PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ويندوز و ...

mahdi_pc
22-06-2005, 15:12
با سلام خدمت دوستان عزيز
دو تقاضاي تكراري داشتم:
اول اينكه من الان ويندوز xp و 98 دارم مي خواستم xp رو فرمت كنم و دوباره نصب كنم براي شروع بايد چه كار كنم كه هيچ اشكالي پيدا نشه
دوم اينكه اگه يه نفر لطف كنه و مراحل نصب ويندوز xp رو بنويسه(هر چند خلاصه) ممنونم ميشم :?:

AveCina
22-06-2005, 15:17
سلام مهدی جان !
اول بگو هر دوتا ویندوزت روی یه درایو مثلا c هست یا نه تا بعد بقیه رو بگم ! :arrow:

mahdi_pc
22-06-2005, 15:23
نه هر كدوم روي يه درايوه البته اسم درايوها هم در دوتا ويندوز فرق ميكنه مثلا اطلاعات درايو E تو xp تو درايو D ويندوز 98 است ولي ازاين جهت كه دوتا ويندوز تو يه درايو نيستن خيالت راحت:!:

AveCina
22-06-2005, 16:01
خوب پس سي دي ويندوز XP که bootable هستش رو بذار تویه cdrom و سیستم رو restart کن !
بعد که اولین صفحه رو دیدی دکمه del رو بزن و primary boot رو بذار رو CD ROM و و save کن .
یه بار دیگه restart میشه
بعد که بالا اومد start windows with cdrom support رو انتخاب کن
در صفحه بعد برای اینکه هم خیالت راحت شه هم مثل من کلی حال کنی تایپ کن format c: (اگه درایوه xp سی هستش)بعدش هم اینتر رو بزن !
بعد هم دفعه بعد صفحات پشت سره هم میاد و تو فقط باید یا enter بنزنی یا Esc اولش هم یه بار F8 !
در جاهای بعدی هم تنظیماته ساعت و زبان و ... هست که تابلویه !

اگه تو سایت یه سرچ کنی فکر کنم راه های ساده تر با توضیحاته بهتری با بیان بهتر باشه و همینطور راه ساده تر ! قبل از امتحان این اونارا یه مطالعه کن ! :arrow: :mrgreen:

arkadas
22-06-2005, 18:27
دوست من ابتدا تنضیمات بایوست را درست کن یعنی بوت از CD ROM

البته اگه مادربوردت MSI هست اف 11 و اگر چیز دیگری اف 8 بزن (وقتی سیستم داره می یاد بالا) یک صفحه میاد CD ROM را انتخواب کن )قبلش یه سی دی ویندوز 98 بزار توی CD ROM
اگر سی دی استارت اپ داره (معمولا داره) گزینه
BOOT WITH CD ROM SUPORT را که سومیه انتخواب کن خود به خود می ره تو داس و می تونی فرمت کنی.اگرم استارت اپ نداره برو تو ست اپ 98 و یه جا کنساش کن باز می ره تو داس.
روش زیاده .

Beelzebub
22-06-2005, 18:36
از من میشنوی بهتره 98 , xp رو دوتاشو پاک کنی و دوباره بریزی

mahdi_pc
23-06-2005, 05:51
avecina عزيز!
از اينكه گفتي كه primary boot رو بذار رو CD ROM و و save کن .منظورت رو متوجه نشدم ولي براي اين توضيحات خوب واقعا متشكرم

Beelzebub عزيز!
فكر ميكنم پيشنهاد شما منطقي باشه

AveCina
23-06-2005, 13:40
همونطوری که میل-کوچولو گفت !
اگه به مشکلی بر نخوردی که هیچی اما اگه خوده کامپیوتر نرفت سراغه CDROM که از روی اون بوت بشه و شروع به کار بکنه باید وقتی سیستم بالا اومد همون اول وکمه Del رو بزنی و بعد در صفحه ای آبی رنگ که باز میشه در سمت چپ صفحه دومین گزینه رو انتخاب کنی و در اونجا First یا Primary Boot رو بذاری رو CDROM ! :arrow: :mrgreen:

Armageddon
23-06-2005, 17:10
از برنامه acronis os selector هم استفاده كن.باهاش ميتوني هر چند تا ويندوز خواستي تو يه درايو بريزي و هيچ كدوم قاطي نشه.اگه هم خواستي ميتوني يه ويندوزو باهاش كامل پاك كني و به بقيه ويندوزا اسيبي نرسه.يه منو بوت خوشگلتر(نسبت به منو ويندوز)داره.باهاش واسه ويندوز ميشه رمز گذاشت و هزار تا كار ديگه. :shock:
اگه ميخاي ديگه ويندوز ننصبي برنامه true image رو هم نصب كن.باهاش از ويندوز ميتوني ايميج بگيري و رو سيدي برايتي بعد هر وقت خواستي تو هفت هشت سوت(هر سوت معادل 1 دقيقه) ويندوزو مثل روز اول كني. :o
(جفت برنامه ها واسه acronis هستش.تبليغات ممنوع!!!!!! :mrgreen: )
حجم جفتشون رو هم 28 مگ(تقريبا)ولي حتما دانلود كن.واقعا ارزششو داره.......... :wink:
موفق باشي........................... 8)

mahdi_pc
25-06-2005, 14:59
avecina عزيز خيلي متشكرم اما اگر سي دي bootable نبود چه كار بايد كرد وآيا منويي كه بعد از restart شدن گفتي مياد در همه سي دي ها همين طوره؟

mahdi_pc
25-06-2005, 22:05
دوستان عزيز مي خواستم بدانم كه اگر از توي ويندوز 98 (با كليك راست) درايو ويندوز xp را فرمت كنم مشكلي ايجاد مي شود؟

Navid
25-06-2005, 22:08
نه عزیز :wink: ( البته اگه بتونی فرمت کنی )

تکمیلیه :

avecina عزيز خيلي متشكرم اما اگر سي دي bootable نبود چه كار بايد كرد وآيا منويي كه بعد از restart شدن گفتي مياد در همه سي دي ها همين طوره؟

اگه سی دی bootable نباشه منوی نمیاد و باید از دیسکت بوت استفاده کنی ولی معمولا سی دی های ویندوز bootable هستن

AveCina
25-06-2005, 22:12
سلام مهدی جان!
فکر نکنم cd ویندوزی باشه که bootable نباشه !
اما اگه اینطوری بود و میتونی به 98 بری از همونجا نصب کن !

اون منو هم تویه مادربورد هستش نه سی دی رام پس نباید خیلی فرق کنه!

امیدوارم مشکلت حل بشه ! :mrgreen:

حل شد اینجا بگ. شک نکن !!! که خوشحال میشم !

saman_uv
27-06-2005, 04:37
سلام از تو 98 نصبش كني كه راحت تره نيازي هم به تنظيم بايوس نداري .ويندوزتم ميتوني فارسي نصب كني

mahdi_pc
27-06-2005, 10:08
با تشكر از همه دوستان كه پاسخ دادند خدا رو شكر ويندوز مديا سنتر رو نصب كردم و مشكل حل شد. خيلي خيلي ممنونم :wink: