PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای که بتوان با آن دیود ها رو خاموش وروشن کرد

azghani
09-06-2005, 21:46
سلام دوستان
کسی می تونه کمک کنه که با چه برنامه ای می توان برنامه نوشت که با آن بتوان دیود رو خاموش وروشن کرد

Nesta
10-06-2005, 02:10
سلام دوست عزیز اگه اشتباه نکنم دیود برای الکترونیک رو میگین .اگه ممکن هست کمی‌ بیشتر توضیح بدین بیشتر ممنون میشم که دیود چی‌ زنر ...

مهمان
10-06-2005, 05:45
سلام دوست گرامي
روشن کردن ديودها با هر زباني امکان پذير مي باشد.
بايد در نظر داشته باشيد که توسط پورت LPT به راحتي مي توانيد چنين کاري را انجام دهيد.
اين موضوع به طور کلي به بحث مدارهاي واسط بر مي گردد.
توسط هر زباني مثل پاسکال و سي تحت داس و يا vb و دلفي و يا هر زبان ديگر که امکان برقراري با پورت را داشته باشد مي توان چنين کاري کرد.
برنامه نويسي پورت يکي از مباحث جالب زبانهاي برنامه نويسي مي باشد.
در کل بايد بگم که شما مي توانيد تابلوهاي تبليغاتي که از ديودهاي زيادي ايجاد شده اند را نيز کنترل نماييد و يا حتي با مقداري تحقيق خودتان از اينگونه تابلوها بسازيد.
روند کار به صورتي است که به پينهاي پورت LPT وقتي 1 مي فرستيد در اصل 5 ولت برق را اعمال کرده ايد و اگر صفر بفرستيد 0 ولت.
البته با ترکيب صفر و يک عدد مورد نظر بدست مي آيد که مثلا يک ديود را به کدام يک از پينها وصل نماييد.
اگر هم مي خواهيد تعداد زيادي ديود را کنترل نماييد بايد از IC هاي خاصي استفاده نماييد.
در اصل شما در حالتي که از ديودهاي زيادي استفاده مي نماييد بهتره از Microprocessor استفاده نماييد.
در سايتهاي مختلفي مي توانيد نمونه اي از ارتباط با ديودها را با زبانهاي مختلف برنامه نويسي ببينيد.
موفق باشيد

Nesta
10-06-2005, 06:16
سلام با توجه به فرمایشات امیر به نظر من برای کار با پرت من vc++ رو پیشنهاد می‌کنم چون در رابطه با سخت افزار یا پرت ها بهتر عمل می‌کنه و یا میکرو کنترلر

مهمان
10-06-2005, 06:26
سلام کارلوس جان
به نظر من پاسکال خيلي عالي با پورتها کار ميکند.
در پاسکال آدرس پورتها را به صورت آرايه داري و به راحتي و به صورت قوي مي توان با اونا کار کرد.
فکر مي کنم در دلفي هم چنين امکاني باشه و پورتها به صورت آرايه باشند. درسته؟

Nesta
10-06-2005, 06:34
سلام امیر جان من الان فهمیدم که cv++ خیلی‌ قوی تر هستش برای این که در پاسکال شما باید کلی‌ کد درست کنی‌ و ارایه درست کنی‌ و کلی‌ متغیر و تازه با آنها کار کنی‌ ولی‌ در ویسی‌ بسیار راحت تر هست
حالا اگه قرار باشه آموزش آن هم میگذارم ولی‌ از باس آموزش گذشتم و کمتر نظر دیدم والا کمی‌ سرد شدم.

hamidreza_buddy
25-06-2005, 16:59
ببخشيد مي شه ازتون خواهش كنم كه يه refrence خوب براي كار با پورت ها با زبان c يا c++ يا
vc++ معرفي كنيد . تو اين كتاب هاي معمولي درباره پورت ها هيچ چيز گفته نشده . اگه ممكنه سايت هم معرفي كنيد . مرسي

hamidreza_buddy
25-06-2005, 16:59
ببخشيد مي شه ازتون خواهش كنم كه يه refrence خوب براي كار با پورت ها با زبان c يا c++ يا
vc++ معرفي كنيد . تو اين كتاب هاي معمولي درباره پورت ها هيچ چيز گفته نشده . اگه ممكنه سايت هم معرفي كنيد . مرسي