PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با يك شبكه lan بين دو كامپيوتر

p30time
31-12-2006, 13:10
سلام به تمام دوستان. من آموزش شبكه كردن دو كامپيوتر رو از همينجا گرفتم و خوندم ولي وقتي روي دو كامپيوتر اجراش كردم، باز هم وصل نمي شه و روي local network علامت ضربدر قرمز داره. البته ناگفته نمونه كه من قبل از اينكه ياد بگيرم همه ش رو دستكاري كردم و تنظيماتش رو بهم ريختم. حالا من مي خواستم به من آموزش شبكه كردن رو بديد در اين شرايط:
1- در قسمت Local Area Connection فقط گزينه internet protocol (tcp/IP) هستش و بقيه رو آنيستال كردم.
2- در زبانه authentication گزينه ها تغيير كرده و من گزينه هاي مورد نياز رو مي خوام.

و كلا بگم كه مي خوام از صفر يك آموزش ببينم. ضمنا من در ضمينه شبكه در حد صفر هستم.
راستي اگر كسي طريقه امتحان كردن كابل كه ببينم سالمه يا نه رو به من بده واقعا متشكر مي شم. از دوستاني كه كمك مي كنند تشكر مي كنم. :blush:

Wisdom
31-12-2006, 14:17
شما 100% کابلت قطعی داشته ، تنظیمات رو هم دوباره نصب کن

شما باید یک تستر شبکه بخری یا با مولتی متر کابلت رو تست کنی ( یک کم سخته )
به شما پیشنهاد میکنم برای کابل از کابل های آماده توی بازار استفاده کنی و بدون دردسر استفاده کنی

p30time
01-01-2007, 10:16
سلام دوست عزيز. خيلي ممنون از جوابت.
لطفا نحوه دست كردن سرور و سايلنت رو آموزش بديد. ضمنا وقتي روي گزينه internet protocol (Tcp/Ip) اينستال رو كليك مي كني چند گزينه مياد. كدوم رو انتخاب كنم؟؟
خيلي ممنون از شما.

realdream
01-01-2007, 10:42
من يه فايل راهنما دارم برام ميل بزن مي فرستم
Hassani.Mehdi@Gmail.Com

p30time
01-01-2007, 12:21
سلام. نميشه همينجا كپي كني يا توي يك سايت آپش كني؟
اگر اين كار رو كني متشكر مي شم.

p30time
02-01-2007, 14:34
سلام به دوستان. مشكل حل شد. كابل مشكل داشت. از كمك شما متشكرم.

the_god_of_3dsmax
22-02-2007, 13:53
ممكنه يكي اين ترتيب رنگ هاي كابل شبكه رو بگه؟؟؟

Fery1400
22-02-2007, 20:38
دو مدل کابل داریم 568a و 568b ببین وقتی برای وصل کردن 2 کامپیوتر به هم میخواید استفاده کنید از 568a استفاده می کنید که ترتیب رنگ در یک سر کابل آن به صورت استاندارد به شکل زیر است سفید نارنجی،نارنجی،سفید سبز،آبی، سفید آبی،سبز،سفید قهوه ایی، قهوه ایی حالا در سر دیگه کابل جای رنگ های نارنجی و سبز رو جابجا میکنید...
موفق باشید

info@heravico.com
23-02-2007, 12:36
خیلی ساده است من این کار رو مرتب میکنم از اینترنت پیدا کردم راحتع

H A M E D
25-02-2007, 12:38
سلام.. من هم يه مشكل دارم.. من دوتا كامپيوترم رو با هم شبكه كردم.. مي تونم فايل ها رو كه به اشتراك گذاشتم باز كنم و همه چيز درسته ولي به اينترنت دومي وصل نميشه با اينكه كانكشن اصلي رو Share كردم باز هم هركاري مي كنم به اينترنت وصل نميشه.. اولا خوب كار ميكرد حتي با آي پي هم مشكلي نداشت ولي حالا ديگه داره اعصابم رو خورد مي كنه. لطفا اگه چيزي به ذهنتون ميرسه كمكم كنيد.

aghmeysam
06-09-2009, 15:27
با سلام
بنده هم يه مشكل دارم كه وقتي تنظيمات رو انجام ميدم تو cmd ميرم و ping ميكنم همديگرو پينگ نميكنن ولي خودشونو پينگ ميكنند. به نظر شما مشكل از كجاست؟
با تشكر

undertaker_ss
06-09-2009, 17:22
با سلام
بنده هم يه مشكل دارم كه وقتي تنظيمات رو انجام ميدم تو cmd ميرم و ping ميكنم همديگرو پينگ نميكنن ولي خودشونو پينگ ميكنند. به نظر شما مشكل از كجاست؟
با تشكر

احتمالا فایروال روشن نیست؟

من منظورتون رو نفهمیدم از این جمله : همديگرو پينگ نميكنن ولي خودشونو پينگ ميكنند
یعنی خود کامپیوتر خودش رو پینگ می کنه و جواب میده؟
اگه این طوره به نظر من از فایرواله یا آنتی ویروس

aghmeysam
07-09-2009, 11:47
احتمالا فایروال روشن نیست؟

من منظورتون رو نفهمیدم از این جمله : همديگرو پينگ نميكنن ولي خودشونو پينگ ميكنند
یعنی خود کامپیوتر خودش رو پینگ می کنه و جواب میده؟
اگه این طوره به نظر من از فایرواله یا آنتی ویروس

متشكرم مشكلم حل شد فايروال رو خاموش كردم مشكل حل شد بازم ممنونم