PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در ظرفيت هارد ديسك!

doyenfox
11-01-2007, 21:58
سلام دوستان...
من وقتي از محتويات داخل يك درايو ، پراپرتي ميگيرم (با فايل هاي هيدن) مثلا نشون ميده 14 گيگ اما وقتي از خود درايو پراپرتي ميگيرم ميگه 17 گيگ استفاده شده....
اين قضيه واسه همه درايوامه....
توضيحات :
من ويندوزمو عوض كردم اما رفع نشد مشكلم.
دفرگ و كلين اپ هم كردم.
قبلا اينطوري نبود(از پارتيشن بنديم نيست).
ويندوزم xp sp2+160 mb update
هاردم 80 مكستور با رابط ساتا 1

Doyenfery
12-01-2007, 22:54
واسه منم همینطوره!!!
مثلا :c من وقتی از درایو پروپرتی می گیرم 27.9 گیگه ولی وقتی از کله پوشه ها و فایل ها پروپرتی می گیرم میشه 21.1 گیگ !!!
هارد 320گیگ ماکستور - 16mb Buffer- Sata2 .

marmolak
13-01-2007, 09:23
خب شاید شما فایلهای هدین رو حساب نکردید اگه هدین ها رو هم حساب کردید فقط یه راه داره انتقال اطلاعات به یه درایو دیگه و فرمت کردن درایور مورد نظر برای دوست خوبمون که درایو ویندوزش این مشکلو داره تعویض ویندوز و فرمت کردن درایو ویندوز مشکل رو حل میکنه ، درایور اف سیستم خودم هم همین مشکل رو داشت که اینطوری حلش کردم . موفق باشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdad12
13-01-2007, 09:45
اگه درایو ویندوز باشه شاید مربوط بشه به فایلهای ذخیره شده در system volume که در این صورت اگر system restore را off کنید فضای خالی درایو بیشتر خواهد شد

Doyenfery
13-01-2007, 12:10
اگه درایو ویندوز باشه شاید مربوط بشه به فایلهای ذخیره شده در system volume که در این صورت اگر system restore را off کنید فضای خالی درایو بیشتر خواهد شد

systemv restore آف بود چک کردم!

خب شاید شما فایلهای هدین رو حساب نکردید

اونارو هم حساب کردم -موقع گرفتن پروپرتی shoow hidden files and folders تیک داشت

doyenfox
13-01-2007, 12:55
خب شاید شما فایلهای هدین رو حساب نکردید اگه هدین ها رو هم حساب کردید فقط یه راه داره انتقال اطلاعات به یه درایو دیگه و فرمت کردن درایور مورد نظر برای دوست خوبمون که درایو ویندوزش این مشکلو داره تعویض ویندوز و فرمت کردن درایو ویندوز مشکل رو حل میکنه ، درایور اف سیستم خودم هم همین مشکل رو داشت که اینطوری حلش کردم . موفق باشید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس اگه اينجوري بباشه...يحتمل بايد كل هاردمو فرمت كنم.....
راستي كسي نميدونه چرا اينجوري شده(بجز دليلي كه مربوط به سيستم ريستور هستش...كلا برا همه ي درايوها؟) ؟
در كل ممنون از راهنماييتون.

Doyenfery
28-01-2007, 03:53
ممنون از همه
کسی دیگه نظری نداره...؟!

divoonejoon
28-01-2007, 04:02
دوستان عزیز اون مقداری که کمه از فضای درایو مربوط میشه به حالت ntfs که خود ویندوز 1 مقداری از هر درایورو به اون اختصاص میده ... جای نگرانی نیست.......

Doyenfery
29-01-2007, 04:52
بله منم Ntfs پارتیشن کردم-تشکر
ببخشید پر چونگی می کنم:tongue:
یعنی اگه سیستمی با فت یا فت 32 فرمت کرده باشه اینطوری نمی شه؟

divoonejoon
29-01-2007, 05:41
نه ...فقط برای ntfs این حالت پیش میاد .

Lord_theOne
29-01-2007, 08:15
System Restore‌ را خاموش كن و Clean UP را هميشه براي درايور ويندوز انجام بده
براي درايوهاي ديگه هم بعضي وقتها معمولا مشكل را حل ميكند

mavesta
04-02-2007, 11:11
سلام
توضيح جناب Lord كامل و جامع بود .فقط اين رو به فرمايشات ايشان اضافه كنم كه بعضي وقتها اين مشكل براي FAT32 هم پيش مياد.(فقط مختص NTFS نيست).
موفق باشين

divoonejoon
04-02-2007, 17:28
سلام
توضيح جناب Lord كامل و جامع بود .فقط اين رو به فرمايشات ايشان اضافه كنم كه بعضي وقتها اين مشكل براي FAT32 هم پيش مياد.(فقط مختص NTFS نيست).
موفق باشين

دوست عزیز اختصاص قسمتی از فضای هارد برای 1 جور حالت اون هم فقط ntfs پیش میاد .... شما اگر حتی ویندوزتون رو تازه زده باشید و system restore رو هم خاموش کرده باشید ... اگر به حجم هار دقت کنید میبینید 1 مقدار کمتر از حجم واقعی توی ویندوز نشون داه میشه و این بعلتت همون ntfs بودن فرمت هارد هست .

doyenfox
11-02-2007, 14:54
نه ...فقط برای ntfs این حالت پیش میاد .
سلام...
ببخشيد كه دير جواب دادم....
شرمنده...
اما براي من فت 32 هستش.

divoonejoon
11-02-2007, 15:05
سلام...
ببخشيد كه دير جواب دادم....
شرمنده...
اما براي من فت 32 هستش.

اگر fat32 هست ... ممکنه همو.ن مشکلاتی که دوستان گفتن باشه... از جمله system restore کث میتونید اون رو غیر فعال کنید.... از بدسکتور نداشتن هارد هم مطمن شید ....ا
گر فقط با xp کار میکنین توصیه من اینه که از ntfs استفاده کنید.

doyenfox
11-02-2007, 15:35
اگر fat32 هست ... ممکنه همو.ن مشکلاتی که دوستان گفتن باشه... از جمله system restore کث میتونید اون رو غیر فعال کنید.... از بدسکتور نداشتن هارد هم مطمن شید ....ا
گر فقط با xp کار میکنین توصیه من اینه که از ntfs استفاده کنید.

سلام...
سيستم رستورم غير فعاله....
ممنون از راهنماييتون.

Doyenfery
22-02-2007, 15:56
من کشف کردم (bingo):biggrin:
موقعی که Empty Recycle Bin می کنی ,مقدار حجم فایل و فولدر ها با مقداری که تو پروپرتیس خود درایو نشون میده تقریبا برابر می شه.

doyenfox
22-02-2007, 18:03
من کشف کردم (bingo):biggrin:
موقعی که Empty Recycle Bin می کنی ,مقدار حجم فایل و فولدر ها با مقداری که تو پروپرتیس خود درایو نشون میده تقریبا برابر می شه.
نوچ!واسه مانشد:sad:

Doyenfery
23-02-2007, 01:53
سیستم ریستور هم خاموش بود؟!؟!؟
شما بیا درصد Maximum size of recycle bin هم صفر کن...

doyenfox
23-02-2007, 12:54
آره عزيزم...تو صفحات قبل گفتم اونو خامش كردم...
الان رو ده درصد هستش ...يعني اونم صفر كنم....فكر نكنم ربطي به اون داشته باشه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Doyenfery
23-02-2007, 14:10
من واسه شما رو نمی دونم ولی خودم با خاموش بودن سیستم ریستور و ...
مشکلم حل نشد تا اینکه Empty recycle bin کردم تقریبا برابر هم شدن (تقریبا یعنی تو 56گیگ فقط 400 مگ تفاوت بود بینشون)
راستی اینم بگم که این شامل درایوی که ویندوزم توش نصبه نشد (یعنی این درایو(درایو C) تو مای کامپیوتر پروپرتیسش 5گیگ فضای اشغال شده نشون میده , درصورتی که کل فولدرها 3.8 گیگ هستن).
فکر کنم بخاطر اینه که وندوز نمیتونه بعضی از فایل ها و فولدر هایه خودشو که در حال اجران count کنه.

doyenboof
06-03-2007, 13:10
من واسه شما رو نمی دونم ولی خودم با خاموش بودن سیستم ریستور و ...
مشکلم حل نشد تا اینکه Empty recycle bin کردم تقریبا برابر هم شدن (تقریبا یعنی تو 56گیگ فقط 400 مگ تفاوت بود بینشون)
راستی اینم بگم که این شامل درایوی که ویندوزم توش نصبه نشد (یعنی این درایو(درایو C) تو مای کامپیوتر پروپرتیسش 5گیگ فضای اشغال شده نشون میده , درصورتی که کل فولدرها 3.8 گیگ هستن).
فکر کنم بخاطر اینه که وندوز نمیتونه بعضی از فایل ها و فولدر هایه خودشو که در حال اجران count کنه.
با سلام
دوست من 90 درصد این قبیل مشکلات بد سکتور است از فرمان اسکن دیسک داس استفاده کن:)