PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رشته ی نجوم

deer
08-01-2007, 15:13
سلام به همه ی دوستان می خواستم بدون برای این که درمورد نجوم اطلاعاتم بالابره و انواع گرایش های این رشته کسی می تونه کمک کنه من از نجوم خوشممی یاد من فقط کتاب نجوم مقدماتی رو خوندم هیچی بلد نیستم
اگر می شه کمکم کنید در ضمن کتاب هم معرفی کنید
ممنونم
موفق باشید

Renjer Babi
08-01-2007, 15:31
سلام
deer جان کمی واضح تر درخواستتون رو مطرح میکردید!!!!!
شما فقط می خواین با رشته های مختلف نجوم آشنا بشید یا کلا میخواین با طرز رصد کردن و آشنایی با صورت های فلکی و ..... رو یاد بگیرید.نجوم آماتوری

Ahmad-Ra
08-01-2007, 16:21
سلام به همه ی دوستان می خواستم بدون برای این که درمورد نجوم اطلاعاتم بالابره و انواع گرایش های این رشته کسی می تونه کمک کنه من از نجوم خوشممی یاد من فقط کتاب نجوم مقدماتی رو خوندم هیچی بلد نیستم
اگر می شه کمکم کنید در ضمن کتاب هم معرفی کنید
ممنونم
موفق باشید

سلام دوست عزیز.
بالا بردن اطلاعات فقط محدود به کتاب نمیشه. باید تجربه هم کسب کنی. برای ورود به رشته نجوم باید قبلا مدرک کارشناسی فیزیک داشته باشید(لیسانس فیزیک) و بعد برای فوق میتونید رشته نجوم یا ستاره شناسی رو انتخاب کنید.
گرایش هاش هم متفاوته. مثل کیهان شناسی. اختر فیزیک...

کتاب هم اول از همه پیشنهاد دارم بری کتاب ساختار ستارگان و کهکشانها رو به ترجمه توفیق حیدرزاده تهیه کنی.

deer
08-01-2007, 19:20
سلام
deer جان کمی واضح تر درخواستتون رو مطرح میکردید!!!!!
شما فقط می خواین با رشته های مختلف نجوم آشنا بشید یا کلا میخواین با طرز رصد کردن و آشنایی با صورت های فلکی و ..... رو یاد بگیرید.نجوم آماتوری

سلام
دوست عزیز من هم می خوام با رشته هاش اشنا بشم هم طرز رصد کردن و اشنایی با صورتهای فلکی دوست هم دارم در این زمینه تجربه کسب کنم درمورد اینکه باید لیسانس فیزیک باشیم می دونستم چون من هنوز سال دیگه باید کنکور امتحان بدم می خوام درموردش بیشتر توضیح بدین چون می خوام فیزیک بخونم
درکل هیچی از نجوم نمی دونم این جور بگم بهتره نه!!
موفق باشید

Ahmad-Ra
08-01-2007, 23:12
براتون گفتم که چیکار کنید اول این کتابی که معرفی کردم رو بخونید.
بعد کتابهای بعدی رو به شما معرفی میکنم...

deer
09-01-2007, 14:40
براتون گفتم که چیکار کنید اول این کتابی که معرفی کردم رو بخونید.
بعد کتابهای بعدی رو به شما معرفی میکنم...

ُلام دوست عزیز حتما این کارو می کنم ولی اگر می شه لیست همه ی کتب رو باهم بدین که هرکدوم رو تونستم پیدا کنم بخونم
ممنونم

مرتضی nvcd
09-01-2007, 17:53
سلام

در مورد نحو رفتن به دانشگاه که خودت می گی می دونی و دوستان هم گفتند اما در مورد کتابهای نجومی باید از

پایه خودت رو قوی کنی . خودت رو ازمایش کن ببین تا چه حدی توی نجوم اطلاعات داری .

مثلا الان توی یه شب صاف می تونی صورت فلکی رو تشخیص بدی یا اگه کسی در مورد سیارات منظومه شمسی

ازت سوال کرد چیزی بلدی یا اگه یکی مثل دوست من که نجوم بلد نبود و ازت پرسید این ستناره ها از چی درست

شدن و چرا می درخشند جوابی داری یا نه؟

اگه این طور که خودت می گی تا حالا فقط یه کتاب نجومی خوندی که پس هنوز راه دراز داری مگه این که اطلاعاتت رو

از یه جای دیگه بگیری .

کتاب های زیادی وجود داره که من خودم این کتابی رو که خوندی خیلی قبول دارم.

کتاب نجوم به زبان ساده هم خوبه .

کتاب ستارگان که در مورد صورت های فلکی و تاریخچه اونه هم خوبه

کتاب جهان سحر اسای نجوم عالیه

کتاب نجوم دینامیکی پر و پیمونه ولی یه کم به اطلاعات اولیه نیاز هست

مجله نجوم هم خوبه

یه کم غیر منتظره بودی من کتابهای دیگه یادم رفت بعقیه رو بعدا برات لیست می کنم

mahdy1359
09-01-2007, 21:46
نجوم دینامیکی یک کتاب کامله..

mohammad24
09-01-2007, 22:57
سلام

من کتاب های زیر را پیشنهاد می کنم:
نجوم به زبان ساده
شناخت مقدماتی ستارگان
نجوم دینامیکی
نجوم و اختر فیزیک مقدماتی (دو جلد)

کتاب های تخصصی تری هم هست که بنا به نیاز می تونی مطالعه کنی.

Ahmad-Ra
10-01-2007, 12:26
نجوم دینامیکی هنوز زود برای یک تازه کار.

این حاصل تجربه من در نجوم هست و همچنین سفارش خیلی ها که باهاشون حرف زدم(مثل اقای امین تفرشی اگر بشناسید) که اول کتاب ساختار ستارگان و کهکشانها به ترجمه توفیق حیدرزاده رو مطالعه کنید. این کتاب حتی یکی از منابع المپیاد نجوم هست!

deer
11-01-2007, 14:35
سلام دوستان از راهنمایی های شما بسیار متشکرم

deer
31-01-2007, 16:47
سلام
دوستان کتاب های رو که گفته بودین مطالعه کردم
ممنونم خوب بود حالا چه کار باید کرد
راستی اینده ی شغلی این رشته چه جوری؟
ممنونم از همه

Renjer Babi
31-01-2007, 17:54
سلام
دوستان کتاب های رو که گفته بودین مطالعه کردم
ممنونم خوب بود حالا چه کار باید کرد
راستی اینده ی شغلی این رشته چه جوری؟
ممنونم از همه
سلام

خوشحالم که پشت کار داری!و همه کتابهارو خوندی امیدوارم مطالب مفیدی یاد گرفته باشی.

یادت نره حتما اخبارهای مربوط به نجوم رو دنبال کن.از همین خبرها چیزای خیلی زیادی یاد میگیری که حتی فکرشم نمیکنی.

اول: اگه می خوای به دنبال رشته نجوم بری و ادامه تحصیل بدی ، (همونطور که خودت گفتی باید سال دیگه کنکور بدی) فعلا فقط باید مطالعه کنی کار خاص دیگه ای از دستت بر نمیاد.

دوم:اگه می خوای طرز رصد کردن رو یاد بگیری اول باید فقط با صورت های فلکی آشنا بشی، یه چند تا کتاب مرجع گیر بیار که هر صورت فلکی رو کامل توضیح داده باشه و عکس هم داشته باشه،البته تو نت زیاد هست تو همین انجمن هم بچه ها کامل توضیح دادن.بعد از این عکس ها یه پرینت بگیر بعد تو یه شب صاف و جایی که نور شهر رو غبار نباشه و حتما با چشم غیر مسلح به آسمون نگاه کن،قول می دم تو یه ماه یک عالمه از صور ها رو حفظ میشی.یادت نره دوربین یا تلسکوپ با خودت نبر،چون خیلی سریع از از این کار زده میشی.

اگه یه کم با طرز رصد آشنا شدی کم کم طریقه شروع رصد با ابزار و برات میگم.

deer
20-02-2007, 18:13
سلام
از کمک های همگی ممنونم باز هم کتاب معرفی کنید دوستان
موفق باشید

Renjer Babi
20-02-2007, 18:26
سلام
از کمک های همگی ممنونم باز هم کتاب معرفی کنید دوستان
موفق باشید
سلام
این صفحه رو نیگاه کن،خیلی عالیه معرفی کتاباش.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%db%8c+%d9%86%d8%ac%d9%88%d9%85&SSOReturnPage=Check&Rand=0

motori
19-03-2007, 23:46
che ketabi vase nojume mohasebati khube
man 2 nazarie dadam
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
inja zadam mitunid bekhunid nazaretuno begin haminja goftin goftin
tnx

مرتضی nvcd
20-03-2007, 06:57
سلام دوست عزیز

به انجمن خوش اومدی.چرا فارسی نمی نویسی؟

نظرت جالب اما بدون اساس علمی هست.نمی خوام در مورد چیزی که توی انجمن مطرح نشده بحث کنم.

شما هم لطف کن نظرت رو در مورد موضوعاتی که گفتی به صورت فارسی توی انجمن بده تا دیگران هم نظر بدن

شاید شما ما رو قانع کردی.در مورد سوالت هم یه تاپیک توی انجمن در مورد معرفی کتاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست به اونجا سری بزن

حتما جواب خودت رو می گیری اگه نبود سوال کن جوابت رو می دن.