PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد دیسک سامسونگ بهتره یا مکستور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahyarSAMSUNG
14-01-2007, 03:59
کددم بهتره توی بوت شدن ویندوز . من توی عصر ارتباط خوندم نوشته وبد هارد دیسکهای سامسونگ فقط 5 ثانیه طول میکشه تا ویندوز بوت بشه . و نوشته بود که با سیستم free fall اگه از ارتفاع هم پرت بشه هیچیش نمیشه . حالا کدوم خوب هستش :sad: :sad: :sad: :sad:

Sector-0
14-01-2007, 05:44
اصلن فکر ماکستور رو از سرت بیرون کن ! این سری های جدیدش اونورتر از افتضاح هستن.

سامسونگ کره ای اصل هست . یک شرکت درست و حسابی گارانتی اش میکنه .
بعد از سامسونگ ، وسترن دیجیتال که مالزی میسازه عالیه !

MOHAMMAD_SAT
14-01-2007, 09:59
سلام
شک نکن maxtor

mahyarSAMSUNG
15-01-2007, 03:43
خوب با اجازتومن باید بگم که مجبور شدم مکستور بگیرم چون بابام میگفتم سامسونگ خوب نیست . من خیلی دوست داشتم سامسونگ بگیرم . آقا محمو شما که میگی مکستور الان روی هارد که مکستور نگاه میکنم همه ی ترانزیستور ها و دیگر قطعات الکترونیکیش مارک سامسونگ روش خورده

Actros
22-01-2007, 02:15
مکستور عمومی تره

mahyarSAMSUNG
22-01-2007, 02:53
من اصلا به عمومی تر بودنش کاری ندارم . مگه من باید بیام چیزی که اینو اون میخرین رو بخرم ؟؟ در هر حال دیگه گذشت و من مجبور شدم مکستور بگیرم

MaFia
22-01-2007, 03:46
دیاموند 11؟

mahyarSAMSUNG
23-01-2007, 03:16
چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MaFia
23-01-2007, 14:21
مکستوری که گرفتی دیاموند ۱۱ هست؟

mahyarSAMSUNG
24-01-2007, 03:19
والا نمیدونم ؟؟؟ دیاموند چی ؟؟ اولین باره میشنوم ؟؟؟

mahyarSAMSUNG
26-01-2007, 03:31
هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی هی

بلاخره هاردم عوض کردم یه سامسونگ گرفتم عجب سرعتی داره نسبت به مکسوتره

Ship Storm
26-01-2007, 07:44
من هم گفته شما را مبنی بر :

من توی عصر ارتباط خوندم نوشته وبد هارد دیسکهای سامسونگ فقط 5 ثانیه طول میکشه تا ویندوز بوت بشه
تایید میکنم که من هم خوانده ام ولی در کل مکستور عمری تره و شاید سرعت اولیه بالایی نسبت به سامسونگ نداشته باشد ولی از نظر کیفیت و محبوبیت رتبه اول را دارد .
با تشکر

mahyarSAMSUNG
27-01-2007, 02:58
همون طور که میدونید سامسونگ کره ای و من هیچ وقت جنس چینی رو به کره ترجیح نمیدم تازه سامسونگ 3 سال گارانتیه تعویض داره

Ship Storm
27-01-2007, 14:09
همون طور که میدونید سامسونگ کره ای و من هیچ وقت جنس چینی رو به کره ترجیح نمیدم تازه سامسونگ 3 سال گارانتیه تعویض داره

جدا اگر 3 سال گارانتی داشته باشه که مهشره :laughing:

mahyarSAMSUNG
28-01-2007, 02:53
بله دقیقا همینطوریه 3 سال یعنی مادام العمر .... چون دیگه تا سه سال دیگه طرف میخواد دوباره اپگریت کنه دیگه
اینو فقط بگم که ته هارد دیسک به هموتون پیشنهاد میکنم سامسونگ بگیرین . یه وقت فکر نکینید دارم تبلیغ میکنم
بابام که این همه مکستور مکستور میکرد الان نظرش عوض شده میگه سرعت کامپیوتر خیلی بهتر شده نسبت به مکستور

MOHAMMAD2010
28-01-2007, 10:20
با سلام
من نمیدونم چرا همه از مکستور این قدر بد میگن تو نظر سنجی هم اگه دقت کنین می بینین که مکستور بهتره
من خودم اول یه هارد 80 ide مکستور داشتم بعدش یه 160 sata گرفتم حالا هم می خوام یه 250 sata بگیرم با 16 مگ بافر فکر کنم 80 تومن باشه راستی سامسونگ 250 چند مگ بافر داره قیمتش چنده؟

mavesta
28-01-2007, 11:48
سلام
من چند ماه پيش يه سامسونگ 80 آي دي اي با گارانتي يه شركت معتبر!!!! گرفتم. بايد بگم كه چندان چيز فوق العاده و جالبي نيست. به نظر من كه مكستور بهتره در ضمن هارد هاي سامسونگ صداشون زياده. علاوه بر اين گارانتيش شامل هيچ چيزي نميشه!!!! ولي من گارانتي مكستور رو ديدم، حتي بد سكتور هم شاملش مي شد.
يه نمونه هم هارد مكستور ساخت تايلند ديدم كه خيلي جالب بود. هم از نظر سرعت و هم از نظر صدا.
موفق باشين

mahyarSAMSUNG
30-01-2007, 05:02
هارد دیسک من 8 مگابافر و 7200 آر پی ام
هارد دیسکهای سامسونگ توی بی صدایی معروفند من که خواستم بخرم یارو واسم مکستور نوشت بعد بهم گفتم سامسونگ بنویس گفت بخاطر صدای کمش میگی ؟؟؟؟ ولی ماله من که سرعت بالاتر از مکستور

marmolak
30-01-2007, 09:24
منم تا حالا که 5 تا هارد دارم فقط مکستور گرفتم ازشون هم راضیم یکیشون که 40 گیگه 5 ساله فول شده و هنوز که هنوزه مثل خر کار میکنه اونای دیگه هم 120 و 160 هستن ،الانم میخوام برم یه 320 گیگ بگیرم ولی شنیدم که همشون چینین ،ولی هاردهای قبلیم ساخت سنگاپور بودم موندم توش بگیرم یا نه یه چیزی بهم میگه برم همون سامسونگ رو بگیرم چون ساخت کره ست و به نظر من هر چی باشه از چین بهتره، راستی هاردام اصلا صدا ندارن ،شما منظورتون از صدای هارد چه صداییه؟یه چیز دیگه اگه میخوایید هاردتون عمرش زیاد بشه زیرش یه فن بزارید که جوش نیاره . موفق باشید.

saviss
30-01-2007, 10:13
والا من سامسونگ رو امتحان نکردم........اما از 5تا سیستمم 4تاشون متاسفانه هاردشون مکستوره (وبازهم متاسفانه هارد بک آپمم مکستوره) فقط یکیشون وسترنه که ازش راضیم.......
حالا چرا متاسفانه؟
دلیل
1-روز 12بهمن 3سال پیش اولین هاردمکستورم با عمر حدود یک سال ونیم خودبخود قفل کرد!!!برای ریکاور کردن اطلاعاتش دست بدامن همه شدم......تهران بهم قیمت دادن با نیم میلیون تومن اطلاعاتشو برمیگردونن(چون اطلاعات کاریم همش او ن تو بود........)بالاخره عصر یکی از دوستای خوب وجدا واردم هارد رو گرفت وفرداش دیتای روش رو برام روی سی دی آورد ولی خوده هارد کلا رفت که رفت
3-توی روزهائی که زلزله بم اتفاق افتاده بود (که ماهم بدلایلی اون روزها کارمون زیاد بود)مجددا یکی دیگه از سیستم هام هاردش قفل کرد!!!ولی بزور آوردیمش بالا......حدس بزنید مارکش چی بود؟بله ...مکستور!!!
2-امسال حدودای یک ماه پیش مجددا هارد سیستم اصلی(Main) ام مجددا قفل کرد .....حدود 5-6بار ریست کردم تا بالاخره بالا اومد.......شب خاموشش کردم روز ازنو روزی از نو......
الانه نزدیکه یک ماهه که از ترس اینکه دوباره قفل کنه وبالا نیاد سیستم رو خاموش نمیکنم.......حتی روی استند بای هم ممکنه بوت نشه(تواین مدت فقط اجبارا موقعی که مین و سی پی یو رو عوض کردم خاموشش کردم .....اونم بعدش با هزارتا خواهش وتمنا دوباره بالا اومد)مارک این یکی هارد چیه؟خب ......مکستور
اشتباه من این بود که زمانی که سیستم هارو جمع میکردم غیراز یکی (که وسترن هست) بقیه رو هارد مکستور روش بسته بودم
القصه......برای اینکه موضوع براخودم روشن بشه زنگ زدم شرکت الماس اولش فکرکردن میخوام از گارانتی استفاده کنم ......
بهشون گفتم تاریخ گارانتیش گذشته.........فقط دوتا سئوال منو جواب بدید:
1-آیا اگه این هارد اصلیم یکروزی قفل کرد ودیگه اصلا بالا نیومد.....آیا شما میتونید ریکاور کنید؟
جواب بامکث وتانی:والا راستش چی بگم ؟هم آره وهم نه:puke:
2-ببخشید خانم حالا از همه ی این حرفا که بگذریم .........چرا این مدل هارد ها اینجور میشن؟
جواب (با لحن تاسف بار):باعرض معذرت....آقای فلانی(که بنده باشم) این مدل هارد های مکستور متاسفانه اغلب همچین مشکلی براشون پیش میادواز دست ماهم کاری برنمیاد......:sad:
نتیجه؟

mavesta
01-02-2007, 09:44
سلام
صحبت شما درسته شايد بعضي از هارد هاي مكستور خوب كار نكنه اما در كل هاردهاي خوبيه.منم يه هارد 40 مكستور داشتم كه خراب شد و با وجودي كه الان سامسونگ گرفتم اما باز هم به نظر من مكستور كم صدا تر و سريع تر هست.
موفق باشين

mahyarSAMSUNG
03-02-2007, 03:13
من که از سامسونگ راضی هستم . من قبلا 40 گیگ مکستور داشتم که این دم دم های آخر دیگه از سرعت افتاده بود بخاطر همین دیگه رفتم سامسونگ گرفتم ولی عالیه!!!!! ولی در کل اگه دقت کنید بیشتر ها از مکستور خاطره ی خوبی ندارن
منظور از صدا هم همون صدای چرخیدن دیسک هستش خیلی باید دقت کنید تا بشنویدش . این سامسونگه صدای مثل همون مکستور هستش !!

archiver
03-02-2007, 04:06
شاید هیچکدومتون به اندازه من از هاردتون کار نکشید.
در حال حاضر من 4 تا هارد دارم :

- یه 120 مکستور 8 مگ بافر
-یه 300 مکستور 16 مگ بافر
- یه 320 مکستور 16 مگ بافر
- یه 320 وسترن 16 مگ بافر

باور کنید بعضی وقتا ظرف 2 یا 3 روز همه این هاردها پر و دوباره خالی میشن و این پروسه مدام تکرار میشه.
من 3 تا دی وی دی رایتر هم دارم.اما تجربه من :
از روی 2 تا هارد مکستور 16 مگ بافر (300 و 320) به راحتی و همزمان میتونم 3 تا DVD با سرعت 4x رایت کنم
از روی 120 مکستور فقط میشه یکی اونم با 4x رایت کرد.
اما جالبه که از روی وسترن 16 مگ هم فقط یکی میشه رایت کرد که خیلی خنده داره!!!
ممکنه بپرسید یعنی چی فقط یکی میشه رایت کرد؟
منظورم اینه که بشه به راحتی و بدون پر و خالی شدن بافر هارد به صورت مداوم رایت کرد.مثلا وقتی از روی وسترن همزمان دوتا رایت میکنم مدام بافر هارد و رایتر پر و خالی میشه و زمان رایت به شدت افزایش پیدا میکنه.

سامسونگ رو هنوز تست نکردم.علتش هم این هست که همشون 8 مگ بافرن و به خاطر همین تاحالا ریسک نکردم برم سراغشون.

mahyarSAMSUNG
04-02-2007, 02:54
16 مگ خیلی گرونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چقدر فرقشه با 8 مگ ؟؟؟
ولی اگه کامپیوتر من میتونست 10 تا سی دی رو همزمان رایت کنه هم این کارو نمیکردم اصلا دلیلی نداره که ما همزمان رایت کنیم

archiver
04-02-2007, 10:12
تقریبا میشه گفت اختلاف قیمتی ندارن اصلا
چرا دلیلی نداره؟؟؟؟
فرض کن باید تو یه روز 100 تا dvd رو رایت کنی اونوقت دلیلش مشخص میشه!

mahyarSAMSUNG
05-02-2007, 02:38
خوب این کار بیشتر برای خدمات کامپیوتری هاست . حالا مگه چقدر طول میکشه که یه دی وی دی رایت بشه ؟؟؟؟

archiver
05-02-2007, 10:59
نه الزاما !من همین دیروز بالای 80 تا رایت کردم.تقریبا هر روز هم همین مقدار رایت دارم.یه DVD با سرعت 4x حدود 15 دقیقه زمان میبره تا رایت بشه!یعنی با هر راتر ساعتی 4 تا میشه رایت کرد.

mahyarSAMSUNG
07-02-2007, 02:50
اوههههههههههههههههههههههه هههههههه . چقدر طول میکشه . راستی چرا 16 ایکس رایت نمیکنی ؟

archiver
07-02-2007, 10:18
به چند دلیل :
اول اینکه 16x یعنی 22 مگابایت در ثانیه و 3 تاش یعنی 66 مگابایت در ثانیه که هیچ هاردی به طور پیوسته نمیتونه این سرعت رو بده
دوم اینکه احتمال سوختن مدیا زیاد میشه چون تقریبا تمام DVD خام های بازار ریمارک هستن و کیفیت جالبی ندارن
سوم اینکه فیلم رو با 16x رایت کنی ممکنه روی خیلی از دستگاه ها قابل پخش نباشه

mahyarSAMSUNG
08-02-2007, 03:33
بله متوجه شدم .

حالا سامسونگ یا مکستور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Nine
27-02-2007, 22:29
به نظر من اين مدل سامسونگ بهترينه و منتخب pc user (رك ارتباط شماره 188 )
samsung spinpoint p120-250 GB -SATA 2 - 8M BUFFER
حتي از هارد گرون قيمت RAPTOR X شركت وسترن هم در بعضي جهات بهتره

alir3za
07-03-2007, 19:27
هارد ديسك بدون شك فقط مكستور. از نظر دوام و خركاري هيچ هاردي مكستور نميشه.
40 - 80 و حالا 250 ساتاي مكستور. اگر بحث ظرفيت نبود 10 سال ديگر هم هارد مكستورم را عوض نمي كردم و حالا هم كه عوض كردم بازهم مكستور گرفتم و كاملا راضيم.
بافر 16 مگ مكستور در خيلي از موارد به كمكم اومده و سرعتش هرچند از سامسونگ مقداري كمتره و هرچند سامسونگ هم هاردهاي خوبي زده اما نام و اعتبار مكستورو با توجه به تجربه شخصيم با هيچ برند ديگري عوض نمي كنم.

Nine
07-03-2007, 20:42
البته حتما ميدونيد كه شركت مكستو ر نوسط سيگيت خريداري شده

Nine
07-03-2007, 20:46
البته حتما ميدونيد كه شركت مكستو ر توسط سيگيت خريداري شده

nw_nk
08-03-2007, 21:39
یک ماکستور ساتا 300 بافر 16 گرفتم!

1- سرعتش که عالیه!

اینو از رو ی بالا اومدن ویندوز یا ... نمیگم.

بلکه با Sandra 2007 تست کردم و یک رکورد عالی گذاشت! (حاضرم از نظر سرعت با همه کسانی که غیر این هاردو دارن مقایسه کنم!)

2- من نمیدونم شما Maxtor رو از کجا می گیرید! اما Maxtor ای که من گرفتم 3 سال گارانتی داره!

3- خرید Maxtor توسط Seagate تاثیری رو گارانتی Maxtor نداره و مشکلی برای maxtor های موجود ایجاد نمیکنه!

4- تازه Maxtor من diamond 10 است که 1000 تا حرفوحدیث پشت سرشه!

( البته چند تا هارد دیگه هم دارم!)

AB
09-03-2007, 10:53
کددم بهتره توی بوت شدن ویندوز . من توی عصر ارتباط خوندم نوشته وبد هارد دیسکهای سامسونگ فقط 5 ثانیه طول میکشه تا ویندوز بوت بشه . و نوشته بود که با سیستم free fall اگه از ارتفاع هم پرت بشه هیچیش نمیشه . حالا کدوم خوب هستش :sad: :sad: :sad: :sad:
برو تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همه امکاناتشون رو با هم مقایسه کن

rax
09-03-2007, 13:46
یک ماکستور ساتا 300 بافر 16 گرفتم!

1- سرعتش که عالیه!

اینو از رو ی بالا اومدن ویندوز یا ... نمیگم.

بلکه با Sandra 2007 تست کردم و یک رکورد عالی گذاشت! (حاضرم از نظر سرعت با همه کسانی که غیر این هاردو دارن مقایسه کنم!)

2- من نمیدونم شما Maxtor رو از کجا می گیرید! اما Maxtor ای که من گرفتم 3 سال گارانتی داره!

3- خرید Maxtor توسط Seagate تاثیری رو گارانتی Maxtor نداره و مشکلی برای maxtor های موجود ایجاد نمیکنه!

4- تازه Maxtor من diamond 10 است که 1000 تا حرفوحدیث پشت سرشه!

( البته چند تا هارد دیگه هم دارم!)

اوریج رید اسپید و رایت اسپید رو میگی ند بود؟ بالای 64 بود؟

saeidalipour
09-03-2007, 14:24
از همه بهتر Western Digital هست
چون خودش مخترع هارد بوده....

rax
09-03-2007, 19:35
از همه بهتر Western Digital هست
چون خودش مخترع هارد بوده....

کجا نوشته شده وسترن مخترع هارد بوده..:blink: خدایا توبه..:blink:

cmcAhmad
01-04-2007, 06:46
کجای کارید! من خودم از قدیم با تمام هاردها سر کردم.باید بگم هر هاردی دورهایی داره. یه زمانی دوره ی هاردهای Quantum بود. بعد آشغال شد و Maxtor جاشو گرفت. الا هم هارد Western از همه بهتره. که البته خیلی ها به حرف گوش میدن نه تجربه. در ضمن Samsung که اصلا به حساب نمی یاد

Pejman3
01-04-2007, 14:54
از نظر کارایی خوب پر سرعت و قابل اطمینان بودن هاردهای اسکازی از همه بهتره 15000RPM ولی خوب برای کاربرهای عادی نیست. خیلی گرونه و روی اکثر غریب به اتفاق مادربوردها به غیر از بورد سرورهای پیشرفته نصب نمی شوند.
قابل توجه اینکه سامسونگ از این نوع هیچ مدلی تولید نمیکنه! شاید نمی تونه!

کسانی هم که کاربر عادی هستند ولی خیلی به خودشون و کامپیوترشون اهمیت می دهند یک انتخاب بیشتر ندارند:
Western Digital RaptorX 16MB 10000RPM

در کل صنعت هارد هم خوب اتحاد Seagate+Maxtor حرف اول رو می زنه هم از نظر تعداد تولید و هم از نظر ساخت هاردهای پر ظرفیت. جدیداً هاردهای مکستور رو هم بهشون دقت کنید عبارت Made By Seagate رو میتونید ببینید که یعنی همون Seagate هست ولی با برند مکستور! کارایی خوبی هم دارند انصافاً.

سامسونگ هم در حد خودش بد نیست. ولی اینکه مکستورها چینی هست و سامسونگ کره ای اصلاً دلیل برتری نیست چون در حال حاضر برند مهمتر از کشور سازنده است.

Pejman3
01-04-2007, 14:59
برای دوستانی که سرعت انتقال اطلاعات خیلی مهمه بهتره از دو هارد و Raid0 - Striping استفاده کنند.

و دوستانی که خود اطلاعات براشون اهمیت داره که خدای نکرده از بین نره هم دو هارد با Raid1 - Mirroring استفاده کنند.

ElmO
24-04-2007, 13:04
سلام پژمان جان . یه سوال داشتم .
برای کسانی که هر دو مورد بالا مهم باشه چی ؟ از چه حالتی استفاده کنن ؟
و کلا اگه میتونی یه توضیح در مورد Raid بده . من که از اون تاپیک ریب که Gabana عزیز زدن چزیز حالیم نشد . آخه همه ش انگلیسی بود و حوصله میخواست .
شما اگه میتونی یه توضیح بده .

ممنونم

یا حق

:40:

Core
25-04-2007, 17:42
سلام پژمان جان . یه سوال داشتم .
برای کسانی که هر دو مورد بالا مهم باشه چی ؟ از چه حالتی استفاده کنن ؟
و کلا اگه میتونی یه توضیح در مورد Raid بده . من که از اون تاپیک ریب که Gabana عزیز زدن چزیز حالیم نشد . آخه همه ش انگلیسی بود و حوصله میخواست .
شما اگه میتونی یه توضیح بده .

ممنونم

یا حق

به زبون ساده Raid کردن به معنی استفاده از 2 یا چند هارد دیسک به منظور تقسیم اطلاعات یا تکرار اطلاعات بر روی هارد دیسک های استفاده شده می باشد.
تکنولوژی Raid انواع مختلفی داره که مهمترین آنها Raid 0 , Raid 1 و Raid 0+1 می باشد.
در جواب سؤال شما هم باید بگم که کسانی که هر دو مورد برای آنها مهم باشد می توانند از Raid 0+1 استفاده کنند که لازمۀ آن دارا بودن 4 هارد دیسک است.

ElmO
25-04-2007, 18:25
به زبون ساده Raid کردن به معنی استفاده از 2 یا چند هارد دیسک به منظور تقسیم اطلاعات یا تکرار اطلاعات بر روی هارد دیسک های استفاده شده می باشد.
تکنولوژی Raid انواع مختلفی داره که مهمترین آنها Raid 0 , Raid 1 و Raid 0+1 می باشد.
در جواب سؤال شما هم باید بگم که کسانی که هر دو مورد برای آنها مهم باشد می توانند از Raid 0+1 استفاده کنند که لازمۀ آن دارا بودن 4 هارد دیسک است.

سلام دوست من
ممنونم از توضیحاتت . :40:
فقط میخواستم اگه میشه همین Raid 0 , 1 , 0+1 رو توضیح بدید که اصلا چجوری باید از این تکنولوژی استفاده کرد .

ممنون

یا حق

azita62
17-05-2009, 23:17
دوستان عزيز من با هارد سامسونگ يا وسترن زياد آشنا نيستم و نميخوام راجب اونها قضاوت كنم .

ولي من خودم 10 ساله كه 2 تا عارد 30 گيگابايتي و 120 گيگابايتي مكستور دارم خيلي ازشون راضي هستم ، فقط بعضي وقتا هارد 120 يكمي صدا ميده ولي تا حالا اذيتم نكردن.

الانم كه ميخوام سيستممو ارتقاء بدم ميخوام يه هارد مكستور 1 ترابايتي با 32 مگ بافر بگيرم چون هاردهاي مكستور هم امتحانشو پس داده و هم 3 سال گارانتي داره.

عقل سالم حكم ميكنه كه هميشه سراغ برندهائي بريم كه امتحانشونو پس داده باشن.
من سعي ميكنم هميشه واقع بين باشم و گول تبليغات و نخورم.

اگه كسي فكر ميكنه هارد سامسونگ يا وسترن 1 ترا بايتي با 32 مگ بافر بهتره با دليل و سند مقايسه كنه و اينجا بياره
اگه قانع كننده بود من تعصبي روي مكستور ندارم و يه برنده بهر ميخرم.

azita62
17-05-2009, 23:20
دوستان عزيز من با هارد سامسونگ يا وسترن زياد آشنا نيستم و نميخوام راجب اونها قضاوت كنم .

ولي من خودم 10 ساله كه 2 تا عارد 30 گيگابايتي و 120 گيگابايتي مكستور دارم خيلي ازشون راضي هستم ، فقط بعضي وقتا هارد 120 يكمي صدا ميده ولي تا حالا اذيتم نكردن.

الانم كه ميخوام سيستممو ارتقاء بدم ميخوام يه هارد مكستور 1 ترابايتي با 32 مگ بافر بگيرم چون هاردهاي مكستور هم امتحانشو پس داده و هم 3 سال گارانتي داره.

عقل سالم حكم ميكنه كه هميشه سراغ برندهائي بريم كه امتحانشونو پس داده باشن.
من سعي ميكنم هميشه واقع بين باشم و گول تبليغات و نخورم.

اگه كسي فكر ميكنه هارد سامسونگ يا وسترن 1 ترا بايتي با 32 مگ بافر بهتره با دليل و سند مقايسه كنه و اينجا بياره
اگه قانع كننده بود من تعصبي روي مكستور ندارم و يه برند بهترو ميخرم.

hummer_1990
26-05-2009, 09:59
دوست عزیز
به سیگیت و western digital با سرعت 10000 فکر کن
البته sumsung هارد هایی با پلاتر 500GB زده که سرعت دسترسی رو بسیار بالا برده

hummer_1990
26-05-2009, 10:02
البته hitachi هم گزینه مناسبیه (( با توجه به شرایط نا مناسب بازار))

DJ POLESTAR
29-05-2009, 00:03
اولندش که نباید در انتخاب هارد تعصب داشت.
اون دوستایی که می گن هاردهای مکستور صدا داره یا سرعت کمه ابدا اینطور نیست
من 7 ساله پیش یه هارد Maxtor 80 İDE داشتم که فقط ازش کار کشیدم درسته که کمی صدا میکرد ولی 7 ساله پیش همه هاردها هدشون صدا میداد ولی تازگی ها یه هارد Maxtor 500GB گرفتم که هم سرعتش عالیه و هم اصلا صدا نمیده
البته دیگه هاردهای امروزی چه مکستور چه سامسونگ و یا ... هیچ کدوم صدا نمیدن خوب معلومه با گذشت زمان اشکالات سخت افزارها برترف میشه!

beckham7
10-07-2009, 12:23
ده سال با کامپیوتر سرو کاردارم تو این ده سالم همش با مکستور کار کردم الان میخام یه سیستم جدید ببندم عمرا از مکستور استفاده کنم

4870x2
10-07-2009, 12:28
منم مكستور دارم
خداييش انقدر هم كه مي گين بد نيستش
در حد كار راه انداختن هستش
ولي تو نسل حال ديگه كم اورده

nw_nk
10-07-2009, 15:54
سلام.

کارایی Maxtor های جدید (DM23) رو نمی دونم ولی اینجا چک کنید تا بهترین انتخاب رو داشته باشید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omidbooter
30-07-2009, 05:18
قبل از مکستور و سامسونگ باید یه نظر سنجی برای ادمهای متعصب و منطقی بزارید!!اخه همه با تعصب دارن جواب میدن.
من با هاردهای مکستور چندتا کار کردم یه 80 یه 120 و یه 200 که اولش صدا نداشتن اما بعد مدتی صدای زیاد تولید میکنند.
هاردهای قدیمی مکستور انصافا خر کار بودن اما مشکل صدای زیاد رو همه داشتن. و از نظر سرعت هم ابتدا خوبن اما بعدا کند میشن.یه خوبی که دار ند دماشون پایینه.نسل جدید مکستور ها که همون سگست هست صداش خیلی کم شده و سرعتشم بد نیست.اما سامسونگ به نظرم از نظر سرعت خیلی از مکستور بهتره و صدا هم نداره ولی عیبی که داره من خودم دیدم دمای بالاشونه.که شنیدم جدیداش این مشکل رو نداره.
بین این دو من سامسونگ رو انتخاب میکنم.ولی در کل فکر کنم وسترن عالی باشه البته خودم کار نکردم اما زیاد شنیدم.

nw_nk
31-07-2009, 19:16
... ولی در کل فکر کنم وسترن عالی باشه البته خودم کار نکردم اما زیاد شنیدم.

اکثرا ندیده و نداشته فکر می کنند وسترن بهترینه. حتی بدون ذکر محصولی خاص نام Western رو بالاتر می دونن که درست نیست. بخاطر تعریف هایی که شنیدن.

الان در رده متوسط Seagate و Samsung و حتی Hitachi مدل های بهتری نسبت به Western دارن. در همه حجم هایی که کاربران فعلی نیاز دارن.

Life24
31-07-2009, 19:45
ما گفتیم سامسونگ بنداز
گفت سر وصدا داره مکستور بزن
همین مکستور زد بد هم نیست خوبه
اذیت نکرده

cool.frenzy
19-01-2010, 18:51
آقا من دو تا هارد قبلیم مکستور بوده و seagate !
مکستور الان رو سیستمم هست 500 گیگش ! راضیم ازش !
ولی دیروز یه دونه 1.5 TB سامسونگ هم گرفتم ! تستش که کردم خبرتون می کنم !

ariobarzan60
04-07-2010, 19:06
هارد دیسک مکستور من که 500 بود هنوز 1 سال از گارانتیش نگذشته به فنا رفت, خود هارد به درک اطلاعاته با ارزشم هم فعلا رو هواست امیدوارم بتونم بازیابیش کنم وگرنه تا آخر عمر خودمو برای خریدن maxtor نمی بخشم.توی سایت سیگیت که برین لیست بلند بالایی از هاردهای معیوبش رو براتون به نمایش گذاشته.(همونطور که میدونین سازندهء هاردهای مکستور هم سیگیته)
از بنده گفتن بود دیگه انتخاب با خودتون!:46:

HardWare Professor
04-07-2010, 20:07
سابقه مکستور کجا ...
سابقه سامسونگ کجا ...

من یه 300 گیگ مکستور دارم 4سال بدون هیچ مشکلی

amd>intel
04-07-2010, 23:30
هارد مطمئن ميخواي سيگيت سري جديدش مخصوصا سري بلك به دليل داشتن 2 پرداشگر عالي هستند . اين هارد تو سون بهترين عملكرد رو دارند

Advanced Ali-001
05-07-2010, 00:11
بهترین مدل های هارد =

سيگيت
بعد وسترن دیجیتال
بعد مکستور
به ترتیب گارانتی ومرجوعی بودن گفتم .

EXTREME
05-07-2010, 00:15
هارد های سامسونگ سری جدیدش یعنی spin point f3 هم سرعت خوبی داره و هم کم صداست

amd>intel
05-07-2010, 00:58
وسترين مطمئن ترين هارد دنياست تو يك فروم خارجي سوال كنيد يا ايران هارد كلينيك . كمتري خرابي . مخصوصا سري بك كه حرف نداره . سيگيت تو سري 11 فاجعه اي براي كاربران بوجود آورد ميليون ها تومن خرج ريكاوري كردند خيلي ها . مكستور هم فقط اسمه همون سيگيت فقط فريم ويرش كمي فرق ميكنه . سامسونگ هم سرعتش خوبه ولي عمر كمي داره جون كلا مكانيكال ضعيفي داره . هيتاچي بعد از وسترن

hirondelle
27-07-2010, 18:38
گارانتی های معتبر برای سامسونگ و سیگیت کدوم شرکت ها هستن؟

Dreamland
27-07-2010, 18:53
فقط وسترن ...

Stream
27-07-2010, 20:04
بحث این تاپیک تموم شده ..

قفل شد.