات پاک که نميشه
بازم ممنون
سلام
اگه ممکنه یکی لطف کنه درمورد همین MBRو نحوه ی باز سازیش یک توضیح ساده و کامل بزاره منم متشکر میشم
چون سیستمم میاد بالا ولی یک خط درمیون و موقعی که مثلا هرفایلی رو باNod32اسکن میکنم با این پیغام جدیدا مواجه میشم :

Scanning MBR and boot sectors: Not performed (option disabled)
راستش برا همین سیتمم رو دوهارده کردم تا اقلا اطلاعاتم نپرن
ممنوم

saviss
30-01-2007, 16:29
ببخشید تکراری شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash the archer
02-02-2007, 20:11
با دروود به تمامي دوستان ؛ معذرت ميخوام که دير کردم
توضيح در مورد master boot record و اينکه چطور ميشه اون رو تعمير کر رو در قالب يک فايل pdf تهيه کردم که مي تونيد از اين آدرس down load کنيد (گرفتن عکسها کمي کار مي برد براي همين دير شد ):)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saviss
02-02-2007, 20:27
arash the archerجان مقاله رو گرفتم وخوندم......مرسی خیلی جالب بود
باتوجه به نوشته های شما اگه اقدام به بازسازیmaster boot recordبکنیم اطلاعات هاردمون از بین میرن.....
خب حالا دوتا سوال:
1- معمولا من وقتی میخواستم وارد ریکاوری کنسول بشم ازم پسورد ادمین میخواست درحالیکه من پسوردی براش نزاشته بودم چطو ممکنه پسورد بخواد؟
2-چه جوری میتونیم با استفاده از ریکاوری کنسول ویندوز فعلی خودمونو تعمیر بکنیم؟

arash the archer
03-02-2007, 01:33
با دروود
saviss عزيز خواهش ميکنم ؛ قابلي نداشت
و در مورد چند تا سوالي که کرده بودي بايد بگم ؛ با انجام دستور fixmbr تمامي اطلاعات از بين ميرن ولي خوب در موقعي که master boot record از بين رفته چاره ديگه اي نيست
در مورد pass هم اگر براش چيزي تعيين نکردين فقط کافي هست بي اينکه چيزي type کنيد enter را بزنيد
و در مورد چگونگي تعمير windows فعلي از طريق recovery console هم بايد تا اونجا که من ميدونم نميشه چنين کاري انجام داد(منظورم همون recovery console ابتداي اجراي cd win xp هست)
ولي 3 روش ديگه هست که نحوه اون رو در زير توصيح ميدم :
1-باز گرداندن فايلهاي اصلي windows که به صورت زير انجام ميشه :
ابتدا CD WIN XP رو در CD ROM قرار دهيد
وارد run شده و تايپ ميکنيم cmd و enter صفحه dos ويندوز باز ميشه و در اونجا type ميکنيم :
sfc .exe بعد enter
sfc /scannow توجه کنيد که بين sfc و scannow/ بايد space زد و بعد از آن مجددا enter بعد از آن پنجرهاي ظاهر ميشه که نشان ميده file هاي معيوب يا عوض شده check ميشن مطابق با شکل زير :
در آخر restart کنيد.
روش بعدي :
در run تايپ کنيد E:\i386/winnt32.exe
"E نام درايو CD ROM شماست "
با انجام اين کار صفحه اي خوهد آمد شبيه به نصب ويندوز به صورت fresh که ادامه مراحل اون رو به دليل شباهت نيازي نيست که بگم :tongue:
روش سوم گرفتن back up هست تا هر وقت نياز شد ازون استفاده کنيم (اگر خواستين در موردش توضح ميدم)

ولي شخصا خود من روش اول رو ترجيح ميدم ;)
شاد و پيروز باشيد

mavesta
03-02-2007, 15:30
سلام
ساده ترين راه براي بازسازي MBR
بعد از اينكه با يه سي دي(مثلاً win98 ) كامپيوتر رو بوت كردين جلوي اعلان داس تايپ كنيد:FDISK/MBR و اينتر رو بزنيد
موفق باشين

saviss
03-02-2007, 15:48
مرسیarash the archerجان
mavestaدست شماهم دردنکنه
امامیدونین چی شد؟امروز زنگ زدم به بخش پشتیبانی شرکت فروش آنتی ویروسم.....بهشون قضیه ارور:»
Scanning MBR and boot sectors: Not performed (option disabled)
رو گفتم
اوناهم تائیدکردن که بوت سکتور های هردوتا هاردم پریده!!!خب یکیشون نو بود!!!!تازه بستمش... قبلنا هریکی دوماه یکبار هارد به هارد میکردم وبک آپ سیستم MAINام بود....حالا چه جوری این یکی هم بوت سکتورش در رفته من موندم هاج وواج....
مهندسه که میگفت باروش FIXMBRمیتونم تعمیرش کنم و دیتام هم از بین نمیره .....اما به ریسکش نمیارزه
حالاموضوع دیگه...وقتی هردوهاردم بوت سکتورشون پریدن پس سیستم از کجا بوت میشه؟

arash the archer
03-02-2007, 22:00
saviss جان من فکر مي کنم master boot record هارد شما ويروسي شده فقط چون windows همون طور که ميگي بوت ميشه اگر از بين ميرفت ديگه windows بوت نمي شد و شايد به همين دليل هست که هارد دوم هم مشکل پيدا کرده .
به نظر من هر چه زود تر از file ها back up بگير (قبلش check کن ويروسي نباشن ) و fixmbr رو انجام بده

اگر هم anti virus که بتونه mbr رو هم از آلودگي پاک کنه گير بياري که چه بهتر (خود من نديدم )

mavesta جان روش شما خوبه ولي رو fat 32 کار ميکنه و در NTFS کار ساز نيست

شاد و پيروز باشيد

Gabana
03-02-2007, 22:14
شما تست كردي كه با FixMBR همه اطلاعات مي پره ؟
من فكر نمي كنم اينطور باشه ها ...

arash the archer
03-02-2007, 22:27
gabana جان وقتي fixmbr رو ميزني warning که ميده اينطور به نظر مياد که ميشه ؛ آخرين باري که خودم انجام دادم يادم نيست که file ها پاک شد يا نه !!!
اگه رو هاردم خلوت بود انجام ميدادم تا مطمئن بشم ولي کلي فايل روش دارم :blink:
پيروز باشيد

saviss
03-02-2007, 22:32
arash the archerجان ......حرف شما درست.......
اما موضوع اینه که من آنتی ویروس اوریژنال خریدم......وتوی قرارداد خریدم هم ماده ای هست بنام پشتیبانی...
اگه طبق ادعای شرکت نماینده (که کلی هم تبلیغشو کرده)نتونند از دیتای هارد من به درستی محافظت کنند .....پس چرا ادعای الکی میکنن؟باید طبق همون ماده جواب گو باشن
البته من بیشتر معتقدم که ایراد فیزیکی باشه تا نرم افزاری.....چون همیشه آنلاین هستم وآنتی ویروس هم خب مرتبا آپدیت میشه.......وتوی تست های مختلف سالم نشون میده.........
راستش بیشتر سوظنم به مشکلات فیزیکیه این مدل هارد های مکستور میره
چون نمایندگیشون هم نتونست جواب درست وحسابی بهم بده(الماس رو میگم)
Gabanaجان
تست نکردم
اما واقعا باید72ساعت یک بند دیوایس و برنامه نصب کنم .....وممکنه آخرشم دیتام پریده باشه!!!
برام دیتای روی هاردم مهمتر از این حرف هاست......
بک آپ هفتگی دارم اما.......
صاایران.......(نکبت!!!!!)هرروز بدترازدیروز!!!!!!!

Gabana
03-02-2007, 22:32
gabana جان وقتي fixmbr رو ميزني warning که ميده اينطور به نظر مياد که ميشه ؛ آخرين باري که خودم انجام دادم يادم نيست که file ها پاک شد يا نه !!!
اگه رو هاردم خلوت بود انجام ميدادم تا مطمئن بشم ولي کلي فايل روش دارم :blink:
پيروز باشيد

سلام
نه دوست عزيز . فايل ها پاك نميشه من تست كردم ( داخل Recovery Console ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash the archer
03-02-2007, 22:41
مرسي gabana جان

SUN*BLACK666
04-02-2007, 04:54
مشکل
دوستان کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک
1ماه پیش سیستم را روشن کردم دیدم هارد روشناسایی نمیکنه (بی هیچ دلیل ....)
فر ستادمش گارانتی

حالا که امده پارتیشنش کردم با ویندوز xp ولی سرعتش بیش از حد پایین امده

mavesta
04-02-2007, 10:55
سلام
مشخصات هارد؟
به هر حال با برنامه HDD tunup يه تست بگير .
موفق باشين

P-i-r-r-o-z
05-02-2007, 02:14
دوستان من هر کاری می کنم که مادربوردم هارد ساتا رو بخونه قبول نمب کنه.
لطف کنید توضیح بهم بدید ممنون می شم.
مادر بورد ایسوز p5b

Lord_theOne
05-02-2007, 09:01
اين برنامه براي ريپر كردن سكتور صفر هست
استفاده كن نتيجه رو بگو
پيروز جان مادربرد خود را آپديت كن باياس

P-i-r-r-o-z
05-02-2007, 11:26
ممنون
کمی توضیح می دید که چطوری باید از این نرمافزار استفاده کنم؟
خود مادربرد واسه ساتا raid برنامه jmicron jmb363 رو داره ولی هر راهی می رم هارد رو نمی شناسه

arash the archer
10-02-2007, 22:49
دوستان من هر کاری می کنم که مادربوردم هارد ساتا رو بخونه قبول نمب کنه.
لطف کنید توضیح بهم بدید ممنون می شم.
مادر بورد ایسوز p5b

قبلا هارد sata روش نصب کردي يا براي اولن باره ؟

اگر براي اولين باره بايد موقع نصب win درايور هارد sata رو بريزي رو floppy و بزاري داخل درايو floppy ؛ هاردهاي ATA رو هم جدا کن (اگه داري)

H A M E D
23-02-2007, 19:43
دوست من از برنامه PowerMax استفاده كن و قبل از اينكه هارد با اين برنامه كار كني خصوصيت S.M.A.R.T رو فعال كن بعد با ديسكت بوتيبل اين برنامه اجر كن و تست كن شايد مشكل حل بشه...
اين هم آدرس دانلود برنامه :

emra228
23-02-2007, 21:24
دعا کنید برطرف بشه