PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد ups و اطلاعت پيرامون آن

mpsjavad
29-06-2005, 05:42
با سلام ..

راستش ميخواستم يه ups بگيرم براي خونه البته دوست دارم كه درباره نحوه عملكرد اين ups ها و مدل هاي مختلف اون ها هم اشنا بشم تا يه خريد اگاهانه داشته باشم و چه بهتر كه بدونم چند تا شركت سازنده براي ups هستن چه خارجي چه داخلي ( كه البته محصولاتشون تو ايران و صد البته تو بندرعباس باشه و ضمانت و پشتيباني هم داشته باشن )

در هر صورت من ups رو بيشتر براي وارد نشدن شوك هاي الكتريكي يا تغيير ولتاژ برق ميخوام --- ( البته براي اين كار نوسان گير هست اما شنيدم كه نوسان گير ها به ولتاژ هاي بين190 تا 240 ولت كاري ندارن و عكس العمل نشون نميدن ) -- ( پاور كامپيوتر هم حساس :D تازشم يه بار رفته بودم خدمات كامپيوتري يه هو برق يه شوك زد --- ( اخه برق بندر دست خودش كه نيست يه هو متشنج ميشه --- به قول ما ميگيرتش -- ) --- 2 تا سيستم پاور با مين بورد سوزوند طرف قاط زده بود هر چي فحش بد بد بود ميداد به اين نوسان گير هاي فانتزيش از سازنده اون بگير تا طراح تا ... و ... ) --- نه فقط براي استفاده باتري گونش . البته قيمتش هم طوري باشه كه من دانشجو توانايي خريد اون رو داشته باشم تا 60 يا 70 تومان هم ميتونم كنار بزارم :wink: (اگه كمه نخندين ها :arrow: )

شرمنده متن بالا بيشتر خنده دار شده اما دست خودم نيست ساعت 6 صبح هست و من هم نخوابيدم :?

عجله ي هم ندارم راستي يه جستجو كردم هيچي درباره ups نبود يعني كسي ups دوست نداره :shock:

پيشاپيش تشكر .

mpsjavad
29-06-2005, 06:01
راستي اين ها رو هم پيدا كردم مخم سوت كشيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

================================================== ===
UPS&Stabilizer توضيحات قيمت به ريال
Faratel UPS 1.5KVA با دو عدد باطري 28 آمپر ساعت داخلي و نرم افزار
6,200,000
Faratel UPS 2KVA با دو عدد باطري 28 آمپر ساعت داخلي و نرم افزار
7,100,000
Faratel UPS 3KVA با نرم افزار و بدون باطري
7,100,000
Faratel UPS 5KVA با نرم افزار و بدون باطري
14,700,000
Faratel UPS SIN 1.5KVA مدلSSP1500XPبدون باطري
3,449,000
Faratel UPS SIN 1.5KVA مدلSSP1500با 4 عدد باطري12V/7Ah
3,859,000
Faratel UPS SIN 2KVA مدلSSP2000XPبدون باطري
3,889,000
Faratel UPS SIN 3KVA مدلSSP3000XPبدون باطري
4,669,000
Faratel UPS SIN 1.5KVA مدل رکSSP1500RM3Uبا 8 عدد باطري12V/7Ah
4,940,000
Faratel Stabilizer2000VA مدلSTB2000
529,000
Faratel Stabilizer25A مدلSTB25R
1,320,000
Faratel Stabilizer10KVA
2,369,000
Faratel Stabilizer16.5KVA سه فاز مدلSTB3X25
7,690,000 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
================================================== ==

سوالاتي كه برام پيش اومده يكي اينه كه Faratel مارك خوبيه :!:

بعد Stabilizer همون چيزي هست كه من ميخوام قضيش چيه با نوسان گير توفيقي ميكنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثل اينكه ما با اين قيمت ها وقتي نوسان برق شديد شد و يه ميليون سيستم ناز رو تركوند بايد سرمون رو بكوبيم به ديوار ديگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يعني راهي نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اها الان فهميدم UPS با Stabilizer فرق ميكنه نه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

UPS به حالت باطري ( منبع تغزيه ) -- Uninterruptable Power Supply -- هست اما Stabilizer تثبيت‌ كننده‌ جريان برق 8) چقدر من سر صبحي مخم كار كرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نياز مبرم به شفاف سازي دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:roll:

HamidFULL
29-06-2005, 21:14
mpsjavad عزيز موضوع اينقدر هم پيچيده نيست که شما فکر ميکنيد به سادگی شما يک ترانسفورماتور اتوماتيک کنترل برق همراه با کنترل الکتريکی بگيريد که سارا 1500 وات بهترين نوع اش هست و ديگه خيالتون راحت

mpsjavad
29-06-2005, 21:29
با سلام ..

ممنونم از پاسخ شما اما اين سارا 1500 وات قيمتش حدودي چه قدر هست و اگه بخوام يه Stabilizer بگيرم بهتر نيست . :!:

راستي اگه نظرم عوض شد وخواستم UPS بگيرم براي يه سيستم خونگي كه نيم ساعتي شارش داشته باشه چه قدر بايد هزينه كنم . :?

HamidFULL
01-07-2005, 22:43
mpsjavad جان اين سارا حدود 30 تومان هست و چون خوب جواب داده من خودم برای همه ميزارم و خودم هم 5 ساله هيچ مشکلی نداره گارانتی هم داره من اينو ترجيح ميدم البته Stabilizer هم خوب هست UPS هم نميصرفه حدود 70 تومان خرج داره

mpsjavad
03-07-2005, 03:07
با سلام ...

اقا حميد, بازم از بابت وقتي كه شما ميگزاري براي جواب دادن از شما تشكر ميكنم .

راستي اين مشخصات UPS كه شما گفتين 70 تومان خرج داره رو ميتونيد لطف كنيد . مثلا مدل و زمان شارش باتري و ...

راستش شايد دو يا سه هفته ديگه براي خريد خواستم بيام تهران اگه حتمي شد يه PM به شما ميدم تا بيام خدمت شما و اين سارا ه رو بگيرم :mrgreen: راستي سيستم كارش مثل همين نوسان گير هاست :| ( شما گفتيد يک ترانسفورماتور اتوماتيک کنترل برق همراه با کنترل الکتريکی ... :?: )

بازم تشكر :arrow:

HamidFULL
04-07-2005, 17:12
جان من مدل دقيق الان حضور ذهن ندارم ولی تا 10 دقيقه ميشه باهاش کار کرد
البته به نظر من ارزش خريد نداره با توجه به اين زمان کم اش
ولی 30 دقيقه ايی هاش خيلی گرون ميشه
سارا هم کارش مثل نوسان گير ها هست البته امکانات اضافی هم داره و خيلی قوی و بی درده سر هست
به هر حال من در خدمت شما هستم

mpsjavad
05-07-2005, 12:20
با سلام ..

اقا حميد, از بابت وقت و انرژي كه براي پاسخگويي به من گذاشتي ازت تشكر ميكنم خير ببيني :wink:

FX64 Dual Core
13-11-2005, 15:36
با سلام

عذر خواهی میکنم از اینکه اینقدر دیر جواب دادم :blush:
من قبلا ً یه تاپیک با موضوع مشابه دیدم تو سایت ولی امروز نتونستم پیداش کنم
ولی احتمال داره که خودم یه تاپیک بزنم و یه سری توضیحاتی از UPS بدم. :cool:
از آقا حمید هم ممنونم که پیشنهاد اقتصادی و خوبی دادن , ولی اگه شما UPS خواسته باشین اینقدرها هم گرون نیست که "" mpsjavad "" عزیز گفتن ؛ اون مدلها ( که من با مارکش کاری ندارم ) برای مصارف بالاتره با آمپردهی بالا و ساپورت همزمان چند سیستم هستند , که شما احتیاجی بهشون ندارین. ( اگه تبلیغات حساب نمیشه اینم بگم که من نمایندگی یه محصول خوب UPS رو هم دارم ) در ضمن شما اول باید مصرف سیستمتون رو مشخص کنید تا بهتر بتونید انتخاب کنید , چیزی که من برای شما پیشنهاد میکنم با فرض ( Monitor 15"+ Case 400W ) تا 15 دقیقه سیستم شما رو روشن نگه می داره .

( وات490 ) = 700V.A با LCD , نرم افزار مدیریت و کنترل از طریق شبکه , همراه با باتری داخلی قیمت 90.000 تومان در تهران و کرج

mpsjavad
13-11-2005, 20:17
با سلام ..

اين تاپيک داشت به تاريخ ميپيوست که شما .. :)

در اصل من هدفم از خريد UPS نياز به باتري اون نبود بلکه حالت يک محافظ براي جلوگيري از شوک هاي الکتريکي برق شهر بود !

که البته سر يکسري مشکلات کلا از خريد منصرف شدم ! :blink:

احتمال داره که خودم یه تاپیک بزنم و یه سری توضیحاتی از UPS بدم

اگر اين کار رو انجام بديد خيلي عالي ميشه چون ميدونم هنوز خيلي از کاربران ;) ديد درستي نسبت به UPS و Stabilizer و انواع و کاربردهاش ندارن ... ( اگر قصد ايجاد تاپيک کرديد در انجمن اموزش و مقالات اين کار رو انجام بديد ! )

اگر ميتونيد در مورد Stabilizer ها و تفاوت اساسيش با نوسان گير هاي برق بيشتر صحبت کنيد ..

از لطفي که ميکنيد ممنونم .

نکته : اشتراک گذاري اطلاعات در اين انجمن ها تنها با هدف بالا بردن اطلاعات خود و ديگر کاربران صورت ميگيره چه بسا که هر کدوم از ما داراي شرکت يا موسه اي باشيم که خدمات ي در اين زمينه ارائه بديم اما نبايد تبليغ محصولات خود رو مستقيما انجام بديم چون جو حاکم بر انجمن ها اجازه چنين حرکاتي رو نميده و چه بسا پيامد هاي ناخوشايندي و نادرستي از اشتراک گذاري اطلاعات داشته باشه و برداشت نااگاهانه اي در برداشته باشه ...

با تشکر .