PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت هاي هك و كرك!

Mehdi_Best
27-06-2005, 21:33
سلام به همگي دوستان عزيز
در يكي دو تاپيك بحثي پيش اومده بود كه آيا هك و كرك يكي است يا فرق داره و ---- با cracker يكي است يا نه؟ و اينكه آيا يك هكر حتما كرك كردن هم بلده يا يك كركر حتما هك كردن رو مي دونه يا نه؟
لطف كنيد اگه در اين مورد نظري داريد در اينجا بيان كنيد. ممنون

Navid
27-06-2005, 21:49
هکر در لغت به معنی نفوذ گر هست . کسی که به جایی یا چیزی نفوذ می کند هکر می گویند پس هک معنای نفوذ کردن می ده . هکر ها به چند دسته تقسیم می شن :

گروه نفوذگران کلاه سفید:(Whithe hat Hacker Group)
این گونه از هکر ها در واقع همان دانشجویان و اساتید هستند که هدفشان نشان دادن ضعف سیستم های امنیتی شبکه های کامپیوتری میباشند.این گروه به نام هکرهای خوب معروف هستند.
این دسته نه تنها مضر نیستند بلکه در تحکیم دیواره حفاظتی شبکه ها نقش اساسی دارند،کلاه سفید ها دارای خلاقیت عجیبی هستند،معمولا هر بار با روش جدیدی از دیواره امنیتی عبور میکنند.

گروه نفوذگران کلاه سیاه:(Black Hat Hacker Group)
نام دیگر این گروه Cracker است.کراکرها خرابکارانه ترین نوع هکر هکرها هستند،این گروه به طور کاملا پنهانی اقدام به عملیات خرابکارانه میکنند.
کلاه سیاه ها اولین چیزی که به فکرشان میرسد نفوذ به سیستم قربانی است.کلاه سیاه ها همه ویروس نویسند و با ارسال ویروس نوشته شده خود بر روی سیستم قربانی،به آن سیستم نفوذ میکنند،در واقع یک جاسوس بر روی سیستم قربانی میفرستند.همیشه هویت اصلی این گروه پنهان است.

گروه نفوذگران کلاه خاکستری:(Gray Hat Hacker Group)
نام دیگر این گروه Whacker است.هدف اصلی واکرها استفاده از اطلاعات سایر کامپیوتر ها به مقصود مختلف میباشد و صدمه ای به کامپیوتر ها وارد نمیکنند.
این گروه کدهای ورودی به سیستم های امنیتی را پیدا کرده و به داخل آن نفوذ میکنند.اما سرقت و خرابکاری جزو کارهای کلاه خاکستری ها نیست.بلکه اطلاعات را در اختیار عموم مردم قرار میدهند.

گره نفوذگران کلاه صورتی:(Pink Hat Hacker Group)
نام دیگر این گروه Booter میباشد.بوترها افراد لوس و بی شوادی هستند که فقط قادرند در سیستم ها اختلال به وجود آورند و یا مزاحم سایر کاربران در سالنهای چت شوند.
کلاه صورتی ها اغلب جوانان عصبانی و جسوری هستند که از نرم افزارهای دیگران استفاده میکنند و خود سواد برنامه نویسی ندارند.
ولی در بعضی مواقع همین هکرهای کم سواد میتوانند خطرهای جدی برای امنیت باشند.

آيا يك هكر حتما كرك كردن هم بلده يا يك كركر حتما هك كردن رو مي دونه يا نه؟

نه . دلیل نمی شه که هکر کرک هم بلد باشه ولی می تونه بلد باشه .

AHT
27-06-2005, 21:59
توضيحات كاملي بود :wink:

Beelzebub
27-06-2005, 22:02
navid_kashani, خیلی خوب بود :lol: :lol: :lol:
اینم برای اینکه کامل تر بشه

(Phreaker)
از قديمي‌ترين هکرها هستند که برای کارشان نياز (و دسترسی) به کامپيوتر نداشتند و کارشان نفوذ به خطوط تلفن برای تماس مجانی، استراق‌سمع و ... بود.

Nesta
27-06-2005, 23:36
سلام من توصیه می‌کنم عزیزان کرک کار مثل سودا جان بیاد کمی‌ توضیح بده .
در مورد هک خوب جریانش فرق می‌ کنه .و بیشتر برای تسلط بر کامپیوتر افراد یا سایت ها هستش .

saman_uv
28-06-2005, 00:51
سلام cracker هم محدوديت رو از برنامه ها با برنامه نويسي و.. بر ميداره البته كرك كارتهاي اعتباري يهpassword براي يه user name پيدا ميكنه البته تا اونجا كه من ميدونم...

Roozedidar
28-06-2005, 01:16
ok دوستان نظرات جالب شما رو خوندم البته مقاله آقا نويددر حال جالب بودن كه من قبلا مطالعه كرده بودمش نشون دهنده تفاوت نبود و فقط از انواع هكر صحبت ميكرد. دوستان توجه كنند كه ما به دنبال تفاوت ها هستيم. من لينك يه مقاله رو براي شما ميذارم كه كامل و واضح اين تفاوت رو مشخص كرده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mehdi_Best
28-06-2005, 07:11
به نظر من هك با كرك فرق داره. هك نفوذ به سيستم ديگران هست اما كرك برداشتن محدوديت از برنامه هايي كه براي استفاده كامل و دائم بايد خريداري بشوند.
دليل هم نمي شه كه حتي اگه بهترين هكر دنيا هم باشي حتما كرك كردن هم بلد باشي و برعكس.
از نظر مثبت يا منفي بودن عملشون هم بايد بگم كه كاملا متفاوت هستند.
يك هكر جز ضرر زدن به ديگران فكر ديگه اي نداره. اما كسي كه كرك مي نويسه درسته كه با نوشتن كرك به نويسنده نرم افزار ضرر مالي مي زنه اما خيلي از كساني كه از اون كرك استفاده مي كنند رو خوشحال مي كنه. مثلا در ايران كه امكان خريد نرم افزارها به صورت قانوني وجود نداره اگه كرك برنامه ها نبود ما بايد چكار مي كرديم؟
از ويندوز بگير تا كوچكترين برنامه ها.

Roozedidar
28-06-2005, 07:34
به نظر من هك با كرك فرق داره. هك نفوذ به سيستم ديگران هست اما كرك برداشتن محدوديت از برنامه هايي كه براي استفاده كامل و دائم بايد خريداري بشوند.
دليل هم نمي شه كه حتي اگه بهترين هكر دنيا هم باشي حتما كرك كردن هم بلد باشي و برعكس.
از نظر مثبت يا منفي بودن عملشون هم بايد بگم كه كاملا متفاوت هستند.
يك هكر جز ضرر زدن به ديگران فكر ديگه اي نداره. اما كسي كه كرك مي نويسه درسته كه با نوشتن كرك به نويسنده نرم افزار ضرر مالي مي زنه اما خيلي از كساني كه از اون كرك استفاده مي كنند رو خوشحال مي كنه. مثلا در ايران كه امكان خريد نرم افزارها به صورت قانوني وجود نداره اگه كرك برنامه ها نبود ما بايد چكار مي كرديم؟
از ويندوز بگير تا كوچكترين برنامه ها.

عزيز نظر شما محترم هست ولي مبناي علمي نداره.

Mehdi_Best
28-06-2005, 07:50
كامران جان مي شه بگي نظر شما چه مبناي علمي داره!!!؟؟ :wink:

Roozedidar
28-06-2005, 07:54
كامران جان مي شه بگي نظر شما چه مبناي علمي داره!!!؟؟ :wink:

شما نظر خودتو گفتي عزيز اگه به لينكي كه گذاشتم مراجعه كني متوجه نظر من ميشي... :wink:

Mehdi_Best
28-06-2005, 09:01
كامران جان اينجا يكا مشكل هست!!!!
همونطور كه خودت مي دوني خيلي انگليسيم خوب نيست كه بخوام يه مقاله به اون مفصلي رو بخونم!!! پس زحمت بكش خودت حداقل خلاصه شده اش رو به فارسي بنويس!

Roozedidar
28-06-2005, 09:07
كامران جان اينجا يكا مشكل هست!!!!
همونطور كه خودت مي دوني خيلي انگليسيم خوب نيست كه بخوام يه مقاله به اون مفصلي رو بخونم!!! پس زحمت بكش خودت حداقل خلاصه شده اش رو به فارسي بنويس!

ميدونستم الآن همين رو ميگي عزيز :lol: ولي بدون اگه وقتشو داشتم و مقاله كوچيكي بود حتما انجام ميدادم. اما به قول خود شما مقاله مفصلي است و من واقعا الآن نمي تونم اين كار رو انجام بدم. اگه بتونم حتما اين كار رو براي تو دوست نازنينم انجام ميدم...

Mehdi_Best
28-06-2005, 09:12
كامران جان تو كه مي دونستي! پس چرا من رو به اونجا ارجاع دادي ! :wink:
البته براي تو كه مثل زبان مادريت مي توني انگليسي رو صحبت كني فكر كنم اينقدر سخت نباشه. اما چون مي گي وقت نداري پس صبر مي كنم تا وقت پيدا كني! ممنون. طبق معمول شرمنده مي شم كه چطور جبران كنم! :oops:

Roozedidar
28-06-2005, 09:18
كامران جان تو كه مي دونستي! پس چرا من رو به اونجا ارجاع دادي ! :wink:
البته براي تو كه مثل زبان مادريت مي توني انگليسي رو صحبت كني فكر كنم اينقدر سخت نباشه. اما چون مي گي وقت نداري پس صبر مي كنم تا وقت پيدا كني! ممنون. طبق معمول شرمنده مي شم كه چطور جبران كنم! :oops:

عزيز باور كن نميدونستم. شايدم گفتي و من فراموش كردم. اما فكر ميكنمبعضي از دوستان مترجم پارس رو دارند كه در اينجا خواهش مي كنم ازشون اگه وقت دارند اين مطلب رو در 1 دقيقه ترجمه كرد و در اينجا قرار بدن. پيشاپيش ممنونم...

Soda
28-06-2005, 11:06
در مورد هک خوب جریانش فرق می‌ کنه .و بیشتر برای تسلط بر کامپیوتر افراد یا سایت ها هستش .
لطف داري نستا جان
يا همون كارلوس جان :wink:
ما كه كاره اي نيستيم كه توضيح بديم
فقط همين قدر ميدونم كه هك و كرك دو مقوله كاملا جدا هستند
كرك در مورد برنامه ها اتلاق ميشه
و هك در مورد كامپيوتر ها
البته يه هكر البته به معني واقعي اون بايد و بايد كرك بلد باشه

Roozedidar
28-06-2005, 11:44
لطف داري نستا جان
يا همون كارلوس جان :wink:
و هك در مورد كامپيوتر ها

عزيز حرف شما كاملا قابل احترام هست ولي همونطور كه به آقا مهدي هم گفتم شما نظر شخصي خود رو مطرح ميكنيد نه از نظر علمي روش صحبت كنيد...

Mehdi_Best
28-06-2005, 14:02
سودا جان شما كه خودت اينكاره هستي بهتره كه كمي بيشتر توضيح بدي كه كامران جان هم ديگه مشكلي با نظر شما يا نظريه علمي نداشته باشه! :wink: :wink:

Nesta
28-06-2005, 15:52
سلام آقای روز دیدار پله پله باید بریم جلو صبر کنین .کرک کار ها همه چیز رو یهو نمیگن .

Soda
28-06-2005, 17:11
ببين آقاي روز ديدار
نظر شخصي من هموني هست كه از راه علم كرك و هك بهش رسيدم پس ميشه كه اونو نظر علمي دونست
در ضمن من اولين باره كه ميشنوم يكي ميگه هك برابر كرك هست
اين يعني نظر شخصي و غير علمي

اگه بخوام يه كم مفصل تر بگم
كرك يعني سر و كله زدن با دستورات اسمبلي
و اينكه در داخل يه برنامه دست ببري و اونو تغيير بدي يا نحوه چك كردن اصل يا غير اصل بودن كد برنامه رو بدست بياري و كد براش بدي
اما هك به هيچ عنوان سر و كله زدن با دستورات اسمبلي نيست

Spy
28-06-2005, 20:16
آقا اسمشون در با خودشونه کرک یعنی شکسنت قفل هک یعنی نفوذ...
یکمی حرفه ای در مورد این موضوع بحث کنیم باحال میشه تاپیک :wink:

Roozedidar
28-06-2005, 23:29
خب, دوستان نظرات خوب خودشون رو مطرح كردند و از همين ابتدا بهتره يه مطلبي رو مشخص كنم تا همگي بتونيم يه بحث خوب كه يه نتيجه خوب به همراه داشته باشه رو در اين تاپيك ادامه بديم. عزيزان من اين مسئله رو بارها در تاپيك ها ديدم كه تا يه نفر مخالف نظر فرد ديگه نظر ميده طرفين شروع به جبهه گيري مي كنند. منظورم كاملا مشخص هست و اگه پستهاي خودتون رو بخونيد متوجه مي شيد. اين مقدمه رو گفتم كه اميدوارم روش بحثي نشه و به حاشيه نريم چون همه دوستاني كه اينجا هستند دوستان من هستند و بهشون ارادت دارم و خودشون اينو ميدونند و اگه هم نباشند به زودي ميشند چون سعي من در زندگيم بر دوستي هست نه هيچ چيز ديگه. در ضمن من از ديروز تا به حال صبر كردم تا همه دوستان نظرشونو بدن و بعد اظهار نظري بكنم. ديديد كه من خودم يه مقاله ارائه دادم در اين مورد و مشخص هست كه هك و كرك با هم تفاوتهايي دارند كه كسي براي اونها مقاله مي نويسه ولي خب براي دوستان مثل اينكه مقدور نبود او ن رو مطالعه كنند. و تنها كسي كه در حال حاضر اينجا با ديگران مخالف هست بنده هستم و مثل اينكه بقيه دوستان اتفاق نظر دارند. شرمنده از اين مقدمه نسبتا طولاني. بريم سر اصل مطلب.
هك و كرك : ابتدا از دوستان نقل قول ميكنم.

و هك در مورد كامپيوتر ها

سودا جان در اين جا يه پله از حرف اولشون پايين اومدن كه جاي خوشحالي است ايشون در ابتدا اصلا مرتبط نميدونستن اين دو مقوله رو اما در جمله آخر يه كم به نظر من نزديك شدن كه تشكر ميكنم.

آقا اسمشون در با خودشونه کرک یعنی شکسنت قفل هک یعنی نفوذ...
یکمی حرفه ای در مورد این موضوع بحث کنیم باحال میشه تاپیک

دوست عزيز اسپاي خيلي ساده اين دو كلمه رو در توضيح دادن و اينطور كه مشخصه منظور ايشون اين بوده كه يه مرز كلي بين اين دو كلمه كشيدن.

ببين آقاي روز ديدار
نظر شخصي من هموني هست كه از راه علم كرك و هك بهش رسيدم پس ميشه كه اونو نظر علمي دونست
در ضمن من اولين باره كه ميشنوم يكي ميگه هك برابر كرك هست
اين يعني نظر شخصي و غير علمي

اگه بخوام يه كم مفصل تر بگم
كرك يعني سر و كله زدن با دستورات اسمبلي
و اينكه در داخل يه برنامه دست ببري و اونو تغيير بدي يا نحوه چك كردن اصل يا غير اصل بودن كد برنامه رو بدست بياري و كد براش بدي
اما هك به هيچ عنوان سر و كله زدن با دستورات اسمبلي نيست

خب در اينجا باز حرف ايشون با توجه به صحبت بنده تغيير كرده و اين دو مقوله رو كاملا جدا كردن.
در اينجا بايد به اين عزيز بگم بله حق با شماست و من به عنوان اولين نفر البته شايد اولين نفر نظرم مخالف دوستان هست و منكر اين نيستم كه ممكنه تفاوتهايي باشه اما در اصل هر دو يك كار انجام ميدن كه همون هك هست.
هكرها به قول دوست عزيزم آدمهايي هستند كه به ديگران ضرر و زيان ميرسونند و آدمهاي خوبي نيستند و كركر كسي است كه به آدمها خدمت مي كنه مخصوصا كساني كه پول ندارند و يا قادر به خريد نيستند به علت بودن در كشوري چون ايران. اما ايشون متاسفانه به قضيه فقط از زاويه ديد خود نگاه مي كنند و به همين خاطر چنين نتيجه گيري مي كنند. اما هميشه در هر مكاني بايد به هر مشكل يا هر قضيه از تمام ابعاد نگاه كرد تا به نتيجه منطقي رسيد. هكر يا همون نفوذگر كسي است كه به محلي نفوذ ميكنه و با روش هاي غير معمول به هدف خود ميرسه كه معمولا از نظر كسي كه مورد نفوذ قرار گرفته ناخوشايند هست. چرا معمولا و نه حتما. به عنوان مثال شايد كسي پسورد خودش رو حالا در هر جايي و يا سيستمي فراموش كنه و يك هكر ميتونه با كشف اون رمز به اون فرد كمك كنه و يا يك هكر ميتونه از نفوذش به محلي جلوي خيلي از مشكلات و نابساماني ها رو بگيره. پس بستگي داره كه از چه ديدي نگاه كرد. بله من منكر اين قضيه نيستم كه خيلي مواقع هم پيش مياد كه كسي نفوذ به هر محل يا سيستمي ميكنه و خرابي هاي زيادي به بار مياره كه بيشتر ما در مورد هك اينچنين فكر مي كنيم. دوستان عزيز من دوستي دارم كه شايد بشه گفت براي اون هك بزرگترين سايتها چون ياهو با آب خوردن تفاوتي نداره ولي ميتونم به جرات بگم بهترين فردي هست كه از نظر روح بلند انساني و برجستگيهاي اخلاقي ملاقات كردم. پس دليل نميشه اگر كسي هكر باشه آدم بدي باشه. شما دقيقا همين نظرو داديد و اميدوارم نظرتون عوض بشه. و اما در مورد كرك, شما دوستان خوبم كه هك رو نفوذ معني كرديد به نظر شما اگر كسي براي كرك كردن يك نرم افزار از روشي غير معمول روش هاي عادي يك نرم افزار رو به صورت مجاني در اختيار ديگران قرار بده چه كاري رو انجام داده؟ آيا اين عمل به صورت نفوذ به دستورات اسمبلي صورت نگرفته؟ بله در واقع يك كركر به درون سورس يك نرم افزار نفوذ ميكنه و براي استفاده مجاني از اون راهي پيدا ميكنه كه براي صاحبان اون نرم افزار خوشايند نيست. بطور دقيقتر ميشه گفت كركر نرم افزار رو هك ميكنه و براي ورود به اون يك راه غير معمول ارائه ميده كه چيزي نيست جز هك. البته تفاوتي كه وجود داره بين اين 2 كلمه در اين هست كه هك رو ميشه به عنوان شاخه اصلي نگاه كرد و كرك يكي از زيرشاخه هاي اون محصوب ميشه ولي اين به اين معنا نيست كه هر 2 اين دو مقوله رو كسي بايد بدونه اما معمولا كساني كه هكر حرفه اي هستن كرك كردن رو هم به راحتي انجام ميدن.
در اينجا كه كم كم به پايان صحبت هام نزديك ميشم با اجازتون يه مقدار شفاف سازي ميكنم. هك و كرك هر دو ممكنه در راه درست و يا در راه غلط استفاده بشه بستگي داره اولا به فرد هكر و يا كركر. دوما به اينكه از چه زاويه اي به مسئله نگاه كنيم هكر و كركر يا كسي و چيزي كه مورد هك و كرك قرار گرفته. يه مسئله مهم, بنده هيچ مشكلي با هكرها و يا كركرها ندارم كه هيچ تشكر هم مي كنم چون هميشه به پيشرفت من كمك كردند و خدارو شكر هميشه هكرها و يا كركرهاي خوبي از جمله همين دوست خوبمون سودا يا آقا مهدي يا ديگر دوستان خوبم به پست من خوردن كه از اون ها بدي نديدم و از اين بابت خوشحالم و خدا نكنه كسي به پست آدم ناجوري بخوره كه اين علم رو داره. در آخر اضافه كنم نظر من اين بود حتي اگه همه دوستان بخندن يا مخالف باشن بنده به درستي اون ايمان دارم و البته نظرات دوستان رو ميشنوم و به اون ها فكر ميكنم چون هيچوقت نميخوام مثل كليساهاي قرون وسطي فكرم رو به روي حرفهاي جديد ببندم و سعي مي كنم مثل شخصيت هاي بزرگي چون گاليله كه بنده اصلا قابل قياس با ايشون نيستم نظر خودم رو بگم و بر باور خودم ثابت قدم باشم نه اينكه چون همه دنياي كامپيوتر در اين مورد اين نظر رو دارند بايد اين حرف رو پذيرفت. سعي كنيم خود باشيم نه دنباله رو. بينديشيم و با تفكر و تامل صحبت كنيم. به دوستيه با همه شما عزيزان كه هر يك از شما درياچه اي از آب شيرين دانستنيها هستيد و من تشنه دانستن اونها افتخار ميكنم...

Nesta
28-06-2005, 23:33
سلام متشکر از مقدمه خوب و شروع دوباره این مبحث آقا همه کمک کنیم ببینیم می‌تونیم یک تیم قوی راه بیندازیم

Ali_k
29-06-2005, 05:52
Roozedidar جان ممنون از توضيحاتت . كامل و مفيد بود.

Soda
29-06-2005, 14:16
سلام بر همه
آقاي روز ديدار اينا كه گفتي يه بخشي از اون رو قبول دارم و فكر نكنم كاملا درست باشه
شما فقط قشتگ نوشتي اما درست و كامل ننوشتي
البته فقط به نظر من
ببين سورس اسمبلي هر برنامه اي موجوده و نيازي به نفوذ و بدست آوردنش نيست
شما از اين جمله كه به سورس اسمبلي نفوذ ميكني استفاده كردي و هك و كرك رويه جور قلمداد كردي
كرك زير شاخه هك مي باشد كاملا درسته
هكر ها هم به چند دسته تقسيم ميشن كه همون قضيه كلاه سفيد و ... است
معمولا تو رياضيات هم اينجوريه كه وقتي يه چيزي زير مجموعه چيز ديگري هست ديگه با اون برابر نمي شه شما اومدي گفتي كه كرك زير شاخه هك هست و عمل كرك برابر با همون عمل هك ميباشد

Mehdi_Best
29-06-2005, 15:26
سودا جان اينقدر روي كلمات و جملات به خوبي دقت مي كني كه كوچكترين موارد هم از زير دستت در نمي ره. واقعا به نكات جالب و خوبي اشاره كردي.

Roozedidar
29-06-2005, 22:25
مرسي از عزيزان كه به اندازه كافي توجه كردن و من رو شرمنده خودشون كردند.
من سعي در انشاء نويسي نداشتم ولي از اين كه لطف داريد به بنده ممنونم. درست و كامل رو هر كسي يه جور معني ميكنه و از نظر من كامل همين بود كه به عرض رسوندم اما ميشه كاملترش هم كرد. عزيزان همونطور كه دقت كرديد من كرك رو زير مجموعه هك قرار دادم و خوشحالم كه شما هم اون رو پذيرفتيد ولي زير مجموعه رو با مجموعه مساوي ندونستيد. خب فكر ميكنم در رياضي مشخص باشه اين دو يعني مجموعه و زير مجموعه مساوي نيستند ولي شما به حرف من مثل اينكه دقيقا توجه نكرديد كه من سعي داشتم اين دو يعني هك و كرك رو در يك گروه قرار بدم و بگم پروسس كرك بر روي يك نرم افزار عمل نفوذ به نرم افزار هست و اين هك مي باشه كه شما اين رو پذيرفتيد ولي نميدونم چرا باز تاكيد بر اين داريد كه هك نيست حتي اگر اين مسئله رو هم شما قبول نكنيد همين كه شما قبول كرديد كرك زير شاخه هك هست در واقع قبول كرديد كه كركر نرم افزار رو به نوعي هك ميكنه. هيچگاه زير شاخه با شاخه مساوي نيست ولي عمل زير شاخه از شاخه نشئت ميگيره.
در آخر اضافه كنم كه صحبت نستا جان از همه دلنشين تر بود. اگه به اون توجه كنيد شايد روزي تيمي قوي داشته باشيم...

AveCina
29-06-2005, 22:42
کامران جان خسته نباشی ! این اصرار تو بر نظرت باعث شد هممون کلی مطلب جدید و تازه یاد بگیریم !
سودا جان شما هم خسته نباشی !

Roozedidar
29-06-2005, 23:18
کامران جان خسته نباشی ! این اصرار تو بر نظرت باعث شد هممون کلی مطلب جدید و تازه یاد بگیریم !
سودا جان شما هم خسته نباشی !

باور كنيد دوستان شايد من بيشتر از همه از بحث كردن در اين دنيا متنفرم اما خوشحالم از اين بحث مطالبي رو ياد مي گيرم. اوسينا جان ميدوني كه من خيلي به شما ارادت دارم و همينطور به ساير دوستان. انشاا... كه بتونيم هر لحظه بر دانشمون اضافه كنيم...

Soda
30-06-2005, 09:20
آقاي روز ديدار
اجازه بدين يه مطلبي رو برا شما روشن كنم
كرك يعني دستكاري كردن يه برنامه كه شامل نفوذ به آن هم ميشه
اما شما قاطي كردي رفتي ببين اين كلمه نفوذ در اينجا با اون كلمه نفوذ كلي فرق داره
اگه ايندو فرقي نداشتند پس هك زير مجموعه كرك هست ؟
ببين شما مياي كلمات انگليسي رو به فارسي معني ميكني و به ما تحويل ميدي
هك بحثش دز مورد يه چيز ديگست كرك يه چيز ديگه
اگه اينجور نبود لااقل يه كركر روشن فكر تو دنيا مي اومد اسم خودش رو ميذاشت فلان هكر يا يه هكر مي اومد اسم خودشو ميذاشت فلان كركر
شما بايد ببيني تو فرهنگ اصطلاحات كامپيوتري به اين دو واژه چي اطلاق ميشه نه اينكه بري تو ديكشنري و معني اينارو ببيني و بياي بگي ايندو در واقع به هم مربوطن يا حالا بربرند.
دوست عزيز يه موقع از دست ما ناراحت نشي ها
ما بخاطر اينكه هم شما و هم ما بالاخره بگيريم كه اين دو واژه چي هستن داريم اين بحث رو ادامه ميديم

Roozedidar
30-06-2005, 09:42
دوست عزيز متاسفانه شما صحبت خودتون رو ميكنيد كه در اون هيچ لحن خوشايندي هم مشاهده نميشه بعد ميگيد از دست ما ناراحت نشي. چرا عاقل كند كاري كه باز آرد پشيماني. در ثاني اگر من صحبتي ميكنم نيازي به ديكشنري ندارم و فكر ميكنم اينقدر معلومات داشته باشم كه بتونم از اونها استفاده كنم و سراغ ديكشنري نروم. ثالثا دوستان اون چيزي كه بايد از صحبت هاي بنده بگيرن گرفتن و صحبت هاشون نشون دهنده اين مطلب هست. رابعا فكر ميكنم از طرز نوشتن شما مشخص باشه كه شخصي كه قاطي كرده شما هستي دوست عزيز نه بنده. خامسا برام جالبه كه شما هر لحظه نظرتون با توجه به صحبتهاي من تغيير ميكنه اگر خودتون يه مروري كنيد متوجه ميشيد چي ميگم. سادسا هيچ نيازي نيست در دنيا كسي اسم خودش رو عوض كنه چون هر كسي ميدونه چيكارس ولي متاسفانه مثل اينكه شما هنوز اين آگاهي رو پيدا نكرديد كه اميدوارم به زودي به نتيجه برسيد. در آخر بايد بگم اميدوارم هيچ دوستي از من خرده به دل نگيره كه بنده نظرم رو در اين مورد به اطلاع دوستان رسوندم و ادامه بيش از اين رو در اين مبحث جايز نميدونم چرا كه فقط تاپيك رو به انحراف ميكشونه و اين اصلا خواسته قلبي من نيست.
موفق باشيد...

Mehdi_Best
30-06-2005, 09:44
من با نظر سودا موافقم. چون معني كلمات در ديكشنري اصطلاحات عادي يك چيزه و معناي همون كلمات در فرهنگ كامپيوتر چيزه ديگه. البته منظور سودا اين نيست كه كامران جان به ديكشنري مراجعه كرده اند بلكه منظورش معناي لغوي كلمات هست نه اصطلاحي كه از يك كلمه برداشت مي شه.
بعضي اوقات يك كلمه فقط يك كلمه است يا يك معناي خاص. اما بعضي جاها يك كلمه فقط يك كلمه نيست بلكه يك اصطلاحه. يعني از يك كلمه فقط معناي اون مدنظر نيست بلكه اصطلاحي است كه براي يك كار يا عمل خاص در نظر گرفته شده از اون كلمه منظور مي شه.
در مورد هك و كرك هم دقيقا همينطوره. من هم تا به حال نديدم كه يك هكر اسم خودش رو كركر بزاره يا يك كركر بگه من هكر هستم.
در آخر اينكه اين تاپيك ايجاد شده كه با بحث منطقي به نتيجه برسيم. اگه هر كدوم از دوستان بگن كه من ديگه بحث نمي كنم و ... كه به نتيجه نمي رسه. با احترام به يكديگر و بحث منطقي و مستدل مطمئنا به نتيجه مي رسيم و دوستان ديگه هم با خوندن مطالب خودشون به نتيجه درست خواهند رسيد.

Soda
30-06-2005, 12:21
دوست عزيز متاسفانه شما صحبت خودتون رو ميكنيد كه در اون هيچ لحن خوشايندي هم مشاهده نميشه بعد ميگيد از دست ما ناراحت نشي. چرا عاقل كند كاري كه باز آرد پشيماني. در ثاني اگر من صحبتي ميكنم نيازي به ديكشنري ندارم و فكر ميكنم اينقدر معلومات داشته باشم كه بتونم از اونها استفاده كنم و سراغ ديكشنري نروم. ثالثا دوستان اون چيزي كه بايد از صحبت هاي بنده بگيرن گرفتن و صحبت هاشون نشون دهنده اين مطلب هست. رابعا فكر ميكنم از طرز نوشتن شما مشخص باشه كه شخصي كه قاطي كرده شما هستي دوست عزيز نه بنده. خامسا برام جالبه كه شما هر لحظه نظرتون با توجه به صحبتهاي من تغيير ميكنه اگر خودتون يه مروري كنيد متوجه ميشيد چي ميگم. سادسا هيچ نيازي نيست در دنيا كسي اسم خودش رو عوض كنه چون هر كسي ميدونه چيكارس ولي متاسفانه مثل اينكه شما هنوز اين آگاهي رو پيدا نكرديد كه اميدوارم به زودي به نتيجه برسيد. در آخر بايد بگم اميدوارم هيچ دوستي از من خرده به دل نگيره كه بنده نظرم رو در اين مورد به اطلاع دوستان رسوندم و ادامه بيش از اين رو در اين مبحث جايز نميدونم چرا كه فقط تاپيك رو به انحراف ميكشونه و اين اصلا خواسته قلبي من نيست.
موفق باشيد...
ببين دوست من شما چند بار داري ميگي كه ديدي نظر من عوض شده ولي خود شما نگاه كن ببين دقيقا مثال مرغ يه پا داره شدي و اصلا از رو حرفت پايين نمي آي
اين كه نشد تاپيك شما همش رو حرف خودتي و تغييرش هم نمي خواهي بدي اگه شما اينطوري هستي پس اصلا چرا مي آي اينجا نظر ميدي
تازه جواب منو ندادي ها با استدلالي كه اوردم پس هك زير شاخه كركه؟

mehdi3267
30-06-2005, 21:44
با سلام خدمت دوستان عزيزم
فكر كنم نويد جان با توضيح كاملي كه در صفحه اول دادند جاي هيچ بحثي رو نگذاشتند
صحبت هاي ديگر دوستان هم قابل احترام هستش ولي اين يك مقوله ساده هستش هك يعني نفوذ كرك يعني دستكاري برنامه ها . نوشتن ويروس . تروجانها . اسب هاي تروا و....كه به وسيله اين اعمال به هدف خود رسيدن

Soda
30-06-2005, 21:49
با سلام خدمت دوستان عزيزم
فكر كنم نويد جان با توضيح كاملي كه در صفحه اول دادند جاي هيچ بحثي رو نگذاشتند
صحبت هاي ديگر دوستان هم قابل احترام هستش ولي اين يك مقوله ساده هستش هك يعني نفوذ كرك يعني دستكاري برنامه ها . نوشتن ويروس . تروجانها . اسب هاي تروا و....كه به وسيله اين اعمال به هدف خود رسيدن
آقا ما هم كه داريم همين روميگيم
ولي اين عزيز ما آقاي روز ديدار مثل اينكه نمي خواد قبول كنه و ميخواد همه رو هم نظر خودش كنه :wink:

mehdi3267
06-07-2005, 13:05
خوب سودا جان اين كه ديگه جاي بحث نداره به نظر من دوست عزيزمون آقاي روز ديدار هم نبايد ديگه مساله رو كش دار كنه

farhad resalati
18-07-2005, 14:48
خوب واسه اينكه ديگه شك نكنيد بين هك و كرك بخونيد و لذت ببريد هر چند لاتين هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_is
:wink: :wink:

Soda
18-07-2005, 14:55
خوب واسه اينكه ديگه شك نكنيد بين هك و كرك بخونيد و لذت ببريد هر چند لاتين هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_is
:wink: :wink:
وااااااي اينهمه رو ما بايد بخونيم
:shock:
بدرك حالا كرك يا هك اصلا به من چه ؟ :wink:

AveCina
18-07-2005, 15:23
وااااااي اينهمه رو ما بايد بخونيم
:shock:
بدرك حالا كرك يا هك اصلا به من چه ؟ :wink:

من خلاصه خلاصشو میگم :
اینم بگم اونجا نوشته و به من ربطی نداره ها ! نیاین بزنید ...

کلی هکر ها رو تحویل گرفته و در رابطه با عقاید و فرهنگشون نوشته ! که به شاید اینطور کلی گفتن درست نباشه ! ( به نظر من )
بعد هم گفته به نظر هکر ها کرکرها بسیار آدم های تنبلی هستند و ... و از این که کرکرها رو هم هکر تلقی کنند متنفرند ! و از این که بعضی روزنامه نگارها و ... غیره به اشتباه این دو رو یکی میدونن به شدت ناراحت هستند و ... !

اما چند نکته از عقاید و طرز فکر هکر ها :

دنیا پر از مسائل و مشکلاتی هست که برای حل شدنشون انسان رو جذب میکنه !

هیچ مشکلی نباید دوبار حل بشه !

خستگی و کار زیاد هر دو شیطان هستند !

آزادی خوبه !

طرز فکر و کلا فکر کردن جانشینی برای عمل نیست ! ( من اینطوری فهمیدم )

حالا بقیشو خودتون میدونید !

اینم اضافه کنم :
این اسم نویسنده : Eric Steven Raymond

اینم ایمیلش که اگه خواستین براش فحش و ... بفرستین : esr@thyrsus.com

Soda
18-07-2005, 15:29
کرکرها بسیار آدم های تنبلی هستند و ...
اين قسمتشو من خيلي قبول دارم
:wink:

double_n
18-07-2005, 15:44
با اجازه هکر ها و کراکر های محترم
اگه کتاب Oreilly.Security.Warrior رو بخونین کاملا متوجه میشین که کراکر ها با هکر ها تفاوت دارند و به دلیل همون موضوعی که سودا جان به آن اشاره کردن کراکر ها به دلیل تنبل بودنشان کراکر شدند و همینطور باید بدانید که یک هکر ماهر (نه مثل ماها که اسکریپت آماده استفاده می کنیم) یک کراکر ماهر نیز هست اگه یه هکر به زبان ماشین واقف نباشه چطور میتونه یه باگ کشف کنه و از اون مهمتر براش اکسپلویت بنویسه تا هکر های تازه کار (مثل NbS_FuCKer) از اون استفاده کنن .
البته بگم که هکر ها با استفاده از تجربیات کراکر ها اینقدر پیشرفت کرده اند و آقای حسین عسگری (مدراتور سایت امنیتی سیمرغ) یه هکر رو با یه جمله به طور واضح بیان کرده اند که به صورت زیر است که ایشون میگن :
به هر دری زد تا بگوید یک هکر یعنی یک برنامه نویس خلاق و ماجراجو - همین !!!!!!!!!!
در کل فعالیت های این دو تقریبا با هم رابطه ای نزدیک و تنگاتنگ دارند ........

شرمنده زیاد چرت و پرت نوشتم و از همه اساتید عذر می خوام :arrow:

AveCina
18-07-2005, 15:55
خب حالا بحث جالب شد !
منتظره آقا کامران و سودا و مهدی هستیم ببینیم کسی مطلبه جدیدی داره ؟

double_n
18-07-2005, 16:23
اینم یه ویروس ساخت یه ترک هستش
فقط یواش بخندید که ترکه ناراحت نشه . . . .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بیا حالا هی بگین همه برنامه نویسها هم هکر می شن . . . .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ebilove
23-09-2005, 03:27
در دنیای ما همه چیز داره به سوی تک محوری شدن و تخصصی شدن ییش میره حتی ساختن دوغ و ماست
چه برسه به هک وکرک
امااااااااا بازم نمیتونیم هک وکرک رو کاملا جدا کنیم

bad_lady
25-11-2005, 05:00
آره تا بکدور بده بهشون :) بواشکی رو سیستم خودشون نصب کنن بعدشم دیگه اره دیگه . . . :)

Lord_Naykan
08-12-2005, 22:19
ای خدااااااااا ... ما ایرانی ها چرا یاد گرفتیم در مورد چیزایی که اطلاعات کافی نداریم صحبت کنیم؟ ( این مساله رو ندید بگیرید و این رو کش ندید که چرا این رو گفتم )

دوستان عزیز کرکرها پست ترین و کثافت ترین موجودات دنیای سایبر هستند!
به همین کفاف می کنه! و دیگه مثل خیلی از صحبت های کلیشه ای نمی خوام طبقه بندی هکرها رو بیان کنم! چون نمی ارزه!

دوم یه دوستی برگشته گفته از ادمین های websecurity.ir سوال کردم .. جوابم رو یه چیزی دادن!
من خودم یکیشونم ... می شه بپرسم از کدوم یکی از دوستانم سوال کردی؟ و در چه موردی و چی جوابت رو داده ( ممنون می شم توی پست خصوصی جوابم رو بدی ! که انیجا بحثی در نیفته )
سوم اینکه با رفتن به کلاس یا خریدن کتاب یا خیلی چیزهای دیگه آدم هکر یا کرکر نمیشه! بلکه یه Script Kiddies می شه! که فقط یاد میگیره از ابزارها چه طور استفاده کنه!

دوستان هر دوی گروه هایی که شما دارید اسم می برید نخبه های کامپیوتری هستند! ولی با یک تفاوت
که هر کدوم راه زندگیشون رو در دو مسیر انتخاب کردند
مسیر اول که هکر ها هستند خدمت کردن و باعث ایمن سازی می شوند و یا در بعضی اوقات خلق یک اثر ( نرم افزار )
مسیر دوم افراد خرابکاری که از اطلاعات! شکستن قفل ها ! و ... نون شبشون رو در می یارن!

به احترام آدمهایی که الان اینترنت رو به این شکل در آوردن! و هر کدوم جزء نوابغ بودند ( از خالقان یونیکس تا پروتکل TCP IP خواهشا توهین به هکر ها این شکل نکنید )

double_n
10-12-2005, 01:54
نفوذ در اعماق ذهن يك هكر

نويسنده : محمد رضا كيا تاريخ : 25/03/1383

لینک مقاله : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولين چيزي كه بايد درباره هكرهاي كامپيوتري بدانيم اين است كه خود اين كلمه نيز مورد بحث و ترديد قرار دارد.

بسياري از افرادي كه به سيستم ها نفوذ مي كنند و آن را دستكاري مي كنند متوجه جنايتي كه مرتكب شده اند نمي باشند و با افتخار نام خود را هكر مي گذارند و مي گويند كه آنها اشخاص خوب و يا بدي هستند در صورتيكه بايد آنها را كراكر يا چيزي شبيه به آن ناميد زيرا كه به سيستم ها آسيب مي رسانند و به كامپيوترها صدمه مي زنند در صورتيكه يك هكر دست به اعمال شيطاني نمي زند و به سيستم هاي كامپيوتري صدمه اي وارد نمي كند و يا رمز هاي عبور اشخاص را نمي دزدد. هكرها از كراكرها متنفرند.

عده اي اعتقاد دارند كه هكر ها به دو دسته ، هكرهاي خوب و هكرهاي بد تقسيم مي شوند. دسته اول يك سيستم را تست مي كنند و در صورتيكه آسيب پذيري مشاهده كنند آن را به اطلاع مدير شبكه مي رسانند در صورتيكه دسته دوم به اين سيستم ها آسيب مي رسانند و اطلاعات مهم و حياتي را از بين مي برند و يا در معرض عموم قرار مي دهند تا بدين وسيله مشهوريتي كسب كنند و يا از ديگران سوءاستفاده كنند. شبيه آن را در جادوگران مي توانيد مشاهده كنيد.

در واقع همه هكرها جنايتكار نيستند و بين خوب و بد آنها ، وجه تمايز زيادي وجود دارد . در بيشتر جلسات سالانه هكرها ، آنها درباره چيزهاي مختلفي بحث و تبادل نظر مي كنند ، مانند شبكه هايي كه مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند و يا بخشهاي پنهان پايگاههاي داده و يا ابزارهايي كه سوراخهاي امنيتي را پيدا مي كنند. از جمله اين افراد مي توان Marc Maiffret را نام برد كه لقب سلطان هكرها را گرفته است و در حال حاضر در بخش امنيتي eEye فعاليت مي كند. آنها نيز ابتدا مانند تمامي نوجوانان راههايي را براي نفوذ به شبكه ها پيدا مي كردند و سپس راه حلهايي براي رفع اين آسيب پذيري را نيز ارائه مي دادند ، حال به عنوان مشاوران امنيتي در شركت هاي معتبر و بزرگ استخدام شده اند.

من در اين مقاله قصد دارم درباره افرادي صحبت كنم كه با هدف و انگيزه وارد سيستم ها مي شوند و پس از آن راه حل هاي جامعي را براي رفع مشكلات احتمالي اين شبكه هاي ارائه مي دهند. اينها افراد ماهر و كاركشته اي مي باشند كه توانايي ارائه راه حل براي رفع سوراخ هاي امنيتي در شبكه ها و سيستم هاي كامپيوتري را دارا مي باشند.

مهمترين چيزهاي كه لازم است درباره اين افراد بدانيم:

به طور كلي هكرها و به خصوص جنايتكاران كامپيوتري دوست دارند توانايي هايشان را امتحان كنند.

Richard Ford كارشناس بخش امنيتي يك شركت كامپيوتري اظهار مي دارد كه بسياري از آنها دوست دارند به جنگ تكنولوژيها بروند و در برابر آنها قدرت نمايي كنند و به هيچ عنوان قصد خرابكاري ندارند . بيشتر آنها اين كارها را به عنوان يك بازي مي پندارند. البته در بين آنها افرادي هم وجود دارند كه اين كارها را به خاطر پول انجام مي دهند( هكرهاي روسي در اين زمينه مشهور عامه هستند)

Simon Garfinkel مولف چندين كتاب درباره امنيت اطلاعات ، در اين زمينه مي گويد : « اين دسته افراد مي خواهند با نفوذ به سيستمها و كنترل آنها به نوعي قدرت نمايي كنند كه بسياري از آنها اين كار را فقط به عنوان سرگرمي انجام مي دهند. البته دسته اي ديگر هم وجود دارد كه با هدف خاصي اين كارها را انجام مي دهند. آنها براي نفوذ در شبكه هاي شركتهاي رقيب اجير مي شوند ولي اكثر آنها فقط براي سرگرمي اين كار را انجام مي دهند.

آنها باعث مي شوند كه بيشترين خسارت ها از طريق دزدي اطلاعات و يا كلاهبرداري در اينترنت به وجود آيد

امروزه با گسترش اينترنت و تكنولوژي هاي نا امن آن ، اين دسته افراد از ضعف هاي موجود بهره جسته و در صدد نفوذ در سيستم ها بر مي آيند جنايتكاران اينترنتي نيز به دنبال فرصتي براي اجراي اهداف پليدشان بر مي آيند. بر اساس آماري از دانشگاه Carnegie Mellon ، تعداد نفوذگران كامپيوتري و حملات ويروسها در سايل 2001 دو برابر شده است و حدود 53000 مورد رسيده است. در سه ماهه اول سال 2002 تعداد 27000 مورد از اين دسته حملات گزارش شده است. بخش امنيتي FBI در گزارش دقيقي در آپريل 2002 به اين نتيجه رسيده است كه اكثر ويروس ها آسيب پذير نمي باشند. در بررسي از 500 مورد گزارش اين حملات خسارتهاي ناشي از انواع اين حملات به صورت زير مي باشد:

· 170.8 ميليون دلار سرقت اطلاعات خصوصي

· 115.7 ميليون دلار كلاهبرداري هاي مالي

· 50 ميليون دلار سوءاستفاده از اطلاعات محرمانه

· 49.9 ميليون دلار ويروسها و كرمهاي اينترنتي

طبق گزارشي ديگر در سرتاسر جهان اين حملات تا 28 درصد افزايش يافته است و در 6 ماهه اول سال 2002 اين حملات بيشتر روي صنايع آمريكا ، سرويس هاي مالي و شركت هاي بزرگ روي داده است.

بيشتر شركتها از هكرها براي محافظت از سيستم هايشان استفاده مي كنند

در بررسي هاي FBI ، مشخص شده است كه از كل حملاتي كه به سازمانها و شركت انجام مي شود تنها 37 درصد آنها گزارش داده مي شود و بسياري از آنها به خاطر ترس از تبليغات سوء ، از اين كار خودداري مي كنند.

Sulliven در MSNBC توضيح مي دهد كه بسياري از هكر ها از شركتهاي فوق امتيازات فراواني را كسب مي كنند. در يك مصاحبه كه از طريق ميل با Ziltrio - كسي كه بيش از يك سال هنوز هويتش براي بسياري نا معلوم مي باشد - انجام گرفت او مدعي شده است كه با نفوذ در شبكه ها و به دست آوردن اطلاعات مهم و كليدي آنها ، اقدام به اخاذي مي كند. حتي او ادعا كرد در يك مورد بيش از 150 هزار دلار دريافت كرده است! البته Ziltrio به خاطر شكايت شركت Sulliran تحت تعقيب FBI مي باشد.

براي نفوذگران وب ، هر تجارتي در وب يك هدف مي باشد

بسياري از نفوذگران مي توانند به راحتي يك پويشگر را طوري تنظيم كنند كه در كمتر از چند دقيقه صدها سايت و شبكه را براي پيدا كردن يك نقطه ضعف، پويش كند. Garfinkel در مقاله اي نوشته بود كه در سايت شخصي اش كه به وسيله يك فايروال محافظت مي گردد ، گزارشي از تمامي مسيرهايي كه توسط مزاحمان پيمايش شده است را نمايش مي دهد. در يكي از روزهاي اخير اين ديواره آتش بيش از 289 هزار پيمايش را ثبت كرده بود كه شامل 1044 نفوذ بوده است. اين افراد به راحتي مي توانند سايت آسيب پذيري را پيدا كنند و با امكاناتي كه دارند به راحتي در آن نفوذ كرده و تغييرات دلخواه خود را در آن پياده كنند. فقط بايد يك چيز را دانست و آن اينكه شما هم مي توانيد يك هدف باشيد.

آيا نفوذگران روز به روز قوي تر مي شوند ؟

اين مساله اي است كه موجب نگراني خانم Sarah Gardon رييس بخش تحقيقات Symantec ، شده است. او مي گويد : « با پيدا شدن چندين سوراخ امنيتي و پس از آن آلوده شدن سيستم ها با انواع ويروسها ، يك شبكه در عرض چندين دقيقه از كار مي افتد و مختل مي شود. Ford عقيده دارد كه تعداد سيستم هاي آسيب پذير روز به روز در حال افزايش مي باشد و اين موضوع خوشايند نمي باشد. البته بعضي از ابزارها وجود دارند كه در اين مواقع به نفوذگران «نه» مي گويند ولي از طرفي هم بسياري از نرم افزارهاي تجاري شبيه به هم مي باشند و وجود يك سوراخ در اين نرم افزارها براي كامپيوتر هاي ديگر هم مشكل محسوب مي شود.

Garden مي گويد كه با اضافه شدن تلفن همراه و ديگر وسايل ارتباط عمومي به شبكه ها و اينترنت ، نفوذگران راههاي بيشتري براي نفوذ دارند.

بنابراين اين سوال مطرح مي شود كه حال چگونه از خودمان مي توانيم محافظت كنيم. اينجاست كه متخصصان پاسخگو مي باشند:

1- بهترين سياستهاي امنيتي كه در توان داريد اجرا كنيد : اولين چيزي كه مي توان مطرح كرد همين مساله مي باشد. اما شركتهايي كه داده هايي با حساسيت بالا دارند، علاوه بر اين اقدامات مقدماتي ، بايد براي سيستم هاي حياتي خود اهميت بالاتري قائل شوند و با استفاده از نرم افزارهايي كه مي تواند نقاط ضعف امنيتي را پيدا كند اين سوراخها را پيدا كرده و در صدد ترميم آنها در كمترين زمان ممكن بر آيند. در اين زمينه مي توانيد سايت eEye را مشاهده كنيد. هرگز از خود راضي نشويد زيرا كه نفوذگران نسبت به نفوذ در سيستم هاي شما جري تر مي شوند.

2- معيارهاي عملي و سياستهاي امنيتي شركت خودتان را گسترش دهيد: اين سياستها را براي به دست آوردن امنيت كامل به تمامي كارمندان خود ابلاغ كنيد. به آنها بگوييد كه اجازه افشاي اطلاعات شخصي و غير شخصي خود را براي ديگران ندارند.

3- براي افراد بخشهاي امنيتي سرمايه گذاري بيشتري كنيد: آنها به ابزارها ، كارآموزي و تا حدودي منابع و مراجع تخصصي نياز دارند. براي بسياري از تجارتخانه هاي كوچك استفاده از سرويس هاي امنيتي مديريت شده بهترين گزينه مي باشد.

4- تمامي سوراخهاي امنيتي را گزارش دهيد و اجازه اخاذي به ديگران را ندهيد: اگر شما قرباني يك نفوذگر شديد آن را به افراد متخصص در اين زمينه گزارش دهيد هر چند اين كار براي شما مشكل باشد. اگر به نفوذگري برخورد كرديد كه قصد اخاذي از شما را دارد اينگونه فرض نكنيد كه نفوذگر تمامي اطلاعات مهمي كه براي نابود كردن شما لازم را در اختيار دارد. ممكن است كه اين فقط يك شوخي مضحكانه باشد . Sullivan در اين زمينه مي گويد: « اگر شما خودتان را كنترل كنيد و خيلي عادي نشان دهيد ، ممكن است نفوذگر چيزي براي اخاذي نداشته باشد‌، يا اينكه او مي خواهد شما را تست كند و ببيند كه اطلاعات شما چقدر برايتان اهميت دارد»

5- افراد جوان را با اخلاق و معنويات در رابطه با كامپيوتر آموزش دهيد: اگر چه حرفهاي زيادي درباره ويروسها گفته مي شود و مقالات فراواني نوشته مي شود اما Garden معتقد است كه افراد جوان امروزه نياز بيشتري به آموزش توسط اوليا و مربيان خود دارند. اهميت فراوان در اين زمينه ، مي تواند باعث كاهش جرايم كامپيوتري شود.

ليست ديگر مقالات
مروري بر حملات پروتكل DNS
مباحثي پيرامون شبكه هاي بيسيم
بلوتوث : یک تهدید امنیتی !
امنيت اطلاعات در سازمان‌ها
حفره‌هاي امنيتي نرم‌افزارها به چه ميزان كاربران اينترنت را تهديد مي‌كنند؟
مرجع كامل ضد امنيت شبكه
چكيده اي از دستورات مفيد خط فرمان ويندوز
سيستم هاي امنيتي شبكه
محكم سازي ويندوز - قسمت سوم
آشنايي با كاربردهاي BOTNET

ليست مقالات ديگر سايتها
محافظت از شبكه توسط مسيرياب ها مشورت
روند تكامل ويروسها و كدهاي مخرب رايانه‌اي همچنان ادامه دارد ايرنا
آشنايي با استاندارد BS7799 ماهنامه شبكه
مديريت امنيت و مدرك CISSP ماهنامه شبكه
امنيت و ظاهر زيبا در Office12 آي تي ايران
جهان براى هكرها ناامن مى شود آي تي ايران
آيا رمزهای عبور به تنهائی کافی می باشند؟ سخاروش
به دنبال روشي براي مديريت امنيت اطلاعات همكاران سيستم
نگاهى گذرا به امنيت اطلاعات در طول جنگ دوم جهانى آي تي ايران
مبارزه‌اي جدي براي مقابله با حملات سازمان‌يافته‌ي هکرها همكاران سيستم

چاکریم ;)

Lord_Naykan
10-12-2005, 14:39
آقای دگه هر چیزی تو Websecurity بو کپی کرده اینور ...
یادش بخیر ... !
جالب بود!
خدا خیرت بده که این بحثه رو احتمال زیاد با این مقاله به اتمام می رسونید!

Mehdi_Best
10-12-2005, 15:13
دوستان عزیز کرکرها پست ترین و کثافت ترین موجودات دنیای سایبر هستند!
به همین کفاف می کنه! و دیگه مثل خیلی از صحبت های کلیشه ای نمی خوام طبقه بندی هکرها رو بیان کنم! چون نمی ارزه!

دوست عزيز سلام
لطف كنيد به قوانين انجمن احترام گذاشته و از به كاربردن چنين الفاظي خودداري فرماييد.
در همين انجمن دوستان عزيزي هستند كه كركرهاي بسيار قوي بوده و بارها به كمك ديگر دوستان شتافته و نرم افزارهايي كه واقعا مورد نياز اعضا بوده را كرك كرده اند.
آيا به نظر شما هكري كه با نفوذ به سيستم هاي ديگران و با دزدي اطلاعات آنها باعث ناامني دنياي اينترنت و كامپيوتر مي شود قابل احترام است، اما كركري كه با عمل خود باعث مي شود كساني مثل ما كه در ايران هستيم و امكان خريد خيلي از نرم افزارها را نداريم از آنها استفاده كنيم بايد اينطور مورد لطف شما واقع شود؟

Lord_Naykan
10-12-2005, 19:57
خوب دوست عزیز! مدیرانجمن سلام! من منظورم شخص خاصی نبود!
در ضمن در این دور زمانه کرکر قوی که سیستم های قفل ها را بتواند بشکند کم پیدا می شود!

من تذکر شما را کاملا قبول دارم و از انجمن عذر می خواهم ولی شما هم بد نبود به دو پست بالاتر رجوع می کردید! و میدید!
این لینک را همان است بعد شما هم در مورد این دو نظر می دادید!

بحث در مورد کرکر شد که اینکار ها را انجام می دهد و برای مایی که پول نداریم سود می رساند!
خوب دوست عزیز! برنامه فارسی ساز برنا رایانه را چه؟ یا برنامه فارسی نویس پروین یا برنامه های دیگر!
چرا مردم ایران از اینها نیز به عنوان کرک می کنند و رایت شده ازش استفاده می کنند!
یعنی 10 هزار تومان ما پول نداریم به این نوع محصولاتی که خود می نویسیم بدهیم!

قانون قانون است! به نظر من این خیلی واسه ماهایی که ادعای حلال حرومی ( و مسلمونیمون می شه و میگیم خیلی شیعه هستیم ) این حرف خیلی بده! یعنی چی؟
خوب ما می تونیم از لینوکس استفاده کنیم! خرجی هم نداره! ولی چرا کسی استفاده نمی کنه؟ چون سخته؟ یعنی انقدر!
این چه فرقی با از دیوار مردم بالا رفتن داره؟

در ضمن من از دید یک آدم متخصص به امنیت شبکه که در دنیای سایبر هستم بهتون جواب دادم که ما آدمها چه طور اینها رو می بینیم!

Mehdi_Best
10-12-2005, 20:32
دوست خوبم سلام
با قسمتي از حرفهاي شما موافقم. اما اولاً نبايد چند برنامه مثل همانها كه نام بردي را به كل نرم افزارها تعميم دهي. اكثر برنامه هايي كه كرك مي شوند، نرم افزارهاي خارجي و با قيمت بالا مي باشد كه علاوه بر اينكه از نظر قيمت خريد آنها براي كاربران ايراني امكان پذير نيست، از نظر مسايلي ديگر از جمله اينكه در ايران نمي شود هر نرم افزاري را خريداري كرد (به طور قانوني) هم مشكل ديگري است كه كمك كركرها در استفاده رايگان از نرم افزارها باعث مي شود كه مشكلات اينچنيني كاربران حل شود.
ثانياً همه كركرها به كرك كردن نرم افزارهايي كه شما نام بردي نمي پردازند و به كرك كردن تعداد خاصي از آنها مي پردازند.

Soda
10-12-2005, 22:12
سلام دوست عزیز جناب Lord_Naykan
والا من که زیاد حرفتون رو قبول ندارم چرا ؟ خوب به سوالهای زیرجواب میدی ؟
نویسنده برنا رایانه ( پارسا 2001 ) این برنامه پارسا رو روی چه ویندوزی نوشته؟
نظرت چیه که اینا یه ویندوز کپی شده نصب کردند و یا علی مدد
دوما فکر میکنی که اینا اومدن Visual C++ 6 رو بخرن یا نه اونم سی دی کپی شده بود ؟
یا شایدم پول دادن و Delphi 5 یا Delphi 6 خریدن
یا برای طراحی عکساشون پول هنگفت دادن و فتوشاپ n تومنی رو خریدن
اگه پول اینا رو جمع کنی و شرکت برنا رایانه می خواست اینا رو بخره چیزی حدود 5 میلیون یا کمتر و یا بیشتر باید خرج اینا میکرد
خوب پس اینا خودشون دارن دزدی میکنن ولی انتظار دارن کسی از اینا دزدی نکنه
واقعا آدمهای بی شعوری هستن ( البته از جمع بزرگوار عذر میخوام که اینو گفتم )
حالا تا نظر جنابعالی چی باشه

abbasjun
27-10-2006, 23:02
من كرك Ebook Pack Express را مي خواهم.

M.C.
05-02-2007, 02:27
سلام سودا جان گل گفتی آقا
نمی دونم چرا به جای اینکه به هکر ها گیر بدن و درباره اونا حرف بزنن
گیر دادن به کرکرها .

M.C.
05-02-2007, 02:31
من كرك Ebook Pack Express را مي خواهم.

سلام دوست عزیز
چرا توجه نمی کنید
اخه اینجا جای در خواست کرک هست ؟

خوب که انجمن در خواست کرک و سریال هم داریم ,
اگه نداشتیم چی میشد :laughing:

parsafarshad1980
18-02-2007, 03:49
سلام دوست گرام جناب آقای Lord_Naykan

حرفهای شما کاملا غیر منطقیه!!!!

جوابشو هم که از طرف دوستان گرفتی!

ولی اینو بمن بگو ببینم

خود جناب عالی الان بعنوان یک متخصص اگر یک برنامه 50هزار تومنی رو که کرکشم هست و راحت هم میتونی بدست بیاری میری 50هزار تومن و میدی یا ترجیح میدی از کرکش استفاده کنی؟!!!
؟
؟
اگر بگی 50هزار تومنو میدی خیلی راحت و با صراحت و محکم میگم که دروغ میگی!!!

جمعی از دوستان که در هرکجا که فعالیت دارند چه در این انجمن و چه در انجمنهای دیگه بعنوان متخصص نیاز دارند که خیلی چیزها رو بدونند و به دیگران انتقال بدند.

حالا اگر تو جمعی که وجود داره و نفراتی هستند که اصلاً دوست ندارند پول خرید بدند چه اشکالی داره که چنین کمکی از طرف اونا بشه!اما حالا کدوم یکی از ما حاضریم دربرابر هزینه هایی که این دوستان برای ما کردند چیزی پرداخت کنیم؟

خوب متقابلاً اونا با این کارشون اعلام کردند که هدفشون راه اندازی کار دوستان نه چیزه دیگه

خوب واسه این شرکتهایی که این برنامه هارو نوشتندو خیلی راحت و با قیمت بالا میفروشند بگو ببینم برنامه ها اصلی مورد استفادشونو کی کرک کرده؟

در یک کلام ختم کلام ====> جواب موشک با موشک <======

هرموقع خودشون برنامه ای رو خریدند
ماهم سعی میکنیم که بخریم!!!

شرمنده که سرتون و درد آوردم

double_n
14-03-2007, 21:48
سلام دوست عزیز جناب Lord_Naykan
والا من که زیاد حرفتون رو قبول ندارم چرا ؟ خوب به سوالهای زیرجواب میدی ؟
نویسنده برنا رایانه ( پارسا 2001 ) این برنامه پارسا رو روی چه ویندوزی نوشته؟
نظرت چیه که اینا یه ویندوز کپی شده نصب کردند و یا علی مدد
دوما فکر میکنی که اینا اومدن Visual C++ 6 رو بخرن یا نه اونم سی دی کپی شده بود ؟
یا شایدم پول دادن و Delphi 5 یا Delphi 6 خریدن
یا برای طراحی عکساشون پول هنگفت دادن و فتوشاپ n تومنی رو خریدن
اگه پول اینا رو جمع کنی و شرکت برنا رایانه می خواست اینا رو بخره چیزی حدود 5 میلیون یا کمتر و یا بیشتر باید خرج اینا میکرد
خوب پس اینا خودشون دارن دزدی میکنن ولی انتظار دارن کسی از اینا دزدی نکنه
واقعا آدمهای بی شعوری هستن ( البته از جمع بزرگوار عذر میخوام که اینو گفتم )
حالا تا نظر جنابعالی چی باشه

کاملا با نظر شما موافقم.

mazi_z_PSP
30-03-2007, 09:52
سلام از مقالاته خوبتون ممنونم . ولی ميشه این مقالات رو به صورته فايل پی دی اف قرار بدين؟

piremard
30-03-2007, 12:11
هک با کرک :

مشکل دوستان اینه که فکر می کنند کلمه ی ---- مساوی با web hacking هست
وقتی یک ویندوز برروی مک ران می شه به کل این فرآیند هک می گویند
کرک با هک هیچ فرقی نداره در صورتیکه carcking مورد قیاس باشه
محصول یک cracking یعنی crack یک نتیجه است مثل shell
متداول کرک در دنیا به نرم افزار اطلاق می شه ولی این یک قاعده پذیرفته نیست

D@MUN
31-03-2007, 14:15
تفاوت اصلی این است: هکرها می‌سازند اما کرکرها ویران میکنند.

humanhacker
06-04-2007, 12:02
سلام! کرکرها دو کار اصلی دارن یه کارشوون اینه که پسورد کددارها رو می خونن یا به عبارتی کدها رو دکود می کنن و یه کارشون هم اینه که آیدی طرف رو می نویسن و یه سری پسورد که بیشتر کرکرها خودشون می نویسن رو بهش می دن تا چک کنه ببینه کدومش درسته این کرکرها اگه شانس داشته باشین و سرعت اینترنتتون زیاد باشه می تونن تو 10 دقیقه 15 تا آیدی هک کنن پس احتمال هک کردن با اینا خیلی زیاده!

Soda
07-04-2007, 13:09
humanhacker و D@MUN عزيز
بايد بگم چيزايي كه گفتين اصلا مربوط به كرك نميشه
بجز اين جمله
یا به عبارتی کدها رو دکود می کنن