PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معادل این در دلفی 9 چی میشه؟

ZiTaNiX
22-06-2005, 16:45
سلام این برنامه مال دلفی 7 هست وتو 9 جواب نمیده اگه میشه بگید معدل اون چیه
form1.acticecontrol:=edit1.text
edit2.text:=floatToStr(5/9*(strTolnt(edit1.text)-32)

end;
معادل کلماتی که بلد کردم میخوام چون اینا تو دلفی 9 ارور میده
معادل این رو هم بگید ممنون
intToStr

Nesta
23-06-2005, 15:54
سلام دوست عزیز اگه اینو در قسمت مباحث دلفی‌ میگفتید ممنون میشودم.
در مورد جواب باید بگم که avtivecontrol زمانی‌ که شما برنامه رو اجرا می‌کنین اشاره گر که همون چشمک زن هست در یک جا باید باشه که مثلا اگه شما 5 تا edit دارید میگید form1.activecontrol:=edit1.text;
یعنی‌ این که زمانی‌ که این فرم ظاهر شد در داخل edit1 مکان نما باشه یعنی‌ مثلا رو اولی‌ باشه که شما واسه وارد کردن اطلاعات راحت باشید .
در مورد floatToStr باید بگم که این عبارت اعشاری رو به رشته تبدیل می‌کنه مثلا زمانی‌ که شما یک فیلد دارید که از نوع رشتی‌ هست ولی‌ در edir مربوط به آن فیلد شما عدد می‌خواهید جمع کنین خوب چون فیلد رشته ای هست باید بگی‌ floatToStr مثلا تا عبارت جمع یا ضرب بشه چرا چون فیلد شما رشته ای بود،اگه بخواهید جمع کنین و فیلد رشته ای باشه از این دستور استفاده نکونین خوب رشته ای مهسوب می‌شه و مثلا 1233.3 رو رشته حساب می‌کنه اگه - مثلا 122.3 کنین خطا میده چون میگه اینا رشته هست .
در مورد این که intTostr میگین پیغام خطا میده نه درست هست نسخه جدید شده ولی‌ فرمان ازش کم نشده که اگه قرار باشه هر نسخه ای که میده فرمان ها یا دستورت عوض بشن که کسی‌ نمیتونه کار کنه .
احتمالا شما باید یک متغیر درست کنین که زمانی‌ که جمع یا تفریق می‌کنین در آنجا ذخیره بشه .شما الان مستقیم میخای مثلا یه محاسبه بکنی‌ مستقیم بریزی بریزی edit1.text اینطوری نمی‌شه .باید مثلا یک متغیر درست کنی‌ var sum:integer;
بد محاسبه های خودت رو نگی‌ بریزه در edit1.text بگیر بریزه در sum بدن بگی‌ edit1.text:=sum;
اینطوری امید وارم که فهمید باشی‌.

ZiTaNiX
23-06-2005, 20:54
آقا ممنون
مشکل تشابه دو حرف i , l بود من
strtointرو خونده بودم
strtolnt
ممنون از همه شما
بازم سوالی بود ازتون می پرسم
:wink: :mrgreen:

Nesta
24-06-2005, 03:51
آقا ممنون
مشکل تشابه دو حرف i , l بود من
strtointرو خونده بودم
strtolnt
ممنون از همه شما
بازم سوالی بود ازتون می پرسم
:wink: :mrgreen:
سلام خواهش می‌کنم فقط من یه چیزی رو متوجه نشدم اونم این که ممنون از همه شما کیا بودند.
شوخی‌ کردم بازم اگه کمکی‌ بود من حاضرم.
:wink: :arrow:

ZiTaNiX
24-06-2005, 17:41
منظور کل پی سی ورلدی ها بود و مدیران خوب آن
:wink:

Nesta
25-06-2005, 02:26
منظور کل پی سی ورلدی ها بود و مدیران خوب آن
:wink:
سلام بابا منم بازی دیگه من چی‌ پس که کمک می‌کنم.
موفق باشی‌ دوست عزیز .شوخی‌ می‌کنم حالا مشگل حل شد دیگه ؟