PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش های جلوگیری ازخروج هر گونه اطلاعات از شبکه ها کامپیوتری ( فوری )

Saeid.Online
16-01-2007, 19:07
از شما دوستان اگر کسی درباره مطلب زیر مقاله ای یا پیشنهاد و یا تجربه در این زمینه داره خواهشا هر چه سریعتر

ارائه بده . خیلی فوری و حیاتی هست .

روشهای مختلف برای جلوگیری از خروج هرگونه اطلاعات از شبکه های کامپیوتری

به عنوان مثال : اگر شخصی خواست اطلاعاتی از شبکه را از طریق یک فلش مموری برداشت کنه اجازه این کار به

داده نشود و یا حتی اگر هارد دستگاه خود را به هارد یکی از کامپیوترهای شبکه وصل کرد نتواند اطلاعات آن را از

شبکه در داخل هارد خود کپی کند و بلعکس .

هر روشی که عرض میکنید خواهشا درباره آن توضیح بدید. چه در باره امنیت نرم افزاری شبکه و چه از لحاظ سخت

افزاری . البته بیشترین مسئله من درباب امنیت سخت افزاری شبکه هست که چه راه هایی را پیشنها میکنید که

نشود اطلاعات را از کامپیوتر شبکه به داخل یک دستگاه دیگر که در شبکه نیست کپی کرد.

با تشکر سعید آنلاین

mgholami
18-01-2007, 11:35
ببین اونجا چقدر از کامپیوتر میدونن و بستگی داره که مشاورشون کی باشه ولی در اگه بهشون اعتماد نداری پس بیخودی اوردیشون

secure
02-02-2007, 15:52
در مورده cool disk ها میتونید پورت هایUSB کامپیوتر ها رو با برنامه های که موجود هستند غیر فعال کنید .شما از سیستم Encryption استفاده کنید البته نحوه کار اینکریپشن یک بحث تخصصی هست که با کمی سهل انگاری ممکنه دیگه هیچ وقت به data ی از دست رفته نتونید دسترسی پیدا منید.فایل های Encrypt شده حتی قابلیت بازیابی شدن رو هم ندارندو بهتره با کسی که وارده مشورت کنید منظورم به اطلاعات موجود در Topic ها بسنده نکنید.حتی اگه دیتای encryp شده رو CD رایت کنند و به جای دیگری ببرن نمیتونن بازش کنن و بخوننش چون با سیستم encryption 64 bit ای رمزنگاری شدن

* SadeGh *
02-02-2007, 21:23
در مورده cool disk ها میتونید پورت هایUSB کامپیوتر ها رو با برنامه های که موجود هستند غیر فعال کنید .

با سلام
می شه نام این برنامه ها رو عنوان بفرمایید.
با تشکر

secure
02-02-2007, 22:04
USB LOCK AP 2.3 اگه نیاز داشتید کرکش رو دارم.
برای اینکار نیازی به برنامه هم ندارید میتونید به این صورت عمل کنید :
مراحل کار بدين صورت است:
۱-برای اينکار وارد ريجستری شويد:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contor l\StorageDevicePolicies
(در صورتيکه کليد StorageDevicePolicies را در مسير بالا نمی بينيد بايد آن را بسازيد)
۲- متغير WriteProtect از نوع متغير Dword بسازيد
۳-مقدار اين کليد را ۱ قرار دهيد.
۴- کامپيوتر را reset نماييد.
حالا اگر کسی بخواهد روی Cool Disk چيزی بنويسد با پيغام خطاروبرو می شود.
نکته:
اگر بخواهيد به حالت اول برگردانيد و بتوانيد روی Coo Disk بنويسيد مقدار اين متغير را صفر قرار دهيد يا متغير WriteProtect را حذف نماييد

برای Encryption نیز نیازی به برنامه نیست فقط کافیه روی فایل یا فولدر یا درایو مورد نظر r-click کرده مسیر زیر رو دنبال کنید:
Propertise----> Advanced ------->check the Encrypt contetns to secyre data

در ضمن مسولیت و عواقب به من ربطی نداره چون اگه حتی با یک user یک data رو encrypt کنید و اون user رو delete کنید دیگه نمیتونید به اون دیتا دسترسی بیابید.

یک راه حل مکانیکی case هاتون رو پلمپ کنید.:biggrin: :biggrin:

Nomber1
15-07-2007, 00:41
به جای نصب برنامه و کانفیگ اون و دست کاری رجیستری خیلی راحت میشه از طریق بایوس کلیه سخت افزار های شبکه رو که قابلیت حما و جابجایی دیتا رو دارن غیر فعال کرد .(البته به سطح سواد کامپیتری افراد اونجا مربوطه)

در ضمن بحث اینکریپشن هم کاملا موثره منتها ::::41: کاملا با سکیور عزیز موافق هستم . اگه ریکاوری ایجنت هایی که ساخته میشه از بین برن دیگه دیتا باز نخواهد نشد هرگز!! البته Secure جان من این بلا سرم اومد جوری که 20 تا عکس هایی کع برام از سهام میلیونی یه شرکت مهم تر بود اینکریپت شد و دیگه نتونستم برگردونم .استادم یه سافتور داد که ریکاوری میکرد اما من نتونستم . یعنی برای من جواب نداد متاسفانه !!

vahidsport
16-07-2007, 20:43
چرا خودت کنترل نمیکنی
با برنامه هایی مثل Radmin 3.0 Remote Control . با این برنامه می تونی کنترل کلیه سیستماتو دستت بگیری