PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نقطه دسترسي

game_net2006
08-01-2007, 01:36
سلام
ميخواستم ببينم ايا acces pointكه تا 2 كيلومتر را تحت پوشش قرار دهد وجود دارد
وقيمتش چقدر است
براي شبكه بيسيم

chista
08-01-2007, 12:00
سلام
وقيمتش چقدر است
براي شبكه بيسيم
بله دوست عزیز وجود داره دستگاهای استاندارد IEEE802.11b.g که هر دو استاندارد b و g رو ساپورت میکنه(من کمتر دیدم دیگه دستگاههای b یا g تنها ساخته بشه معمولا b g توی بازار هست) رو با توجه به مارک واسه دو طرف فکر کنم بین 1.5 تا 2 میلیون در بیاد که باز هم در دو نوع 54mbps , 108mbps وجود داره بستگی به پروژه ای که میخواهین انجام بدین قیمتها خیلی بالا پایین میشه که همه میدونیم که وایرلس هاف دوبلکس هست یعنی سرعتها نصف میشه جیگر :biggrin: البته تو بعضی پروژه های خاص تقریبا فول دوبلکسش میکنن که هزینه دو برابر میشه :blink:
ببینم میشه بگین سناریو شما به چه صورت هست که قصد استفاده از این دستگاهها رو دارین؟:blush: ;)

game_net2006
10-01-2007, 11:23
من فقط ميخوام اطلاعات رو سند كنم وكسي نميخواد به من اطلاعات سند كنه
من قيمت Acces Point كه حدودا 3 كيلومتررو ساپورت ميكنه پرسيدم گفت 150 هزار تومان
شما چطور ميگين 2 ميليون

chista
10-01-2007, 12:59
من فقط ميخوام اطلاعات رو سند كنم وكسي نميخواد به من اطلاعات سند كنه
من قيمت Acces Point كه حدودا 3 كيلومتررو ساپورت ميكنه پرسيدم گفت 150 هزار تومان
شما چطور ميگين 2 ميليون

دوست گرامی ای کاش سلوشنتون رو کامل میگفتین تا بهتر میشد شما رو راهنمایی کرد دوست من شما اگر یک اکسس پوینت وایرلس معمولی روی مثلا یک ساختمان بلند نصب کنید و دور وبرش مانعی نباشه شما لپ تاپتو برداری بری 5-6 کیلومتر اونور تر سرچ کنی شبکه شما رو پیدا میکنه ولی هرچقدر دکمه کانکت رو میزنی وصل نمیتونه بشه ببین در بحث وایر لس موضوعی هست به نام حوزه دید که برای ارتباط باید هر دو یا انتا دیوایس در حوزه دید هم دیگه باشن تا ارتباط برقرار بشه یعنی ما باید بتونیم ریکوستمون رو برسونیم که جواب بگیریم به این عکس توجه کنید اگه ما نتونیم درخواست رو بفرستیم این میشه ارتباط یک طرفه که همه میدونیم این ارتبط هیچ وقت برقرار نمیشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مثالی هم که من زدم همین مورد هست درسته که آنتن وایرلس شما مثلا 10 کیلومتر رو ساپورت میکنه ولی حوزه دید لپتاپ 200-300 متر نهایتا 500 متر بیشتر نیست و این ارتباط برقرار نمیشه (به دلیلی که گفتم) اما در این که میگین شما فقط میخواهد سند کنید و کسی نمیخواهد به شما سند کنه این جمله در کل نادرست هست اگه کسی به شما درخواست سند نده شما چی ارسال میکنید؟؟ و این ارتباط برقرار نمیشه ولی من میدونم که منظور شما این نیست شما احتمالا قصد دارید مثلا با خط تلفن یا به هر صورت دیگه ریکوست بگیرید و با وایرلس پاسخ بدهید یا یک سناریو شبیه به این مثلا قصد راه اندازی isp وایرلس دارین که صد البته اون اکسس پوینت 150 تومنی که به شما گفتن من بعید میدونم روی این پروژه جواب بده دوست من ولی اگه دقیقا کاری که قصد انجام دادن اون رو دارید میگفتید خیلی بهتر بود
سلام
وقيمتش چقدر است
براي شبكه بيسيم ببینید از جمله ای که در پست اول نوشتید ابدا این سناریو که الان دارید مطرح میکنید برداشت نمیشه :blink: و باز با به کار بردن اسم شبکه تو جمله بیشتر من رو گم راه کرد چون مثلا من فکر کردم که شما قصد دارید برای مثال شعبه یک شرکت رو با ساختمون اصلی که 2 کیلومتر فاصله داره رو با هم مرتبط کنید دوستان باز هم میگم اگه دقیقا بگید قصد دارید چه پروژه ای انجام بدید بهتر نتیجه میگیرید
اوخ اوخ چقدر فک زدم:blink:

chista
10-01-2007, 13:13
در ضمن دوست من این دستگاهها با توجه به استانداردی که ساپورت میکنن سرعت و مارک و.....توانایی های دیگر بسیار زیاد تفاوت قیمت دارن واسه انتخاب خیلی تحقیق کن زیاد عجله نکن;)

majids1
15-01-2007, 09:37
دوست خوبم منظور chista عزيز accesspoint با آنتن مربوطه است كه تا آن برد رو ساپورت مي كنه و قيمتش با آن آنتن تا دو ميليون هم مي رسه

game_net2006
15-01-2007, 19:34
من ميخوام به چند نفر كه حدودا بامن 2 كيلومتر فاصله دارند اينترنت بدهم

game_net2006
15-01-2007, 19:40

chista
01-02-2007, 13:15

حالا شد دوست گرامی این پروژه شما با 150 هزار تومن حل نمیشه بستگی به تعداد افرادی که قصد داری اینتر نت بدی و نوع پروژه بیشتر از این حرفها در میاد :blush: :blink: :blink:

mohammad madhani
02-02-2007, 10:41
با سلام

با عرض پوزش از شما: آقا chista با با من چند تا تاپيك زدم به هر كجا كه مي رسيدم درباره موضوع خودم بحث مي كردم آما حدود يك ماه است كه من تا حالا جواب قابل قبوبي نگرفته ام حتي خودت chista دو سه بار جواب نصف نيمه به من دادي :tongue:

من مي خواهم مانند game_net2006 يك شبكه درست كنم كه كاربر ها كه با من حدود 2 كيلومتر فاصله دارند از اينترنت من استفاده كنند يعني اينكه كامپيوتر ( سرور ) من هميشه به اينترنت وصل است و آنها از اينترنت من به طور شير استفاده كنند. يعني همون كار game_net2006 كه مي خواهد به كاربر ها اينترنت بدهد لازم به ذكر است كه
بگويم كه كاربر ها در ديد مستقيم من ( كامپيوتر سرور ) نيستند و همچنين من مي خواهم كاري كنم كه هزينه تمام شده براي هر كاربر خيل كم باشد( يعني قطعه يا قطعاتي كه كاربر ها نياز دارند قيمت كمي داشده باشد و هزينه بيشتر رو به من باشد)

راستي من 800 تومن پول دارم براي اين كار و اگر تونستيد به صورت آماتئر توضيح دهيد يعني وقتي مي گوييد كه به اين وسيله احتياج است كار آن را نيز بنويسيد.

chista
02-02-2007, 13:11
با سلام

با عرض پوزش از شما: آقا chista با با من چند تا تاپيك زدم به هر كجا كه مي رسيدم درباره موضوع خودم بحث مي كردم آما حدود يك ماه است كه من تا حالا جواب قابل قبوبي نگرفته ام حتي خودت chista دو سه بار جواب نصف نيمه به من دادي :tongue:

من مي خواهم مانند game_net2006 يك شبكه درست كنم كه كاربر ها كه با من حدود 2 كيلومتر فاصله دارند از اينترنت من استفاده كنند يعني اينكه كامپيوتر ( سرور ) من هميشه به اينترنت وصل است و آنها از اينترنت من به طور شير استفاده كنند. يعني همون كار game_net2006 كه مي خواهد به كاربر ها اينترنت بدهد لازم به ذكر است كه
بگويم كه كاربر ها در ديد مستقيم من ( كامپيوتر سرور ) نيستند و همچنين من مي خواهم كاري كنم كه هزينه تمام شده براي هر كاربر خيل كم باشد( يعني قطعه يا قطعاتي كه كاربر ها نياز دارند قيمت كمي داشده باشد و هزينه بيشتر رو به من باشد)

راستي من 800 تومن پول دارم براي اين كار و اگر تونستيد به صورت آماتئر توضيح دهيد يعني وقتي مي گوييد كه به اين وسيله احتياج است كار آن را نيز بنويسيد.

دوست عزیز اول این که اگه واسه من پیام خصوصی فرستادی و من جواب ندادم واقعا معذرت میخواهم
دوست من شما هم بسیار گنگ حرف میزنید مثلا نمیگید که تعداد کاربرانتون چقدر هست چه سرعتی قرار به اونا اینتر نت بدین و... جزئیات بیشتر در ضمن دوست گرامی فقط راه انداختن یک isp مهم نیست در آوردن هزینه ها خیلی مهم تره من نمیدونم شما کجای ایران هستین ولی به هر حال اجاره خطوط لیز لاین و ای وان خیلی گرون هست البته تو ایران همه جا گرونه ولی ایران بیشتر چون هزینه بین المللی دلاری رو ما به ریال پرداخت میکنیم:blink:
این هم بگم که مشورت با یه متخصص شبکه که توی همون شهر هست و ضرفیتهای شهر رو میشناسه بهترین راه هستش و گرنه توی این انجمنها جز جوابهای کلی چیزی نمیشه گفت من شرمندم مثلا من بگم فلان دستگاه رو بخر شما بخری توی شهرتون به دلیل مثلا اختلالات زیاد امواج جواب نده خوب این خیلی بده یا مثلا شما میگید که دید مستقیم ندارین خوب باز هم همین موضوع هزینه شما رو به دلیل این که دستگاههایی که در دید غیر مستقیم جواب میدن گرونتر هستند رو بیشتر تر میکنه سلوشن های مختلف قیمتهاش با هم دیگه فرق میکنه یه موقع هستش که کاربرانی که قراره اینترنت بگیرن دور هم جمع هستن مثلا توی یک مجتمع آپارتمانی خوب اینجل صرف داره که شما یه اکسس پوینت ببری اونجا نصب کنی و ریکوئست و ریسپاند (سوال و جواب ) کاملا وایرلس باشه یه موقع هستش که نه کاربران از هم دور هستند خوب این در این حالت خیلی از آی اس پی ها به این صورت عمل میکنند که با تلفن درخواست میگیرن و با وایرلس دیتا میفرستن البته برای سلوشنهای خاص باز اگه قرار باشه مثلا بیشتر هزینه ها سمت سرور باشه میشه سرور به کاربر تلفن کنه و ... و . بهترین کار اینه که با یه متخصص شبکه توی شهر خودتون مشورت کنید من چیز بیشتری نمیتونم بگم
مهر افزون سربلند و پیروز باشید:)