PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا تجربه از گیگا و ایسوس + اعصاب خوردی!

amirt2006
31-12-2006, 01:22
سلام به همگی
چند هفته پیش یه سیستم بستم با مادربورد Gigabyte Ga-945p-s3 و cpu intel 3.2
بعد خواستم که یه مادربورد بهتر بگیرم به این دلیل که کیفیت مادربوردهای گیگا مثل قبل نیست ( با توجهی که من طرفدار گیگا هستم و تا حالا 6 تا مادربورد گیگا داشتم و ازشون راضی بودم ، ولی این افت کیفیت بدون تعصب یه حقیقته )
پس روانه بازارشدم و یه Asus P5B خریدم. وقتی رسیدم خونه و درست نگاش کردم، ظاهرش معلوم بود که مادربورد پدر مادر داریه. منم بستم رو کیس و آماده تست شدم.
اینا حاصل تجربه 2 روز سروکله زدنه. ( درست یا غلط - ایشالا اساتید منو ببخشن)

خوبیها و بدیهای asus من:

1- در asus از یه رابط جهت وصل شدن سیمهای کلید ریست و بلندگو و ... استفاده شده که بستن مادربورد رو خیلی راحت میکنه. دیگه لازم نیست مثل گیگا، آدم کلشو بکنه تو کیس تا بتونه سیمها رو وصل کنه!!!
2- قطعات روی مادربورد از محل نصب فن فاصله بیشتری نسبت به مادربوردهای گیگای من داشتن و موقع نصب فن دست و پاگیر نبودن.
3- مین رو بستم و سیستم بالا اومد. اولین چیزی که جلب نظرم کرد صدای فن بود! وقتی تو setup نگاه کردم، دیدم که دمای cpu پس از چند دقیقه به 54 درجه رسیده! و فن داره با دور بالا کار میکنه تا cpu رو خنک کنه.
4- در عوض chipset مادربورد خنکه خنک بود.
5- چند تا از option هایی که تو setup مادربورد گیگا هست و من بهشون عادت کرده بودم، در asus نبود.
6- خمیدگی پشت مادربورد asus بخاطر نصب فن خیلی جزیی بود ولی در مادربورد قبلی (Giga 945p-s3 ) این خمیدگی بیشتره.
7- کیفیت قطعات از گیگا بهتره (من متخصص نیستم و اینو ظاهرا گفتم)
8- همه چیز مرتب بود و ویندوز جدید رو نصب کردم و موقع نصب درایور کارت صدا فرا رسید. خلاصه بگم که کارت صدا نصب میشد ولی کار نمیکرد. پس از یکی از دوستان که p5b داشت جهت همکاری دعوت بعمل آمد و مشخص شد که کارت صدا مشکل دارد. پس ایندفعه cpu من داغ کرد و چند تا فحش نثار این شانس کردم.

خوبیها و بدیهای giga ی من:

1- مادربورد خوبیه ولی گیگا هست و کیفیت Asus رو نداره (100% تهیه شده توسط برادران چینی).
2- چیپست مادربورد گیگا ps3 پس از 1 دقیقه به اندازه ای داغ میشه که میتوان جهت جوش آورن آب از آن استفاده کرد.
3- در setup میشه تعریف کرد که در صورت رسیدن پردازنده به دماهای 60 یا 70 یا 80 یا 90 ، با دادن آلارم کاربر رو آگاه کنه که من اینو تو setup ایسوس ندیدم.
4- دمای cpu در گیگا ps3 خیلی کمتر از ایسوس p5b بود. (در حالت عادی 35 درجه و زمان render کردن پریمیر بیشتر از 46 نمیشه ولی در p5b با cpu من همون اول کار بیشتر از 55 میشه، وای به حال render کردن)

5- بخاطر خنک موندن cpu و صدای کمتر فن، موقع خوندن مطلب یا اینترنت کار کردن، کمتر اذیت میشدم (اینو میدونم که نرم افزارهایی برای کمتر کردن سرعت و در نتیجه کم شدن صدای فن در مادربوردها وجود داره)
6- قطعات نزدیک cpu در ps3 زیادن. مثلا 1 خازن گنده اندازه برج میلاد کنار فن پردازنده هست که موقع نصب فن مزاحمه و چند بار دستم محکم بهش خورده.
7- به جرات میتونم بگم سرعت بوت شدن 945p-s3 از p5b بیشتره. چون اینو 10 بار امتحان کردم با قطعات عین هم!

خلاصه بگم:
هر دو مارک گیگا و ایسوس جزء مارکهای خوب هستن و این نوشته ها دلیل خوبی یا بدی هیچکدوم نیست. فقط چیزاییه که با چشم دیدم.

اینو میدونم که من بدشانسی آوردم و asus من خراب بوده (p5b مادربورد خیلی خوبیه و میتونید با search کردن، review های مردم و اشخاص اهل فن رو ببینید و از گیگا p-s3 خیلی بهتره)

ولی بدلیل دمای کمتر پردازنده و گارانتی بهتر ، گیگا 945p-s3 رو انتخاب کردم. از سرعتش هم راضی هستم و میدونم که کیفیت ایسوس رو نداره. خلاصه گیگا رو بستم رو کیس و ایسوس بدست روانه فروشگاه شدم. فروشنده مادربورد رو تعویض کرد و من دومین مادربورد رو به دوستم دادم تا برام بفروشه. ایشالا پولش گیرم بیاد.

نتیجه:
1- دیگه رو مارک خاصی تعصب ندارم. مثلا قبلا میگفتم مانیتور فقط LG (درسته که سری f700 ال جی واقعا خوبن ولی lcd هاش بدرد نمیخورن)
2- مادربوردهای گیگا تو ایران مثل پیکان هستن. خدا پدر آواژنگ رو بیامرزه که گند کاریهای برادران چینی رو جبران میکنه (حداکثر در 3 روز)
3- تفاوت سرعت بین این دو مادربرد به اندازه 50000 تومن اختلاف قیمت نبود. (اینو حالیمه که p5b باسش بالاتره و raid داره و چیپستش 965 هست و ...)
4- آدم رو هر چیزی بیشتر حساس باشه، بدتر بسرش میاد.

amirt2006
31-12-2006, 01:24
راستی یه سوال هم داشتم
لطفا میشه راهنمایی کنید که آیا نیمسوز شدن cpu وجود داره و علائمش چی هست :laughing: ؟؟
کسی لینکی داره که دمای مجاز انواع cpu ها رو توش نوشته باشه؟؟

Farbod_h
31-12-2006, 01:34
من الان مادر بردم msi هست و خیلی ازش راضیم مدلش اینه" 865pe Neo3-v + ICH5 البته امید وارم درست گفته باشم . خیلی عالیه این رو می گم چون یه msi دیگه برای یکی خریدم آشغال بود! به نظرم تقلبی بود . ولی این عالیه! گیگابایت هم داشتم ولی به دلیل نوسانات برق ترکید
این رو گفتم چون تجربم بود و به تاپیک می خورد

Mezzo
31-12-2006, 02:28
خوب كاري مي كني تجربياتت رو به بقيه منتقل مي كني. بايد يك تاپيك براي همين نقد ها بوجود بياد. من خودم
p5b delux دارم كه حالا حالاها نمي تونم عوضش كنم. يك چيزي هم بهت بگم من قبلا giga 945p-g داشتم كارت صوتش خيلي بهتر از اين ايسوس بود و غير از اون وقتي صوت p5b رو نصب مي كني سرعت بوت شدنش خيلي كمتر ميشه.
من كه بهترين بردي كه داشتم DFI بوده...

vbigdeli
31-12-2006, 17:10
خوب كاري مي كني تجربياتت رو به بقيه منتقل مي كني. بايد يك تاپيك براي همين نقد ها بوجود بياد. من خودم
p5b delux دارم كه حالا حالاها نمي تونم عوضش كنم. يك چيزي هم بهت بگم من قبلا giga 945p-g داشتم كارت صوتش خيلي بهتر از اين ايسوس بود و غير از اون وقتي صوت p5b رو نصب مي كني سرعت بوت شدنش خيلي كمتر ميشه.
من كه بهترين بردي كه داشتم DFI بوده...

Cretive XFI بگیر،مدل های جدید و ارزونترش اومده..

Mezzo
01-01-2007, 03:20
Cretive XFI بگیر،مدل های جدید و ارزونترش اومده..

مشهد creative x-fi extreme music هست 115 تومن. مي تونم بگيرم ولي تو فكرم اگه بردمو عوض كنم با كمتر از اين مي تونم p5w dh delux بگيرم... البته كار احمقانه ايه ولي نمي دونم چرا چيپ 965 انقدر از چشمم افتاده.

Lord_theOne
01-01-2007, 07:26
Farbod_h جان مادربردهاي MSI تقلبي نيستند ولي مدلهاي آشغال دارد كه مخصوصا در ايران زياد هست البته مدلهاي قديميش مدلهاي جديدش همشون خوب هستند
پيشنهاد مي كنم مادربرد دوستتون را آپديت كنيد احتمال زياد ايرادي دارد

zonealarm
01-01-2007, 18:06
Farbod_h جان مادربردهاي MSI تقلبي نيستند

والا اگه یادتون باشه یه تاپیک زدم چند وقت پیش در باره این موضوع

کلی محصولات MSI دارم از مادربرد و گرافیک گرفته تا دی وی دی رایتر و بلوتوس که

هر کدومشو خواستم تو سایت MSI رجیستر بکنم نوشت :

Not MSI Product!

البته اون موقع دوستان اکثرا گفتن که احتمال اینکه MSI ها ریمارک شده باشنخیلی کمه

ولی باز یه مقدار اون اعتمادم سلب شد.

Lord_theOne
02-01-2007, 08:44
من فكر كنم داشته سايتشو درست مي كرده و اون موقع نمي تونسته جواب بده يادم هست
از دوباره امتحان كن نتيجه رو بگو

zinter
02-01-2007, 16:29
مدل مادربورد من ASUS P5N SLI كه چيپستش NFORCE 570 كه هم جيپستش داغ ميكنه هم سي پي يو دماي cpu گاهي به 65 درجه هم ميرسه .
فكر كنم ASUS با دماي ‍cpu مشكل داره صداي فن سي پي يو هم خيلي وحشتناكه .

Farbod_h
02-01-2007, 16:52
Farbod_h جان مادربردهاي MSI تقلبي نيستند ولي مدلهاي آشغال دارد كه مخصوصا در ايران زياد هست البته مدلهاي قديميش مدلهاي جديدش همشون خوب هستند
پيشنهاد مي كنم مادربرد دوستتون را آپديت كنيد احتمال زياد ايرادي دارد
مرسی از راهنماییت .
مشکل اصلیش کارت صداش بود که درایوش به 98 نمی خورد . دوستمم تاپیست بود عشق 98 . یه دفه شناسوندم ولی دفه ی بد که ویندوز براش ریختم هر کاری کردم نشد مجبور شدو یه کارت صدا بخرم براش!!!
ولی خیلی با مزه شده صدای مدم از اسپیکر میاد

MaFia
02-01-2007, 17:34
آره والله
این ایسوز های جدید یا سنسور هاش مشکل داره
و یا کلا دما سی پی یو هاش بالا بید
تاپیک داشتم من در این مورد و مشکلات خودم

vbigdeli
02-01-2007, 19:39
مشهد creative x-fi extreme music هست 115 تومن. مي تونم بگيرم ولي تو فكرم اگه بردمو عوض كنم با كمتر از اين مي تونم p5w dh delux بگيرم... البته كار احمقانه ايه ولي نمي دونم چرا چيپ 965 انقدر از چشمم افتاده.

نه بابا چی 115 تومان،الان نوعش را 95 اعلام می کنن.

در ضمن یکی از همکارام که مثله من مغازه داره همین مدل را دست دوم داره،من که دیدم هیچ مشکلی نداشت...

خواستی بگو برات قیمت بگیرم،ولی بیشتر از 75 دیگه نیست،ی بار باهاش FEAR بازی کنی 115 تومن هم پول پاش می دی:happy: :cool:

Mezzo
03-01-2007, 02:25
مي دونستم تهران 95 تومن ولي عزيز جان اينجا بزور پيدا ميشه اونهم 20 تومن گرونتر (يه منت هم سرت ميگذارند)
نه ديگه اين دسته دومش صرف نمي كنه. ممنون...

Lord_theOne
03-01-2007, 07:32
مافيا جان مشكل ايسوسها را بايد با آپديت باياس حل كرد كه احتمال زياد مشكلشو حل مي كنند
Farbod_h جان شما توي سايت MSI رفتي براي گرفتن درايور صدا سيستم دوستتون؟
اگر پيدا نكردي مدلشو بده برات پيدات كنم