PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : microsoft .net framework

MohammadJavad.T
01-01-2007, 16:18
سلام
من یه برنامه با Microsoft Visual Basic 2005 نوشتم
حالا باید خیلی زود تحویل بدم ولی به یه مشکل برخوردم وقتی می برمش تو یه سیستم دیگه که microsoft .net framework نصب نباشه اجرا نمیشه میخوام بدونم الان بایدچی کار کنم که بدون microsoft .net framework اجرا بشه :sad:

sa3er
01-01-2007, 21:17
خیلی ساده. شما برنامه نصب Net Framwork. رو هم همراه سی دی بده به طرف.

MohammadJavad.T
02-01-2007, 09:09
سلام sa3er جان
ممنون از راهنمایت فقط یه سوال دیگه اگه جواب بدی ممنون میشم یه کاری نمیشه کرد بدون.net framewor بیاد بالا همیشه باید نصب باشه؟

sa3er
02-01-2007, 10:44
خیر.
برنامه شما بدون requirments و runtime هاش نمیتونه اجرا بشه.
...

MohammadJavad.T
03-01-2007, 01:27
مرسی , ممنون از این که جواب دادین.

hamidreza_buddy
04-01-2007, 23:02
باید حتماً نصب باشه.
همونطر که گفتن باید .net framework که حدود 20 mb هست رو هم به طرف بدی تا نصبش کنه.
یه راح دیگه اینه که یه Install واسش بنویسی. (البته اگه برنامت کوچیک باشه لازم نیست)
اگه Install بنویسی خودش چک می کنه که آیا .net روی کامپیوتر نصبه و اگه نصب نباشه خودش اتوماتیک نصب می کنه. (البته دوباره اون فایل 20 mb رو همراه برنامت می ذاره) با Install می تونی روی دسکتاپ شورتکات بذاری و توی منوی استارت یه folder درس کنی و توی رجیستری تغییراتی بدی و ...

MohammadJavad.T
05-01-2007, 03:06
سلام
ممنون از راهنمایت با install sheild میشه این کارو کرد؟
راه جالبی رو پیشنهاد دادی

Viren
05-01-2007, 03:16
فكر كنم بشه ولي كار باهاش سخنه.بلدي؟

MohammadJavad.T
06-01-2007, 12:50
سلام
نه هنوز سر وقتش نرفتم ولی یه اموزش کامل در موردش دارم
فکرش رو نمی کردم بشه همچین کاری رو باهاش کرد...

hamidreza_buddy
06-01-2007, 23:53
vs خودش یه چیزی شبیه installShield داره.
بعد از کامل شدن برنامه توی پنجرۀ Solution Explorer روی Soulution کلیک راست می کنی و گزینۀ Add New Project را می زنی.
بعد توی قسمت Project Types گزینۀ Other Project Types رو باز می کنی. از روی آیتم ها گزینۀ Setup Project رو انتخاب می کنی و مثلاً نام mySetup را به آن می دهی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سپس روی صفحۀ باز شده روی Application Folder کلیک راست می کنی و Add Project Output را می زنی و سپس OK می زنی.:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
می بینید که خود vs توانسته که شناسایی کند که برنامۀ شما به .net framework احتیاج دارد:

حال روی Project ستاپ (mySetup) کلیک راست می کنی و Properties را می زنی. در آن صفحه RadioButton های پایین را به این گزینه تغییر می دهی: Download Prerequisites from the same location as ...
حا Ok زدی و خارج می شوید. سپس دوباره روی mySetup کلیک راست کرده و آن را Build می کنید. حال به شاخۀ mySetup رفته و درون شاخۀ Debug فایل ها قرار دارند.
برای تحویل پروژه می توانی فایل mySetup.exe و شاخۀ donnetfx را تحویل دهی:
اگر این را به کسی بدهی که روی کامپیوترش .net نصب نباشد خودش اتوماتیک نصب می کند و اگر نصب باشد فقط فایل های شما را کپی می کند.

با این کار فقط کامپوننت .net را به چک می کند که آیا وجود دارد یا نه. ولی مثلاً می توان چک کرد که آیا Office نصب شده و یا آیا Acess نصب شده و .... برای فهمیدن چگونگی ساختن نصب های پیشرفته تر توی Google واژۀ "Deployment را چک کن. درون بعضی کتاب ها هم کمی دربارۀ Deployment گفته شدها ست.

MohammadJavad.T
07-01-2007, 03:36
سلام
مرسی از این که توضیح دادی خیلی جالب بود
تو پروژه های بعدی حتما از این کار استفاده میکنم
بازم ممنون خیلی با حال بود

hamidreza_buddy
07-01-2007, 19:16
خواهش می کنم.
یه چیزیی رو تو پست قبلیم اشتباه گفته بودم درسش کردم.
در ضمن عکس هم بش اضافه کردم

دوباره یه سری بش بزن!