PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نت و آموزش براي ويولن

Music_Fire
12-01-2007, 04:10
در اين تاپيك نت ها و آموزش ويلن قرار ميدم ... هر كس هم چيزي تو اين ضمينه داره بذاره ممنونش ميشم

Music_Fire
12-01-2007, 04:12
دوستان من در ضمينه ويولن اون قدر اطلاعات ندارم در حد چندتا كتاب توي دانشگاه...:rolleye: فقط دلم مي خواهد به اونايي كه آماتورند كمكي كرده باشم

Music_Fire
12-01-2007, 04:13
آرشه ویولن :

آرشه از یک میله نازک , دراز و در عین حال محکم از جنس چوب ساخته شده که در دو انتهای آن قسمتی به نام موگیر جهت نگهداشتن موهای آرشه که میتوانند از دم اسب یا در حال حاضر موهای مصنوعی باشند تعبیه شده به صورتی که موها حالت فنری چوب آرشه را حفظ می کنند. بر روی موی آرشه صمغی به نام کولیفون مالیده می شود که باعث چسبندگی و در نتیجه افزایش اصطکاک موجود بین مو و سیم می شود.

اجزای آرشه :

1- چوب آرشه

2- موهای آرشه

3- نوک آرشه

4- سیم پیچ تزئینی

5- موگیر

6- پیچ ته آرشه ( که وظیفه ی شل و سفت کردن موها را بر عهده دارد )

نگهداری از آرشه :

آرشه همان طور که ذکر وسیله ایجاد صدا در ویولن به شمار می آید. موهای و همچنین چوب آرشه در اثر مرور زمان حالت اولیه خود را از دست خواهند داد و تولید صدا را با مشکل مواجه خواهند کرد. پس باید با توجه به قیمت گران آرشه و اهمیت کار آن , حداکثر تلاش خود را به کار برد تا این فرایند دیرتر رخ دهد.

amir_hma
12-01-2007, 04:29
آرش جان خسته نباشی امروز خیلی زحمت کشیدی.

Music_Fire
12-01-2007, 04:34
دمت گرم مثل اينكه فقط تو هواي مارو داري...خيلي ممنون

Music_Fire
12-01-2007, 05:00
سعي كنيد كه بازو ، نرمي خود زا حفظ كند و مراقب باشيد كه آرنج نه زياد بالا برود نه زيا پايين بيافتد. براي آرشه كشي روي سيم هاي مي و لا بازو در امتداد بدن پايين مي آيد و در سيم هاي ر و سل كمي بالاتر مي رود.

آرشه را هميشه با خرك موازي نماييد. آرشه را طوري به طرف نوك آن حركت دهيد (آرشه ي راست)كه پشت دست ، با ساعد در يك راستا (در وسط آرشه )قرار گيرد . در نوك آرشه پشت دست تا حد كمي به طرف ساعد متمايل مي شود.
در هنگام كشيدن آرشه از نوك به ته آن (آرشه ي چپ) به تدريج مچ را بالا بياوريد.

* سيم هاي ويولن به ترتيب از بم به زير صداي Sol - Re - La - Mi مي دهند.

براي نگه داشتن آرشه روي سيم كمترين فشار انگشت اشاره كافي است. بيشتر سعي كنيد كه از وسط آرشه استفاده كنيد و مچ دست راست كاملا آزاد باشد .

Music_Fire
12-01-2007, 05:09
من هر وقت كه بتونم مطلب مي ذارم... تو رو كمك كنيد

amir_hma
12-01-2007, 10:26
دمت گرم مثل اينكه فقط تو هواي مارو داري...خيلي ممنون
دیروز شروع بود.تا همه بشناسن .یکم طول میکشه.