PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از شماره گیری با دستور dtmfout تا وصل میکرو به خط تلفن و ...یا شماره گیری از طیق تولید پالس. کمک :-)

mahmood karimi
01-01-2007, 23:16
سلام دوستان
آقا من می خوام با دستور dtmfout تو bascom شماره بگیرم.
احتمالا که نه حتما قبلا در باره این قضیه تو سایت بحث شده ولی می خواستم ببینم کسی آدرس تاپیک مورد نطر را داره یا میشه یه بار دیگه تو این جا از اول اساس کار توضیح داده بشه از نحوه شماره گیری تا فرستادن فرکانس روی خط تلفن و اگه مدار عملی برای اشغال خط جهت فرستادن فرکانس روی خط دارید ممنون میشم انجا بزارید.
من help بسکام را دیدم ولی چون با atmega32 کار می کنم نتونستم نسبت با برنامه ای که تو اونجا نوشته شده و خروجی یک میکروهی دیگه را معرفی کرده از میکروی خودم خروجی بگیرم. در ضمن اون عدد 500 اونجا چیکارست؟ یعنی یه ضریبه. اگه ضریبه چرا برای همه اعدادی که توش ضرب میشن ثابت هست؟ مگه هر عدد از ضرب دو تا فرکانس تولید نمی شه؟
در ضمن اگه کسی جدول فرکانس های تولید شده با هر کلید تلفن را داره خواهشا اینجا بزاره تا بقیه هم استفاده کنند.
من نمی خوام از 8880 یا آیسی های مشابه یا آیسی های تلفن برای شماره گیری استفاده کنم. فقط میکرو;)
در ضمن من می خواستم با تولید پالس هم شماره بگیرم که نشد. به من گفته بودن اگه 60 میلی ثانیه دو سر خط تلفن را به هم وصل کنیم و 40 میلی ثانیه قطع کنیم. به تعدا قطع و وصل ها وقتی از خط جریان میکشیم شماره گرفته میشه ولی نشد وقتی سیمها بهم می خوردن و جدا میشدن بلزم بوق آزاد پخش میشد . در صورتی که وقتی شماره می گیریم بعد از شماره گرفتن بوق آزاد قطع میشه.