PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل فارسي نوشتن

pegahp
13-06-2005, 11:54
سلام دوستان
يه مشكلي برام پيش اومده توي ويندوز 98...همون طور كه ميدونين ويندوز 98 به صورت پيش فرض IE4 داره..حالا من اومدم IE6 روش نصب كردم..ولي از وقتي اينو نصب كردم وقتي ميخوام توي ياهو و گوگل فارسي سرچ كنم تموم حروف فارسي رو به صورت جدا جدا و برعكس تايپ ميكنه..مثلا اگه ميخوام كلمه "كامپيوتر" رو سرچ كنم به اين صورت تايپ ميشه:
"ر ت و ي پ م ا ك "..تازه خيلي هم بد و ناخوانا تايپ ميشه...با IE4 اين مشكل وجود نداشت...

در حالي كه جاهاي ديگه مثل word يا نرم افزارهاي ديگه و حتي توي قسمت Address bar هم درست تايپ ميشه..
اگه ممكنه كمكم كنيد لطفا...

Nesta
13-06-2005, 15:51
سلام دوست عزیز خوب این ویندوز 98 که شما میگین مال 7 سال پیش بود و با این اینترنت اکسپلورر نمیتونه سازگار باشه و کلی‌ قاطی‌ می‌کنه مثل این که شما بخوای سرویس پاک 2 رو هم روی این نصب کنی‌ به نعار من شما پاک کنین.این IE جدید رو و با همون قبلی‌ ادامه بدین و در غیر این صورت شما ویندوز رو عوض کنین.

pegahp
20-06-2005, 10:06
آخه روي سيتمهاي ديگه كه ويندوز 98 داره و من IE6 نصب كردم داره درست كار ميكنه ..فقط اين اينجوريه

Mehdi_Best
20-06-2005, 13:34
پگاه جان من نمي دونم اين مشكل به خاطر چيه اما مطمئنا به خاطر مساله اي كه كارلوس جان گفتند نيست. چون من خودم روي چند سيستم همين كار رو كردم و هيچ مشكلي پيش نيومد.

Nesta
20-06-2005, 21:57
پگاه جان من نمي دونم اين مشكل به خاطر چيه اما مطمئنا به خاطر مساله اي كه كارلوس جان گفتند نيست. چون من خودم روي چند سيستم همين كار رو كردم و هيچ مشكلي پيش نيومد.
سلام آقا مهدی اتفاقا واسه اینه چون ممکن هست که بعضی‌ اوقات نشون نده ولی‌ در مدت نشون میده میدونی‌ که میکرسافت هست و هزاران درد سر .

mehdi87
21-06-2005, 00:50
pegahp,

سيستم شما ويروس گرفته - براي حل شدن اين مشكل
شما يه سري هاردتو فرمت كني درست ميشه !!

:mrgreen:

pegahp
21-06-2005, 07:29
ممنون از همه دوستان..
احتمال ويروسي بودن هست...حالا من چك ميكنم ببينم چي ميشه...
خواهشا اگه بازم راه حل به ذهنتون رسيد بگيد
ممنون

Mehdi_Best
21-06-2005, 10:07
pegahp,

سيستم شما ويروس گرفته - براي حل شدن اين مشكل
شما يه سري هاردتو فرمت كني درست ميشه !!

ممكنه كه ويروسي باشه اما نمي شه كه تا يه اتفاقي افتاد سريع فرمت كنيم كه! بايد ابتدا مطمئن شد كه چه مشكلي هست و بعد راه حلي براش يافت در نهايت اگه مشكل حل نشد اون موقع به فرمت رو آورد.

mehdi87
21-06-2005, 13:50
با با من شوخي كردم اصلا

چه ربطي به ويروس داره !!‌

pegahp,

يه فايل DLL هست كه براي كيبورد فارسي هست

زماني كه شما IE 6 رو نصب ميكني

آي اي فايل Dll مخصوص به كيبورد را حذف ميكنه و براي

خودش رو نصب ميكنه كه فارسي رو ساپورت نيمكنه

من خودم سعي ميكنم برات Dll شو پيدا كنم ولي قول نميدم

موفق باشي !! :mrgreen:

Mehdi_Best
21-06-2005, 14:12
اين برنامه كوچك رو نصب كنيد. اون dll رو احتمال زياد درست مي كنه.
در ضمن حروف چ - پ - گ - ژ رو هم درست مي كنه (اگه مشكل داشته باشه البته):

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nesta
21-06-2005, 16:20
سلام مهدی جان ممنون از این برنامه ای که دادی باحال بود.

Mehdi_Best
21-06-2005, 17:05
سعيد جان خواهش مي كنم.
راستي يادم رفته بود بگم كه اين برنامه رو دوست خوبمون سودا نوشته اند.

pegahp
22-06-2005, 17:00
ممنون از همه دوستان مخصوصا مهدي جان به خاطر فايلي كه داده بود..
اما متاسفانه اون سيستم به حدي ويروسي بود كه خود آنتي ويروس رو هم از كار انداخته بود :cry: و. هيچ جوري هم آنتي ويروس دوباره نصب نميشد..بنابراين من مجبور شدم فرمتش كنم و به اين دليل كه 98 به صورت پيش فرض IE4 داره فعلا فارسيش داره درست كار ميكنه :D ..
اگه IE6 نصب كردم و مشكل دار شد حتما از اون فايل استفاده ميكنم كه ببينم چاره ساز هست يا نه؟
به هر حال از همه عزيزان ممنونم

mehdi87
22-06-2005, 21:24
چرا IE !?

فايرفاكس رو نصب كن !! بهتره !

Mehdi_Best
23-06-2005, 11:04
پگاه جان به نظر من هم از اپرا و فايرفكس استفاده كني خيلي بهتره. البته مي ترسم الان دوباره بحث اپرا و فايرفكس و IE اينجا پيش بياد!!!

Venus
23-06-2005, 13:30
ببخشيد اين موضوع مي تونه ربطي به اضافه کردن زبان فارسي توي REGIONAL AND LANGUSAGE داشته باشه ؟؟؟

من خودم سعي ميكنم برات Dll شو پيدا كنم ولي قول نميدم

موفق باشي !! :mrgreen:

اين اقا مهديه يا قول نمي ده يا اگه ميده ميره و پيداش نميشه :shock: :wink:

Mehdi_Best
23-06-2005, 14:23
راستي من يادم رفت بگم كه اون برنامه كه لينك دادم براي ويندوز ايكس پي هست و در ويندوز 98 كار نمي كنه. اشتباه نكنيد.

pegahp
25-06-2005, 09:51
سلام به دوستان و ممنون از راهنمايي همگي...
آقا مهدي ما رو 3 روزه گذاشتي سر كار پسر خوب؟ :lol: ..
من توي 98 مشكل دارم اون وقت شما فايل xp ميزاري؟ دست مريزاد بابا...
شوخي كردم به هر حال دستت درد نكنه..ايشالله اونم يه روزي به كارم مياد...راستي يه سوال اين فايل dll كه ميگي همون Kbdfa.dll كه ميره توي System32 ميشينه نيست؟؟؟؟؟؟؟؟ يا فرق ميكنه؟

ممنون و موفق باشيد...

Mehdi_Best
25-06-2005, 15:56
پگاه خانم من نمي خواستم سركار بذارم. آخه دوستمون حرف از فايل dll زدند من حواسم نبود فكر كردم همون فايلي كه براي ايكس پي بايد عوض بشه رو منظورشون هست. بعد يه دفعه ديدم شما گفتي 98 ، به خاطر همين گفتم براي اينكه اشتباه نشه بگم كه جريان چيه.

mehdi87
25-06-2005, 17:24
كدوم مهدي !!!

بخدا اگه با مني !! پيدا نميشه !! :mrgreen: