PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میخوام برم المپیاد کامپیوتر

attractive_girl
22-01-2007, 19:20
سلام من میخواستم تو المپیاد کامپیوتر امسال شرکت کنم ولی نمیدونم سوالاش چه جوریا و چه منابعی رو باید مطالعه کنم.اگه راهنماییم کنین ممنون میشم:blush:

robert
23-01-2007, 13:44
سلام من میخواستم تو المپیاد کامپیوتر امسال شرکت کنم ولی نمیدونم سوالاش چه جوریا و چه منابعی رو باید مطالعه کنم.اگه راهنماییم کنین ممنون میشم:blush:

سلام بر تو دانش آموز درس خوان!!!
عرض کنم که پایه و اساس المپیاد کامپیوتر بر دو مقوله ی ریاضیات گسسته((آنالیز ترکیبی- گروه ها -گراف -دنباله های باز گشتی و ...)) و همینطور برنامه نویسی (( پاسکال -کیو بیسیک- ...)) استوار است .
خود من المپیاد ریاضی میخوندم خیلی خفن سخت بود و فقط تونستم تو بیستمین مرحله المپیاد کشوری فقط تو مرحله اول موفق باشم.
یه وقت فکر نکنی منظورم از ریاضیات گسسته همون درس مقطع پیش دانشگاهی هست:tongue:
نه خیر منظورم علم ریاضیات گسسته است و کسی که بخواهد تو المپیاد که سخت ترین رقابت علمی بین نوابغ است شرکت کند و به دوره های بعد راهیابی پیدا کند باید حداقل اندازه یک لیسانس ریاضی محض با ریاضیات گسسته آشنائی داشته باشد دوست من!!!:blink:
تو برنامه نویسی هم وضع دقیقا همینطور است .
اگه هدف شما واقعا موفقیت در المپیاد است حتی اگه امسال هم قبول نشدی برای سال بعد بخون اصلا هم به دروس مدرسه اکتفا نکن((این ویژگی مشترک همه المپیادی ها است)).
اما برای منابع و اینکه چی بخونی یه سری به این سایتها بزن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این دومیه سایت باشگاه دانش پژوهان جوان است باید برای استفاده از سایت اونجا عضو بشی.
در هر حال برات آرزوی موفقیت میکنم در ضمن یه چیز خیلی مهم دیگه :
اصلا و ابدا در راه درس المپیاد جو گیر نشو و هرگز فکر نکن آخر المپیاد هستی و خیلی میدونی. تا میتونی چیز یاد بگیر و مدام مسئله حل کن.
هرگز بخودت وعده موفقیت نده چون عبور از این راه ده ها بار سخت تر از کنکور است فقط امیدوار باش و تلاش کن.

موفق باشی دوست من;)

robert
23-01-2007, 13:54
یه سایت خیلی عالی برای شما که زیر مجموعه سایت دانشگاه صنعتی شریف است:

attractive_girl
25-01-2007, 22:38
سلام مرسی از شما بابت پندها و نصایح ارزشمند و منابع جامد بسیار ممنونم
ولی باید بگم که من تو المپیاد دانش اموزی شرکت میخوام بکنم و سال دوم ریاضی هم هستم.اینو گفتم چون فکر کردم که شما فکر کردین سنم بیشتره.به هر حال از لطفتون ممنون

robert
26-01-2007, 10:01
بله درسته من هم برای المپیاد دانش آموزی شما رو راهنمائی کردم وگر نه المپیاد دانشجوئی که مباحث آن به کلی متفاوت است!!!!
احتمالا بخاطر کلمه " صنعتی شریف" فکر کردید شما رو برای المپیاد دانشجوئی راهنمائی کردم;)
اما نه حقیقت اینست که 99 درصد المپیادی ها این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند و در حین تحصیل نیز فعالیت در زمینه المپیاد را ادامه میدند((مثل نوشتن مقاله- کتاب -کنفرانس -تدریس-...)) و اون سایت متعلق به دانشگاه صنعتی هم یکی از همین فعالیتها است . از طرفی کلیه اساتید که المپیاد را بصورت پیشرفته تدریس میکنند هم عضو هیئت علمی همین دانشگاه هستند ((مثل دکتر تابش سرپرست کمیته امپیاد ریاضی و دکتر قدسی سرپرست کمیته المپیاد کامپیوتر)) و این خود یکی از دلایل اعتبار این دانشگاه هست. پس مطمئن باشید که تمام مباحث و سایتها متعلق به المپیاد دانش آموزی هست.
باز هم اگر سوالی داشتید مطرح کنید .
خوشحال میشوم کمکتون کنم.