PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازي يك شبكه 2 كيلومتري

mohammad madhani
16-01-2007, 15:42
......................................
............................

mohammad madhani
18-01-2007, 06:58
كسي نيست به من جواب بده

بابا يكي بياد به من جواب بده

Wisdom
18-01-2007, 23:47
کار غیر ممکن نیست
باید فرستنده گیرنده ماکروویو بذارید که احتمالاً بالای 1 میلیارد تومن هزینه داشته باشه !!!! البته اگه بتونید تهییه اش کنید
وایرلس بردس محدود هستش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

habibinaj
19-01-2007, 00:00
هزینه اش بسیار بالاست اصلاً توصیه نمی کنم.
من حدود 1 کیلومتر رو سوال کردم بالای 10 ملیون در میاد!

pinkpanther
01-02-2007, 02:54
دوست عزیز این کا هزینه بسیار بالای داره ولی برای شما پیشنهادی دارم شما می توانید از مخابرات یک لیز لاین (خط اجاره ایی ) بگیرید و به وسیله دو مودم لیز لاین ارتبات خود را بر قرار کنید هزینه بسیار پایین تری داره و سکیور تر هم است اگر اشتباه نکنم امتیازه خط حدود 400 هزار تومان میشه با ابومان پایین .

Something for Nothing

shahabmusic
01-02-2007, 03:54
نه بابا دوستان اصلا اينجور که شما ميگيد نيست که!!!بابا 1ميليارد ديگه چيه !!!!فالصه محدوده ديگه چيه!!!!!!

دوست من اصلا به فاصله ربطی نداره، حتی می تونی کل ايران رو برای خودت شبکه وايرلس شخصي کني، فقط هرچی فاصله دورتر باشه بايد فرسنده و گيرنده قوی تری بخری که اونم تو فاصله های کم با دستگاهی به اسم بوستر مشکل و حل می کنن.
جالبه بدونی من می خواستم تهران تا کرج رو شبکه کنم. فکر کنم يک يا دو مليون وسيله بخواد (شايدم کمتر) ، بعد از اينکه مبدا و مقصد رو با هم شبکه کردی بايد يه پهنای باند(يه سيگنال راديويي) از مخابرات اجاره کنی که اچازه بدن روی اون سيگنال راديويی ديتا جابه جا کني.
مثلا مخابرات ميگه بايد ماهی 100هزار تومن بدی بعد بهت اجازه ميده مثلا رو باند 3.6 گيگاهرتز با سرعت 128کيلوبيت ديتا جابه جا کني، فکر کنم همراه اين روی خود همين باندی که اجاره می ده اينترنت هم می ده.
حتما بايد زنگ بزنی بپرسی چون اعداد و ارقام رو مثال زدم ،درستشو نميدونم.

chista
01-02-2007, 13:02
نه بابا دوستان اصلا اينجور که شما ميگيد نيست که!!!بابا 1ميليارد ديگه چيه !!!!فالصه محدوده ديگه چيه!!!!!!

دوست من اصلا به فاصله ربطی نداره، حتی می تونی کل ايران رو برای خودت شبکه وايرلس شخصي کني، فقط هرچی فاصله دورتر باشه بايد فرسنده و گيرنده قوی تری بخری که اونم تو فاصله های کم با دستگاهی به اسم بوستر مشکل و حل می کنن.
جالبه بدونی من می خواستم تهران تا کرج رو شبکه کنم. فکر کنم يک يا دو مليون وسيله بخواد (شايدم کمتر) ، بعد از اينکه مبدا و مقصد رو با هم شبکه کردی بايد يه پهنای باند(يه سيگنال راديويي) از مخابرات اجاره کنی که اچازه بدن روی اون سيگنال راديويی ديتا جابه جا کني.
مثلا مخابرات ميگه بايد ماهی 100هزار تومن بدی بعد بهت اجازه ميده مثلا رو باند 3.6 گيگاهرتز با سرعت 128کيلوبيت ديتا جابه جا کني، فکر کنم همراه اين روی خود همين باندی که اجاره می ده اينترنت هم می ده.
حتما بايد زنگ بزنی بپرسی چون اعداد و ارقام رو مثال زدم ،درستشو نميدونم.

درسته آقا هزینه ها میلیاردی نیست 10 ملیون هم نیست به خودت بستگی و البته محیط بین 900 هزار تومن تا 2 میلون و یه خورده بالا تر در میاد دوست من این تاپیک رو ببین اینجا ما در همین مورد با دوستان بحث کردیم
البته دوست خوب شهاب جان به فاصله ربطی نداره چیه آقا اتفاقا به فاصله ربط داره بوستر درست ولی این فاصله رو نامحدود نمیکنه وایرلس محدودیت داره بله آقا محدودیت داره و دستگاههایی که فاصله بیشتر رو ساپورت میکنن خیلی گرون میشه و در سلوشنهای خاص استفاده میشه در مورد دادن هزینه به مخابرات شک دارم تو اصفهان که هزینه ای دریافت نمیشه حتی 1 ریال تهران رو نمیدونم وتا سرعت 54mbps , 108mbps هم میتونید برسید به دستگاها بستگی داره البته سرعت واقعی نصف اینها هستش چون وایرلس هاف دوبلکس هست که بازهم میشه فول دوبلکس هم استفاده کرد که خوب به هزینه برمیگرده البته باد و بارون و کوفت و زهر مار هم روش تاثیر میزاره شهاب جان اینطوری نیست که مخابرات سرعت رو محدود کنه و اینترنت هم بده اصلا این روی تکنولوژی وایرلس امکان نداره مخابرات روی لیزلاین ها این کاری که شما میگین رو انجام میده و برای این پروژه که دوستمون گفتن نمیتونن لیزلاین استفاده کنن چون لیزلاین پوینت تو پوینت هست ولی ایشون به چند نفر میخواهند اینتر نت بدن البته خطوط پینت تو مالتی پوینت هم وجود داره که تکنولوژیش هنوز به ایران نیومده اسمش فریم ریلی هست که بعید میدونم دیگه به ایران بیاد چون جای گزینهای بهتری داره پیدا میکنه که جای بحثش اینجا نیست باز در مورد دادن هزینه به مخابرات شک دارم البته بازهم میگم از تهران خبر ندارم ولی این که بگی آقا شما فقط 128kbps و یا کمتر یا بیشتر رو اجازه ترنسفر دارین این امکان نداره چون در وایرلس مدیا هوا هستش و کسی نمیتونه محدودش کنه شاید هم منظورتن چیز دیگه ای باشه ;)

mohammad madhani
02-02-2007, 01:27
......................................

secure
02-02-2007, 03:57
شما میتونید بک خط E1 از مخابرات اجاره کنید و سیستم Remote Access رو بر روی سرورتون راه اندازی کنید خیلی راحت.هزینه راه اندازی هم زیاد نیست تجهبزات لازم هم یک خط E1 مودم های مربوطه و یک سرور

mohammad madhani
02-02-2007, 10:09
.................................................. ........

secure
02-02-2007, 17:43
البته پیشنهادی که من دادم نمیتونه براتون مفید باشه فرمایشات جناب chista درسته

mohammad madhani
02-02-2007, 20:16
البته پیشنهادی که من دادم نمیتونه براتون مفید باشه فرمایشات جناب chista درسته

آخه............................................ .................د)

secure
02-02-2007, 21:13
نه میدونید این کار که من گفتم عملا غیر ممکنه چون فقط ارتباط شما با مخابرات از طریق این خطوط هستش و کلاینت هاتون همچنان با خطوط آنالوگ کانکت میشن بنابر این شدیدا افت سرعت خواهید داشت قیمت این خطوط هم خیلی بالاست که فکر نمیکنم به صرفتون باشه اگه با سرعت های پایین تر مشکلتون حل میشد راه حل من مناسب بود حتی نیاز به خطوط E1 هم نداشتید فقط کافی بود سرویس Remote Access و Deman Dial رو بر روی سرورتون فعال میکردید.اگه بتونید تا فردا شب تحمل کنید میتونم بهترین روش رو با قیمت ها و دستگاههای مورد نیاز براتون بدم حتی در مورد راه اندازی اون.شماره یک شرکت رو هم احتمالا بتونم بهتون بدم.

mohammad madhani
03-02-2007, 13:30
عيب نداره بفرست ببينم چطوره فكر كنم سرعتش 33 با شد درسته

با تشكر محمد مدهني

secure
03-02-2007, 13:50
بله اون برای پیشنهاد خودم بود درسته ولی منظورم این بود کسی رو میشناسم که خیلی وارده در حقیقت استادمه میخواستم از اون بپرسم و بهتون بگم.

chista
03-02-2007, 16:01
جناب محمد مدهنی من جواب شما رو توی این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نوشته بودم گلم تقصیر خودتون هست که یک سوال رو چند جا مطرح میکنید:biggrin:

mohammad madhani
03-02-2007, 22:32
.................................................. ..........

chista
04-02-2007, 12:07
لینکی که آقای مدهنی دادن که البته امیدوارم هر چه زودتر پستشون رو ویرایش کنند و لینک رو بردارن:eh:

کاربرهای نزدیک نیاز به یک کارت pci دارند از 40 هست تا 70 بدون نیاز به آنتن خارجی اگر نگرفت بریج های usbو اکسترنال مثل362 سنوا یا wap54 لینک سیس اینها هم حداکثر 80
اما کمی دورتر شما یعنی بین 700متر تا 2-3 کیلومتر همین ها رو باید بهش آنتن زد یعنی 50 بهش اضافه کن
و اما خیلی دور باید دستگاه های حداقل 200 یا 400 میلی وات بگذاری که با آنتن میشه 200 تومن
اون توضیح میلیونی رو هم برای کیما دادم چون فکر کرده بود هزار تومان فکرش توی اینجا نبود

با سلام
پس طوري كه شما ميگيد من براي راه اندازي اين شبكه حدود يك ميليون نياز دارم( براي 2 كيلومتر )

و هر كاربر اگر در شعاع 700 متري باشد فقط به يك كارت شبكه بيسيم احتياج داردو اگر هم از 700 متر بيشتر باشد به يك آنتن و يك كارت شبكه نياز دارد.

سوال هاي من:
1) منظور شما از 700 متر اين است كه كابر در هر جهت باشد و البته در محدوده 700 متر ( براي مثال ) باشد مي تواند با كامپيوتر من ( سرور ) شبكه شود به طور خلاصه يعني تا شعاع 700 متري هركس مي تواند با يك كارت شبكه وايرلس عضو شبكه من شود .
2) حالا قطعاتي كه من احتياج دارم ( سرور ) رو ميتوني با قيمت و كاري كه انجام مي دهند رو برام بنويسي البته تا يك ميليون .

3) كارت شبكه pci چه مدلي خوبه تا 50 هزار تومان و آنتن براي كاربرها تا 50 هزار تومن چه مدلي خوبه

4) آيا كارت شبكه اي كه يك كاربر در محدوده 700 متر استفاده مي كند با كارت شبكه ي كه كاربر در محدوده 2 كيلومتر استفاده مي كند تفاوت دارد.( البته از نظر قيمت)

5) تا حالا كسي رو ديدي كه چنين شبكه اي رو درست كنه و سرعت چنين شبكه اي چه قدر است.(البته با 1 ميليون تجهيزات ) خودت خوب مي دوني كه من اين شبكه رو فقط براي اينترنت مي خوام.
اینم نوشتهای ایشون تو پیام شخصی

بابا من مي خوام يك شبكه درست كنم كه كاربر ها كه حدود 10 نفر هستند به وسيله اين شبكه از اينترنت من استفاده كنند ( البته 6 نفر به طور همزمان )

من 800 هزار تومن پول دارم
شعاع شبكه حدود 2 كيلومتر باشد ( حالا اگر هم شعاع آن كمتر باشد خيالي نيست مثلا 1 كيلومتر )
نكته من نمي خوام خرج كاربر از 50 هزار تومن بيشتر باشد يعني اينكه من امواج را در هوا قرار ميدم و كابر ها به وسيله يك كارت شبكه بيسيم آنها را دريافت كنند سرعت شبكه براي هرنفر 100 كيو .. هم باشد بس است( آگر هم كمتر باشد خيالي نيست ) كاربر ها در ديد مستقيم نيستند و ارتفاع ساختمان هاي اطراف بيشتر از 8 متر نيست .

راستي اگر قيمت ها بيشتر شد باز هم بگو و هر قطعه اي كه براي شبك احتياج است را با كاري كه انجام مي دهد را بنويسد.

نخست این که شما سرور ما هستی آقا:wub:
دوم این که کاربران شما دور هم جمع هستن یا این که از هم فاصله زیادی دارن؟:question: این ها راه حل های متفاوتی دارن و البته هزینه های متفاوت عزیزم دوستانی که به شما جواب دادن تمام فکرشون این بوده که این کامپوتر ها با هم شبکه بشن ولی به این موضوع که قرار هست که شما اینترنت شیر کنی رو اصلا در نظر نگرفتن ببین دوست من راه انداختن یه آی اس پی تمام کار نیست این isp باید صرفه اقتصادی داشته باشه و به صرفه بودن یه isp به زیاد بودن تعداد کاربرانش هست با این اوضاع هشلهفتی که به وجود اومده خودت خوب میدونی که به کاربران خانگی ADSL بالای 128 نمیدن تازه اگه میدادن شما باید دنبال یه فرد فنی توی اون مرکز DSL میگشتید که این خط رو واسه شما ددیکیت کنه تازه اگه پیدا میکردید سر هزینش کچلتون میکردن:wac:حالا میپرسید ددیکیت چی هست ببین خطوط ای دی اس ال توی ایران به صورت شیر استفاده میشه و با توجه به تعداد کاربرانی که از هم زمان online هستند سرعت کم و زیاد میشه پس قابل استفاده برای آی اس پی نیست خوب حالا راه حل چیه؟:weird:باید بری تو نخ مخابرات محل واسه اجاره کردن یه خط لیز لاین حالا تازه اولشه :wac: درخواست یه خط 512 میکنی از اونجایی که یه مشت ....... بیشتر اونجا دور هم جمع نشدن و یه تنظیم نرم افزاری ساده رو بلد نیستن به شما میگن که زیر 1024 یعنی همون 1 مگ ندارن من نمیدونم شما کجای ایران هستی(هزینه ها متفاوت هست) ولی خوب به هر حال وقتی هزینه اجاره رو بهت میگن مخت سوت میکشه به هر حال قبول میکنی حالا تیم متخصص مخابرات میاد و برسی میکنه احتمالا سر راه یکی دو تا سویچ عهد دقیانوس هم وجود داره که باید عوض بشه خوب پلوشو کی باید بده؟حضرت عالی:blink: خوب مبارک باشه بالاخره خط به خونه شما رسید حالا نوبت سازمان انفورماتیک کشور و اداره مالیات :grrr:هستش که از طریق مخابرات فهمیدن که شما دارین یه کارهایی میکنید :thumbsup: خوب با اونها هم کنار میاید بعدش هم چهارتا فحش آب دار به من میدید که ببین مرتیکه چطوری آدمو ناامید میکنه:thumbsdow ولی باور کن همش حقیقت داره حالا میریم سر تجهیزات عزیزم این تجهیزاتی که دوستان شما در اون فروم واسه شما نوشتن که حالا بزن اگه نشد به آنتن وصلش کن و ......:wac:من نمیدونم چه فکری کردن به شما این حرفها رو زدن توی راه انداختن یه شبکه وایرلس هزار نکته از مو باریکتر هست که یه متخصص شبکه محلی میدونه که بنده و اون آقایی که شما رو راهنمایی کرده اصلا از اون منطقه خبر نداریم نمیدونیم در کل باید بهت بگم که بله با 1 میلون تومان اگه اون مراحلی که واسه گرفتن اینترنت رو گفتم فاکتور بگیریم میشه یه شبکه واسه یه سرور و 8-9 تا کلاینت رو راه انداخت ولی شما در کل اینترنتشو یادت رفته و از همه مهم تر در آوردن هزینه ها رو هم به کلی فراموش کردی:biggrin: عزیزم ببین اگه متخصص شبکه توی محلتون یا شهرتون پیدا کنی و ببریش به محل 100% مواردی رو بهت میگه که من یا هر کس دیگه ای که نمیدونیم اونجا چه خبره هیچ وقت نمیتونیم بهت بگیم :eh:

نكته من نمي خوام خرج كاربر از 50 هزار تومن بيشتر باشد يعني اينكه من امواج را در هوا قرار ميدم و كابر ها به وسيله يك كارت شبكه بيسيم آنها را دريافت كنند سرعت شبكه براي هرنفر 100 كيو .. هم باشد بس است
در این مورد برادر گلم لطف کن تاپیک نقطه دسترسی رو توی همین انجمن بخش شبکه (که همین بخش باشه )یه نگاه بنداز کاملا اونجا توضیح دادم در مورد این که دید مستقیم نداری این هم باعث بالا رفتن هزینه میشه و لی این که من بتونم رقم دقیق در این مورد و موارد دیگه ای که گفتی بهت بگم امکان نداره نه من هیچ کس دیگه ای هم نمیتونه از راه دور تا توی محل نباشه این کار رو بکنه عزیزم تازه شبکه های وایر لس انواع مختلف با هزینه های مختلف واسه پروژهای مختلف داره اگه هزار بار دیگه توی این انجمن سوال بپرسی من بهت میگم که بهترین کار این هست که با یک متخصص شبکه توی شهر خودتون به دلیل ایت که از ظرفیتهای اون محل خبر داره مشورت کنی حالا دیگه خودت میدونی فقط تمام جوانب کار رو بسنج:king: نوشتهای من توی این تاپیک و این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در کل جواب من به شما هست دوستان دیگه هم نظر بدن آقا شاید اقا محمد به یه نتیجه منطقی رسید
مهر افزون
سر بلند و پیروز باشید:biggrin: :wub:

secure
04-02-2007, 12:50
دوست عزیز یه راه حل دیگه هم هست همون وایرلس که قیمت هر کدوم از اونا 850 هزار تومن که شما به 2 تا نیاز دارید (البته چون گفتید تو دید مستقیم نیستش) ولی یک بار هزینه میکنید و دیگه هزینه ای نداره .و تا 4 کیلومتر رو هم ساپورت میکنه.در غیر اینصورت اگه به سرعت 5 KB حدود 40 Kb قانع باشید استفاده از خطوط Dialup معمولی با سیستم Remote Access کم خرجترین راه و تنها دستگاهی که کاربراتون نیاز دارند مودم های معمولی و شما هم به یک سرور نیاز دارید که این سرویس رو روش راه اندازی کنید .

chista
04-02-2007, 14:22
دوست عزیز یه راه حل دیگه هم هست همون وایرلس که قیمت هر کدوم از اونا 850 هزار تومن که شما به 2 تا نیاز دارید (البته چون گفتید تو دید مستقیم نیستش) ولی یک بار هزینه میکنید و دیگه هزینه ای نداره .و تا 4 کیلومتر رو هم ساپورت میکنه.در غیر اینصورت اگه به سرعت 5 KB حدود 40 Kb قانع باشید استفاده از خطوط Dialup معمولی با سیستم Remote Access کم خرجترین راه و تنها دستگاهی که کاربراتون نیاز دارند مودم های معمولی و شما هم به یک سرور نیاز دارید که این سرویس رو روش راه اندازی کنید .

دو تا چی نیاز دارن؟ اکسس پوینت ؟ شما از کجا میدونید افراد دیگه به هم نزدیک یا از هم دور هستند؟ اصلا چرا 2 تا چون دید مستقیم نداره؟خوب این که نشد دلیل خوب حالا چقدر باید بلند باشه ؟ اگه 2 تاش 4 کیلو متر رو ساپورت میکنه ؟ حتما 1 دونش 2 کیلومتر رو دیگه؟ اگه قرار تو دید هم باشن و وکلاینتها از هم دور باشن چی؟ 10 تا نیاز داره اونوقت ؟:blink: اگه قرار ریموت اکسس و صل بشن چرا 2 تا؟ای بابا چرا وقتی ما نمیدونیم اونجا چه خبره اینجوری یه نفر رو گیج میکنیم ؟بزارین بره با یه متخصص شبکه تو شهر خودش مشورت کنه آقا بابا تو رو خدا قیمت ندین اینجوری که نمیشه هزینه یه پروژه رو حساب کرد شاید هم منظورتون واسه ارتباط با مخابرات هست؟مخابرات زیر 2 مگ ارتباط وایرلس نمیده به فرض هم که امکاناتش باشه و بده آخه واسه دریافت اینترنت واسه آی اس پی که این کار رو میکنه که با یه نم بارون یا یه برف کوچولو یه اختلال امواج کوچیک و.....هزارتا بدبختی دیگه باند ویت آی اس پی قطع بشه؟و تازه دقیقا تکرار میکنم دقیقا پول همون لیز لاین رو ازش بگیرن خب لیز لاین که منطقی تره هیچ کدوم از اون مشکلات رو هم نداره اونجایی که این کار رو انجام میدن امکان استفاده از لیز لاین نیست

آقا محمد نظر من رک و راست اجرای همچین پروژه ای واسه رسوندن اینترنت به نظر من کاملا غیر منطقی هست در مورد نظر این دوستمون نمیگم در کل این پروژه شما از بیخ ایراد داره نه به دلیل این که شبکه مشکل ساز بشه به دلیل این که مبنای اجرای شبکه شما شیر کردن اینترنت هست

secure
04-02-2007, 14:44
:rolleye: خوب درسته اینم نظری میتونید جواب های من رو نخونید در ضمن اگه کسی بتونه بگه جه جوری میشه پاسخ هایی رو که ارسال کردم رو پاک کنم ممنون میشم:laughing:

chista
04-02-2007, 15:08
:rolleye: خوب درسته اینم نظری میتونید جواب های من رو نخونید در ضمن اگه کسی بتونه بگه جه جوری میشه پاسخ هایی رو که ارسال کردم رو پاک کنم ممنون میشم:laughing:

از من ناراحت شدی؟:sad: اگه حرف بدی زدم معذرت میخواهم:sad:

secure
04-02-2007, 15:49
نه اصلا بلاخره شما دوره هایی رو که من دارم میخونم رو گذروندین و حتما اطلاعات بیشتری دارید قصد من کمک بود همین .به نظر من نقد کردن از بهترین روش ها برای پیشرفت هستش.. در ضمن روش پاک کردن رو هم یه تاپیک دیگه سوال رو خوب متوجه نشده بودم و میخواستم جوابم رو پاک کنم .منظورم از دو تا هم اینکه یکی فرستنده باشه و اون یکی گیرنده

abbasreazat
23-11-2007, 13:05
سلام لطفا آموزش شبکه کردن یک لبتاب با کامپیوتر از طریق وایرلس را با ذکر تمام جزئیات و اگر هم شد همراه با عکس در این قسمت قرار دهید چون در هیچ سایتی پیدا نکردم و اگر هم بود سعی کردن بیشتر به معرفی انواع دستگاه ها و کارت ها بپردازند و آموزش مرحله به مرحله را ننوشتند . من از شما خواهش می کنم این آموزش را برای تمام کسانی که به دنبال این کار هستند قرار دهید .
آموزش های درخواستی از شما :
1 - آموزش کامل شبکه کردن دو دستگاه دارای وایر لس ( مثلا نوت بوک و کامپیوتر ) .
2- آموزش چگونگی انتقال فایل و اطلاعات بین دو دستگاه بالا از طریق وایر لس .
3 - آموزش اتصال نوت بوک به اینترنت از طریق کامپیوتر متصل به اینترنت .
4 - معرفی چند برنامه کامل ، معروف و مناسب برای مانیتورینگ ، اشتراک برنامه ، اشتراک بازی ها و ... با استفاده از شبکه وایر لس .
5 - هرچیز دیگری که خودتون مناسب این بحث میدونید.

شما با قرار دادن این آموزش ها کمک زیادی با من و 10000 نفر دیگری که تو این یک هفته جستجو در اینترنت این مشکل رو داشتند خواهید کرد . ضمنا از شما خواهش می کنم لینک به این طرف و آن طرف ندهید و در همین جا به صورت کامل توضیح دهید ( حرف دل بقیه ).
ممنون .

hossein_dig
23-11-2007, 16:04
نزدیک 500-600 تومن خرجشه بیخیال شو