PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث در مورد Liquid Edition

animeditor
29-12-2006, 21:45
سلام جمیعاً
دیدم که هیش کی به طور جدی نمی ره توی کار Liquid و خیلی ها هم طلبه هستن در مورد صحبت بشه.
این تاپیک هم واسه Liquid.
من که واقعاً عاشقشم و باهاش حال می کنم.
یه کم بد قلقه ولی خروجی کارش عالیه.
خلاصه هر کی سوالی داره بپرسه؛ من هم قول می دم تا جایی که بتونم جواب بدم. همسایه ها هم یاری کنن.
التماس دعا.
یا علی

animeditor
29-12-2006, 22:02
جمیعاً سلام
دوستان!
می تونید روی کمک بنده حساب کنید. من یکی از طرف دارهای برنامه Liquid هستم.
با اجازه: یه توضیح نه چندان مختصر واسه اونایی که می خوان تازه بیان تو خط.
---------------------------
Liquid برنامه ایه که شرکت Pinnacle این غول بی شاخ و دم خدمات تصویری دیجیتالی، واسه جا نموندن از قافله شرکت های سازنده برنامه های مونتاژ حرفه ای (چه طولانی شد!) طراحی کرده.
تا ورژن 6 این برنامه به اسم خود Pinnacle بود. ولی حالا چی چی شده که امتیازش رو از ورژن 7 به بعد دادن به یه شرکت آلمانی به نام Avid ... الله اعلم.
فقط این رو بگم که پانل (کارت ورود و خروج) هر دو نسخه 6 و 7 یکیه. گول اسمش رو نخورید.
اما تابلوه که نسخه 7 از نسخه 6 کامل تره.

معایبش رو باهاس بی خیال شد. چون هر برنامه ای یه عیبی داره (گل بی خار، خداست).
ولی سر جمع، می شه گفت روند کار نسبت به Premiere و Edius کند تره و دستگاه تقریباً خفن می خواد.
یادگرفتنش یه کم دندون و جیگر می خواد (جییییگر!).
اما این هم بگم اگه بهش مسلط بشی، تنظیم کیبوردش مثل فرمون هیدرولیک می مونه.
از خوبیهاش که ماشاءالله. از هر هنرش هزار تا انگشت می ریزه.
یه پانل خارجی (External) با پورت USB 2.0 برای ورود و خروج صدا و تصویر که جدا شدنیه و حتی با LAN، هوار تا دستگاه دیگه می تونن ازش استفاده کنن.
فایل هاش رو هم خودش می تونه مدیریت کنه و تنظیمات بدون کاربرد هم نداره که سر کسی درد بیاد.

کیفیت صدا و تصویر........توپ
تنظیمات رنگ و وضوح تصویر(White Balance & Color Balance &...)........عالی
افکت و Transtion ........تا دلت بخواد
امکانات و آزادی کار با Time Line ........دیگه گیرت نمی آد
خروجی........ از شیر مرغ تا جون آدمی زاد
ورودی فایل........ هر چی که ویندوزت بشناسه( CODEC )
خودش VCD و DVD (با منو) می سازه و رایت می کنه.
خلاصه همه کار انجام می ده... آب حوض می کشه، آپاندیس عمل می کنه...
فقط ظرف نمی شوره چون دستاش به ریکا حساسه
جزو اولین برنامه هایی هم هست که دارای سکانس (Sequence) بندیه.
و مهم تر از همه !!!
اگه وسط کار مونتاژ برق از نیروگاه هم قطع بشه، چون ذاتاً Auto Save ه،
حتی آخرین کار شما رو با Undo نگه می داره
دیگه چی؟؟؟
مرگ میخوای برو افغانستان.
شاه هم یه همچین برنامه ای نداشت.
ببخشید اگه کم توضیح دادم ( آقا رو ... )
فعلاً با اجزه ( بی سواد!... اجازه)
یا علی

avid liquid 7
02-01-2007, 08:16
سلام من از سال پیش روی لیکوئید 6 کار می کردم .طوری که دیگه اصلا پریمیر و .... به نظرم نمیاد .....

الان هم دارم رو ورژن جدیدش Avid Liquid 7 کار میکنم.

محشرن....
الان دارم میکس فیلمهای جشن و عروسی انجام میدم و همسرم هم باهاش تدوین سریال و کلیپ و تیزر و .....

حرف نداره.....

D o l f i n
03-01-2007, 00:02
كتابي سي دي چيزي نداره

animeditor
03-01-2007, 01:50
سلام جمیعاً
من زیاد با پریمیر کار کردم.
وقتی هم که رفتم سراغ Liquid، به جز دو یا سه تا سوال از دیگران، بقیه چیزاشو با استفاده از تجربه قبلی و وقت گذاشتن و دل به دریا زدن و غیره، از شکمش کشیدم بیرون.
از طرفی هم؛ چون محیطش گرافیکیه و مثل پریمیر، خشک نیسیت، می شه راحت یادش گرفت.
به نظر من که نیازی به کتاب و CD آموزشی نیست.
البته بگم که چند تا پروژه هم خراب کردم ...
ولی شکر خدا، الان با اطمینان می تونم باهاش کار کنم.
التماس دعا.
یا علی

mh2002ir
28-03-2007, 13:58
سلام
ميدونم كه كارت تدوين پرووان از رده خارج شده است ولي ميخواستم بدونم اين برنامه با اين كارت سازگاري داره ؟

animeditor
28-03-2007, 21:05
سلام جمیعاً

نرم افزار Liquid فقط پانل خودش رو می شناسه؛ نه کارت های دیگه رو.
ولی می شه از طریق Ilinke تصاویر دوربین های DV رو کپچر کرد.

التماس دعا
یا علی

neysetan
30-03-2007, 16:08
سلام علیکم
من مدت نه چندان کوتاهی با primier کار کردم.خیلی ازش راضی بودم، ولی ظاهرا با تعاریف شما liquid پیشرفته تره.
اگه میشه لینک دانلودش رو هم بذارید.
متشکرم

animeditor
03-04-2007, 23:38
سلام جمیعاً

توی بازار که راحت تر پیدا می شه.
ورژن 6 لیکوئید 1cd و ورژن 7 اون 1dvd و یا 2cd هست.

التماس دعا
یا علی

newgraph
01-07-2007, 07:34
ببخشید آیا لیکویید 7 کتاب یا pdf آموزشی نداره؟
سوال دوم اینکه من مدت کمیه که باهاش کار میکنم نمیدونم سرعتش رو چطوری کم یا زیاد کنم speed لطفاً کمکم کنید

animeditor
01-07-2007, 22:50
سلام جمیعاً

توی Liquid وقتی که می خوایم فیلم رو آهسته یا سریع نمایش بدیم، روی تایم لاین روی اون کلیک راست می کنیم و گزینه Linear TimeWarp رو انتخاب می کنیم. یه پنجره کوچیک باز می شه که عکسش رو پیوست کردم. به عکس نیگا کن تا قسمت هاش رو توضیح بدم.
1- Clip Length: اندازه فعلی فیلم روی تایم لاین.
2- Speed: سرعت کلی نمایش فیلم.
عددی که می بینی همون سرعت نمایش فیلمه.
Reverse سرعت رو معکوس می کنه.
اگه اون تیک درصد رو ورداری فقط نحوه عدد گذاری سرعت عوض می شه که عدد 1 همون 100 هست.
Fit to fill درصد رو از کار میندازه و به صورت خودکار سرعت رو کم و زیاد می کنه. یعنی این که شما می خوای مثلاً یه فیلم 7 ثانیه ای به اندازه 9 ثانیه کش بیاد. محاسبه کردن درصدش یه کم مشکله ولی واسه این کار کافیه که شما توی قسمت Resulting Clip Length طول یا همون Duration جدید فیلم رو وارد کنی؛ اون وقت خودش سرعت رو میزون می کنه.
3- Resulting Clip Length هم که گفتم طول جدید فیلمه که اگه با سرعت 100درصد، اون رو کم یا زیاد کنی، انتهای فیلمت کوتاه یا بلند می شه.
تیک Apply Clip Length هم واسه فعال یا غیر فعال کردن این بخشه.
4- Video Computation هم که مربوط به Field هاست و قبلاً توضیح دادم.
5- Audio Computation هم واسه اینه که واسه تغییر سرعت صداست.

بعد از تنظیمات کلید تایید رو می زنیم. می بینیم که لبه پایینی فیلم روی تایم لاین که سرعتش رو تغییر دادیم، راه راه شده. اگه روی اون قسمت راه راه کلیک راست کنیم سه تا گزینه می بینیم:
1- Edit Linear TimeWarp همون پنجره قبلی رو واسه انجام تغییرات جدید باز می کنه.
2- Edit dynamic TimeWarp که پنجره مورد بحثمونه.
3- Delete هم تنظیمات رو از روی فیلم پاک می کنه.
گزینه دوم رو انتخاب می کنیم و وارد پنجره تنظیمات نموداری و برداری سرعت نمایش فیلم می شیم.
الف) قسمت پایین سمت راست، نمودار تغییرات سرعت فیلمه. می تونی جوری تنظیم کنی که فیلم، یه تیکه با سرعت و یه تیکه آهسته و یا به با سرعت معکوس پخش بشه. اون خطی که وسط اون قسمت می بینی نمودار سرعت فیلم رو در هر لحظه نشون می ده و می شه با اضافه کردن نقطه (گره) مسیر اون رو تغییر داد. هر نقطه ای که قرار می دی و یا جا به جا می کنی، یه عدد نشون می ده که سرعت نمایش فیلم توی اون لحظه است. عدد 1 سرعت عادیه؛ عدد بیشتر از 1 فیلم رو سریع می کنه؛ عدد کمتر از 1 فیلم رو آهسته می کنه و اعداد منفی، فیلم رو بر می گردونن.
ب) قسمت بالای سمت راست، بردار نمایش فیلمه که بر اساس (( نمایش فریم بر مبنای زمان )) کار می کنه (هااااااااااان......!!!). اگه ریاضیت خوب باشه به خصوص بخش بردارها، توی این قسمت به مشکلی برنمی خوری.

نمی خوام کلاس ریاضی بذارم و خودم هم اصلاً علاقه ای به ریاضیات ندارم؛ بیشتر از این هم نمی تونم توضیح بدم و الباقیش رو خودت باهاس کار کنی که روون بشی.
راستش با اون که خیلی به Liquid علاقه مندم ولی چون دردسر این قسمت زیاده، عطایش را به لقایش بخشیدم و این جور کارها رو به همون صورت عادی (سرعت کلی) انجام می دم.

التماس دعا
یا علی

arash_irani
03-07-2007, 02:45
سلام دوستان
اینم چند تا آموزش های ویدیویی برای این قسمت :11:

به این سایت رفته و هر چی خواستید ازش دانلود کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون و موفق باشید
یا حق

peyman1
10-07-2007, 16:42
سلام :20:
من تازه شروع به یادگیری افتر افکت و مایا کردم به نظرت این نرم افزار ی که گفتی چقدر قدرت داره نیازمو بر طرف میکنه.
پیشنهاد میکنی چکار کنم.
از کجا گیرش بیارم آیا فرمت ورودیش مثل پریمیر وادیوس.
:18: امیدوارم ناراحت نشی رفیق :ر استی گفته بودی میکس برای صدا هستش من از چند نفر پرسیدم گفتن نه در موردش توضیح بده

peyman1
11-07-2007, 17:12
بازم سلام:20:
فکر کنم یه 3 روزی شده بابا تحویل بگیرین.
البته میدونم حتما سرتون شلوغ شده جواب ما هر موقه وقت شد بدین اشکال نداره منتظر میمونم.
التماس دعا

peyman1
16-07-2007, 11:44
سلام:20:
یک هفته بعد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر میمونم.:23:

peyman1
20-07-2007, 04:46
زیر موسم زنگ زد ‍...
میدونی که بازم منتظرمیمونم...
یک هفته و نیم بعد؟؟؟

amanat
22-07-2007, 11:19
من چند وقت پیش این نرم افزار را با کارت dv raptor نصب کردم ولی جواب نداد
می خوام بدونم با کارت NX که جدیدترین کارت هست جواب می ده یا باید حتما کارت خود avid باشه؟

arash_irani
22-07-2007, 22:37
می خوام بدونم با کارت NX که جدیدترین کارت هست جواب می ده یا باید حتما کارت خود avid باشه؟

سلام
از زوایای امر پیداست که فقط با کارت خودش کار میکنه (البته من مطمین نیستم ولی از یکی از دوستان شنیدم )

سلام
من تازه شروع به یادگیری افتر افکت و مایا کردم به نظرت این نرم افزار ی که گفتی چقدر قدرت داره نیازمو بر طرف میکنه.
پیشنهاد میکنی چکار کنم.

::با اجازه استاد عزیز animeditor و همکار محترم اگر دیدین جایی اشکال داشت حتما تصحیح کنید ::

در مورد سوال شما پیمان جان ::
ببینید پریمیر و نمیدونم لیکویید و از این دست نرم افزار ها ابزارهای تدوین هستند گر چه کارهای دیگه ای رو هم انجام میدن ولی به طور حرفه ای هیچ وقت مثلا پریمیر نمیتونه کار افترافکت رو انجام بده و یا دیگر برنامه ها هم همینطور
در مورد فرمت هایی که برنامه ازشون قبول میکنه هم میتونم یه لیست بهت بدم که برنامه های زیر با این فرمتها حداقل بهتر کار میکنند :::

(Adobe Premiere (Quicktime or AVI
(Adobe After Effects (Quicktime or AVI
(Ulead Media Studio Pro (Quicktime or AVI
(Ulead Video Studio (Quicktime or AVI
(Pinnacle Studio (AVI
(Pinnacle Edition (AVI
(Pinnacle Commotion (AVI
(Avid systems (Quicktime or AVI
(EditDV (Quicktime
(Final Cut Pro (Quicktime
(Final Cut Pro Express (Quicktime
(iMovie (Quicktime
(Video Factory (AVI
(Vegas Video (Quicktime or AVI
(Canopus Storm Edit (AVI

این برنامه ها با این فرمتهای رایج خوب جواب میدن و همه میدونند به طور مثال در خود برنامه پریمیر تعداد بسیار بالایی فرمت رو پشتیبانی میکنه ولی خب این نوع فرمتها بهتر جواب میده
مثلا من با کارتی که دارم در برنامه پریمیر نمیتونم غیر از فرمت AVI فرمتی رو وارد کنم که دیگه برای دیدن کارم نیاز به رندر نداشته باشم

gahgahi
23-07-2007, 10:20
salam
in ham file Pdf ke khastin
age soali dar zamineh avid pinacel silver perpel dashtin dar khedmatam
Azarnoosh@hotmail.com

amanat
23-07-2007, 15:12
ممنون ولی لطفا کسی که مطمئنه به سوال من جواب بده چون مهم است
راستی می گن final cut pro تحت ویندوز امده آیا درست کار می کنه؟
gahgahi جان این file pdf کوش؟

arash_irani
24-07-2007, 01:04
ممنون ولی لطفا کسی که مطمئنه به سوال من جواب بده چون مهم است
راستی می گن final cut pro تحت ویندوز امده آیا درست کار می کنه؟
gahgahi جان این file pdf کوش؟

سلام دوست من
جدی میگی ؟ Final Cut Pro برای ویندوز؟؟ من همین دو ماه پیش هر چی دنبال نسخه ویندوز گشتم چیزی پیدا نکردم ولی حدود 50 گیگابایت پروژه هاش رو پیدا کردم :31:
اگر لینکی پیدا کردی حتما بزار تا ما هم استفاده کنیم عزیز :46:
ممنون و موفق باشید
یا حق

amanat
26-07-2007, 18:52
من شنیدم avid express از avid liqition بهتره
کسی می تونه فرقشون رو بگه؟

Criminal
01-08-2007, 04:47
سلام . نسخه هفت این برنامه بدون باکس کار میکنه یا نه ؟؟؟
در ضمن از این قویتر هم هستش یا نه ؟

peyman1
02-08-2007, 10:37
سلام
آرش جان دستت درد نکنه .

نرم افزار liqition رو پیدا کردم ولی میگن دو تا cd هستش که اون cdکه من پیدا کردم 1cdهستش و پال هم نیست .
آیا این با نرم افزاری که گفتن فرق داره؟
در ضمن فضاش مشکیه.

happy65_sh
08-08-2007, 11:22
سلام به همه
من يه كاربر جديديم بنابر اين اگه سوالاتم پيش پا افتاده است ببخشيد
من اصلا با primier آشنايي ندارم ولي با video studio مدت زيادي كار كردم
آيا مي تونم بدون يادگرفتن primier نرم افزار avid را ياد بگيرم؟
آيا avid فقط فرمت هاي خاصي را به عنوان ورودي مي گيره؟
ممنونم

simajan2007
15-08-2007, 09:10
سلام جمیعاً

توی Liquid وقتی که می خوایم فیلم رو آهسته یا سریع نمایش بدیم، روی تایم لاین روی اون کلیک راست می کنیم و گزینه Linear TimeWarp رو انتخاب می کنیم. یه پنجره کوچیک باز می شه که عکسش رو پیوست کردم. به عکس نیگا کن تا قسمت هاش رو توضیح بدم.
1- Clip Length: اندازه فعلی فیلم روی تایم لاین.
2- Speed: سرعت کلی نمایش فیلم.
عددی که می بینی همون سرعت نمایش فیلمه.
Reverse سرعت رو معکوس می کنه.
اگه اون تیک درصد رو ورداری فقط نحوه عدد گذاری سرعت عوض می شه که عدد 1 همون 100 هست.
Fit to fill درصد رو از کار میندازه و به صورت خودکار سرعت رو کم و زیاد می کنه. یعنی این که شما می خوای مثلاً یه فیلم 7 ثانیه ای به اندازه 9 ثانیه کش بیاد. محاسبه کردن درصدش یه کم مشکله ولی واسه این کار کافیه که شما توی قسمت Resulting Clip Length طول یا همون Duration جدید فیلم رو وارد کنی؛ اون وقت خودش سرعت رو میزون می کنه.
3- Resulting Clip Length هم که گفتم طول جدید فیلمه که اگه با سرعت 100درصد، اون رو کم یا زیاد کنی، انتهای فیلمت کوتاه یا بلند می شه.
تیک Apply Clip Length هم واسه فعال یا غیر فعال کردن این بخشه.
4- Video Computation هم که مربوط به Field هاست و قبلاً توضیح دادم.
5- Audio Computation هم واسه اینه که واسه تغییر سرعت صداست.

بعد از تنظیمات کلید تایید رو می زنیم. می بینیم که لبه پایینی فیلم روی تایم لاین که سرعتش رو تغییر دادیم، راه راه شده. اگه روی اون قسمت راه راه کلیک راست کنیم سه تا گزینه می بینیم:
1- Edit Linear TimeWarp همون پنجره قبلی رو واسه انجام تغییرات جدید باز می کنه.
2- Edit dynamic TimeWarp که پنجره مورد بحثمونه.
3- Delete هم تنظیمات رو از روی فیلم پاک می کنه.
گزینه دوم رو انتخاب می کنیم و وارد پنجره تنظیمات نموداری و برداری سرعت نمایش فیلم می شیم.
الف) قسمت پایین سمت راست، نمودار تغییرات سرعت فیلمه. می تونی جوری تنظیم کنی که فیلم، یه تیکه با سرعت و یه تیکه آهسته و یا به با سرعت معکوس پخش بشه. اون خطی که وسط اون قسمت می بینی نمودار سرعت فیلم رو در هر لحظه نشون می ده و می شه با اضافه کردن نقطه (گره) مسیر اون رو تغییر داد. هر نقطه ای که قرار می دی و یا جا به جا می کنی، یه عدد نشون می ده که سرعت نمایش فیلم توی اون لحظه است. عدد 1 سرعت عادیه؛ عدد بیشتر از 1 فیلم رو سریع می کنه؛ عدد کمتر از 1 فیلم رو آهسته می کنه و اعداد منفی، فیلم رو بر می گردونن.
ب) قسمت بالای سمت راست، بردار نمایش فیلمه که بر اساس (( نمایش فریم بر مبنای زمان )) کار می کنه (هااااااااااان......!!!). اگه ریاضیت خوب باشه به خصوص بخش بردارها، توی این قسمت به مشکلی برنمی خوری.

نمی خوام کلاس ریاضی بذارم و خودم هم اصلاً علاقه ای به ریاضیات ندارم؛ بیشتر از این هم نمی تونم توضیح بدم و الباقیش رو خودت باهاس کار کنی که روون بشی.
راستش با اون که خیلی به Liquid علاقه مندم ولی چون دردسر این قسمت زیاده، عطایش را به لقایش بخشیدم و این جور کارها رو به همون صورت عادی (سرعت کلی) انجام می دم.

التماس دعا
یا علی
salam chi kasi mitavanad narm afzar avid dar enja begozarad?

simajan2007
15-08-2007, 09:12
salam mikhastam begam ki dar sait [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) mitavanid avid free dv ra danlowd konid majani ast vali man khudam dunbal avid luqid megardam aga kasi dara lotfaa baray danlowd enja begazarad
ba sepas

animeditor
17-08-2007, 15:03
سلام جمیعاً

با عرض شرمندگی از همهء دوستان :11:
یه مدت نتونستم بیام.

هر چیز به جای خویش نیکوست ...
ولی من می گم عالیه.

همه چی قبول می کنه ... می تونم بگم بیشتر و بهتر از بقیه.

امیدوارم ناراحت نشی رفیق :راستی گفته بودی میکس برای صدا هستش من از چند نفر پرسیدم گفتن نه در موردش توضیح بده
چرا ناراحت بشم؟
توی زبان لاتین، واسه این کارها اسم خاصی در نظر نگرفتن. به ویرایش صدا می گن Mix و به ویرایش تصویر می گن Edit.
حالا این که ما به ویرایش تصویر می گیم مونتاژ واسه اینه که سبک فیلم سازی ایران، برگرفته از سبک فرانسویه. به خاطر همین، خیلی از اصطلاحاتی که به کار می بریم، از زبان فرانسوی گرفته شده.
(من ادعا نمی کنم که چیزی بلدم و کاره ای هستم ولی) اونایی که ازشون در مورد این کلمات سوال کردی، تا حالا کار رسمی واسه صدا و سیما انجام دادن؟

کارت NX یکی از بهترین کارت ها هست، ولی جدید نیست.
قبلاً عرض کردم که لیکوئید فقط پانل خودش رو می شناسه؛ که اون هم اکسترناله. یعنی با USB به کسی وصل می شه.

سلام . نسخه هفت این برنامه بدون باکس کار میکنه یا نه ؟؟؟
در ضمن از این قویتر هم هستش یا نه ؟
پانل لیکوئید (همون باکسش) فقط واسه ورود و خروج تصویره. می تونی با ilink هم ورود و خروج تصویر رو انجام بدی.
منظورت از قوی تر چیه؟

سیما جان
عضویتت رو تبریک می گم ... ان شاءالله از حضورت استفاده کنیم (اما به صورت فارسی). :46:
لیکوئید که توی بازار فراوونه. فکر نکنم به دردسر دانلودش بیارزه.

التماس دعا
یا علی

peyman1
23-08-2007, 10:10
با سلام به همه دوستان:20:
animeditor جان از جوابت متشکرم .:46:
خوب قست جسارت نداشتیم ما شما رو به استادی قبول داریم.
این لیکوئیدی که من گیر آوردم دو سیدی بوده که متاسفانه اونی که فرمت pal قبول میکرده گم شد حالا فرقشون چی بود (البته منظورم فرمتش نیست منظورم امکانات این دو سی دی با هم هستش) رو نمیدونم .
اونی که ماداریم محیطش مشکیه.نظر شما چیه؟
امیدوارم آموزشها هم با حضور مجددتون شروع بشه.منتظریم...:10:
در ضمن بدون اغراق نبودت حس میشد و نگرانم کرده بود امید وارم همیشه دوستانم (بچه های p30world) سالم وسلامت وسر بلند باشن.:11:

sorenatatu
29-10-2007, 23:55
مزيت هاي avid به پزيمير و ساير برنامه هاي مشابه تو چيه

mani16
30-10-2007, 11:31

برو ه كارت A/V LINK PRO بگير OHCI هستش به راحتي باهاش كار ميكنه الان250 تومن هستش

sh_k_1
31-10-2007, 23:57
سلام
ميشه بگيد با چه فرمتي خروجي بگيرم كه تو دستگاه ويديو سيدي هم قابل اجرا باشه .
من اغلب با empeg خروجي ميگيرم ولي فقط تو كامپيوتر قتبل اجرا هست
ممنون