PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سه سوال در مورد کافی نت

sokote mordab
20-01-2007, 00:24
معمولا در کافی نت ها از چه توپو لوژی استفاده می کنند و چه نوع کابلی ؟ مثلا خودم کافی نت بزنم با یک server و4 clint داشته باشددومین سوال.در کافی نت های که سرعتadsl دارند معمولا از چه سرعتی استفاده می کنند 3.من با 4 کلاینت باید 4 خط adsl بگیرم یا یکی بگیرم و به اشتراک بذارملطفا راهنمایی کنید

mosisoft
27-01-2007, 21:54
خوب دادا سولاتو با هم میگفتی چرا 2 تا پست

بگزریم من که تپولوژی حالیم نیست منظورت ip هستش ؟
از سرعت 384 به بلا خوبه
نه یکی بگیر شیر کن هزینه اضافی نکن اول کاری یدونه راه میندازه به چه خوبی

Gabana
27-01-2007, 23:15
نه منظورش از توپولوژي IP نيست .
منظورش اينه كه چه device هايي بگيره و چطوري بهم وصلشون كنه !

mosisoft
30-01-2007, 09:02
بابا من کند ذهنم واضح بگید جوابتونو بدم الان من نگرفتم device چیه منظورت کارت شیکه و کابلاست ؟

FX64 Dual Core
30-01-2007, 10:04
با سلام

* برای راه اندازی کافی نت بهترین توپولوژیStar بوده و هست!

* در مورد کابل هم Cat-5 پاسخگوی نیاز ( و البته پهنای باند قابل دسترس) شما می باشد. (اتصالات با سرعت 100Mbps را ساپورت می کند)

* شما با ADSL 256/128 قادر به راه اندازی یک کافی نت با 4 سیستم کاربری دارید.(در صورت امکان و ارائه خدمات بهتر از سرویسهای بالاتر از 256/128 استفاده کنید. مثلا 256/192 یا و یا 384/192 بالاتر)

* با یک خط و یک اشتراک ADSL ارتقاط شما برقرار می شود.

* در مورد Device هم شما نیاز به یک سوئیچ 8 پورت ( برای 4 کلاینت و یک سرور 5 پورت هم کفایت می کند ولی توصیه نمی شود ) و برای هر سیستم یک کارت شبکه ( کارت شبکه Onboard هم مورد قبول است ) و به مجموع متراژ فاصله سیستم ها از سوئیچ کابل Cat-5 نیاز دارید.

ardomanish
30-01-2007, 18:52
salam shoma ye acces point bekhar ba 3 ta karte wirlese usb
bad ye modeme adsl ba accounte 512 kb begir be rahati mitooni bahash kar koni
moshkeliam dashti behem email kon
bad ping begir bebin che sorate toopi dari

mosisoft
30-01-2007, 20:25
سلام بابا تپولوژی که میگه حالت لنو میگید ای بابا
ببین دادا من بهت میگم شبکه وایرلس بنداز چرا چون بعد یه مدت از سیم میما خسته میشه و خرجهتم میکشه بالا
اگه از کارتهای وایرلس استفاده کنی دگه محدودیت چیدن سیستمارو و کابل کشی نداری منم دارم شبکمو وایرلس میکنم

pinkpanther
01-02-2007, 02:40
دوست عزیز شرکت CISCO میگه تا جایی که که راه داشته باشه ما از شبکه های معمولی استفاده می کنیم در صورتی که به هیج عنوان دسترسی نداشته باشیم از شبکه وایرلس استفاده می کنیم .

شما با توجه به این که 4 کلاینت دارین یک خط ADSL با پهنای باند 128KB برای کار شما کافی است در ضمن شما میتوانید از یک سویچ 8 پورت RJ45 و از کابل CAT5 که انتقال اطلاعات ان 100MB/S استفاده کنید .

Something For Nothing

chista
01-02-2007, 13:27
با سلام

* برای راه اندازی کافی نت بهترین توپولوژیStar بوده و هست!

* در مورد کابل هم Cat-5 پاسخگوی نیاز ( و البته پهنای باند قابل دسترس) شما می باشد. (اتصالات با سرعت 10Mbps را ساپورت می کند)

* شما با ADSL 256/128 قادر به راه اندازی یک کافی نت با 4 سیستم کاربری دارید.(در صورت امکان و ارائه خدمات بهتر از سرویسهای بالاتر از 256/128 استفاده کنید. مثلا 256/192 یا و یا 384/192 بالاتر)

* با یک خط و یک اشتراک ADSL ارتقاط شما برقرار می شود.

* در مورد Device هم شما نیاز به یک سوئیچ 8 پورت ( برای 4 کلاینت و یک سرور 5 پورت هم کفایت می کند ولی توصیه نمی شود ) و برای هر سیستم یک کارت شبکه ( کارت شبکه Onboard هم مورد قبول است ) و به مجموع متراژ فاصله سیستم ها از سوئیچ کابل Cat-5 نیاز دارید.
این توضیحات که کامل هست شما چرا تو سر و کله هم میزنید و صد البته کابل واسه 5 تا سیستم و یه مکان محدود واسه 4 تا کلاینت خیلی بهتر از وایرلس سرعت کمتر و پر دردسر هست البته دوستمون Cat 5 رو سرعتش رو یه صفرش رو جا انداختن سرعت بین دیوایسها 100mbps رو ساپورت میکنه
:blush:

FX64 Dual Core
01-02-2007, 18:03
با سلام

این توضیحات که کامل هست شما چرا تو سر و کله هم میزنید و صد البته کابل واسه 5 تا سیستم و یه مکان محدود واسه 4 تا کلاینت خیلی بهتر از وایرلس سرعت کمتر و پر دردسر هست البته دوستمون Cat 5 رو سرعتش رو یه صفرش رو جا انداختن سرعت بین دیوایسها 100mbps رو ساپورت میکنه
:blush:
جناب chista از لطف شما سپاسگذارم :) بله در مورد سرعت هم حق با شماست و Cat- 5 قابلیت برقراری ارتباط 10/100 را دارد.

mori2006
24-03-2007, 17:27
chetor mishavad ye kafinet ba 4client va 1 manager zad?cheghadr hazineh mikhad?

Jalal
24-03-2007, 18:01
راستی بهترین برنامه مدیریت کافی نت که خودتونم باهاش کار کرده باشین

Javad_Rapid
20-03-2008, 08:47
سلام.
من تازه واردم واگر اشکالی ازم دیدید به بزرگی خودتون ببخشید.:31:

میخواستم بدونم راه اندازی کافی نت با این مشکلات می ارزه؟
1.اگر ماهیانه 400 هزار تومان اجاره ی مغازه بدم مایه ای تهش برام میمونه یا نه؟:13:
2.ممنون میشم اگر کسی که دستش تو کاره جوابم رو بده.اگر ممکنه یه Mimimum و maximum از مایه ای که با 8 دستگاه در روز درمیاره را برای اطلاعات خودم به من بده ممنون میشم.

3.برای 8دستگاه سرعت ADSL چقدر باشه خوبه؟
4.راستی مجوز راه اندازی کافی نت رو از کجا باید بگیرم وحدوداً چقدر طول میکشه تا مجوز بهم بدن؟

ممنون از لطف تون.

jtiran2
20-03-2008, 18:15
دوست عزیزی که برنامه مدیریت کافی نت خواسته بود .این دو برنامه خیلی عالیه
1 - Antamedia Internet Caffe 5.2.11
2 - CyberCafePro_5_Server_Client
اولی رو میتونی از کمیاب آنلاین و دومی رو از پی سی دانلود تهیه کنی .

دوستی که درباره ی کافی نت سوال کرده بود . با توجه به اجاره ای که داری می دی و استقبالی که اگر صورت بگیره با فرض کارکد مفید 5 ساعته برای هر دستگاه و ساعتی 800 تومان می شود جمعا (4000 * 8 ) روزی 32 هزار تومان و می توان گفت صرفه دارد . اما با توجه به هزینه ی بالای اجاره که من را هم زمینگیر کرده و با توجه به منطقه ی راه اندازی کلاینت ها رو اضافه کنی بد نیست .
در مورد مجوز هم بگیری بهتره چون یه مدت گیر دادن اومدن چند تا کافینت رو جمع کردن بعد بی خیال شدن . یه خورده لات و لوت راه ندی و زنونه مردونه رو هم جدا کنی ! کسی بهت گیر نمی ده . دریافت مجوز هم خیلی خیلی سادس اگر خودت شرایط نسبتا دشوار دریافت مجوز ( یه کم طولانیه حوسلش نیست ) رو داری به راحتی بهت میدن اما اگر نداری می تونی به اسم یه آدم معتمد و دارای شرایط بگیری .

Javad_Rapid
21-04-2008, 17:19
سلام وبا عرض خسته نباشي خدمت دوستان عزيز
ممنون ميشم اگه كسي بتونه منو راهنمايي كنه !

من يه كافي نت با 7 دستگاه قراره بزنم وحالا كمك ميخوام.
1.از چه شركتي خدمات(براي شارژ)بگيرم. با چه سرعتي؟ چند(ماهه) ساله وبه چه مدت ؟ اگر قيمت هم بدي ممنون ميشوم!

2.من نزديك رسالت زندگي مي كنم. حتما مجوز نياز هست؟ و اگه هم نياز هست از كجا بايد بگيرم (لطفا دقيق آدرس بدين) اگر هم سايت اينترنتي داره ممنون ميشوم بدين.:46:

3.ميدونم ربطي به اين موضوع نداره ولي ممنون ميشم اگه به سوال دوستم هم جواب بدين كه از كجا وام خود اشتغالي ميتونه بگيره (لطفا با آدرس):31:

Javad_Rapid
23-04-2008, 19:40
خواهش ميكنم يكي جوابم رو بده:19:

من بايد تا دو هفته ي ديگه كافي نت رو راه بندازم:19:

amirpers
15-12-2008, 16:49
دوستان من یه سوال دارم که ممنون می شم جوابم رو بدید .البته اگه تبلیغ میشه ، بهم پیغام خصوصی بدید خیلی خیلی ممنون می شم .
می خوام بدونم که یه کافی نت که سرعت دانلود حداقل 20 داشته باشه تو تهران ، مثلا وسط شهر ( دور و بر ولیعصر) کسی می شناسه ؟
کار خیلی واجبی دارم که نمی تونم تو خونه دانلودش کنم . حجمش خیلی بالاست .

hd2010
16-04-2010, 15:49
سلام.

من تازه واردم واگر اشکالی ازم دیدید به بزرگی خودتون ببخشید.:31:

میخواستم بدونم راه اندازی کافی نت با این مشکلات می ارزه؟
1.اگر ماهیانه 400 هزار تومان اجاره ی مغازه بدم مایه ای تهش برام میمونه یا نه؟:13:
2.ممنون میشم اگر کسی که دستش تو کاره جوابم رو بده.اگر ممکنه یه Mimimum و maximum از مایه ای که با 8 دستگاه در روز درمیاره را برای اطلاعات خودم به من بده ممنون میشم.

3.برای 8دستگاه سرعت ADSL چقدر باشه خوبه؟
4.راستی مجوز راه اندازی کافی نت رو از کجا باید بگیرم وحدوداً چقدر طول میکشه تا مجوز بهم بدن؟

ممنون از لطف تون.

به عقيده من قيد كافي نت رو بزنيد
من يه مدتي تو يه منطقه نسبتا" پررفت و آمد كافي نت زدم ولي غير از ضرر هيچ چيز ديگه اي نداشت
اگه جواز گيم نت بگيري خيلي بهتره چون هم ميشه به عنوان كافي نت استفاده كرد و هم گيم نت
يه طرف مفازه هم يه يخچال ويتريني با چندتا قفسه بگذار و نوشابه و چيپس و پفك و ... بچين
اينجوري با يه جواز از سه طرف كاسبي