PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ♥ بچه های مدرسه والت

piremard
19-01-2007, 20:21
انصافا نیم ساعت به چند زبان مختلف سرچ کردم تا این مطالب را گیر آوردم پس لطفا بخوانید !
این کارتون که بر مبنای یک رمان کوتاه نوشته شد از Edmondo De Amicis به اسم های مختلفی نامیده می شود :

Cuore (Italian)
School of Love: Heart's Story
أحلى الأيام (Arabic)
愛の学校 クオレ物語 (Japanese)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این کارتون را ژاپنی ها ساختند و در سال 1981 در ماه آوریل بیرون دادند
این سریال با موسیقی همراه بود که برای ما بچه های قدیم ایران بسیار خاطره انگیز است
میوزیک آن را " Yasushi Akutagawa " ساخت .

اگر از کاربران imdb هستید برای اطلاعات آن بدنیال نام زیر بگردید
Ai no Gakko Cuore Monogatari
این نام رسمی این کارتون است
تعداد قسمت های این کارتون 26 قسمت بود که می توانید نام آنها را در آدرس زیر پیدا کنید
امیدوارم که جالب بوده باشد :happy:

Amin
19-01-2007, 21:05
يادش بخير ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خيلي كارتون زيبايي بود
كاشكي لينكهاي دانلودش رو هم ميشد پيدا كرد

Mahdi Hero
19-01-2007, 22:13
آره منم خيلی دوستش داشتم

danyel
21-01-2007, 01:02
من شخصيت انريكو رو دوست داشتم يادش بخير

Ar@m
21-01-2007, 15:07
آهنگش واقعا قشنگ بود یه نمه هایی ایتالیایی می زد
خیلی خوشحال شدم که آخرش کرانچی بچه خوبی شد!

mss_sdt
21-01-2007, 20:57
خیلی با حال بود.
گالونی رو یادتونه ، فرانچی و.. خیلی جالب و زیبا بود
اگه میشد دوباره بینم ، خیلی خوب میشد.
البته تلویزیون چند سال پیش گذاشته بود.
موفق باشید

hasanhasan
28-01-2007, 12:32
دستت درد نكنه. واقعا متشكرم. اما مي‌توني يه زحمت بكشي و آهنگ اول و آخرش رو بذاري. البته آهنگي كه خود ايراني‌ها روش گذاشته بودن. چون من آهنگ ژاپنيش رو پيدا كردم ولي اصلا قشنگ نيست و به هيچ عنوان به زيبايي اون آهنگي كه ما تو بچگي از تلويزيون ايران گوش مي‌كرديم نمي‌رسيد.
با تشكر فراوان

Metalzadeh
28-01-2007, 12:38
سلام
من یادم نمیاد کدوم کارتون رو میگید
یه عکس ازش میزارید لطفا ؟

Amin
28-01-2007, 13:44
سلام
من یادم نمیاد کدوم کارتون رو میگید
یه عکس ازش میزارید لطفا ؟
عكس كه گذاشتن
مگه اين براي شما لود نشد ؟

Asalbanoo
28-01-2007, 15:10
اییییییییییییییووووووووول لللللللللللللللللللللل
دستت درد نکنه
خدایی خیلی حال دادی.دمت گرم
جدا یاد دوران کودکی افتادم. موسیقیش خیلی قشنگ بود و توی ذهنم مونده.نمی دونم درست می گم یا نه اما توی صحنه های اولیه که قبل از شروع کارتون می رفت
یه صحنه ای بود از پنجره یه کلیسا که آبی رنگ بود و نور از تو اون پنجره می تابید. وقتی اسم کلیسا می اد هنوز هم این صحنه یادم میاد.

Ar@m
28-01-2007, 21:40
جدا یاد دوران کودکی افتادم. موسیقیش خیلی قشنگ بود و توی ذهنم مونده.نمی دونم درست می گم یا نه اما توی صحنه های اولیه که قبل از شروع کارتون می رفت
یه صحنه ای بود از پنجره یه کلیسا که آبی رنگ بود و نور از تو اون پنجره می تابید. وقتی اسم کلیسا می اد هنوز هم این صحنه یادم میاد.

چه صحنه خوبی رو یادم آوردی!
راستی چرا زنده شدن خاطرات کودکی انقدر شیرینه؟
همون جمله :
امروز در آرزوی فردا
فردا در حسرت دیروز!

piremard
31-01-2007, 19:38
سلام عزیزان ! آقا بسه دیگه احساسات هم حدی داره
گریه ام انداختید !
من هم دنبال آهنگشم بدبختی اینکه زیاد از موسیقی سر در نمی آورم اگر کسی نوع تم موسیقی اش را می شناسد یا سبک اونو لطفا بنویسه شاید کشف شد
تشکر راستی سری به تاپیک پروفسور بالتازار هم بزنید

piremard
31-01-2007, 19:55
يک والس غمگين
هر روز بعد از تمام شدن کلاس‌هاي مدرسه، بدوبدو به خانه مي‌آمديم و دست و رو نشسته، مي‌نشستيم پاي تلويزيون تا موسيقي والس ايتاليايي‌الاصلِ «بچه‌هاي مدرسة والت» روي عنوان‌بندي کارتون، که تصاويري از معماري ايتاليايي شهر و منظرة غروب دلگير رودخانة ميان آن بود و دست‌ کمي‌ از داستان‌هاي دردناک و غم‌انگيز هر قسمت نداشت، شروع شود.

خاطره‌اي که هنوز هم با ديدن هر فيلم ايتاليايي، ناخودآگاه در ذهنمان جان مي‌گيرد. اوايل ماجرا است که معلم بچه‌هاي مدرسه تغيير مي‌کند و آقاي پربوني با آن عينک يک‌چشمي و خط‌هاي پيشاني‌اش (با صداي مرحوم پرويز نارنجي‌ها) که خيلي خشک و عصا قورت داده به نظر مي‌رسد، به کلاس مي‌آيد.
از موقعي که آقاي پربوني شروع مي‌کند و قصه‌هاي اندوهگين و عبرت‌دهنده‌اش را سر کلاس براي بچه‌ها تعريف مي‌کند، همه از اين‌رو به آن‌رو مي‌شوند، جز فرانچي.
اما آقاي پربوني ول‌کن معامله نيست، او که با گفتن هر داستان، باعث مي‌شود هر کدام از بچه‌ها به طريقي با قهرمان داستانش همذات‌پنداري کنند و به پهناي صورت اشک بريزند، آن‌قدر ميان داستان‌هايش مي‌گردد تا بالاخره يک قهرمان (ضدقهرمان؟!) مشابه فرانچي مي‌يابد و او را به زانو درمي‌آورد.
راوي داستان‌هاي هر قسمت، انريکو است؛ يکي از بچه‌هاي خانواده‌دار و متشخص مدرسه که وقايع را در دفتر خاطراتش ثبت مي‌کند و در واقع، نتيجه‌گيري اخلاقي پايان هر داستان، از زبان او است.
اصل داستان، متعلق به اِدموندو دِ آميچيز (1864 ـ 1908)، رمان‌نويس ايتاليايي است که موفق‌ترين و محبوب‌ترين کتابش (Cuore / Heart) را در سال 1886 نوشت و شهرت او جهاني شد.
سري کارتوني که در تلويزيون ما با نام «بچه‌هاي مدرسة والت» نشان داده شد، محصول کمپاني نيپون است که سال 1981 ساخته شده و شبکة TBS آن را پخش کرده است. جالب است که تمِ ايتاليايي موسيقي کارتون را يک موزيسين ژاپني به نام ياسوشي آکوتاگاوا ساخته است.
انریکو، انریکوی عزیز
اصولا چندان علاقه‌ای به نوشته‌های احساسی در باب گذشته و این که چقدر بچگی ما همه‌ چیز قشنگ بود و دنیا یک رنگ دیگر بود و همه با هم مهربان بودند و وقتی در خیابان دادوبيداد مي‌كرديم، صدای چَه‌چَه بلبل‌ها هم می‌آمد و این‌ها، ندارم.

علتش هم این نیست که واقعا اوضاع این‌طوری نبوده، بلکه بیشتر به این دلیل از نوشتن این‌جور مطالب بیزارم که دیگران تا توانسته‌اند بچگی‌شان را به انحای مختلف زیبا کرده‌اند و دیگر چیزی برای من باقی نگذاشته‌اند تا من هم اندکی واقعیت را با خیال تحریف کنم. مانند آن نوشته‌های دم جشنواره که همه از سینما آزادی می‌نویسند و این که چه شب‌هایی برای فلان فیلم تا صبح در صف مانده‌اند و از سرما لرزیده‌اند.
اما خب اگر قرار باشد از میان کارتون‌های کودکی و برنامه‌هایی که با آن‌ها بزرگ شده‌ام یکی را برای ستایش انتخاب کنم، بی‌درنگ «بچه‌های مدرسه والت» (و نه آلپ) را نام می‌برم.
اگر بخواهم صادق باشم، دلیل این ارادت دوران خردسالی و کودکی را نمی‌دانم. اما الان که فکر می‌کنم، می‌بینم فضای داستان و روابط شخصیت‌ها یک‌جورهایی بزرگ‌تر از سن آن موقعم بود و خب کدام بچه‌ای ا‌ست که در کودکی، عاشق «بزرگ شدن» نباشد؟
از آن مهم‌تر این که ماجرا نه مانند اکثر کارتون‌های دیگر آن سال‌ها (و این سال‌ها؟ ) دربارة یک مشت حیوان و جانور بود و نه در روستا و کوه و بیابان می‌گذشت.
داستان «بچه‌های مدرسة والت» وسط یک شهر متمدن اروپایی می‌گذشت و دربارة پسری ده ، دوازده ساله به‌ نام «انریکو» از یک خانوادة متوسط بود. هر بارهم از وسط دفترچه خاطرات او بود که ماجرا شروع می‌شد.
اگر آن اصل همذات‌پنداری را در محبوب شدن داستان‌ها و فیلم‌های کودکی در نظر بگیریم، حتما تصدیق می‌کنید که این شرایط خیلی مناسب‌تر و دم‌دستی‌تر از رفاقت یک گوریل و سنجاب در جنوب‌شرقی استرالیا، برای همذات‌پنداری ا‌ست، مخصوصا برای ما بچه‌های شهری که دور و برمان به‌جز گربه و سوسک، حیوان دیگری زندگی نمی‌کند.
نمی‌دانم شاید هم دلیل واقعی این دوست داشتن، چیز دیگری باشد؛ شاید به ترکیب خصوصیات مختلف بچه‌های مدرسه در کنار یکدیگر برگردد. اما راستش حالا که به آخر مطلب رسیده‌ام فکر می‌کنم دلیلش خیلی هم مهم نیست. مهم این است که این کارتون را دوست داشتم. فقط می‌توانم قول بدهم اگر دوباره به بچگی برگشتم، سعی خواهم کرد دلیلش را پیدا کنم. همین.

millan
29-10-2007, 10:00
سلام
دنبال آهنگ بچه های مدرسه والت می گردم
اگه لینک 4shared.com یا uploading.com باشه ، لطفا نحوه دنلودش هم رو بگید.

Asalbanoo
30-10-2007, 09:10
سلام

سلام
دوست عزیز به نظرم اگر به این تاپیک مراجعه کنیذ،زودتر به نتیجه می رسید.

*_* در خواسـت موسيقی متن فيلم , كارتون و بازي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ehsani
30-10-2007, 10:08
سلام

پاسخ درخواست شما در درخواست موسیقی متن فیلم،کارتون و بازی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینکها مستقیم هستند و

برای دانلود هم کافیه هر کدوم از 2 آدرس رو بطور جداگانه Copy و

در قسمت آدرس بار مرورگر اینترنتی خودتون Paste کرده و اجرا نمایید