PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرويس هاي شبكه - Mcse 70-291,293

Gabana
31-12-2006, 17:26
سرويس هاي مهم از جمله :
DHCP - DNS - IPSec - WINS -
,...

Lord_theOne
01-01-2007, 09:00
سلام مي شود درباره اينها يكم توضيح بدي عزيز

Gabana
01-01-2007, 19:33
Config كردن DHCP در ويندوز سرور 2000

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تقريبا تفاوتي با 2003 نداره و مسير كار همونه
مهمترين نكته اي كه بايد رعايت كرد اينه كه DHCP Server بايد در محيط اكتيو دايركتوري Authorize بشه كه اونم توضيح داده /.

chista
04-01-2007, 01:29
Config كردن DHCP در ويندوز سرور 2000

تقريبا تفاوتي با 2003 نداره و مسير كار همونه
مهمترين نكته اي كه بايد رعايت كرد اينه كه DHCP Server بايد در محيط اكتيو دايركتوري Authorize بشه كه اونم توضيح داده /.
دوستان به نظر شما مایکروسافت داره اینقدر روی authorize سرویس dhcp روی دومین مانور میده خنده دار نیست تو رو خدا؟؟مثلا اگه من لپ تاپم رو بیارم وصل کنم به یه شبکه و من member دومین نباشم و dhcp روش ران کنم چه اتفاقی رخ میده؟؟؟!!!!!!!!:laughing: :biggrin:

Lord_theOne
04-01-2007, 08:03
البته هنوز درسم به اينجاها نرسيده من يك توضيح كوچولو براي هركدومش مي خواستم كه دركم برود بالا نه تنظيماتش
خيلي ممنون بابت جوابي كه به من دادي

chista
04-01-2007, 11:24
البته هنوز درسم به اينجاها نرسيده من يك توضيح كوچولو براي هركدومش مي خواستم كه دركم برود بالا نه تنظيماتش
خيلي ممنون بابت جوابي كه به من دادي
دوست گرامی توضیح کوچولو مچولو میدم همون جور که خواسته بودی
dhcp سرویس توزیع اتوماتیک ip در شبکه هست
IPSEC سرویس برقرار کننده امنیت بین ارتباطات شبکه ای هست
DNS سرویس تبدیل اسمهای دی ان اسی به IP هستش (اسمهای دی ان اسی همین مثل همین اسمهایی هستن که ما در اینترنت استفاده میکنیم)
WINS سرویس تبدیل اسمهای نت بایوسی به IP هست (مثل کامپوتر نیم کامپیوترمون)
خیلی کوچولو مچولو شد که:blink: :biggrin: اگه توضیح بیشتری نیاز داشتی خبر کن;)

Gabana
04-01-2007, 11:40
دوستان به نظر شما مایکروسافت داره اینقدر روی authorize سرویس dhcp روی دومین مانور میده خنده دار نیست تو رو خدا؟؟مثلا اگه من لپ تاپم رو بیارم وصل کنم به یه شبکه و من member دومین نباشم و dhcp روش ران کنم چه اتفاقی رخ میده؟؟؟!!!!!!!!:laughing: :biggrin:

سلام
خيلي سوال جالبي رو مطرح كردي . دقيقا علت Authorize كردن سرور هاي DHCP , RIS همين هست .
تو محيط AD اگر DHCP تاييد نشه كار نمي كنه - تاييد شدنش هم كار آسونيه يعني ميشه يه Rogue Server گذاشت .
ولي ادميني كه حواسش جمع كارش باشه خيلي سريع بايد اينو پيدا كنه /
به هر حال DHCP سروري هست كه با وجود عملكرد ساده اش مي تونه از لحاظ امنيتي هم خطرناك باشه يا حتي مشكل ساز .
مثل همون وظيفه ثبت A Record ها كه بر عهده DHCP هست كه گاهي مشكل ساز ميشه !!
حالا بحث تخصصيش بماند فعلا !
================================================== ===
د نهايت ممنون از دوستي كه اين تاپيك ها را برگردوند .

Gabana
04-01-2007, 11:46
اينم يه مرجع خوب براي مباحث مربوط به DNS :

How to Install DNS Service in Windows Server 2003

How to Create a Forward Lookup DNS Zone in Windows Server 2003

How to Configure DNS Server Properties in Windows Server 2003

How to Configure Forwarding in a DNS Server

How to Configure DNS Zone Properties in Windows Server 2003

در مورد DNS اگر بحث - سوال يا مشكلي بود مطرح كنيد

chista
04-01-2007, 23:49
سلام
خيلي سوال جالبي رو مطرح كردي . دقيقا علت Authorize كردن سرور هاي DHCP , RIS همين هست .
تو محيط AD اگر DHCP تاييد نشه كار نمي كنه - تاييد شدنش هم كار آسونيه يعني ميشه يه Rogue Server گذاشت .
ولي ادميني كه حواسش جمع كارش باشه خيلي سريع بايد اينو پيدا كنه /
به هر حال DHCP سروري هست كه با وجود عملكرد ساده اش مي تونه از لحاظ امنيتي هم خطرناك باشه يا حتي مشكل ساز .
مثل همون وظيفه ثبت A Record ها كه بر عهده DHCP هست كه گاهي مشكل ساز ميشه !!
حالا بحث تخصصيش بماند فعلا !
================================================== ===
د نهايت ممنون از دوستي كه اين تاپيك ها را برگردوند .

دوست من شما خوب متوجه منظور من نشدید ببینید شما یک شبکه به صورت دومین دارین خوب همه میدونیم که dhcp آتورایز نشده توی دومین کار نمیکنه این درست
ولی الان من یک لپ تاپ با خودم میارم و وصلش میکنم به شبکه و از رنج آی پی دومین بهش آی پی میدم ولی عضو دومینش نمیکنم و روش dhcp راه اندازی میکنم توجه کنید که این کامپوتر عضو دومین نیست پس به راحتی dhcp روش کار میکنه (بدون آتورایز کردن) و همه میدونیم که کلاینتها وقتی روشن میشن جهت دریافت ip و پیدا کردن dhcp برودکست میکنن پس پکتهای برودکست به دست کامپیوتر من هم میرسه و به راحتی میشه شبکه رو به هم ریخت و سو استفاده کرد یعنی ما میتونیم هر ip که میخواهیم همراه با تمام تنظیماتی که dhcp میتونه کنترل کنه رو به خورد کلاینت بدیم :biggrin: این یکی از ضعفهای مایکروسافت هست که هنوز نتونسته رفع کنه (در کل روی آتورایز کردن dhcp زیاد حساب نکنید یه نفر که خورده شبکه بلد باشه به راحتی میتونه هر کاری که دلش بخواهد با شبکه شما بکنه)(درضمن با این که مایکروسافت رو خیلی دوست دارم ولی خوب گه گاهی مانوور های بیجا میده یکیش همین آتورایز کردن dhcp هستش):blink: :blink: :blush:

Lord_theOne
05-01-2007, 07:39
نمي دونم تا حالا امتحان كرديد يا نه
برويد در ست آپ مادربرد و بوت را بگذاريد روي كارت شبكه كه DHCP ساپورت مي كنه و بعد ريستارت كنيد
و با بوت بيايد بالا چيزي پيدا نمي كند و در آن موقع شما CTRl و Alt و B را بزنيد وارد يك منو مي شويد براي تنظيمات

Gabana
13-02-2007, 13:36
Config كردن DFS در ويندوز 2003