PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انواع کارت های تدوین (مونتاژ) از نظر کاربرد

animeditor
13-01-2007, 22:06
سلام جمیعاً

بعضی از رفقای انجمن در مورد کارت های مختلف سوال کردن.
وقتی که ازشون راجع به تاپیکی که قبلاً نوشتم سوال کردم، گفتن که اون رو نخوندن.
خلاصه با اجازه آقا شاهین، دوباره این مطلب رو - البته توی یه تاپیک با عنوان - مناسب می نویسم.

خدمت رفقای عزیزم عرض کنم که کارت های تدوین یا همون مونتاژ رو بر دو اساس می خرن: کاربرد و مایه.
شما اول ببینید که توی چه سطحی می خواید کار کنید، بعدش این که چقدر می خواید خرج کنید.
یه توضیح تقریباً مختصر راجع به کارت های مونتاژ...

کارت های مونتاژ در کل دو نوعند:
1- پانل (ورودی/خروجی) ... 2- پانل و پردازنده.
...
1- پانل ها کارت هایی هستن که فقط موقع کپچر و خروجی تصویر دستگاه های دیگه به کار میان و کیفیت تصاویر ورودی و خروجی به اونا بستگی داره که موقع مونتاژ، هیچ کاری رو انجام نمی دن. همه کارت های اکسترنال (External) پانل هستن.

2- کارت های پردازنده کارت هایی به مراتب گرون تر از پانل های هم ردیف خودشون هستن که علاوه بر ورود و خروج تصویر، قسمتی از مونتاژ رو هم به عهده می گیرن؛
(یعنی چی؟!)
این جور کارت ها که باید داخلی یا همون اینترنال (Internal) باشن، فیلترها و افکت ها و تروکاژهای مخصوص خودشون رو روی برنامه مونتاژ نصب می کنن.
اگه با پروژه مخصوص این کارت ها (که نصب شده) کار کنی و تصاویر کپچر شده همین کارت رو روی تایم لاین بیاری و از فیلترها و افکت ها و تروکاژهای نصب شده همین کارت استفاده کنی، هیچ وقت پروژه ات نیاز به رندر پیدا نمی کنه و پروژه به صورت Real Time اجرا می شه؛
البته البته هر کارتی بسته به قدرتش پردازشش، تعداد محدودی افکت همزمان رو بدون رندر انجام می ده مثلاً کارت Matrox RTX.100 Exterme (تقریباً 66.000 تومن) می تونه تا سه لایه ----- خودش رو همزمان Play کنه.

سه تا مثال واسه جمع بندی:
کارت Liquid که اکسترنال هست، فقط پانله؛
کارت های TV با اون که اینترنالن و روی PCI نصب می شن، اونا هم فقط پانل هستن؛
کارت Matrox RTX.100 Exterme هم پانله و هم پردازنده.
...

زیادی حرف زدم؛ ببخشید!

راستی!
خواهش می کنم در مورد مدل و قیمت نپرسید که اصلاً توی بازار نیستم:biggrin: .

التماس دعا
یا علی

sorrowdancer
16-01-2007, 21:04
سلام توضیحات خوب و مفیدی بود استفاده کردیم ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]