PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نـظرسنجی در مورد افزایش تعرفه گـوشی مـوبـایل

nestor
11-01-2007, 14:12
با سلام

دوستان میخواستم در مورد افزایش تعرفه گوشی های موبایل
از 4 درصـد به 60 درصد :blink: و دلایلش نـظرات شما رو بـدونـم

با تشکر

hpz364
11-01-2007, 14:53
این یه کار ابلهانه از دولت بود که حالوروزه بازارو این ریختی کرد
یکی نبود بهشون بگه اونایی که گوشی رو فاچافی وارد میکنن (که البته بماند کیا اینکارو میکنن) از هزار راه دیگه میتونن اینکارو بکنن
البته این اولین تصمیم اشتباه دولت نبوده و آخرینش هم نخواهد بود چون اصولا تصمیمات این دولت بر اساس آزمون وخطاست
نمونه بارزش هم تغییر ساعت کار بانکهاست که کلی به اقتصاد مملکت ضربه زده
این فقط یه نظر شخصیه

sadid
11-01-2007, 15:25
قاقچاق بهانه است وقتی میبینن یه همچین بازار سرمایه ای هست ریش و قیچی هم دست خودوشونه سو استفاده میکنن درست مثل همون وضعیتی که بعد از 50 سال توی تعرفه روی خودرو داریم و مجبوریم خودروهای بنجلشونو با قیمت بالا بخریم

vahid_mota
12-01-2007, 02:00
به قول يه نفر اين كار خدمت به دولته نه خدمت به مردم الان سيم كارتهايي كه دست مردمه از گوشيهاي بازار بيشتره وو ضعيت بازارم افتضاح من موندم كه دولت براي چي اين كارو كرده اون وقت كه اين كارو كردن قرار شده تا شش ماه بعدش گوشي توليد كنند ولي الان كه بيشتر از شش ماه ميگذره نه تنها توليد نشده بلكه قراردادش اجراييم نشده

RedDragon
12-01-2007, 11:07
بابا فكر ميكنيد كي قاچاق ميكنه خودشون البته فكر كنم همه ميدونند ريش(!!!!!!) و قيچي مملكت دست كيه؟
اگه توليد كنند بازم پولش تو جيب همون آقاي ريش و قيچي دار ميره!
تازه اگه قاچاق كنه براش بيشتر سود داره!!!!

vahid_mota
14-01-2007, 00:55
خودشون يعني چي؟
دولت يا كارمنداش يا دوستاشون يا ......... ما فقط ياد گرفتيم همه چيو گردن يكي بندازيم وخودمونو راحت كنيم مثل شعار هايي كه ميديم همه چيز گردن استكبار جهانيه!

mahyarSAMSUNG
14-01-2007, 03:23
از این موضوع که خیلی وقته میگذره . و من هم اصلا افزایش قیمتی هم ندیه بودم

nestor
14-01-2007, 10:10
از این موضوع که خیلی وقته میگذره . و من هم اصلا افزایش قیمتی هم ندیه بودم

بحث زمانش نیست موضوع اینجاست که چرا دولت این کارو کرد
و بدنبال چه موضوعی میکشت
ایا به نفع ایرانیها و اقتصاد وتولید بود یا !!!!!!!!!!!!!!!!
در ضمن شما اگه قیمت گوشی موبایل رو قبل از اعلام این خبر داشتید و با
بعد از اینکه این موضوع اعلام شد مقایسه میکردید افزایش رو میدیدی
البته الان 1 مقدار بازار از اون شوک خارج شده .. ولی حرف من اینه این تصمیم
واسه چی بود؟:blink: :blink:

RedDragon
15-01-2007, 13:08
به قول يه نفر اين كار خدمت به دولته نه خدمت به مردم الان سيم كارتهايي كه دست مردمه از گوشيهاي بازار بيشتره وو ضعيت بازارم افتضاح من موندم كه دولت براي چي اين كارو كرده اون وقت كه اين كارو كردن قرار شده تا شش ماه بعدش گوشي توليد كنند ولي الان كه بيشتر از شش ماه ميگذره نه تنها توليد نشده بلكه قراردادش اجراييم نشده

دولت كيلو چنده؟

RedDragon
15-01-2007, 13:39
ببخشيد وحيد‌جان نقل قول بالايي اشتباه شد براي بعدي بود.

vahid_mota
16-01-2007, 00:42
دولت كيلو چنده؟

الان قيمت دقيقشو ندارم با اين تورمي كه هست نميشه دقيق گفت!!!!
ولي از شوخي گذشته نمي خوام با بحث سياسي بقيه رو هم خسته كنيم اگه مايل باشي كه ادامه پيدا كنه من خصوصي در خدمتم

vahid_mota
16-01-2007, 00:54
بحث زمانش نیست موضوع اینجاست که چرا دولت این کارو کرد
و بدنبال چه موضوعی میکشت
ایا به نفع ایرانیها و اقتصاد وتولید بود یا !!!!!!!!!!!!!!!!
در ضمن شما اگه قیمت گوشی موبایل رو قبل از اعلام این خبر داشتید و با
بعد از اینکه این موضوع اعلام شد مقایسه میکردید افزایش رو میدیدی
البته الان 1 مقدار بازار از اون شوک خارج شده .. ولی حرف من اینه این تصمیم
واسه چی بود؟:blink: :blink:

منم موافقم يه نمونه بگم من حدودا 2 ماه پيش يه w700 خريدم 232000 تومن اونم با سريال اصلي هفته پيش جمهوري قيمت كردم اولا كه با سريال اصلي خيلي كم بود اكثرا قاچاقي و چنج شده بودن ثانيا اوناييم كه اصلي بودن حداقل قيمتشون 260000 بود
حتما خبر داريد ديگه چند وقت پيش دولت اين مصوبه كارشناسي شده و به نفع ملت رو ( يعني تعرفه 56% ) تا چهار سال ديگه تمديد كرد مبارك باشه به سلامتي!!!!

RedDragon
16-01-2007, 11:55
شيرينيش كو؟

nestor
16-01-2007, 16:53
با سلام
من این پست رو توی پرشین تولز زدم اینجا هم عین همونو کپی میکنم

یه مطلبی رو در مورد گوشی تولید داخل و افزایش تعرفه خدمتتون عرض میکنم که شاید بد
نباشه اونو بدونید
دولت اومد تعرفه واردات گوشی رو افزایش داد !!!! اما دلیلش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حمایت از تولید داخل
این حرف خنده دارترین حرفی بود که من شنیدم
کی تا حالا ایران تولید کننده گوشی موبایل بود و ما خبر نداشتیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب حالا فرض رو بر این میذاریم که قراره راه بندازن این مطلب تولیدو:blink: :blink: :blink:
اومدن گفت خودروی ملی بعد از 30 سال شرکت بزرگی مثل ایران خودرو خودش رو کشت و موتور 4
سیلندر طراحی کرد
بعد 30 سال (اونهم بیس ایران خودرو انگلیسیه نه ایرانی.. الانم از تجهیزات اروپاییها استفاده میکنه)
ما تونستیم1 موتور 4 سیلندر طراحی و تولید کنیم
حالا چند سال طول میکشه که ما بتونیم در مورد موبایل به اینجور موفقیتها دست پیدا کنیم؟؟؟؟؟؟
من 1 سوال دارم ایا کمپانی مثل مرسدس بنز تمام قطعات ماشین رو خودش تولید میکنه؟
ایا نوکیا 100 قطعات موبالش رو خودش تولید میکنه؟
معمولا میگن هر کشوری توی زمینه ای که قدرت وعلمش رو داره باید وارد بشه
بحث گوشی تولید داخل(اگه واقعا بخواد توی ایران تولید بشه) هم میشه مثل ماهواره زهره
ایران طی هفت هشت سال 10 میلیون دلار هزینه کرد و مثلا با کمک کشورهای دیگه خواست واسه ما
1 ماهواره مخابراتی درست کنه بفرسته فضا که دیدید چه به سر 10 میلیون دلار اومد و توی چند ثانیه دود شد

اما بذارید براتون بگم چند روز قبل از تصویب افزایش تعرفه واردات گوشی موبایل از 4 درصد به 60 درصد
شخصی تعداد 12 میلیون گوشی موبایل با تعرفه 4 درصد وارد میکنه و وقتی که این اقا کل 12 میلیون
گوشی رو ترخیص میکنه چند روز بعدش این قانون تصویب میشه
شما بشینید با ماشین حساب فقط اختلاف افزایش تعرفه رو واسه 12 میلیون گوشی حساب کنید:blink:
بعدش سود رو حساب کنید

این بود 1 نمونه از تصمیمات اجرایی کشور و مسئولین عزیز
( حمایت از جیب بعضیها:laughing: :laughing: )

خوش و خرم باشید

sadid
21-01-2007, 02:07
راجع ماهواره که اصولا اگه یه قوطی حلبی روغن نباتی:biggrin: رو هم بفرستن تو اون مدار بهتر از ماهواره زهره میچرخه که ۱ ملینون دلار خرج داشته مهم کاراییی مخابراتیش بود که ما چیزی تا به حال نشنیدیم

تازه فکر کنم بعد ۵۰ سال ایرانخودرو خودشو کشت یه خودرو ملی بیرون داد به اسم سمند که بعدا گندش در اومد که نه موتور طراحی ایرانه و نه اتاق و نه شاسی (به مجلس هم کشیده شد) بعد گفتن به این خاطر گفتیم خودرو ملی چون همه قطعاتش تولید داخله (البته اینو دیگه یواشکی گفتن)
قضیه گوشی هم همینه همونجوری که گفتم از این قانون یه عده حسابی سود میبرن کلا جریان همون ریش و قیچیه

mosi7616
21-01-2007, 11:17
صد سال اولش سخته
فکر کنم بعد ار اون درست بشه

RedDragon
21-01-2007, 20:14
قراره سه تا كارخونه توليد گوشي بزنن كه ميگن قراردادهاشم بستن (با طرفاي خارجي)
سوال: وقتي گوشي را خارجيا ميسازن و اكثر پرسنلشم خارجين بعد اين حمايت كجا ميره؟
جواب: همون جايي كه nestor گفت.

nestor
02-02-2007, 20:52
قراره سه تا كارخونه توليد گوشي بزنن كه ميگن قراردادهاشم بستن (با طرفاي خارجي)
سوال: وقتي گوشي را خارجيا ميسازن و اكثر پرسنلشم خارجين بعد اين حمايت كجا ميره؟
جواب: همون جايي كه nestor گفت.

سلام
بهتر به حرفایی که زده میشه بیشتر دقت کنیم و بسادگی باورمون نشه
میگن حایر میخواد گوشی واسه ما بزنه احه ما که حالا میخواییم تولید داخل رو رو رونق بدیم چرا با چین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از حایر بهتر نبود؟ پس به این نتیجه میرسیم که این حرفا فرمالیته هست و اصلا بحث تولید و
حمایتی در کار نیست همش بخاطر سود یه سری ادمای متنفذ هست..........
حالا چن صباحی بگذره میگن دولت قبلی با فلان مقدار سرمایه گذاری در بخش ساخت گوشی موبایل
ضرر بزرگی رو متحمل کشور کرد واین طرح بعلت کار غیر کارشناسی
با شکست مواجه شد و.............(مثل همه طرحای کشور):sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
چه گویم که ناگفتنم بهتر است.....

خوش و خرم باشید