PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پيغام خطا براي ويندوز 98 لطفاْ راهنماپي كنيد.

siavash alavi
10-06-2005, 14:19
با سلام
دوستان عزيز و متخصص
در ويندوز 98 با مشكلي برخورد كردم كه از حل آن عاجز مانده ام
من روي سيستمم 2 تا ويندوز دارم 98 و ايكس پي
البته 98 از نوع
win98se arabic
ميباشد و رروي 98 هم فارسي ساز پارسا 2001 را نصب ميكنم
بعد از نصب 98 و قبل از نصب پارسا يك پيغام بر روي صفحه مانيتور دارم كه اين پيغام در زمان بوت شدن 98 نمايش داده ميشود
بعد از نصب كليه نرم افزارهاي مورد نياز و نصب سيستم عامل دوم همچنين اين پيغام پا بر جاست و هر زمان كه 98 را اجرا ميكنم بايد يك كليد را بزنم
فرقي نميكند كه چه كليدي را بزنم تا ويندوز بالا بيايد متن اين پيغام بدين شرح است

cannot find a device file that may be needed to run windows or a windows application.

the windows registry or sistem.INI file refers to this device file, but the device file on longer exists.

if you deleted this file on purpose, try uninstalling the associated application using its uninstall or setup program.

If you still want to use the application associated with this device file, try reinstalling that application to replace the missing file.

ventbios.vxd
press a key to continue

Nesta
10-06-2005, 14:36
سلام دوست عزیز میگه که این فایل به یک برنامه کاربردی ارتباط داره که شما آن فایل رو پاک کردید یا این که جایگزین کردین
یعنی‌ این که این فایل گم شده و میگه که در رجیستری شما وجود داره ولی‌ پیدا نمی‌کنه .
میگه شما باید آن برنامه ا نصب کنید .

siavash alavi
10-06-2005, 14:52
با تشكر از كارلوس عزيز

اين فايل كه به یک برنامه کاربردی ارتباط داره چه نوع فايلي هست .چون من فرمت كردم و از اول ويندوز را نصب كردم و تمام مراحل نصب را هم با دقت انجام ميدهم ولي باز اين پيغام وجود دارد

Nesta
10-06-2005, 17:36
سلام متشکر از لطف شما باید بگم که این یک برنامه کاربردی هست من نمیتونم دقیق بگم که چی‌ هست ولی‌ در رجیستری شما باقی‌ مانده و دستگاه قادر به پیدا کردن آن نیست ولی‌ فقط کلید آن در رجیستری ثبت شده شما اگه با یک برنامه درست مثل registery mechanic ya system mechanic

System Mechanic
System Mechanic نرم افزاري قوي براي حذف فايلهاي اضافي در ويندوز ، تميز نمودن رجيستري ويندوز ، تغيير لوگوي ويندوز 98 و برخي تنظيمات ديگر

System mechanic
برنامه اي براي حذف فايلهاي اضافي ويندوز و...

تمیز کنی‌ یا دیفرگ کنی‌ ممکن هست مشگل حل بشه .با این 2 برنامه کار کنه بگذار هر چی‌ پیدا می‌کنه پاک کنه .خبرش رو هم بگو .
متشکر .

siavash alavi
10-06-2005, 17:54
كارلوس جان متشكرم
اگر برايت امكان دارد آدرس دو برنامه اي را كه اعلام نمودي برايم بگزار وبگو كه چطوري اجرا ميشه
قربانت

Nesta
10-06-2005, 17:57
سلام دوست عزیز شما اگه در همین سایت جستجو کنی‌ و همین رو بگی‌ سری پیدا میکنی‌ یا این که در گوگل من لینک نمیدم چون اگه بدم میترسم که گیر نیاد ولی‌ اگه تو سایت دنبالش بگردی حتما با کرک پیدا میکنی‌. :wink:

Soda
10-06-2005, 18:29
من كه ميگم اين فايل مربوط به درايور آسيب ديده كارت شبكه هست
در كل به تنظيمات بايوس در مورد كارت شبكه هم نگاهي بيانداز
يه سري به اونجا هم بزن

Nesta
10-06-2005, 20:02
من كه ميگم اين فايل مربوط به درايور آسيب ديده كارت شبكه هست
در كل به تنظيمات بايوس در مورد كارت شبكه هم نگاهي بيانداز
يه سري به اونجا هم بزن
سلام سودا جان من اسمی‌ از شبکه ننمیبینم کجا گفتند که شبکه دارند که از کارت شبکه استفاده کرده باشند اگر هم شبکه داشته باشند که اصلا ویندوز 98 مناسب نیست . :wink:

siavash alavi
11-06-2005, 00:21
با تشكر از سودا و كارلوس
با توجه به اشاره سودا در موقع نصب ويندوز 98 و نصب لن شبكه چون من احتياج به استفاده از آن را ندارم و يك بار هم تصميم به نصب آن نمودم ولي پيغام سخت افزار شما يافت نشد را دريافت كردم ديگر سراغ آن نرفتم ولي در تمام مادر بردهاي جديدي كه در سال 2005 خريده ام و ويندوز 98 را نصب كرده ام اين پيغام را در ابتداي بوت شدن دارم
اگر بخواهم كه امكانات شبكه را از روي مادر برد غير فعال كنم از چه راهي بايد وارد شوم و گزينه هاي احتمالي كدامند
با تشكر

Nesta
11-06-2005, 02:29
سلام من یک نظری میدم ولی‌ دقیق نمیدونم می‌شه یا نه بایوس رو اپگرید کنی‌ شاید مشگل حل بشه .

Roozedidar
11-06-2005, 04:29
با سلام
دوستان عزيز و متخصص
در ويندوز 98 با مشكلي برخورد كردم كه از حل آن عاجز مانده ام
من روي سيستمم 2 تا ويندوز دارم 98 و ايكس پي
البته 98 از نوع
win98se arabic
ميباشد و رروي 98 هم فارسي ساز پارسا 2001 را نصب ميكنم
بعد از نصب 98 و قبل از نصب پارسا يك پيغام بر روي صفحه مانيتور دارم كه اين پيغام در زمان بوت شدن 98 نمايش داده ميشود
بعد از نصب كليه نرم افزارهاي مورد نياز و نصب سيستم عامل دوم همچنين اين پيغام پا بر جاست و هر زمان كه 98 را اجرا ميكنم بايد يك كليد را بزنم
فرقي نميكند كه چه كليدي را بزنم تا ويندوز بالا بيايد متن اين پيغام بدين شرح است

cannot find a device file that may be needed to run windows or a windows application.

the windows registry or sistem.INI file refers to this device file, but the device file on longer exists.

if you deleted this file on purpose, try uninstalling the associated application using its uninstall or setup program.

If you still want to use the application associated with this device file, try reinstalling that application to replace the missing file.

ventbios.vxd
press a key to continue

سلام دوست عزيز
همانطور كه از اين پيغام كه ويندوز شما ميده مشخصه شما مشكلي در مورد فايل system.INI داري و براي حل اين مشكل لطفا عمل زير را انجام بده. اگه سيستم بالا مياد كه اينجور كه شما گفتي مياد شما ميتوني با استفاده از ScanReg راحت اين مشكل رو حل كني. حالا چطور؟؟ خود ويندوز 98 هميشه از system.INI فايل پشتيبان تهيه مكنه و شما كافيه به اين آدرس بري C:WindowsSysbckup كه البته hidden هم هست و system.INI رو Restore كني. در صورت بالا نيومدن ويندوز يا مشكل داشتن با راه حل فوق الذكر لطفا ويندوز رو ريست كن و با فشار بر روي دكمه F8 و پس از اون با Dos سيستم رو بالا بيار. و بعد در خط فرمان اين دستور رو تايپ كن
scanreg /restore اميدوارم كه بطور اتوماتيك مشكلت حل بشه. اگر احيانا نتيجه نداد باز با Ms-Dos سيستم رو بالا بيار و در C:WindowsSystem بگرد دنبال system.bak, system.tmp و پس از اون فايل رو restore كن. اميدوارم كه مشكلت حل بشه عزيز. بيشتر از اين در توان كسي نيست چون ما اونجا نيستيم و جزئيات رو نمي بينيم...

Roozedidar
11-06-2005, 04:34
و اينم راه حل خود مايكروسافت هست براي حل مشكل شما. انشاا... نتيجه بده...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید