PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست کمک , سرعت اتصال به اینترنت

leuven
24-06-2005, 12:10
سلام
از آخرین باری که pc رو فرمت کردم ( حدودا یک ماه پیش ) سرعت اتصالم به اینترنت واقعا کم شده و اصلا نرمال نیست بعضی اوقات بعد از start تا 5 min هم طول می کشه :?
تا به شبکه وصل بشم :(
می شه راه حلی نشون بدین :?: :idea:

reza12100
24-06-2005, 18:59
با شبکه های دیگه تست کردی؟
نتیجه همه یکسان بوده ؟

leuven
24-06-2005, 20:36
reza12100 جان
منظورتون از شبکه های دیگه چیه ؟ :?:

AveCina
24-06-2005, 21:25
منظورش اینه که ISP خودت رو عوض کردی ؟
شاید مشکل از ISP باشه !
البته خوب این چند وقته به خاطر انتخابات و ... بعضی وقتها صرعت اینترنت واقعا کم شده بود !
اینم بگم شاید قبلا از نرم افزاره خاصی استفاده میکردی که باعث افزایش سرعتت میشد !
شاید هم تنظیماته ویندوزت بهم خورده ! یا ویندوز خرابه !
:mrgreen:

mehdi87
24-06-2005, 21:41
از چه ويندوزي استفاده ميكني !!؟

بگو تا بگم مشكلت چيه !

شك نكن !! :mrgreen:

AveCina
24-06-2005, 21:45
حالا این نکته هم بگم که اگه قبلا XP داشتی و حالا 98 این کاملا طبیعیه که با مشکل کاهش سرعت مواجه بشی !
شک نکن !

mehdi87
24-06-2005, 21:51
منظور avecina, جان اينه كه

در ويندوز 98 بدليل سازگار نبودنش با سرور هاي جديد !!

سرعتش پايين مياد !!

پايين بودن سرعت خيلي دليل ها ميتونه داشته باشه !!

شك نكن !! :mrgreen:

AveCina
24-06-2005, 22:00
حالا اگه در مورده این ویندوز و ویندوز قبلیت و همینطور در مورده ISP کنونی و قبلی و همینطور نرم افزار و مرورگرت اگه بگی شاید بتونیم بهتر کمکت کنیم !
شک نکن !! :mrgreen:

leuven
25-06-2005, 02:19
سلام :lol:
شک نمی کنم :shock:
بچه ها چقدر می گین شک نکن :?:
تک تک پاسخ بدم .
1- مهمتر از همه اینکه من ایران نیستم , بلژیک هستم , پس فرضیه انتخابات منتفی .
2 -همیشه از یک شرکت خطم رو گرفتم .
3 - نوع ویندوزم رو هیچوقت عوض نکردم , و همیشه از windows xp pro استفاده میکنم .
4 -و در ضمن اینجا از line پر سرعت استفاده می کنم .
ولی باز اینجوری ام :( :!:

Ebi Bag
25-06-2005, 04:44
سلام دوست عزيز
احتمالا يه برنامه آنتي ويروس مثل نوتون رو سيستمت نصب نيست . آخه بعضي از برنامكه ها و.اقعا سرعت سيستم را مي گيرند .
با سپاس

reza12100
25-06-2005, 05:29
اگر میتونی با یه isp دیگه امتحان کن ببین چقدر تفاوت سرعت داری
بد نیست از یک anti-spy استفاده کنی و سیستمت رابا هاش چک کنی

Roozedidar
25-06-2005, 08:15
سلام :lol:
شک نمی کنم :shock:
بچه ها چقدر می گین شک نکن :?:
تک تک پاسخ بدم .
1- مهمتر از همه اینکه من ایران نیستم , بلژیک هستم , پس فرضیه انتخابات منتفی .
2 -همیشه از یک شرکت خطم رو گرفتم .
3 - نوع ویندوزم رو هیچوقت عوض نکردم , و همیشه از windows xp pro استفاده میکنم .
4 -و در ضمن اینجا از line پر سرعت استفاده می کنم .
ولی باز اینجوری ام :( :!:

عزيز شما فرمودي كه خارج هستي و از خطوط پر سرعت استفاده ميكني. 1- DSL داري يا Cable يا LAN يا چيز ديگه؟ بعدم لطف كن بگو سيستم به چه صورت كانكت ميكنه به اينترنت؟ اينا رو بگو تا يه چيزايي برات بگم راستي چقدر RAM داري؟؟؟

leuven
25-06-2005, 14:07
سلام
roozedidar عزیز
1 - cable
2 - 512 ram
و اینکه سوال کردی سیستم چطوری کانکت می شه رو نفهمیدم sorry :oops:

MaFia
25-06-2005, 16:54
Cable رو با كارت شبكه به پي سي وصل مي كني ؟
اگه اين طور هست كارت شبكه رو نصب مي كني ؟

Roozedidar
25-06-2005, 19:28
سلام
roozedidar عزیز
1 - cable
2 - 512 ram
و اینکه سوال کردی سیستم چطوری کانکت می شه رو نفهمیدم sorry :oops:

عزيز منظورم اينه كه شما وقتي سيستم رو روشن مكني و وقتي ويندوز بالا ياد شما همون لحظه كانكت هستي يا براي كانكت كردن user و pass ميزني و كانكت ميشي كه اينطور كه معلومه شما سيستمت خودش كانكت مي كنه. در مورد اينكه سرعتت كمه شما اول يه تست سرعت بزن و ببين سرعت از طرف كمپاني عوض نشده و بعد اگه مشكل از اونجا نبود لطف كن مودمت رو يه ريست بكن. و بعد از ريست هم اول خاموش كن مودم رو و بعد از برق بكش و 10 دقيقه بذار خاموش باشه. اگه نشد بازم اونجوري كه ميخواي ميشه رو رجيستري كار كرد و به احتمال زياد اونجا مشكل حل ميشه ولي آموزش اون قسمت چون حساس هست بايد لطف كني رو مسنجر باشي تا صحبت كنيم و مشكل رو حل كنيم...

leuven
26-06-2005, 00:54
roozedidar
اول مرسی که وقت میذاری :oops:
و بعد اینکه همونطور که متوجه شدی من مستقیم کانکت می شم بدون user و pass
و در مورد پیشنهاد هایی که دادی چشم عزیز تست می کنم نتیجه رو می گم :)
مافیا گلم
نه داداشی از کارت استفاده نمی کنم , و مرسی که توجه میکنی :)

Roozedidar
26-06-2005, 01:12
roozedidar
اول مرسی که وقت میذاری :oops:
و بعد اینکه همونطور که متوجه شدی من مستقیم کانکت می شم بدون user و pass
و در مورد پیشنهاد هایی که دادی چشم عزیز تست می کنم نتیجه رو می گم :)
مافیا گلم
نه داداشی از کارت استفاده نمی کنم , و مرسی که توجه میکنی :)

باشه عزيز من منتظر هستم تا شما ندا بدي

Subzero
26-06-2005, 01:31
سلام:
از یکی از این برنامه ها که Cache و Temporary Internet Files رو پاک میکنن استفاده کن مثل Aceutils یا Advanced System Optimizer یا ... حتما جواب میده.

MaFia
26-06-2005, 01:37
ويندوز تازه نصب شده بعد از فرمت كه Temporary Internet Files و Cache آنچناني نداره

Nesta
26-06-2005, 02:33
با سلام به اساتید منم نظری داشتم که معمولا برای کار های شبکه از یک ویندوز مطمئن تر استفاده بشه بهتر هست.
مثل windows server 2003 or nt و تا حدودی 2000 بهتر رو سیستم شبکه جواب میده و فعلا که میگن server 2003 بهتر هست 4-5 سال پیش novel netware بهترین بود الان هم بهترین هست فقط ظاهرش
خوب نیست و کمی‌ هم کار باهاش ساخت و دستوری بود ولی‌ از نظر امنیت بهترین بود.

Roozedidar
26-06-2005, 02:47
كاش دوستان يه مقدار بيشتر توجه ميكردن كه مشكل چيه اينجا و راجب چي داره صحبت ميشه...

MaFia
26-06-2005, 02:50
leuven عزيز ما سرعت اينترنتي كه دارن سرعتش پايين اومده تازگي از موقعي كه فرمت كردن و ويندوز جديد نصب كردن
نوع نت : Cable
:mrgreen: :mrgreen:
اميدوارم روشن شده باشه :wink:

leuven
26-06-2005, 12:04
سلام
roozedidar جان متاسفانه ریست مودم هم تاثیری نداشت حالا دیروز و امروز که آخر هفته بود فردا میرم شرکتش سوال کنم :(

Roozedidar
26-06-2005, 12:08
سلام
roozedidar جان متاسفانه ریست مودم هم تاثیری نداشت حالا دیروز و امروز که آخر هفته بود فردا میرم شرکتش سوال کنم :(

عزيز اصلا نگران نباش هر چي باشه حلش مي كنيم. از اين مشكلات زياد پيش مياد...

Nesta
26-06-2005, 21:21
كاش دوستان يه مقدار بيشتر توجه ميكردن كه مشكل چيه اينجا و راجب چي داره صحبت ميشه...
هر کسی‌ یه نظری داره .مشگل رو هر کسی‌ چیزی میبینه .
شاید مشگل از پایه باشه .تا چیز های دیگه .

Roozedidar
26-06-2005, 21:36
هر کسی‌ یه نظری داره .مشگل رو هر کسی‌ چیزی میبینه .
شاید مشگل از پایه باشه .تا چیز های دیگه .

سلام
مافياي عزيز هم براي شما توضيح دادن مشكل چيه. البته براي هر كسي پيش مياد اشتباه كنه دوست عزيز. گله اي نيست و انشاا... با كمك شما و ديگر دوستان مشكل اين دوستمون حل ميشه...

mehdi87
26-06-2005, 21:46
leuven,

آقا شايد Spy ware داشته باشه !!

براي خوده من پيش اومده !!

شماني كه به اينترنت وصل ميشي اسپايور شروع ميكنه به فرستادن اطلاعات و باعث پايين امدن سرعت اينترنت ميشه

حالا يه چك كن سيستمت رو - ضرر نداره ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaFia
26-06-2005, 21:54
Roozedidar جان نستاي عزيز صحبت رو فرمودن نه من :wink: :shock:

Roozedidar
26-06-2005, 22:09
Roozedidar جان نستاي عزيز صحبت رو فرمودن نه من :wink: :shock:

عزيز شرمنده من مثل اينكه بد نوشتم. در واقع روي صحبت من با نستا جان بود و در تاييد فرمايشات شما عرض كردم كه شما مشكل رو توضيح داديد چي هست تا نستا جان متوجه مشكل بشن...

leuven
27-06-2005, 22:03
آقا این مشکل من برا شما هم درد سر شد sorry :oops:
من وقتی start میکنم این پیام رو می گیرم , البته زبان کامپیوتر من هلندی هست :( :?
شاید سر در نیارید ولی از روی صفحه شاید متوجه شید مشکل چی هست oops
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AveCina
27-06-2005, 23:18
من که تاحالا همچین چزی ندیده بودم !
( عکسه رو میگم)
اگه اون پیغامی که جلویه Status نوشته رو ترجمه کنی شاید بتونیم کمکه بیشتری بکنیم !
:arrow: :idea:

mehdi87
27-06-2005, 23:19
leuven, جان اين.كه ميگي ماله شبكه است ! (شايد اشتباه كنم)

اين علامت احتياط توي شبكه نشون دهنده اينه كه سيستم شما با تنظيمات سرور هماهنگ نيست !!

Roozedidar
28-06-2005, 00:28
آقا این مشکل من برا شما هم درد سر شد sorry :oops:
من وقتی start میکنم این پیام رو می گیرم , البته زبان کامپیوتر من هلندی هست :( :?
شاید سر در نیارید ولی از روی صفحه شاید متوجه شید مشکل چی هست oops
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ok عزيز اين مشكلي هست كه به كرات براي استفاده كنندگان از سرويس هاي سريع اينترنتي پيش مياد.

پس بذار برات يه آموزش مرحله به مرحله بذارم چون خودمم اين مشكل رو داشتم و اوائل كه تازه به شروع به استفاده از cable , DSL كرده بودم اين مشكلات من رو خيلي آزار داد.

1. اولين كار اين هست كه شما روي همين آيكون كه در سيستم تراي هست راست كليك كرده و بر روي گزينه ترميم يا تعمير كه همون repair كليك مي كنيد. اگر مشكل بر طرف بشه كه شما راحت موفق به حل كردن مشكلت شدي اما به احتمال زياد نميشه و به همين خاطر شما به مرحله بعدي ميري.

2. كامپيوتر رو خاموش ميكني و سپس مودم رو خاموش كرده و اون رو از برق در مياري. ميذاري در همين حالت به مدت 10 دقيقه باشه و سپس مودم رو به برق زده با كليدش او ن رو روشن ميكني و بعد از 30 ثانيه كامپيوتر رو روشن ميكني.

3. اگر مشكل همچنان ادامه داشت به انترنت آپشن ميري كه ميتوني از خود كنترل پنل و يا راست كبيك بر روي آيكون IE و يا اون رو از منو آپشن خود اينترنت اكسپلورر اون رو باز كني. و در برگه جنرال بر روي Delete Cookies , همينطور Delete Files كليك كرده و اونا رو پاك كني و همينطور Clear History. سپس به برگه Security رفته و بر روي Defult Level كليك ميكني. برگه بعدي هم همينطور عمل مي كنيد يعني در Privacy باز بر روي Defult كليك مي كني. بعد از اون در برگه Connections بر روي Lan setting كليك كرده و چك مي كنيد كه هيچ آپشني چك نخورده باشد دقت كنيد همه چك باكس ها خاموش باشد. در برگه بعدي كه Programs باشد شما بر روي Reset Web Settings كليك مي كنيد و پس از اون Yes. سپس به برگه Advanced رفته و بر روي دكمه Restore Defults كليك كنيد. و حالا Apply , ok كنيد و ريست.

4. در صورت ادامه مشكل شما بر روي My Computer راست كليك كرده و بر روي گزينه Properties كليك مي كنيد. در اينجا شما به برگه Hardware رفته و بر روي دكمه Divice Manager كليك مي كنيد. حالا شما Divice Network Adaptor رو باز گسترده كرده و Divice مورد نظر خودتون كه كامپيوتر شما توسط اون متصل به اينترنت هست رو بر روش راست كليك كرده و بعد بر روي گزينه Uninstall كليك و سپس OK مي كنيد. پس از اون ريست مي كنيد تا ethernet card شما مجددا نصب بشه كه معمولا اين كار توسط خود ويندوز شما انجام ميگيره ولي اگه از شما درايور خواست درايور مورد نظر را براش نصب كنيد حالا چه بر روي سي دي داشته باشيد و چه اون رو آنلاين دانلود و نصب كنيد.

5. اگر باز مشكل ادمه داشت شما يه اقدام جدي كنيد چون شما سيستمتون توسط spyware ها بهش آسيب رسيده و مطمئن باشيد كه صحت اين مسئله 100٪ هست. شما ميتونيد به پوشه ُTemp ويندوز خود رفته و به صورت دستي هر چي فايل هست پاك كنيد كه بيشتر اي جاسوسا اينجا جمع ميشن ولي اين كار عاقلانه به نظر نمياد چون خيلي اين فايل ها مورد استفاده ممكنه باشند و شما پيغام خطا حتي ممكنه دريافت كنيد براي ديليت كردنشون و بعضي از تنظيمات نرم افزارهاي شما از دست بره. پس چه بايد كرد. خب من در اينجا جراحي رجيستري رو به شما پيشنهاد ميكنم. حالا به چه صورت. شما بر روي منو استارت كليك كرده و سپس بر روي Run و با تايپ regedit در اون رجيستري و يا همون قلب ويندوز رو باز مي كنيد. سپس به مسير زير ميريد.
HKEY_LOCAL_MACHIN=>SYSTEM=>CURRENT CONTROL SET=>SERVICES
رفته و در اونجا هر چي فولدر win sock رو شما با راست كليك بر روي اون و كليك بر روي گزينه Delete پاك ميكنيد. سپس رجيستري رو بسته و به Control panel=>Network Connctions رفته بر روي Local Area Connection خودتون راست كليك كرده و سپس بر روي گزينه Properties كليك مي كنيد. در اينجا شما بر روي دكمه install كليك كرده و سپس بر روي دكمه Add و بعد بر روي Have Disk كليك كرده و در اين قسمت آدرس زير را وارد ميكنيد.
Windows Drive:\\WINDOWS\inf
سپس بر روي OK كليك مي كنيد.
پس از اون كامپيوتر رو ريستارت كرده راحت از اون استفاده مي كنيد. چون مطمئنا مشكل شما حل شده با طي اين مراحل...

اين آموزش براي مبتدي ترين افراد تهيه شده و سروران من كه هر كدوم براي خود استادي هستند از جمله leuven عزيز منو حتما خواهند بخشيد اگه به اين ترتيب آموزش رو قرار دادم.
موفق باشيد...

Roozedidar
28-06-2005, 00:31
من که تاحالا همچین چزی ندیده بودم !
( عکسه رو میگم)
اگه اون پیغامی که جلویه Status نوشته رو ترجمه کنی شاید بتونیم کمکه بیشتری بکنیم !
:arrow: :idea:

عزيز اگه از DSL , Cable استفاده كنيد هر چند وقت يه بار اين مشكل سراغ شما مياد مخصوصا اگه هنوز قلقه كار دست شما نيومده باشه...

Nesta
28-06-2005, 01:10
leuven عزيز ما سرعت اينترنتي كه دارن سرعتش پايين اومده تازگي از موقعي كه فرمت كردن و ويندوز جديد نصب كردن
نوع نت : Cable
:mrgreen: :mrgreen:
اميدوارم روشن شده باشه :wink:
سلام مافیا به من توضیح داده ؟ نمیدونم باشه مشگلی‌ نیست انشا الله