PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کسی هست که به موسیقی گروه Tool گوش داده باشه ؟

cully_4u
28-12-2006, 17:29
من تازه با این گروه و موسیقیش آشنا شدم و به عظمت موسیقی غنی و لیریک پربار مینارد پی بردم.
البته از همون وقت که روزنامه شرق خبر اومدن آلبوم جدید این گروه رو داد فهمیدم که باید یه چیز متفاوت باشه تا اینکه فول آلبومش رو دانلود کردم و الان روز و شب دارم گوش میدم.

ولی تا حالا بجز یه نفر کسی رو ندیدم که Tool گوش داده باشه.
میخواستم بدونم کس دیگه ای توی این فروم با این گروه آشنایی داره ؟

Metalzadeh
29-12-2006, 16:50
من تازه با این گروه و موسیقیش آشنا شدم و به عظمت موسیقی غنی و لیریک پربار مینارد پی بردم.
البته از همون وقت که روزنامه شرق خبر اومدن آلبوم جدید این گروه رو داد فهمیدم که باید یه چیز متفاوت باشه تا اینکه فول آلبومش رو دانلود کردم و الان روز و شب دارم گوش میدم.

ولی تا حالا بجز یه نفر کسی رو ندیدم که Tool گوش داده باشه.
میخواستم بدونم کس دیگه ای توی این فروم با این گروه آشنایی داره ؟

من قدیما گوش می دادم
اینارو هم ازش دارم :
Tool - 1992 - Opiate
Tool - 1993 - Undertow
Tool - 1996 - Aenima
Tool - 2000 - Salival
Tool - 2001 - Lateralus

Video :
Tool - aenema
Tool - hush
Tool - know your enemy (Live)
Tool - parabola
Tool - prison ---
Tool - schism
Tool - schism (Live)
Tool - sober
Tool - stinkfist (Live)
Tool - track #1

وکال این بند توی یه بند دیگه به اسم A Perfect Circle هم کار میکنه ;)

cully_4u
03-01-2007, 08:20
یعنی هیشکی دیگه توی این فروم tool رو نمیشناسه ؟
جیمز مینارد کینان رو چی ؟

Doyenfery
03-01-2007, 14:49
منم گوش دادم یه آلبومشو
دقیقا یادم نیست اسمش چی بود تو یه سیدی متال سلکشن داشتم
این گروه بود اشتباه نکنم که یه متال احساسی رو آورده بود...

LeBron
07-01-2007, 23:17
tool عالیه خیلی قشنگه اهنگاش

LeBron
07-01-2007, 23:19
البته A perfect Circle هم واقعا باحاله مخصوصا آهنگ Imagine

Metalzadeh
08-01-2007, 16:23
یه بند متوسط هست
به ندرت هم کارای خوب داره
ولی خوب به خاطر کلیپ های عجیب غریبش مشهور شده
البته به نظر من :)

negar00
10-01-2007, 17:56
منم گوش میدم.

mehdi0016
10-01-2007, 22:53
منم چند تایی از آهنگها شونو شنیدم...کلا برو بچ باحالین و یه جورایی متفاوت از بقیه و یه کم هم مالیخولیایی
2-3 تا از کلیپاشونو دیدم...خیلی دیوانه اند اینها !! اصلا معلوم نبود چی به چیه و چرا ؟!!

Metalzadeh
11-01-2007, 09:09
Maynard James Keenan خیلی غیر عادی تر از آنی است که انتظارش را دارید. او انسانی باهوش و بذله گو است. پدر و مادرش هر دو معلم بوده اند. مرد شماره یک گروه های Tool و A Perfect Circle را بالباسها و کلاه گیسها و البته اشعارش که گاهی مفهومی فراتر از ذهن دارند می شناسیم. او هم اکنون 39 ساله است و کهنه سربازی است که در اوایل دهه هشتاد چندین سال در ارتش آمریکا خدمت کرده است. او همچنین در مدرسه هنرهای زیبا تحصیل کرده است و اینها باعث شکل گیری شخصیتی عبوس و بیگانه در او شده است. این شخصیت تلخ را به راحتی در آثار اولیه Tool می توان مشاهده کرد ولی امروز او پدری خوشحال برای پسر 8 ساله خود Devo است هرچند که بطور رسمی ازدواج نکرده است. او به شراب بسیار علاقه دارد , در زیرزمین خانه اش بیش از 2000 بطری شراب نگه می دارد. او برای دوستانش که اغلب اهل موسیقی هستند ارزش بسیاری قائل است مانند Layne Staley خواننده فقید Alice in Chains و البته دشمن هم دارد مانند Courney Love همسر Kurt Cobain فقید که علت دشمنی اش نیز این است که Maynard چند سال پیش تی شرتی را می پوشید که روی آن نوشته شده بود " Frances Bean را نجات دهید" ( Frances Bean فرزند Love و Cobain است).

گروه های Maynard اصولا" پر کار نیستند. Tool از سال 1993 تنها 4 آلبوم کامل منتشر کرده است و A Perfect Circle طی 4 سال تنها 2 آلبوم.

.................................................. ....................................

آیا واقعا" ایده تی شرت های " Frances Bean را نجات دهید" از خودت بود؟

3اوه بله , این به سالهای 96 و 97 بر می گردد آن زمان هرکس سعی داشت برای کمک به جائی یا کسی کاری انجام دهد مثل " تبت رت آزاد کنید" من هم فکر کردم که باید طرحی داشته باشم ... " Frances Bean را نجات دهید" یعنی از دست مادرش که مثل طوفانی در زندگی اوست نجاتش دهید البته اول اینجوری به ذهنم رسد که ...اوه خدای من این بچه با این دیوانه بازی های مادرش چی بار می آید؟! می دانی بعضی هنرمندها شخصیتی عجیب و غریب و نیمه دیوانه دارند و باعث ناراحتی یا اذیت دیگران که اغلب هم از نزدیکانشان هستند می شوند. آن تی شرت هم یک جور شوخی گستاخانه بود ولی بعد این قضیه از کنترل من خارج شد چون که همه از آن تی شرت ها می خواشتندو من هم هرچی از آنها داشتم به این و آن دادم. Courtney از من متنفر است او حتی یکبار مرا فاحشه رسانه ای نامید! با حال نیست ؟ برای من افتخاری است که Courtney Love مرا فاحشه رسانه ای بداند.

به نظر می رسد عنوان آلبوم A Perfect Circle "قدم سیزدهم" اشاره ای است بک نوع روش ترک الکل که در 12 مرحله است.

3من فکر نمی کنم این آلبوم برای کسانی باشد که در حال ترک اعتیاد هستند ولی در عین حال چنین مفهومی در عنوان آلبوم وجود دارد. در خیلی از آهنگهای این آلبوم حرکت رو به بهبود مد نظر بوده ، برا ی فردی که تنها عشقش را منکر شده , فردی که شروع کرده به درک این مسئله که اینجا موضوعی است که باید با آن سر و کله بزند. این وطیفه خیلی سختی برای من است زیرا نمی دانم اعتیاد به مواد مخدر واقعا" چه شکلی است. دوستانی داشته ام که ترک کرده اند و همچنین دوستانی که ترک نکردند مثل Layne Staley که یک دوست قدیمی بود.

پس تو باید دیده باشی که چه بلائی سرش آمد ؟

3بله کاملا" , ولی نمی شد برایش کاری کردو این خیلی دردناک بود ولی الان من می خواهم به کسانی که هنوز لب مرز اعتیاد هستند کمک کنم شاید آنها آهنگی را بشنوند که می گوید " می دونی چیه می خواهم سعی کنم که زندگی کنم "

آیا برای خودت تا به حال مشکلی در رابطه با مواد مخدر پیش نیامده ؟

3تجربه اش را دارم من روی آن خط قرمز پا گذاشتم ولی تا حدی پیش نرفتم که پلهای پشت سرم را خراب کنم خوشبختانه صدائی هست – که بعضی ها نمی شنوند – و می گوید " دست نگه دار , برگرد "

تو مانند سالهای اولیه Tool خشمگین و تلخ به نظر نمی رسی آیا نگران طرفدارانی نیستی که می گویند آن Maynard تلخ و خشمگین را از دست داده اند؟

3نه , شما می توانید بروید و آن آلبومها را بخرید مثل Opiate و Undertow . تمام ایده من این است که آهنگی بنویسم و آنرا بیرون بدهم و تمام . من می دانم که می توانم خودم را بارها و بارها تکرار کنم ولی این کار چه فایده ای دارد ؟ مسئله اینجا است که من نمی توانم خودم را بوسیله هنرم تسکین بدهم پس شما چطوری می توانید این کار را بکنید ؟ بنابر این دست به کار شدم و در جا نزدم .

آیا کار کردن با تو سخت است ؟

3بزرگترین مشکل در کار کردن با من اینست که من بچه ای هستم با دنیایی کوچک که با خودیک گفتگوی درونی دارد و تصور می کنم که شما هم می توانید این گفتگو را بشنوید بعد در موقعیتی قرار می گیرم که با دیگران کار کنم و افکارم را با کلام انتقال بدهم , بقیه هم باید خودشان متوجه شوند موضوع ار چه قرار است. البته مطمئن هستم که کار کردن با من بسیار راحت تر از قبل شده است.

اعضای Tool چه احساسی نسبت به A Perfect Circle دارند ؟

3فکر می کنم در ابتدا آنها دلخور ششدند و بعد حسودی کردند ولی تصور می کنم در حال حاضر آنها متوجه فایده اش شده اند برای اینکه موسیقی قبل از عرضه احتیاج به صرف زمان دارد , APC باعث می شود این زمان برای Tool فراهم شود. از نظر من اگر می خواستم بعد از آلبوم Lateralus طی یکسال آلبوم دیگری از Tool بیرون بدهم قدمی رو به جلو نیست. ما بروی ایده هایی توافق می کنیم که از تجربیات زندگی و روند طبیعی بدست بیاید سپس بر اساس آنها موسیقی خود را به وجود می آوریم نه اینکه بخواهیم به زور این کار را بکنیم ما گروهی هستیم که زمان زیادی را صرف کارهایمان می کنیم . از آنجائیکه مغز من دو تا خروجی دارد در همان حال که با APC مشغول کار هستم کارهای مربوط به Tool را هم انجام می دهم .

ولی طرفداران Tool همیشه منتظر آلبوم جدیدی هستند و بعضی از آنها از اینکه تو بیشتر وقتت را صرف APC می کنی مسلما" ناراحت می شوند.

3آنها همیشه می پرسند " آیا شما دارید بروی آلبوم جدیدی از Tool کار می کنید ؟". من مثل مادری هستم که دارد فرزنی را به دنیا می آورد و در همان حال از او سئوال می کنند آیا نمی خواهی فرزند دیگری به دنیا بیاوری ؟ نه در حال حاضر ! واقعا" نمی توان بخاطر یک فرزند دیگر همین الان سکس داشته باشم من همین الان یک بچه لعنتی به دنیا آوردم میروم که کمی استراحت کنم ما سخت بروی این یکی کار کردیم و این فرزند جدید ما است ما تربیتش میکنیم بزرگش می کنیم و به همه دنیا نشانش می دهیم.

چگونه با طرفدارانت در ارتباط هستی ؟

3امیدوارم طرفداران ما کسانی باشند که موسیقی برای آنها الهام بخش است و موسیقی ما برایشان پس زمینه یا منبع الهام برای آنچه می خواهند برسند باشد همچنین امیدوارم آنها دوستان هنری ما باشند تا اینکه بخواهند از ما پیروی کنند یا اینکه از دلقک هایی مثل ما بت بسازند.

طرفداران Tool بسیار پرشور و احساس هستند بعضی از آنها به تو به چشم یک اسطوره نگاه می کنند.

3این دیگر خیلی عجیب و غریب است چطور همچین چیزی اتاق افتاده ؟ من حتی نمیدانم چطور باید به آن مرحله برسم و من هنوز نمیتوانم یک اسطوره باشم چونکه هنوز نمردم !

چرا شما متن اشعارتان را ضمیمه آلبومهایتان نمی کنید؟ چرا باید طرفدارنتان آنها را از اینترنت بگیرند؟

3چونکه من فکر می کنم خواندن یک مرحله از فکر کردن است و من ترجیح می دهم که مردم ابتدا آلبوم را احساس و کاملا" درک کنند. خواندن متن اشعار در همان ابتدا و تعقیب کلمات باعث می شود که نتوان به درستی موسیقی را درک کرد بنابراین من معمولا" اشعار را یک ماه یا بشتر بعد از انتشار آلبوم بروی سایت می گذارم.

تو یک نویسنده ای , آیا تا به حال به این فکر کردی که یک کتاب بنویسی ؟

3نه کاملا" , یکبار می خواستم یک کتاب بنویسم , رفتم برنامه Word را باز کردم ولی بعد بجایش توی اینترنت رفتم و پورن جستجو کردم !

تو وقتی بروس سن در حال اجرا هستی ظاهر منحصر به فردی داری با آن کلاه گیسها و لباسها ...

3اینها از وفتی شروع شد که پسر دار شدم. این دلیل اصلی برای آن گریم ها , کلاه گیس ها , سینه بند و هرچه شما در گذشته با Tool دیده بودید. من داشتن ظاهر ناشناس و مبدل را دوست دارم زیرا می توان حتی در جائیکه زندگی می کنم به اینور و آنور برویم بدون اینکه شناخته بشوم و دچار دردسر بشوم. من فکر می کنم این واقعا" غیر منصفانه است که فرزندم بخاط شغل من قربانی بشود. می دانی این عکس امضاء کردن ها به نظر من خیلی مسخره است بنابر این سعی می کنم که در ویدیوها دیده نشوم.

تو دوست نداری که به خوت نکاه کنی ؟

3نه

با چه نوع موسیقی ای بزرگ شدی ؟

3Joni Mitchell . هر کاری که Joni Mitchell برای موسیقی انجام داده بزرگ بود من واقعا" از او الهام گرفتم.

آیا برایت دردناک نیست که Big Yellow Taxi را در Got till it’s gone اثر Janet Jackson بشنوی ؟

3عذاب آور بود اما Joni Mitchell , PJ Harvey , Bjork و... همچنین Aerosmith و AC/DC را واقعا" دوست داشتم.

آیا موسیقی کلاسیک دوست داری ؟

3یک کمی نمی توانم بگویم کدام قطعه مورد علاقه ام است ولی واقعا برای آنها ارزش قائلم. وقتیکه باخ , بتهوون و دیگران فکرهایشان را عملی کردند آگاهی و هوشیاری را به اوج رساندند از آن موقع تا حالا ما راههائی را می رویم که آنها قبلا" رفته اند می توان گفت همین داستان درباره Beatles هم صدق می کند مثل نشخوار می ماند مثل اینکه بخواهیم دوباره چرخ را اختراع کنیم !

نظرت راجع به وضعیت فعلی صنعت موسیقی چیست ؟همچنین راجع به دانلود کردن های غیرقانونی که شرکت های موسیقی معتقدند تمام منافع آنها را بر باد می دهد؟

3موسیقی هنوز آینده دارد زیرا مردم هنوز طالب موسیقی هستند. من نمی دانم این شرکت ها چه جوری گیر افتاده اند ولی قبل از آن وحشتناک این است که این شرکت ها جوری برنامه ریزی کرده اند که انحصاری عمل کنند و فریبکاری کنند و بیشتر خون هنرمندان را بمکند.

آیا تو مخالف به اشتراک گذاشتن فایلهای موسیقی در اینترنت هستی ؟

3نه الزاما" , ولی آرزو می کنم مردم تشخیص بدهند که یک هنرمند قاعدتا" بروی فروش آلبومش حساب باز می کند. این روزها شما باید نیم تا یک میلیون نسخه فروش داشته باشی تا بتوانی به هزینه هایت سر به سر شوی. مگر چند تا گروه هستند کی یک میلیون نسخه می فروشند ؟ خیلی کم هستند.

ولی قراردادهایی هست که با مبالغی بالا مثل 60 میلیون دلار بسته می شود؟

3من که نا حالا همچین قراردادی نداشتم. من که Mariah Carey نیستم.

آیا فیلمش , Glitter را دیده ای ؟

3نه

آن معرکه است. تو حتما" باید آنرا ببینی آن همزمان با فیلم Battlefield Earth اکران شد.

Battlefield Earth3 شاهکار است. آن یک فیلم خالص است , هنر خالص. بعد از اینکه فقط چند ثانیه از فیلم را ببینی فراموش می کنی که داری فیلم می بینی تمام دو ساعت از فیلم مثل یک لحظه برایت می گذرد برای همین شبیه فیلمهای دیگر نیست مثل The Postman که کاملا"اثری برعکس دارد در این یکی زمان کش می آید بعد از دیدنش می گویی اوخ خدای من مثل اینکه پیرتر از زمانی شدم که شروع به دیدن فیلم کردم , سه تا از تولد هایم را از دست دادم !

آیا تو آدم سیاسی ای هستی ؟

3من تشابه های زیادی را در رفتارهای خودمان با ملل دیگر در مراحل مختلف تاریخی می بینم , سقوط روم , سقوط آلمان , سقوط ابرقدرت ها , مردمی که فکر می کنند بدون رضایت دیگران هر کاری که دلشان می خواهد می توانند انجام دهند , این داستانها را قبلا" شنیده ام. من فکر می کنم که مردم عموما" توجهی ندارند که از تاریخ درس بگیرند. دولت ما هم هیچ برنامه ای برای اینکه از ما مردمی با فرهنگ بسازد ندارد. بطور کلی هر حکومتی در طول تاریخ نمی خواسته که مردمش با فرهنگ باشد زیرا آنوقت نمی توانسته آنها را به سادگی کنترل کند. اگر فرهنگ از طریق رادیو , تلویزیون و روزنامه و نه از طریق مدرسه به بچه هایمان منتقل شود قدرت های می توانند همه چیز را در دست بگیرند زیرا آنها تمام آن رسانه ها را در اختیار دارند.

بسیار خب , آیا در آخر چیزی برای گفتن به طرفدارانت داری ؟

3تلویزیونتان را خاموش کنید. بروید کاری انجام دهید.

Doyenfery
16-01-2007, 01:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cully_4u
16-01-2007, 03:07
من بعد از یه هفته از ساختن این تاپیک چیزی جز پست METAL ZADE ندیدم تا امروز که اومدم و دیدم که تاپیک رسیده به صفحه 2.
متالزاده جان از این مصاحبه با مینارد ازت تشکر میکنم.ولی از شنیدن این حرفت خیلی جا خوردم

یه بند متوسط هست
به ندرت هم کارای خوب داره
ولی خوب به خاطر کلیپ های عجیب غریبش مشهور شده
البته به نظر من :)

من با A PERFECT CIRCLE کاری ندارم ولی شما برو یه بار دیگه آهنگهای TOOL رو گوش بده ، تا حالا چه گروهی رو دیده بودی که یه همچین آهنگهای پیچیده ای (هم از نظر موسیقی و هم از نظر LYRIC) داشته باشن.

واقعا چه صدایی رو زلالتر و شفافتر از صدای MAYNARD سراغ داری ؟

cully_4u
16-01-2007, 03:10
آدام جونز گیتاریست گروه تول ، علاوه بر اینکه توسط مجله رولینگز استون جزو 10 گیتاریست برتر دنیا شد ، تو کارنامه خودش ساختن جلوه های ویِژه فیلمهایی مثل Terminator و Jurasic Park رو هم داره .

از وجود یه همچین آدمی توی یه گرو ه میشه چه استفاده ای کرد ؟ ---- معلومه ، ساختن ویدیو کلیپ.
ولی گروه تول با داشتن یه همچین ذهن خلاقی تنها 5 تا ویدیو کلیپ داره که هر کدوم رو میشه به عنوان بهترین ویدیو کلیپ دهه 90 انتخاب کرد.

cully_4u
16-01-2007, 03:15
راستی ، روزنامه ای مثل شرق انتشار آلبوم جدید گروه تول رو (آلبوم 10000days ) با وجود محدودیت های بسیاری که تو رسانه های ایران وجود داره ( صحبت کردن از این نوع موسیقی توی روزنامه هایی با این تعداد مخاطب خیلی سخته) اعلام کرد .
کاری که قبلا همین مجله تنها دو بار اونهم برای گروههایی مثل Queen و Nirvana انجام داده بود.

این خودش میتونه نشون از تاثیر فرهنگی و ارزش بالای موسیقی این گروه باشه.

این متن بالا رو ک Doyenfery گذاشته همون مطلب روزنامه شرقه.

Metalzadeh
16-01-2007, 09:27
من با A Perfect Circle کاری ندارم ولی شما برو یه بار دیگه آهنگهای Tool رو گوش بده ، تا حالا چه گروهی رو دیده بودی که یه همچین آهنگهای پیچیده ای (هم از نظر موسیقی و هم از نظر Lyric) داشته باشن.

واقعا چه صدایی رو زلالتر و شفافتر از صدای Maynard سراغ داری ؟

من فقط نظر خودم رو گفتم
فکر کنم به خاطر این باشه که زیاد تو خط این سبک نیستم ;)

Metalzadeh
16-01-2007, 09:29
آدام جونز گیتاریست گروه تول ، علاوه بر اینکه توسط مجله رولینگز استون جزو 10 گیتاریست برتر دنیا شد ، تو کارنامه خودش ساختن جلوه های ویِژه فیلمهایی مثل Terminator و Jurasic Park رو هم داره .

از وجود یه همچین آدمی توی یه گرو ه میشه چه استفاده ای کرد ؟ ---- معلومه ، ساختن ویدیو کلیپ.
ولی گروه تول با داشتن یه همچین ذهن خلاقی تنها 5 تا ویدیو کلیپ داره که هر کدوم رو میشه به عنوان بهترین ویدیو کلیپ دهه 90 انتخاب کرد.

اطلاعاتی که دادی جالب بود :biggrin:
ولی فک کنم بیشتر از 5 تا کلیپ داشته باشن

cully_4u
16-01-2007, 12:45
خواهش میکنم ...

DKzeit
24-04-2007, 18:57
سلام.همین دیروز اومدم به این سایت و عضو شدم-this doesn't mean that i'm not familiar with forum issues,but my very first persian forum-
بسه.جست و گریخته اینو اون فقط میگن یکی دو بار tool شنیدم...آره اونایی که tool رو میفهمن خیلی کمن و باید بگم از این موضوع خوشحالم...cully_4u,واقعا بهت تبریک میگم که تونستی با tool ارتباط برقرار کنی(دلم میخواد اسمتو بدونم و اینکه از کجایی/من افشینم)...تو درست چند قدم با دریای tool فاصله داری و بدجوری بهت توصیه میکنم که یه شیرجه ی حسابی تو این دریا بزنی...از 6 سال پیش که خودم این کارو کردم آدمای زیادی رو در حال شنا کردن دوروبرم ندیدم .وباید بگم وقتی اینجا دیدمت خوشحال شدم که با این علاقه میخوایی لذتت از tool رو share کنی.......میتونیم فعلا تا صبح درباره ی فقط یکی از آهنگای tool با هم صحبت کنیم...
از Metalzadeh هم ممنونم به خاطره اون مصاحبه...
راستی .خیلی دلم میخواد از این که maynard رو رهبر گروه خطاب میکنیم دست برداریم ( یکم که از ساحل دور شی منظورمو میفهمی) اما یادتم باشه که not all martyrs see divinity

cully_4u
02-05-2007, 17:25
من حدود یه ماهه که به فروم نیومدم ... DKzeit اگه این تاپیک رو دیدی دوباره یه پیغام خصوصی برام بفرست ...

DKzeit
04-05-2007, 14:12
هی...دیگه داشتم نا امید میشدم.ای بابا عجب فرومای سرد و بی بخاری داره این P30world ..چند هفته میشه که عضو شدم و چند تا پست تو فرومای مختلف گذاشتم اما دریغ از یه جواب.مسخرست...
cully_4u ckeck your proflie out...