PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میکرو و 2 سوال، مرسی

kavehtanhaeivash
21-01-2007, 23:14
1. فرض کنید میخواهیم گردش یک موتور را کنترل کنیم، چند دور به چپ، توقف، چند دور به راست و... . اگر قرار باشه در فاز بعدی حرکت، نحوه و تعداد دور گردش و توقفها را تغییر بدیم، این کار رو میشه با یک میکروکنترلر واحد انجام داد ؟
2. تازه میخوام میکروکنترلر رو شرو کنم، منبع و مرجع معرفی میکنین لطفا؟ از کدام نوع شرو کنم؟( مثلا برای کاری مثل کار فوق)
با احترام و تشکر.

alibeigi
22-01-2007, 16:08
بله شما می توانید یک موتور را به راحتی با میکرو کنترل کنی
برای یادگیری میکرو اول نوع میکرو را مشخص کن Pic یا Avr؟

kavehtanhaeivash
22-01-2007, 19:14
یه مقایسه میکنی لطفا بین pic و avr .مرسی.

alibeigi
22-01-2007, 21:38
میکرو کنترلر های Pic و Avr درکل شباهت های بسیاری دارند از نظر ساختار معماری و بهره گیری از تکنولوژی فلش و ... اما اگر شما با یکی از اینها بطور حرفه ای کار کنید ساده ترین برنامه را در مدل دیگر نمی توانید بنویسید
به نظر من بهتره از Avr که منابع فارس زیادی دارد شروع کنی وشاید کتاب مهندس کاهه بهترین گزینه برای شروع باشد برای یادگیری میکرو بیا اینجا!

Mirzaie
23-01-2007, 08:10
Pic به مراتب از Avr بهتر و مطمئن تر هسته و برنامه نویسی برای اون هم راحتر هسته ولی در عین حال گرونتر هسته. شما اگر Avr رو یاد بگیری Pic برات آب خوردن هسته. در ضمن شما میتونی به زبان سی برنامه بنویسی و با یک کامپایلر برنامه رو برای میکرو ترجمه کنی! به همین راحتی هسته. حالا شما معلومات الکترونیک داری ؟

mahmood karimi
24-01-2007, 00:37
سلام دوست عزیز
آقا یه سر به همون کتاب علی کاهه که دوستان معرفی کردن بزن عین کاری که می خواهی بکنی توضیح داده. برای این کار نیاز به یه استپ موتور داری

kavehtanhaeivash
25-01-2007, 19:57
میکرو رو عموما برای کنترل موتور میخوام، البته با ویژوال بیسیک قراره برنامشو بنویسم

alibeigi
26-01-2007, 13:14
کتاب علی کاهه و نرم افزار Bascom برای این کار کافیه
اگر می خواهی میکرو را بصورت حرفه ای یاد بگیری سراغ زبان C برو نه بیسیک!