PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جام جهانی فوتبال 2006 آلمان | با حضور ایران | قهرمانی ایتالیا

AveCina
08-06-2005, 20:08
با سلام به همه
ايران 5 دقيقه قبل رفت جام جهاني
گفتم الان اينجا چه‌خبره ولي مثل اينكه خبري نيست!
ايران 1 بر صفر مقابل بحرين پيروز شد و به جام‌جهاني 2006 صعود كرد
سعي مي‌كنم اگه عكس و .... جالبي اگه گير آوردم اينجا مي‌ذارم‌!

فقط يه ذره پرشور تر باشين لطفا :P

double_n
08-06-2005, 20:14
من که به نوبه خودم به همه ایرانیان تبریک می گم .....

هر چند ما که کسی نیستیم ابراز وجود کنیم :arrow:

AveCina
08-06-2005, 20:15
منم همينطور
اگه كسي الان لينكي يا خبري داره تا داغه بگه :
من دارم مي‌گردم ببينم به كجا مي‌رسم !

مجید فینا
08-06-2005, 20:16
آقا تبریک ----سلام جام جهانی

mahyar60
08-06-2005, 20:17
تبريك به همه :wink:

Sinagood
08-06-2005, 20:25
ديدار دو تيم ملی ايران و بحرين در ادامه رقابتهای دور مقدماتی جام جهانی 2006، با گل محمد نصرتی يک بر صفر به سود ايران پايان يافت که با اين نتيجه ايران به جام جهانی 2006 آلمان راه يافت. :mrgreen: :mrgreen:

تبريك ميگم

براي ديدن گزارش بازي از اينجا ديدن كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Babak
08-06-2005, 20:25
منم به همه تبريک ميگم

:D

مجید فینا
08-06-2005, 20:27
در حاشیه فوتبال
* بازيكنان دو تيم ملي فوتبال ايران و بحرين به هنگام ورود به داخل زمين، مورد تشويق‌هاي بي‌امان تماشاگران قرار گرفتند.

* سرود معروف بازيهاي مقدماتي رقابتهاي فوتبال مقدماتي جام جهاني، با ورود ملي پوشان دو كشور به داخل زمين از بلندگوهاي ورزشگاه پخش شد.

* سيد محمد خاتمي رييس جمهور دقيقا قبل از نواخته شدن سرود جمهوري اسلامي ايران، وارد ورزشگاه آزادي شد و با ورود ايشان سرود ايران به اجرا درآمد.

* " محمد دادكان " رييس فدراسيون فوتبال كه هميشه به هنگام ديدار تيم ملي فوتبال ايران از كناره زمين نظاره بازي ملي‌پوشان كشورمان بود ، اين بار در كنار " محمد خاتمي " رييس جمهوري و در جايگاه ويژه نظاره‌گر ديدار اين تيم مقابل بحرين بود.

* تصاوير بازيكنان تيم‌هاي ملي فوتبال ايران كه در رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۱۹۹۸‬فرانسه حضور داشتند، در قالب پوسترهاي بزرگ در كناره زمين قرار گرفته بود.

* تعدادي از مربيان سابق تيم ملي فوتبال ايران از جمله بيژن ذوالفقار نسب و جلال طالبي و همچنين برخي از بازيكنان سالهاي گذشته تيم ملي فوتبال كشورمان در ورزشگاه حضور داشتند.

* سفير بحرين نيز يكي از تماشاگران ويژه ديدار امروز است.

* بين دونيمه بازي، بازيكنان ذخيره هر دو تيم به دستور مربيان خود، وارد زمين شده و به گرم كردن پرداختند.

* جوايز و كاپ قهرماني تيم ملي فوتسال ايران در بين دو نيمه بازي ايران و بحرين توسط محمدرضا پهلوان دبير فدراسيون فوتبال به بازيكنان و كادر فني اين تيم اهدا شد.

تيم ملي فوتسال كشورمان اخيرا در رقابتهاي فوتسال قهرماني آسيا كه در "هوشي مينه" ويتنام جريان داشت براي هفتمين سال پياپي به مقام قهرماني اين قاره دست يافته است.

* در بين نمايندگان رسانه‌هاي خارجي خبرنگاران و تصويربرداران خبرگزاري د.پ.آ. آلمان و روزنامه واشنگتن پست نيز در ورزشگاه حضور يافتند تا در كنار نمايندگان خبري كشورهاي فرانسه، ژاپن، بحرين، هند و انگليس به پوشش خبري اين مسابقه مهم بپردازند.

* هنگامي كه "فريدون زندي" جاي خود را به "علوي" داد، "برانكو" سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان در كنار زمين به استقبال او آمد و وي را در آغوش گرفت.

* در برخي از پارك‌هاي تهران از جمله پارك ملت، شهرداري تهران با نصب نمايشگرهاي بزرگ، بازي دو تيم ايران و بحرين را براي شهروندان تهراني به نمايش گذاشت.

* دقايقي پيش از بلندگوهاي ورزشگاه آزادي اعلام شد كه در صورت صعود تيم ملي به جام جهاني جشن صعود در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد.

* ناصر عبداله علي، عضو تيم ملي فوتبال بحرين، زماني كه از سوي سرمربي خود تعويض شد به جاي نشستن بر روي نيمكت ذخيره‌ها، به نشانه اعتراض به رختكن تيم خود رفت.

* با به ثمر رسيدن گل اول تيم ايران، يكي از تماشاگران حاضر در ورزشگاه دچار ناراحتي قلبي شد و از ورزشگاه خارج گرديد.

طبق آخرين اطلاعات كسب شده توسط خبرنگاران ايرنا، فرد ياد شده با تلاش پزشكان براي مراقبت بيشتر ، به يكي از بيمارستانهاي تهران منتقل شد.

* پس از پيروزي تيم ملي فوتبال ايران مقابل تيم بحرين ، ملي‌پوشان كشورمان به همراه شماري از حاضران در كناره‌هاي زمين با در دست داشتن پرچم جمهوري اسلامي ايران ، دور افتخار زدند.

" محمد نصرتي " مدافع تيم ملي فوتبال ايران به عنوان بهترين بازيكن اين تيم برگزيده شد.

AveCina
08-06-2005, 20:27
اين اولين لينك و خبر راجبع به صعود ايران

]

AveCina
08-06-2005, 20:28
ببخشيد انقدر سريع بچه اومدن كه نديدم الان برش مي‌دارم !

mpsjavad
08-06-2005, 20:29
با سلام ..

منم تبريك [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اميدوارم تو جام جهاني بچه ها بهتر بازي كنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

moslem.b
08-06-2005, 20:36
تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك

AveCina
08-06-2005, 20:37
اينم پيام تبريك كانديداهاي رياست جمهوري و بزرگان مملكت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rootnt
08-06-2005, 20:39
سلام.
من هم به نوبه خودم اين راهيابي تيم ملي جمهوري اسلامي ايران رو به جام جهاني 2006 آلمان تبريك ميگم.(اوه تركوندما نه؟)
avecina معلومه كه خيلي خوشحاليا.
انشا الله هميشه از اينم خوشحال تر باشي.
به اميد درخشش ايران در جام جهاني.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AveCina
08-06-2005, 20:44
اينم خبر سايت رسمي مسابقات جام‌جهاني 2006 آلمان كه خبر پيروزي و صعود ايران رو بعنوان سومين تيم حاضر در اين رقابت‌ها اعلام كرد :
البته اگه آلمان رو حساب نكنيم ايران بعد از ژاپن دومين تيمي هستش كه صعود كرد !

AveCina
08-06-2005, 20:46
به گزارش ايرنا :

با پيروزي تيم ملي فوتبال جمهوري اسلامي ايران بر تيم بحرين و راهيابي به جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬شور و شعف پايتخت نشينان در تمامي محلات و مناطق تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگاران اعزامي ايران در سطح شهر تهران، لحظاتي پس از پايان يافتن ديدار حساس و سرنوشت ساز بين تيم‌هاي ملي ايران و بحرين كه با پيروزي تيم ملي ايران همراه بود، مردم به خيابان‌ها ريخته و به پاي كوبي و شادماني پرداختند.

صداي انفجار ترقه‌ها و مواد محترقه با پايان يافتن اين مسابقه فوتبال در بسياري از مناطق تهران به گوش مي‌رسد.

در برخي از چهارراه‌ها، مردم با دادن شيريني و نقل خود را در اين شادي ملي سهيم مي‌كنند.

ملي پوشان فوتبال كشورمان توانستند در يك ديدار حساس دقايقي قبل تيم ملي فوتبال بحرين را با نتيجه يك بر صفر شكست دهد.

با اين پيروزي، تيم ملي فوتبال كشورمان به مسابقات جام جهاني ‪۲۰۰۶‬ كه در كشور آلمان برگزار خواهد شد، راه يافت.

گزارش‌هاي خبري و تصويري تكميلي از سطح شهر تهران متعاقبا ارسال مي‌شود.

Mehdi_Best
08-06-2005, 20:49
تبريك به بچه هاي گل انجمن و همه مردم ايران زمين!
راستي بچه ها من خيلي خوشحال نشدم. مي دونيد چرا؟

خب معلومه ديگه!!! چون من وقتي در بازي رفت ايران - كره شمالي و در زمين كره شمالي 2-0 اين تيم رو شكست داديم ديگه برام مسلم شد كه به جام جهاني 2006 صعود كرديم! به خاطر همين خوشحالي هامو اون موقع كردم!!! :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink:

AveCina
08-06-2005, 20:52
خداييش مهدي جان تو همه چي اگه انقدر جلو باشي هفته ديگه خبر .....تتو مي‌شنويم ها !!! بابا يذره آروم تر :mrgreen: :| :!:

AveCina
08-06-2005, 20:53
اينم چند تا عكس جديد و يكميم ناب :

Mehdi_Best
08-06-2005, 21:09
avecina جان خبر چي رو؟ من كه متوجه نشدم منظورت چيه؟ كامل بگو. اشكالي نداره!!!

AveCina
08-06-2005, 21:15
ببخشيدا ! روم به ديوار . خيلي عذر مي‌خوام خبر انتخاب شدن شما بعنوان بزرگترين پيشگوي قرن و دومين پيشگوي بزرگ تاريخ ( بعد از نستراداموس )

:| خواستم يه چيزي بگم خجالت كشيدم تو هم بي‌خيال شو :|

hyriand
08-06-2005, 21:15
OOOLE OLE OLE OLE
JOOOOOHOOO
من از آخرای نیمه اول رسیدم به بازی. ولی این میرزاپور نزدیک بود سوتی بده. ولی توپ آخری
رو خوب بلوک کرد.

بعدش مهدی جان. این همه آدم اینجا خوشحالن شما یه کمی هم خوشحال نشدی؟

AveCina
08-06-2005, 21:18
خبرگزاري رويترز هم خبر پيروزي و صعود ايران رو داد و بيان كرد كه اين دليلي مي‌تونه باشه براي جشن و پايكوبي مردم ايران !

پوریا
08-06-2005, 21:46
منم تبريك ميگم :wink:
اميد وارم هميشه شاد و شاد تر از اين باشيد. :wink:
ولي خودمونيما اين مردم تو خيابونا چكار ميكنن من كه تو كرج هستم اينجا غلغلست انگار مردم رنگ شاديو تا حالا نديده بودن :wink:

Mehdi_Best
08-06-2005, 22:11
hyriand جان معلومه كه خوشحال شدم. هر كي خوشحال نشه به ايراني بودنش بايد شك كرد.
اون رو براي اين گفتم كه بگم چقدر به اين تيم ملي و بازيكنانش مطمئن بودم.

اما خداوكيلي اگه ناشكري نباشه مي خوام بگم كه سال 98 كه زور زوركي رفتيم جام جهاني خيلي بيشتر حال داد!!!! :mrgreen:
آخه ما هميشه عادت داشتيم كه بگيم اگه اين اونو ببره - اون با اين مساوي كنه - ابر و باد و مه و خورشيد و فلك به كمك ما بيان - شايد (يكبار ديگه تاكيد مي كنم تازه شايد) بريم بالا!! اما اين بار هنوز هم مثل اينكه باورم نشده كه به اين راحتي صعود كرديم!
خدا رو شكر!

Mehdi_Best
08-06-2005, 22:14
ببخشيدا ! روم به ديوار . خيلي عذر مي‌خوام خبر انتخاب شدن شما بعنوان بزرگترين پيشگوي قرن و دومين پيشگوي بزرگ تاريخ ( بعد از نستراداموس )

:| خواستم يه چيزي بگم خجالت كشيدم تو هم بي‌خيال شو :|

با اين تيم ملي و بازيكنان قوي كه در حال حاضر داريم و با اين شرايط راحت صعود كه از بين 4 تا تيم 2 تيم مي ره بالا اگه شما فكر مي كردي كه ايران صعود نمي كنه بايد به استعداد فوتباليت مشكوك مي شدي!!!!! :wink: :wink:
اين كه ديگه پيشگويي نداشت كه! همه كارشناسان هم مي گفتند بعد از برد برابر كره شمالي در پيونگ يانگ تقريبا صعودمون قطعي شده!

Ali_k
09-06-2005, 05:38
آقا منم اين صعود را تبريك ميگم . مباركا باشه :D
ما ديشب تا ساعت 12:30 بيرون بوديم خيلي با حال بود ولي بعضيام خيلي بي معني بازي در ميووردن يه عده پرچما تبليغاتي كانديداها را سوزوندن :wink: يه عده ماشينا مردمو اذيت ميكردن(برا همينه سري قبل نرفتيما)
ولي من در تعجبم چطوري مامور اصلن نبود(تو اصفهان كه اينجوري بود اونجاي كه ما بوديم) تا ساعت 12:15 اصلن مامور نبود :twisted:

*عیسی*
09-06-2005, 06:38
تبريك ميگم

Venus
09-06-2005, 07:23
لطفا تبريكات من رو هم پذيرا باشيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

babi
09-06-2005, 08:36
صعود غرور آفرين تيم ملي را به جام جهاني را منم به همه ي عزيزان تبريك عرض ميكنم و براي همه ي ايرانيان توفيق روزافزون از خداوند ممنان خواستارم .

چو ايران نباشد تن من مباد

Sinagood
09-06-2005, 09:04
تيممون يه كمي در حمله بازيكناش بي نظم بودند

مهدوي كيا و زندي تو كار همه دخالت ميكردند

بارها ديديم كه دو تا يا سه تا بازيكن ايران با هم پا به توپ ميشن

بچه ها هم ديگر رو خوب پيدا ميكردند اما اصلا حواسشون نبود كه سر پستشون باشند

farhad resalati
09-06-2005, 09:33
من هم تبريك ميگه هر چند زهري كه بحريني ها به ما زدن خيلي تلخ تر بود و بايد 3 تا ميزديم تا جبران بشه

Mehdi_Best
09-06-2005, 09:36
سينا جان در اين تاپيك فقط تبريك بگو لطفا! چون اگه بخواهيم از نظر فني بازي ايران رو بررسي كنيم ايرادات فراواني داشت كه اين تاپيك براي بازگو كردن اونها جاي مناسبي نيست. من خودم كلا از بازيهاي ايران در اين گروه (5 بازي انجام داده تا حال) اصلا و ابدا خوشم نيومد. اما چون گاهي اوقات لازمه كه براي به نتيجه رسيدن بازي زيبا رو فداي نتيجه بكنيم پس مي شه با ديده اغماض به قضيه نگريست. اگه قشنگ و هدفدار بازي مي كرديم اما نتيجه نمي گرفتيم بدتر نبود؟

King
09-06-2005, 09:42
بايد ديد جام جهاني چي كار ميكنه...

Mehdi_Best
09-06-2005, 10:11
تيم ملي ايران هميشه عادت داره يك تيم غير منتظره باشه.
يك دوره مثل سال 98 همه رو جون به لب مي كنه و در استراليا بازي 2-0 باخته رو به 2-2 تبديل كرده و به عنوان آخرين تيم از جمع 32 تيم به جام جهاني صعود مي كنه. يك بار هم مثل همين دوره به عنوان دومين تيم به جام جهاني صعودي آسان رو انجام مي ده!!!
اما من فكر مي كنم در جام جهاني بتونيم شگفتي آفرين باشيم. چون معمولا ما عادت داريم در مقابل تيم هاي قوي بهتر بازي كنيم.

King
09-06-2005, 10:33
تيم ملي ايران هميشه عادت داره يك تيم غير منتظره باشه.
يك دوره مثل سال 98 همه رو جون به لب مي كنه و در استراليا بازي 2-0 باخته رو به 2-2 تبديل كرده و به عنوان آخرين تيم از جمع 32 تيم به جام جهاني صعود مي كنه. يك بار هم مثل همين دوره به عنوان دومين تيم به جام جهاني صعودي آسان رو انجام مي ده!!!
اما من فكر مي كنم در جام جهاني بتونيم شگفتي آفرين باشيم. چون معمولا ما عادت داريم در مقابل تيم هاي قوي بهتر بازي كنيم.
درسته .ولي بايد منطقي بود . نميشه گفت چون چند سال پيش اونجور بوده حالا هم ممكنه يه پيش آمد هايي بشه...قبول داريد كه تيم ها تيم هاي 7 سال پيش نيستند...
شگفتي آفرين بعيد ميدونم .ولي اميدوارم كه باشيم :wink:
كره هم كه اونجوري رفت فقط به خاطر اون تماشا چي ها بود و گرنه اصلا حقش نبود تيمي مثل ايتاليا رو ببره و همچنين تيم هاي ديگه رو.اون موضوع بر ميگشت به ميزباني...
در كل من هم اميدوارم موفق باشند...

AveCina
09-06-2005, 13:13
خب اقايون اينم چند تا لينك عكس از مردم و خيابون‌هاي تهران بعد از پيروزي تيم ملي (شايد خيلي هاتون ديده باشين :)

AveCina
09-06-2005, 13:16
بقيه عكس‌ها :

AveCina
09-06-2005, 13:18
تنها نكته قابل ذكر اين بود كه خدا رو شكر ديشب هيچ درگيري و مشكل قابل ذكري پيش نيومد و شب خوب و فراموش نشدني براي مردم بود .
:P :o :)

AveCina
09-06-2005, 13:26
اينم يه سري عكس كه سايت رسمي بازي‌هاي 2006 آلمان منتشر كرده :
اين عكس نشون ميده كه فقط مردا تو ورزشگاه نبودن بلكه تعدادي از بانوان ( كه فكر كنم جزء تيم ملي فوتبال و فوتسال ما هستند * من كه اينطوري شنيدم ) هم اين بازي رو از نزديك ديدن و تيم‌ملي كشورمون رو تشويق كردن !

AveCina
09-06-2005, 13:35
اينم براي دوستداران علي كريمي

بعد از پيروزي ايران

اينم نورافشاني آسمان تهران بعد از پيروزي و راهيابي ايران به به مرحله نهايي جام‌جهاني 2006 آلمان

farhad resalati
09-06-2005, 13:36
avecina جان دستت درد نكنه همه عكس هاي سايت هاي معتبر رو يه جا جمع كردي اما همه رو با يه پست ميدادي بهتر بود :mrgreen: در ضمن اين تيم ايراني كه ميبينيم از گروهش تو جام جهاني بالا مياد اما بدش ديگه با خداست

AveCina
09-06-2005, 13:44
اخه همه رو تو يه يك لحظه پيدا نكرم كه توي يه پست بفرستم !
بعدشم اگه بيشتر از 4 تا عكس رو مي‌خواستم بفرستم موقع وارد كردن كد ها قاطي مي‌كردم ! ( ما هم در همين حد وسعمون مي‌رسه بيشتر ديگه نبايد انتظار داشته باشين ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mehdi_Best
09-06-2005, 14:13
من هم چند تا عكس مي گذارم

Hamed_P30
09-06-2005, 14:46
تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك تبريك
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

مبارك همه باشه , من ديشب با يكي از رفيقام استاديوم بوديم كلي حالي به حولي بود :lol:
ايران هوووووووووورا بحرين سووووووووووووووووراخ

Hamed_P30
09-06-2005, 14:47

مبارك همه باشه , من ديشب با يكي از رفيقام استاديوم بوديم كلي حالي به حولي بود :lol:
ايران هوووووووووورا بحرين سووووووووووووووووراخ

leuven
09-06-2005, 20:22
این گل تقدیم به همتون , غیرت و همت هر چی ایرانی رو هم عشقه , تبریک میگم :D :D

AveCina
10-06-2005, 04:29
ممنون از گلت ِ اميدوارم همتون هميشه عينه گل بمونيد ولي عمرتون اندازه گل نباشه !
عكس يه گله ملايم‌تر مي‌ذاشتي بابا اين خيلي خشنه :mrgreen:
مثلا يه گله لاله يا گا سرخي يا يه همچين چيزي :?: :roll:
حالا خب خودت هر جور دوست داري

Mehdi_Best
10-06-2005, 13:04
راستي بچه ها من كه خودم نتونستم برم استاديوم اما دوستانم كه رفته بودند كلي پرچم ژاپن رو با خودشون برده بودند استاديوم كه روي بحرين هاي نامرد كه 4 سال پيش با پرچم عربستان دور افتخار زدند رو كم كنند. حالا اونها مي فهمند با پرچم كشور ديگه دور افتخار زدن يعني چي!!!!

siavash alavi
10-06-2005, 15:44
واقعا بچه ها گل كاشتند
منهم بعنوان يه تازه وارد راهيابي تيم ملي به مسابقات جام جهاني را به همه پيشكسوتان اين سايت تبريك ميگويم

AveCina
11-06-2005, 14:03
اينم چند تا عكس ديگه از خبرگزاري مهر و فارس :

Sphinx
18-11-2005, 13:22
سرانجام پس از رقابتي طولاني مسابقات مقدماتي جام جهاني 2006 آلمان به پايان رسيد.
با پايان يافتن اين رقابت‌ها اسامي تيم‌هايي كه جواز حضور در جام جهاني آلمان را به‌دست آوردند نيز مشخص شدند.
اين تيم‌ها عبارتند از:
كشور ميزبان: آلمان
قاره اروپا: كرواسي، جمهوري چك، انگلستان، فرانسه، ايتاليا، هلند، پرتغال، لهستان، صربستان و مونته نگرو، اسپانيا، سوئيس، سوئد و اوكراين،
آمريكاي جنوبي: برزيل، آرژانتين، اکوادر، پاراگوئه
آفريقا: آنگولا، غنا، ساحل عاج، توگو، تونس
آسيا: ايران، ژاپن، عربستان و كره جنوبي
تيم‌هاي منطقه کونکاکاف: كاستاريكا، مكزيك، ترينيداد و توباگو، آمريكا
اقيانوسيه:استراليا
لازم به ذكر است‎، مراسم قرعه كشي مسابقات جام جهاني نهم دسامبر در شهر لايپزيك آلمان برگزار خواهد شد.

Sphinx
18-11-2005, 13:34
مارادونا: تيم ملي فوتبال انگليس با كمك روني فاتح جام جهاني مي شود
ديه‌گو آرماندو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتين ضمن تمجيد از بازي درخشان وين روني، ادعا كرد كه انگليسي ها با كمك اين بازيكن فاتح جام جهاني 2006 آلمان خواهند شد.
-------------------------------------------
به گزارش سياست اسكاي اسپرتس، مارادونا علاقه خاصي به سبك بازي وين روني، مهاجم گلزن تيم ملي فوتبال انگليس دارد.
وي در آخرين گفت و گويش راجع به مهاجم منچستر يونايتد اظهار داشت: روني بازيكن بسيار فوق‌العاده‌اي و تيم ملي فوتبال انگليس در مسابقات جام جهاني 2006 مي تواند با درخشش وي عنوان قهرماني را كسب كند.
وي ادامه داد: در جزيره بيشتر نگاه ها به سوي بكام، لمپارد و اوون معطوف شده است،در حالي كه روني با به ثمر رساندن گل هاي بي شمار براي تيم ملي انگليس يكي از بهترين نفرات اين تيم محسوب مي شود.
مارادونا بار ديگر ياد و خاطره جواني اش را زنده كرد و در پاسخ به سئوالي كه از وي درباه احتمال بازي كردن در تيم رئال مادريد يا چلس پرسيده شده بود، پاسخ داد: بدون شك تنها گزينه‌ام براي بازي فوتبال، ناپولي خواهد بود چرا كه ناپولي آن زمان از بهترين تيم‌هاي فوتبال جهان بود و مطمئن هستم چنانچه تيم گذشته را در اختيار داشتيم مي‌توانستيم هر تيمي را شكست بدهيم.

Ronaldiniho
18-11-2005, 13:37
سي ري دي جان
يه سوال
تايپيك اخبار فوتبال دنيا براي چي هست ؟

Sphinx
18-11-2005, 14:02
سي ري دي جان
يه سوال
تايپيك اخبار فوتبال دنيا براي چي هست ؟

عذر میخوام اشتباه از من بود
آخه عنوان اون اخبار اروپا بود اینم تاپیک جام جهانی شرمنده عزیزم ;)

مجید فینا
03-12-2005, 23:43

زمان قرعه كشي مسابقات فوتبال جام جهاني 2006 آلمان به ترتيب زير است:
جمعه 18 آذر 1384
در كشور آلمان به وقت محلي 20:30
به وقت ايران ساعت 23:00
كانال 3 سيما به احتمال زياد اين قرعه كشي را پخش ميكند اگر پخش نكرد از اين كانالها زنده ببينيد:
ARD"Das Erste"به صورت آزاد روي ماهواره هاتبرد با فركانس 11604 27500 HOR 3/4-
SF-2 به صورت كارتيViaccess 1 روي ماهواره هاتبرد13 درجه 12399 H 27500-3/4
TF-1 به صورت كارتيTPSCrypt روي ماهواره هاتبرد13 درجه10911 3/4 ver27500
TSR 2 به صورت كارتيViaccess 1 روي ماهواره هاتبرد13 درجه 12399 H 27500-3/4
ART SPORT به صورت كارتي Irdeto 2روي ماهواره نيلست 7 درجه 11958 -HOR-27500-3/4-
بعضي از كانالهاي ترك روي ماهواره تركست 42 درجه

كاغذ ديواري جام جهاني 2006 آلمان :

mohammad8
04-12-2005, 00:47
thank you مجيد جان :)

esool
04-12-2005, 20:30
ايول آقا دست درد نكنه
خوب كردي اين اطلاعاتو دادي

RONN!E
06-12-2005, 21:21
اين سيد بندي به شرح زير است
سيد يک: آلمان (ميزبان)، برزيل (قهرمان جهان)، ايتاليا، آرژانتين، فرانسه، اسپانيا، مکزيک و انگلستان

سيد دو: استراليا، آنگولا، غنا، ساحل عاج، توگو، تونس، اکوادور و پاراگوئه

سيد سه: کرواسي، چک، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، سوئيس و اوکراين

سيد چهار: ايران، ژاپن، کره جنوبي، عربستان، ترينيداد و توباگو و آمريکا

سید ویژه:صربستان و مونته نگرو
سيد ويژه بدين منظور تشکيل شده که هيچ گروهي شامل سه تيم اروپايي نشود

Ronaldiniho
06-12-2005, 22:12
اين را هم من بگم كه
گروههاي برزيل و المان
مشخص شد
گروههاي 1 و 6
چون اين دو تيم قهرمان و ميزبان دوره قبل هستند
و مكان بازيهاي اين گروهها در ورزشگاههاي بزرگتري است
گروههاي اين دو تيم را به خاطر طرفدارانشان در اين گروهها قرار داده اند

Elfin-D
06-12-2005, 22:33
اين سيد كه ميگن اي يعني چه؟؟

R£ɀД
06-12-2005, 22:41
منم با الفين جان موافقم يك بار هم توي اونيكي تاپيك پرسيدم يكي بياد كامل بگه سيد يعني چي؟

mohammad8
06-12-2005, 23:33
اين سيدي كه ميگن بر اساس بازيهاي هر تيم تعداد برد و باخت ، نتيجه در 2 جام جهاني گذشته و رده بندي فيفا تعيين ميشه به اين صورت كه تيمهاي بسيار قوي در سيد 1 كه اگه بخايم ساده تر بگيم در يك حد و تيمهاي قوي در يك سيد و يك حد ، تيمهاي خوب در يك سيد و تيمهاي معمولي يا ضعيف تر در سيد آخر كه همون سيد 4 هست تعيين ميشه . حالا به ترتيب سر گروهها كه مشخص شدن( يعني همون تيمهاي بسيار قوي ) در زير گروه اونا از سيدهاي 2 و 3 و 4 به ترتيب يكي انتخواب ميشه . يعني تيمهايي كه تو يه سيد هستن هم نميتونن باهم بيفتن و هرتيمي كه تو سيد بالاتري بيفته به نفع اون تيمه . ايرانم قرار بود تو سيد 3 باشه كه تو سيد 4 افتاد. اميدوارم متوجه شده باشين .

Ronaldiniho
06-12-2005, 23:35
راستي اينم يادم رفت بگم كه
بازيكناني كه تيمها به فيفا اعلام ميكنند براي جام جهاني تا 25 شهريور حق دارند در تيمهايشان بازي كنند
و فيفا اينو گفته كه بازيكنان حضر در جام جهاني خسته نباشند

RONN!E
07-12-2005, 07:41
خیلی ها نمی دونند این سید بندی چیه!!!
تعریف اولیش رو mohammad8 گفتند.اما اینکه این سید بندی اصلا واسه چی هست؟؟
مهمترین اصل قرعه کشی نحوه سیدبندی تیم هاست.در قرعه کشی 32 وجود داره.این 32 تیم به 8 گروه 4 تیمی تقسیم میشوند.
در نحوه برگذاری قرعه کشی فیفا:4گلدان (شما اگه میخواین اسمش رو یه چی دیگه بذارین) قرار میگیرد.
در هریک از این 4 گلدان 8 گوی وجو دارد،و در واقع این گوی ها معرف تیم هاست.تیمهایی که در سید 1 هستند در یک گلدان، تیمهایی که در سید 2 وجود دارند در گلدان دیگر وخلاصه تیم هایی که در سید 4 قرار گرفتند در یک گلدان قرار میگیرند.
بعد هم مرحله اصلی انجام میگیرد:
مثلا در گروه 1:المان به عنوان سرگروه مشخص است.تیم دوم از سید 2،تیم سوم از سید 3،وتیم چهارم ازسید 4 انتخاب میشود.
والسلام.
امیدوارم چیزی از مطالبی که نوشتم فهمیده باشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammadirani
07-12-2005, 08:25
حمید جان فرق جهان سوم با بقیه دنیا همینه ها .وقتی دیروز تو اخبار ورزشی این خبر را شنیدم کفم برید که چه قدر کارشناسان گروه خبر ما خنگ هستند .بابا این چیزی که شما و تلوزیون اعلا کردید گلد بندی بود نه سید بندی

mohammadirani
07-12-2005, 08:28
طبق اعلام فیفا تیم ملی فوتبال ایران در سید سوم و دسته چهارم قرار گرفت.
بدین ترتیب تیم ایران با هیچ یک از تیم های المان .صربستان . امریکا یعنی همگروه های ما در جام جهانی 1998 مجددا در یک گروه قرار نخواهد گرفت

در زیز ابتدا سید بندی تیم های حاضر در جام جهانی را خواهیم دید:

سید اول :
برزیل . المان . ارژانتین .انگلیس . مکزیک .ایتالیا . فرانسه . اسپانیا
سید دوم :
هلند . امریکا . ژاپن . کره جنوبی . سوئد . کرواسی . پاروگوئه . جمهوری چک
سید سوم :
پرتغال . ایران .کاستاریکا . لهستان .صربستان . اکوادر . تونس . عربستان
سید چهارم :
سوییس . اکراین .استرالیا . غنا . ساحل عاج . انگولا . توگو . ترینیداد و توباگو

واما دسته بندی تیم های جام جهانی :

دسته اول :

دسته دوم :
استرالیا . غنا . ساحل عاج . انگولا . توگو .تونس . اکوادر . پاراگوئه

دسته سوم :

هلند . سوئد . کرواسی . پرتغال . جمهوری چک . سوییس . اکراین . لهستان

دسته چهارم :

ژاپن . کره جنوبی . ایران .عربستان .امریکا . کاستاریکا. ترینیداد و توباگو . صربستان

بدین ترتیب تیم ایران بین تیم های سید چهارم با تیم ترینیداد و توباگو و بین تیم های سید دوم با تیم های امریکا . ژاپن . کره جنوبی هم گروه نمیشود.
هم چنین بر طبق اعلام فیفا تیم المان به عنوان سرگروه در گروه 1 و تیم برزیل در گروه 6 قرار گرفت و هم چنین بر طبق این اعلام نظر ایران به
عنوان تیم سوم گروه 6 یعنی در کناربرزیل قرار گرفت

R£ɀД
07-12-2005, 08:34
mohammad8 جان ممنون.

Ronaldiniho
07-12-2005, 13:09
طبق اعلام فیفا تیم ملی فوتبال ایران در سید سوم و دسته چهارم قرار گرفت.
بدین ترتیب تیم ایران با هیچ یک از تیم های المان .صربستان . امریکا یعنی همگروه های ما در جام جهانی 1998 مجددا در یک گروه قرار نخواهد گرفت

در زیز ابتدا سید بندی تیم های حاضر در جام جهانی را خواهیم دید:

سید اول :
سید دوم :
هلند . امریکا . ژاپن . کره جنوبی . سوئد . کرواسی . پاروگوئه . جمهوری چک
سید سوم :
پرتغال . ایران .کاستاریکا . لهستان .صربستان . اکوادر . تونس . عربستان
سید چهارم :
سوییس . اکراین .استرالیا . غنا . ساحل عاج . انگولا . توگو . ترینیداد و توباگو

واما دسته بندی تیم های جام جهانی :

دسته اول :

دسته دوم :
استرالیا . غنا . ساحل عاج . انگولا . توگو .تونس . اکوادر . پاراگوئه

دسته سوم :

هلند . سوئد . کرواسی . پرتغال . جمهوری چک . سوییس . اکراین . لهستان

دسته چهارم :

ژاپن . کره جنوبی . ایران .عربستان .امریکا . کاستاریکا. ترینیداد و توباگو . صربستان

بدین ترتیب تیم ایران بین تیم های سید چهارم با تیم ترینیداد و توباگو و بین تیم های سید دوم با تیم های امریکا . ژاپن . کره جنوبی هم گروه نمیشود.
هم چنین بر طبق اعلام فیفا تیم المان به عنوان سرگروه در گروه 1 و تیم برزیل در گروه 6 قرار گرفت و هم چنین بر طبق این اعلام نظر ایران به
عنوان تیم سوم گروه 6 یعنی در کناربرزیل قرار گرفت

اينو كه من گفته بودم

Elfin-D
07-12-2005, 13:20
اين چيزي كه محمد ايراني گفت رو من نفهميدم!!

Speedi
07-12-2005, 18:50
جالببببببببببببببب

Ronaldiniho
08-12-2005, 13:39
دوستان فيفا امسسال از روش گلدون استفاده كرده
نه سيد بندي
يعني غير از تيمهاي سيد اول كه به ترتيب قدرت رده بندي شده اند بقيه بر اساس
مكان كشور در دنيا دسته بندي شده اند
فيفا از اين كار دو منظور داشته :
1-هيچ دوتيمي از يك قاره در يك گروه نيفتند
2-هيچ 3 تيم اروپايي در يك گروه نيفتند

kian2
09-12-2005, 13:51
با سلام خدمت بچه های فوتبال دوست
منبع : روزنامه خراسان مورخ 17/9/84
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پس از آنکه سید بندی تیم های راه یافته به جام جهانی انجام گرفت بعضی خبر گزاریها اقدام به گمانه زنی در مورد قرعه کشی فیفا نمودند. بر اساس این پیش بینی ها
ایران در بدترین حالت با تیمهای برزیل , پاراگوئه , هلند هم گروه میشود
ایران در ساده ترین حالت با تیمهای مکزیک , آنگولا , سویس هم گروه میشود
یک نکته هم اینکه ایران در دور اول به هیچ عنوان با تیم آمریکا هم گروه نخواهد شد.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به امید موفقیت تیم ایران در جام جهانی
کیان

Elfin-D
09-12-2005, 14:00
به نظر من ساده ترين قرعه هم براي ايران سخته!سويس كه خيلي قويه,مكزيك رو كه همه ميشناسن.انگولا هم اگه ضعيف بود بين اون همه تيم توپ افريقايي صعود نميكرد.
پس همون شعار هميشگي:باخت و حذف ابرومندانه!

Lovelyman
09-12-2005, 14:07
الفين باهات موافقم!

Harry Potter
09-12-2005, 22:22
گروه A

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آلمان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کاستاریکا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لهستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اکوادور

گروه B

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انگلستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پاراگوئه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ترينيداد و توباگو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سوئد

گروه C

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آرژانتین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ساحل عاج
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صربستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هلند

گروه D

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مکزیک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ایران
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آنگولا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پرتغال

گروه E

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ایتالیا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] غنا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امریکا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چک

گروه F

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برزیل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کرواسی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استرالیا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ژاپن

گروه G

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فرانسه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سویئس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کره جنوبی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توگو

گروه H

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اسپانیا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اوکراین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تونس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عربستان

sa3er
10-12-2005, 01:07

Speedi
10-12-2005, 01:23
نظرتون چيه ميره ايران بالا ؟

MaFia
10-12-2005, 01:40
موضوع ویرایش شد
در ضمن تبریک برای گروه خوبی که البته نسبت به بعضی از گروه ها افتادیم

soheil
10-12-2005, 01:46
نظرتون چيه ميره ايران بالا ؟
بعید میدونم
90% مکزیک و پرتقال میرن بالا

Amin
10-12-2005, 01:48
گروه ايران نه خوبه و نه بد !!
اگه جاي ايران و عربستان عوض ميشد خيلي توپ ميشد
البته ايران تو همين گروه هم شانس صعود داره

Harry Potter
10-12-2005, 01:50
من هم تبریک میگم.
واقعا شانس آوردیم ;)
به هر حال صعود از این گروه بعید نیست ولی بعدش میخوریم به گروه C ، یعنی آرژانتین و هلند :sad:
پس دعا کنید صعود نکنیم :blink:

MaFia
10-12-2005, 01:55
گروه سي كه اصلا حرفش رو هم نزن حسين جان واقعا گروه مرگه گروهي كه اگه افتاده بوديم تو اون گروه خدا مي دونه چي مي شد همه افسردگي مزمن مي گرفتيم

IVAN
10-12-2005, 02:23
سلام
منم خوشحالم كه تو همين گروه افتاديم .بايد قانع باشيم ،همينم كه هست خوبه
براي جزئيات بيشتر يه سري به اين جا بزنيد

ali_00731
10-12-2005, 02:29
سلام دوستان

برنامه بازيهاي ايران در جام جهاني آلمان

21 خرداد ايران - مكزيك

27 خرداد ايران - پرتغال

31 خرداد ايران - آنگولا
به اميد راهيابي ايران به مرحله بعد

Elfin-D
10-12-2005, 03:21
گروهمون بد نيست.خيلي ها ارزوي اين رو ميكردن كه با مكزيك و انگولا همگروه شيم و لي فكر پرتغال رو نميكردند.
به هر حال بايد از همين حالا بشيينيم دعا كنيم كه ايران تو هميه بازيهاش ايران واقعي باشه وگرنه از انگولا هم ميبازيم.

King
10-12-2005, 03:22
به نظر من پرتغال و مکزیک سعود میکنند ایران تو گروه سوم میشه...
گروه خوبی هست ولی بازم مکزیک و پرتغال قوی تر هستند...
در ضمن اگر شانس بیاریم و سعود کنیم بعید نیست در دور بعد یه بازی مشابه آلمان -عربستان 2002 رو ببینیم...
در کل...
باید دید چی میشه...

nazar
10-12-2005, 04:00
ايران تو گروه خوبي افتاده شايد بهتر از اين نمي‌‌شد. اميدوارم بازي اول كه با مكزيك هست امتيازي بگيريم. معمولا بازي‌هاي اول هر جام جهاني جا نيافتاده است و تيم‌ها همه چي رو رو نمي‌كنند. اگر مكزيك رو بتونيم ببريم( كه كار آسوني نيست) به بقيش ميشه اميدوار بود. تازه اگر چنين هم بشه در دور دوم به مشكل اساسي برمي‌خورم چون آحتمالا بايد با آرژانتين يا هلند بازي كنيم. نبايد روحيه رو از دست داد ما چند تا بازي قشنگ هم برامون كافيه!

Harry Potter
10-12-2005, 04:03
فکر کنم اونایی که از تلوزیون خودمون دیدن این ها رو ندیده باشن ;)

mohammad8
10-12-2005, 10:19
به نظر منم ايران تو گروه خوبي افتاده . شانس بسيار زيادي هم داره براي رفتن به دور بعد ...

Mohammad
10-12-2005, 10:39
بهتر از همين تاپيك برايه پوشش خبر هايه جام جهاني استفاده كنيم:

"ايوانكوويچ " پرتغال را مدعي حضور در نيمه‌نهايي جام جهاني مي‌داند
-------------------------------------------------------------------------------
پس از اعلام گروه بندي مرحله نخست رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ،۲۰۰۶‬بازتاب- ها و مصاحبه با سرمربيان همچنان ادامه دارد چنانچه "برانكو ايوانكوويچ" سرمربي كروات تيم ملي فوتبال ايران مدعي شد پرتغال به مرحله نيمه نهايي رقابت‌هاي جام جهاني راه خواهد يافت.

برانكو در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه اظهارداشت: گروه ما شامل تيم‌هاي بسيار خوبي است. اولين مدعي صعود از اين گروه بدون شك پرتغال است و حتي تا نيمه نهايي هم صعود خواهد كرد.

وي سپس ادامه داد: مكزيك هم تيم قدرتمندي است. عملكرد اين تيم در جام كنفدراسيون‌ها مرا تحت تاثير قرار داد اما آنگولا براي من تيم ناشناخته‌اي است.

به گفته برانكو "آنگولا انگيزه‌بالا و شيوه خاصي از فوتبال را ارايه مي‌كند كه براي من به سختي قابل درك است."
سرمربي كروات تيم ايران در خاتمه گفت: به تيمم افتخار مي‌كنم. ما زحمت زيادي كشيده‌ايم و تنها مشكل ما يادگيري و هماهنگي با استيل متفاوت فوتبال اروپايي، آفريقايي و آمريكاي لاتين است. اميدوارم بازيكنانم بدانند كه نسبت به مشكلات مختلف چه واكنشي بايد نشان دهند.

Mehdi_Best
12-12-2005, 08:14
سلام
به نظر من درسته كه گروه خوبي هستيم و موقع قرعه كشي هم خيلي خوشحال شديم كه تو اين گروه هستيم اما وقتي بيشتر فكر مي كنم مي بينم كه گروه عربستان و كره جنوبي هم گروههاي خوبي هستند. تازه ما از گروه اگه بتونيم بياييم بالا با آرژانتين يا هلند مي افتيم!
گروه فرانسه هم خيلي خوب بود اگه مي افتاديم!! يا گروه آلمان

mehdi3267
13-12-2005, 07:34
هیچ تیمی در جام جهانی اسان نیست

samira1
13-12-2005, 11:05
تو عنوان همه چيرو گفتم خيلي نااميدين :puke: :angry: :evil:

King
16-12-2005, 14:26
همچین تاپیکی قبلا داشتیم که....

King
16-12-2005, 14:27
به نظر من ساده ترين قرعه هم براي ايران سخته!سويس كه خيلي قويه,مكزيك رو كه همه ميشناسن.انگولا هم اگه ضعيف بود بين اون همه تيم توپ افريقايي صعود نميكرد.
پس همون شعار هميشگي:باخت و حذف ابرومندانه!
دوست عزیز سویس کجا بود؟؟؟ پرتغال.مکزیک.آنگولا .ایران

Mehran
23-12-2005, 02:22
نحوه اعزام تماشاگران و معرفى جاذبه ‌ها‌ى ایران در مسابقات جام جهانى ۲۰۰۶ آلمان، بررسى شد.
به گزارش ایلنا، محمدعلى نمازى، دبیر ستاد توسعه توریسم روستایى عشایرى و ورزشى، با بیان این مطلب گفت: با حضور نمایندگان فدراسیون فوتبال، سازمان فرهنگ و ارتباطات، گروه تورهاى ورزشى و معاون رییس سازمان میراث فرهنگى و گردشگرى جلسه اى با محوریت چگونگى اعزام تماشاگران و نحوه معرفى جاذبه ‌ها‌ى ایران در مسابقات جام جهانى ۲۰۰۶ آلمان برگزار شد.
وى با اشاره به اینكه در این جلسه نحوه اعزام علاقه مندان به تماشاى مسابقات بررسى شد افزود: سهمیه ایران براى اعزام تماشاگر به جام جهانى ۲۰۰۶ آلمان، ۳ هزار و ۴۰۰ نفر است كه علاقه مندان مى توانند با مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتى و ثبت نام به مدت ۱۴ شبانه روز هنگام برگزارى مسابقات در آلمان اقامت كنند.
وى تصریح كرد: البته سعى خواهد شد تماشاگران اعزامى به جام جهانى ۲۰۰۶ آلمان بیشتر از اعضاى تیم ‌ها‌ى فوتبال معروف كشور انتخاب شوند تا بتوانند با حضور در جو این مسابقات، تجربیات فراوانى را كسب كنند.

mska
31-01-2006, 06:27
سخنگوي شركت پوما آلمان اعلا‌م كرد:به زودي پيراهن‌هاي تيم ملي فوتبال ايران‌براي شركت در مرحله نهايي رقابتهاي فوتبال جام جهاني 2006 آلمان تحويل مسئولا‌ن فدراسيون فوتبال ايران خواهد شد .

دكتر اولف اشتاينر با بيان اين مطلب , به شايعات فسخ قرارداد اين شركت با فدراسيون فوتبال ايران پايان داد.

اشتاينر افزود: نماينده اين شركت به زودي باحضور در تهران پيراهن‌هاي تيم ملي‌فوتبال ايران براي شركت در جام جهاني را در جمع خبرنگاران به مسئولا‌ن فدراسيون فوتبال اين كشور تحويل خواهد داد.

وي در ادامه اظهار داشت: شركت پوما و فدراسيون فوتبال ايران قراردادي بلند مدت امضا كرده اند و اين شراكت به نفع ورزش ادامه خواهد داشت .

mohammad8
01-02-2006, 01:15
اميدوارم پيراهانايي كه ميزنن شيك و زيبا باشه چون تا حالا كه يه پيراهن درست و حسابي از تيم ملي نديديم ...

mahdy2021
20-02-2006, 11:16
مربي تيم ملي فوتبال مكزيك براي تماشاي ديدار تيم ملي كشورمان برابر تيم تايپه يكشنبه شب وارد تهران ‌شد.

به گزارش خبرنگار ورزشي ايسنا، راميرس دستيار ريكارد لاولپه در تيم ملي فوتبال مكزيك براي زير نظر گرفتن چگونگي آماده سازي تيم ملي ايران و همچنين تماشاي ديدار ايران و چين تايپه از سري رقابت‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا نيمه شب گذشته از آمستردام به تهران سفر كرد.

هنوز مشخص نيست كه آيا راميرس ديدار تيم‌ ملي كشورمان را برابر كاستاريكا كه دهم اسفند در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود، از نزديك تماشا خواهد كرد يا خير؟

تيم ملي كشورمان در رقابت‌هاي جام جهاني 2006 با تيم‌هاي ملي مكزيك، پرتقال و آنگولا هم گروه است و در نخستين ديدار دوستانه‌ي خود پيش از حضور در جام جهاني دهم اسفند برابر تيم ملي كاستاريكا صف آرايي خواهد كرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

roya_256
20-02-2006, 12:59
ما براي يك بازي تداركاتي با كشوري مثل اكراين هزار تا مشكلداريم اما اينقدر با برنامه ريزي كار خود را پيش مي برند كه براي يك بازي نه چندان مهم مربي تيم خود را براي تماشاي بازي و مور تاكتيك !!! تيم مقابل به ايران مي فرستند

mahdy2021
14-03-2006, 14:52
كمتر از سه ماه ديگر مرحله پاياني رقابت‌هاي جام جهاني شروع مي‌شود و ايران براي سومين بار شانس خود را در اين رقابت‌ها آزمايش مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بي‌ترديد پرتغال به همراه مكزيك يكي از حريفان سرسخت ايران در مرحله‌ي گروهي است. تيم ملي پرتغال كه در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي اروپا 2004 هم نمايش خوبي داشت و تا بالاي سر بردن جام در خانه‌ فاصله‌اي نداشت با انگيزه‌ي فراواني به آلمان سفر خواهد كرد.

«برزيل اروپا» با داشتن بازيكنان سرشناس نظير كارواليو، فريرا، دكو، فيگو و رونالدو براي تمام سي و يك تيم راه يافته به جام جهاني مي‌تواند حريف دلهره‌آوري باشد.

الكساندر فرانكو خبرنگار روزنامه‌ي ورزشي A Bola كه در موزابيك (جايي كه اوزه‌بيو اسطوره‌ي فوتبال پرتغال از آنجا برخاست) به دنيا آمده و اكنون خبرنگار بزرگ‌ترين روزنامه‌ي ورزشي پرتغال در آمريكاي شمالي است.

او همچنين مفسر برنامه‌هاي ورزشي و راديوي پرتغال و كانادا است.

* شرايط پرتغال

آلكساندر فرانكو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره ي شرايط پرتغال، گفت:« فكر مي‌كنم كه پرتغال از كيفيت فوتبال ايران و چگونگي مواجه با آن واهمه دارد و بحث درباره‌ي فوتبال ايران را هيچ گاه كنار نمي‌گذارد. به نظر من فوتبال ايران، شيوه‌ي بازي خاص خودش را دارد و بايد مراقب بازيكنان جوان و تكنيكي اين تيم بود.»

وي افزود: حقيقت اين است كه تيم ملي ايران مي‌تواند شگفتي‌ساز باشد. احتمالات بسياري براي اين مساله وجود دارد. در فوتبال امروز حريف قابل پيش بيني كه پيشتر وجود داشته ، مشاهده نمي‌شود. چندي پيش پله تيم ملي كاستاريكا را يكي از بهترين تيم‌هاي جام جهاني ناميد و اخيرا تيم شما، اين تيم را سه بر دو شكست داد. اين نشانه‌اي است كه ايران نمي‌خواهد تنها براي انجام سه بازي به آلمان سفر كند.

فرانكو ادامه داد: نخستين ديدار ايران برابر مكزيك در يازدهم جون، مهم‌ترين بازي براي تيم ملي شما است. صرف نظر از نتيجه‌ي احتمالي برابر پرتغال يك پيروزي در بازي مقابل مكزيك مي‌تواند به معناي راه‌يابي به مرحله‌ي بعدي باشد. چرا كه ترديد ندارم در ديدار بيست و يكم جون برابر آنگولا، مشكلي نخواهيد داشت.

* ايران در جام جهاني 2006

مفسر برنامه‌هاي ورزشي راديو پرتغال در ادامه‌ي گفت‌وگوي خود با ايسنا درباره‌ي اين كه چه تيم‌هايي مي‌توانند چشم‌ها را در جام جهاني خيره كنند، گفت: اميدوارم كه پرتغال و ايران، چنين تيم‌هايي باشند. در كنار اين دو تيم، آلمان (ميزبان و نه يكي از مدعيان)، برزيل (هميشه)،‌آرژانتين، ايتاليا، فرانسه و اسپانيا مي‌توانند تيم‌هاي پرقدرت جام جهاني 2006 باشند. اجازه بدهيد يك بار ديگر نسبت به حضور قدرتمند ايران و پرتغال اميدوارانه صحبت كنم، اما لهستان در گروه A، سوئد در گروه B، صربستان و مونته‌نگرو در گروه C، چك يا آمريكا در گروه E، كرواسي در گروه F، سوييس در گروه G و اوكراين در گروه H مي‌توانند تيم‌هاي صعود كننده به مراحل بالاتر باشند.

* ستاره‌هاي ايران در جام جهاني

فرانكو از وضعيت فوتبال ايران و بازيكنان ملي‌پوش اين تيم اطلاع به نسبت كاملي دارد. او در اين باره به خبرنگار ايسنا گفت:« علي كريمي، هاشميان و علي دايي در آخرين ديدار شما برابر كاستاريكا گلزني كردند اما، كريمي در بوندس‌ليگا آسيب ديد. ديگر ستاره‌ي تيم ملي ايران، مهدوي‌كيا است اما علي دايي مشهورترين بازيكن ايراني است.»

قدرت تيم ايران، به اندازه‌اي است كه بتواند برابر تيمي كه بازيكناني همچون دكو، رونالدو، فريرا، پائولتا، ماينش و كارواليو را در اختيار دارد موفق شود. فرانكو اين گونه پاسخ مي‌دهد:« صادقانه بگويم كه اگر پرتغال مصدومي نداشته باشد فكر ايران نخواهد توانست تيم پرتغال را شكست دهد اما، باور دارم كه شكست دادن ايران سخت‌تر از شكست مكزيك است.»

وي افزود: فكر مي‌كنم كه مهم‌ترين جنبه‌ي بازي ايران و پرتغال نه تنها به تاكيك و چيدمان دو تيم در اين ديدار وابسته نيست بلكه چگونگي مقابله‌ي تيم ايران براي از كار انداختن فيگو و رونالدو از اهميت بالايي برخوردار است هر چند كه نبايد پائولتا را فراموش كرد.

وي ادامه داد: پرتغال به دليل توجهي كه به رونالدو و فيگو مي‌شود از اين دو در كناره‌ها استفاده مي‌كند و زماني كه آنها موفق به انجام وظيفه‌ي خود شدند، پائولتا از غفلت حريف استفاده مي‌كند.

فرانكو درباره‌ي تيم ملي ايران، گفت: از سويي ديگر پرتغال بايد مراقب سرعت و تجربه و كلاس بازيكنان همچون دايي و كريمي كه بهترين تيم تاريخ ايران را ساخته‌اند هم باشد اما، در مقابل تمام پيش بيني‌ها اطمينان دارم كه پرتغال و ايران تيم‌هاي صعود كننده به مرحله‌ي بعد خواهند بود.

mahdy2021
15-03-2006, 12:50
سايت AFC امروز نوشت كه ايران براي تدارك در راه جام جهاني 2006، موفق شد دو بازي دوستانه ديگر ترتيب دهد.

سايت رسمي كنفدراسيون فوتبال آسيا امروز نوشت:
تيم ملي ايران در روز 29 مارس (9 فروردين 85) با غنا يكي از تيم هاي حاضر در جام جهاني 2006 ديدار مي كند و دو روز بعد با اروگوئه در هامبورگ بازي خواهد كرد.

سايت AFC افزود: محل بازي با غنا هنوز مشخص نيست.
گفتني است تيم ملي غنا در جام جهاني 2006 آلمان با تيم هاي ايتاليا، آمريكا و جمهوري چك در گروه هشتم بازي مي كند.

Ship Storm
03-04-2006, 06:43
سياستمداران آلماني از احتمال لغو رقابت‌هاي جام جهاني 2006 در اين كشور به دليل شيوع آنفولانزاي مرغي خبر دادند. درصورت شيوع اين بيماري مردم در درجه اول قرار دارند نه رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال!

به گزارش ايرانيوز به نقل از خبرگزاري فرانسه، احتمال لغو اين دوره از بازي‌هاي جام جهاني به دليل شيوع بيماري آنفولانزاي مرغي و سرايت آن از انساني به انساني ديگر قوي‌تر مي‌شود.
"هانس ميشائيل گلدمان"، كارشناس كشاورزي آلمان، تصريح كرد: چنانچه مردم در اروپا نيز به اين بيماري مبتلا شوند، ديگر نبايد درخصوص لغو رقابت‌هاي جام جهاني ترديد كرد. تصور برگزاري اين رقابت‌ها در آن شرايط غيرقابل تصور است.
وي در ادامه تاكيد كرد: در چنين شرايطي هيچ‌كس نمي‌تواند از جان خود بگذرد و وارد استاديو‌م‌هاي آلمان شود.
"فرانتز يوزف هولتزنكامپ"، سياستمدار حزب دموكرات مسيحي اين كشور، نيز عدم برگزاري جام جهاني را در چنين شرايط حادي معقول دانسته و گفت: درخصوص چنين ويروس خطرناكي، مردم در درجه اول قرار دارند نه رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال!

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alex_pk
03-04-2006, 07:11
چی ميشه.....!!!!!

Ship Storm
03-04-2006, 07:28
چی ميشه.....!!!!!

البته تو متن خبر نوشته بود به اگر انفولانزاي مرغي در آلمان زيادتر شود لغو ميشود البته فكر نكنم حذف كامل شود

ولي شايد 3 الي 4 ماه عقب بيافتد

shahin666
03-04-2006, 12:38
خيلي بعيده كه كلا بازيا لغو بشه

Ship Storm
04-04-2006, 05:52
شايد عقب بيافته

mehdi_bjt
04-04-2006, 06:20
سلام
آلمان زر زيادي زده . ;)

Ship Storm
04-04-2006, 07:11
سلام
آلمان زر زيادي زده . ;)

اگر هم گفته احتمالا فكر سلامتي كساني را كرده كه ميان اونجا اين حرف شما درست نيست

arthuhzard
04-04-2006, 07:39
مگه الکیه مسابقات رو لغو کنن.
اگه طاعون هم بیاد باید جام جهانی برگزاری بشه.جون آدما که از جام جهانی واجبتر نیست.

Ship Storm
04-04-2006, 07:50
مگه الکیه مسابقات رو لغو کنن.
اگه طاعون هم بیاد باید جام جهانی برگزاری بشه.جون آدما که از جام جهانی واجبتر نیست.

خوب من با اين حرفت موافقم چون طاعون بهتر از انفولانزاي مرغيه

mahdy2021
04-04-2006, 13:39
احتمال لغوش خيلي كمه !

ولي اينو زودتر ميگن تا اگر لغو شده يهو شوكه نشيم

mahdy2021
04-04-2006, 13:43
در پي اعلام ليست 23 نفري داوران انتخاب شده براي قضاوت در جام جهاني 2006 آلمان نامي از مسعود مرادي نبود و حتي در ليست داوران ذخيره هم تنها نام القمدي از عربستاني وجود داشت. هوشنگ نصيرزاده كارشناس ارشد داوري فوتبال ايران در گفت‌وگو با «بازتاب» دلايل حذف مرادي از قضاوت جام جهاني را بيان كرده است.

بازتاب: آقاي نصيرزاده چرا مسعود مرادي انتخاب نشد ؟
نصيرزاده: در واقع فاكتورهاي متعددي براي ذهنيت سازي ما براي عدم انتخاب مرادي وجود دارد. برخي به مشكلي برمي‌گردد كه خود مسعود مرادي براي پر كردن فهرست قضاوت هاي خودش داشت. ايشان در سال 2005 كه 18 ماه قضاوت مبناي انتخاب داوران جام جهاني بود، 2 مورد عدم كفايت كمك داوران موجب شد كه او نتواند موقعيت داوري داشته باشد. مثلا يك مورد در مسابقه‌هاي جام باشگاه‌هاي جهان در ژاپن بود كه كمك داور قطري به دليل عدم كفايت لازم نتوانست از عهده آزمايش‌هاي بدني برآمده و حذف اين كمك داور قطري موجب شد تا تيم مسعود مرادي به طور كامل از آن مسابقه‌ها كنار گذاشته و بدون قضاوت از ژاپن به ايران بازگشت.
مرادي بعد در اجلاس فرانكفورت شركت كرده كه در اواخر سال 84 برگزار شد و حتي آن جا تحت آزمايش‌هاي ETT قرار گرفت و از همه اين آزمون‌هاي جسماني موفق بيرون آمد. ولي همانطور كه در بخشنامه 31 مارس فيفا اعلام شد، بعد از مدت‌ها مباحث مشكل در فيفا به اين نتيجه رسيده‌اند كه از بين اين 44 داور تنها 23 داور از 23 كشور انتخاب شوند كه مسعود بنا به ملاحظاتي كه ما حدس مي‌زنيم:
1. كمبود قضاوت در فهرست سال 2005
2. نداشتن كرسي در كميته داوران كنفدارسيون فوتبال آسيا
3. عدم حمايت لازم و مناسب از وي
4. برخي ملاحظات منفي سياسي كه فيفا با ظرافت آن را اجرا كرد، موجب شد كه مسعود مرادي در اين ليست براي قضاوت در آلمان قرار نگيرد.
از نظر قابليت و توانمندي بين مسعود مرادي و دو داور ديگر آسيايي شك ندارم و حتي بسيار تعجب كردم كه القمدي از عربستان را براي داور رزرو آسيا انتخاب كردند ولي نامي از مسعود مرادي نيست و بي شك ملاحظات منفي ديپلماسي در كار بود كه موجب شد مرادي در جام جهاني حضوري نداشته باشد.

بازتاب: منظور شما اين است كه ماجراي فشار آمريكا براي نيامدن اوكراين به ايران براي بازي با تيم ملي در اين موضوع موثر بود؟
نصيرزاده: بله اين موضوع درست است چون حتي ما براي بازي استقلال و پرسپوليس هم نتوانستيم داوران اروپايي بياوريم و به ناچار از داوران آسيايي استفاده كرديم. به نظر مي‌رسد برخي فشارهاي مختلف وجود دارد كه با ظرافت به مسائل مختلف مثل اين مورد وارد مي‌شود.

بازتاب: مسعود مرادي از حيث داوري در چه سطحي است؟
نصيرزاده: توجه كنيد كه تشكيلات داوري آسيا كه ما نماينده خاص و آن چناني در آن نداريم مسعود مرادي را به عنوان داور برتر در سال 2004 آسيا انتخاب كرده و به عنوان داور برجسته شناخته شده در آسيا مطرح بود و حتي در كشور خودمان هم به عنوان داور اول به حساب مي آمد.
در وانفساي داوران كوتاه قد آسيايي اين داور خوب كشورمان از فاكتور قد بسيار خوبي بهره مي‌برد و به خوبي مي‌شود روي او حساب كرد. خيلي براي من جالب بود كه تمام داوران انتخاب شده اين دوره جام جهاني هم از سطح قد بسيار خوبي برخوردار هستند. جالب است بدانيد كه داور مشهور ايتاليايي روبرتو روزتي هم به سرنوشت مسعود مرادي دچار شده چون در اين قاره هم چند داور سطح اول حضور داشته ولي چون از هر كشور فقط يك داور مي‌توانستند در جام جهاني حاضر شوند او هم حذف شد.

بازتاب: الان مسعود مرادي حذف شد و اين موضوع براي خودش هم قابل پيش بيني بود. فشارهاي قبل از اين انتخابات در فوتبال ايران روي مرادي موثر بود؟
نصيرزاده: بله. با آوردن نام مسعود مرادي به عنوان كانديد داوري در جام جهاني، سطح توقعات عمومي جامعه و به خصوص فوتبال از قضاوت ايشان بالا رفت و طوري شد كه تيم‌ها حاضر نبودند يك جابه‌جايي اوت ساده را از اين داور طراز اول قبول كنند. به همين دليل يك فشار رواني بسيار زيادي به او وارد شد و براساس اطلاعات دقيقي كه از روحيه او داشتند به او موضوع واقف بودند كه اگر مباحث به حاشيه برود او توانايي مقابله با مسائل حاشيه‌اي را ندارد و حتي در حين مسابقه هم دچار حاشيه خواهد شد.
متاسفانه مصاحبه‌هاي خيلي تندي عليه او شد و همين موارد موجب شد كه ما به اينجا برسيم كه يك نماينده خوب در آلمان نداشته باشيم. ولي فكر مي‌كنم كه منتقدين زياد مقصر نباشند و نمي‌شود همه گناه را به گردن منتقدين انداخت.

بازتاب: كميته داوران فدارسيون فوتبال چقدر در انتخاب يا عدم انتخاب مرادي نقش داشت؟
نصيرزاده: اين آقايان موارد تاثيرگذاري براي انتخاب فيفا نيستند ولي كتمان نمي كنم كه حضور افراد با نفوذ در تشكيلات داوري آسيا و جهان و رفتن وصحبت كردن با مقامات بلند پايه فيفا براي انتخاب خيلي تاثير داشته به حدي كه نگارش ليست 23 نفره نشان مي دهد با فشارهاي بسيار زياد از اين طرف و آن طرف اين داوران انتخاب شدند كه خودشان هم در ابتداي متن به بسيار مشكل بودن مباحث اشاره كرده بودند.

بازتاب: مسعود مرادي چند سال دارد و آيا احتمال رسيدن به جام جهاني بعدي دارد يا نه؟
نصيرزاده: اجازه بدهيد از كتاب اطلاعات داوري سال 2005 ببينم. مسعود مرادي متولد 22/8/1965 است و 41 سال دارد و شانس براي جام جهاني ديگر دارد. چون در اين ليست بوده و اگر مراعات كند احتمال دعوتش در جام جهاني ديگر زياد است. البته به موضوع جالبي اشاره كرديد چون من فكر مي كنم دنيا براي مسعود مرادي به آخر نرسيده و زندگي براي مسعود مرادي جريان خواهد داشت و او مي تواند براي دوره بعد در جام جهاني قضاوت كند.

بازتاب: قبول داريد حاشيه فوتبال ايران اگر اندكي خويشتن داري مي كردند اين اتفاقات رخ نمي داد؟
نصيرزاده: بي شك قبول دارم.

my friend
04-04-2006, 13:56
ایشالا لغو نشه !
با اینکه از فوتبال خوشم نمیاد ولی دعا میکنم که لغو نشه !

roya_256
04-04-2006, 14:30
فدراسيون بين‌المللي فوتبال اسامي 23 داور برگزيده براي قضاوت 63 ديدارجام جهاني 2006 آلمان را اعلام کرد.

به گزارش مهر به نقل از سايت فيفا، اين داوران از بين 23 کشور مختلف و از جمع 44 داور نامزد قضاوت در جام جهاني انتخاب شده‌اند که در ميان آنها مارکوس مرک از آلمان و لوبوس ميشل از اسلواکي شناخته‌شده‌ترين داوران جهان به شمار مي‌روند.

پيش از اين در جام جهاني 2002، 36 داوربراي قضاوت بازي‌هاي جام جهاني انتخاب مي‌شدند، ولي دراين مسابقات تنها 23 داور انتخاب شده‌اند. درعين حال حضور دو داور به نام «ميشل دبليکر» از بلژيک و «کارلوس باترس» از گواتمالا در ليست نهايي داوران، بسيار جالب توجه به نظر مي‌رسد. چرا که هر دو داور نتوانسته بودند تست‌هاي بدني خود را با موفقيت به پايان برسانند. در عين حال مسعود مرادي، داور شايسته کشورمان با توجه به بدشانسي‌هايي که سال گذشته گريبان‌گيرش شد، نتوانست راهي به جمع داوران جام جهاني آلمان پيدا کند.

اسامي داوران جام جهاني به اين شرح است: حسام عبدل فاتح (مصر)، کارلوس آماريلا (پاراگوئه)، بيتو آرشونديا (مکزيک)، کارلوس باترس (گواتمالا)، کوفي کوديا (بنين)، فرانک دبليکر (بلژيک)، ماسيمو سانتيس (ايتاليا)، هوراسيو الي زوندو (آرژانتين)، والنتين ايوانف (روسيه)، تورو کامي کاوا (ژاپن)، خورخه لاريوندا (اروگوئه)، شمس المائدين (سنگاپور)، مانوئل مخوتوگونزالس (اسپانيا)، مارکوس مرک (آلمان)، لوبوس ميشل (اسلواکي)، گراهام پل (انگليس)، اريک پولات (فرانسه)، پيتر پرندرگامت (جامائيکا )، اسکار روئيس (کلمبيا)، مارک شيلد (استراليا)، کارلوس سيمون (برزيل)، کايروس واساراس (يونان).

shahin666
04-04-2006, 15:03
بهتر كه مرادي دعوت نشد وقتي تو ليگ قضاوت درست نمي كنه بايد توقعه داشته باشيم
به جام جهاني هم براي قضاوت دعوت بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad8
04-04-2006, 15:13
امكان نداره لغو بشه، مطمئن باشين .

Ship Storm
05-04-2006, 06:11
ما هم ميگيم خدا كنه لغو نشه

Elfin-D
06-04-2006, 03:22
شاهين جان اين حرف رو نزن
مثل اينكه تا جام قبل بر اساس تعداد سهميه ها از هر قاره داورها انتخاب ميشدند ولي براي اين دوره بر اساس شايستگي و بدون در نظر گرفتن سهميه داورها انتخاب شدند

Diego
10-04-2006, 14:49
چرا دنبال بهانه میگردیم؟هیچ دلیلی وجود نداره جز بلد نبودن قضاوت.داوری که فرق هند و اوت رو ندونه همون بهتر که بیاد شموشک و راه آهن رو سوت بزنه نه پرتغال و مکزیک رو!!!!!!!!

josef
17-04-2006, 23:27
در حالي كه روزهاي زيادي تا شروع بازي هاي جام جهاني باقي نمانده است، شبكه هاي تلويزيوني و راديويي سازمان صداوسيما در تكاپو براي برنامه ريزي مناسب در خصوص پخش آن مي باشند.

به گزارش خبرنگار بازتاب، با توجه به حساسيت زياد مسابقات جام جهاني امسال براي ايرانيان، شبكه هاي سراسري يك، دو، سه و خبر سيما و شبكه هاي راديويي ورزش و جوان در تكاپو براي پوشش هر چه بهتر اين بازي ها هستند و اندك اندك اين تلاش تبديل به يك رقابت شديد شده است.
بازي هاي اين دوره جام جهاني با توجه به ثابت بودن ساعت رسمي كشور، 3.5 ساعت عقب تر از ايران بوده و بر اين اساس، بازي هاي ساعت 3 – 4 – 6 – 8 – 9 به ترتيب بر ساعت هاي 18:30 – 19:30 – 21:30 – 23:30 و 00:30 منطبق خواهد بود.
بدين ترتيب احتمالا شبكه 3 از بازي هاي ساعت 19:30 – 21:30 ، شبكه دو سيما بازي ساعت 18:30 و شبكه يك سيما بازي هاي ساعت 23:30 و 00: 30 را براي بينندگان ميليوني در سراسر ايران به نمايش مي گذارند.
اگر تجربه پخش بازي هاي سال 2002 يادآوري شود، شايد پخش بازي ها از شبكه يك با برنامه ريزي قبلي، موجب جلوگيري از قطع پخش بازي ها براي شهرستاني ها شده و از طرفي بتواند با توجه به مخاطب بالا و بيشترين پوشش زميني اين شبكه در سراسر كشور، بهترين شبكه براي علاقه مندان فوتبال باشد.

ولي نكته منفي، احتمال موضع گيري دوباره شبكه هاي سراسري سيما براي يكديگر است كه در صورت اتفاق اين موضوع براي مثال در شبكه يك و دو، عدم حضور گزارشگران مجرب موجب مي شود كه به مانند بازي برزيل – انگليس در سال 2002 گزارشگران كم تجربه اي بازي هاي مهم را گزارش كرده و از جذابيت آن بكاهند.

به نظر مي رسد تلاش اين شبكه‌ها در ابتدا بايد براساس بهره بهتر مردم كنترل شده و در نهايت با برنامه ريزي مدوني در جهت سرويس دهي حرفه اي به مخاطب تنظيم شود.
سابقه رسانه ملي در برنامه‌ريزي مدون نشان مي دهد در صورتي كه گزارشگران روز فوتبال تلويزيون در كنار كارشناسان متبحر در بين همه شبكه ها توزیع شوند، مي توان از هر نوع كشمكش احتمالي جلوگيري كرد.
قرار است اين هفته جلسه هماهنگي بين شبكه هاي تلويزيوني و راديويي براي پخش بازي هاي جام جهاني برگزار شود تا نظم در رسانه ملي موجب استفاده بيشتر مردم از اين رويداد مهم جهاني شود.

Behroooz
20-04-2006, 11:49
فكر كنم دوباره شبكه سه حال همه را بگيره

Sphinx
20-04-2006, 13:41
انگاری t3 میخواد بازیا رو بذاره پخش انحصاری با احتمالا هم گزارش فارسی سانسور هم که نداره
من فقط موندم پول از کجا آورده
خوب دیگه جام جهانی با t3time
تبلیغش رو حتما از طپش دیدین

ReZa DN
20-04-2006, 13:47
فقط t3time

Ship Storm
20-04-2006, 14:56
شبكه 3 بهترين كانال براي پخش رقابتهاي جام جهاني ميباشد

mohammad hamed
20-04-2006, 17:59
خدا كنه امسال مشكلي پيش نياد.
شبكه ي 3 با داشتن بهترين گزارشگرها بهتره همه بازيها از اين شبكه پخش بشه . شبكه ي 3 هم كه از خداشه برنامه هاش اين جوري پر بشه

RONN!E
20-04-2006, 18:57
احتمالا چند تا بازی شم باید بشینیم پای شبکه 2 و گزارش جناب کوتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم تیکه کلامش:علی دایی ساخته پرداخته میکنه برای... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sentimental
20-04-2006, 19:02
احتمالا چند تا بازی شم باید بشینیم پای شبکه 2 و گزارش جناب کوتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم تیکه کلامش:علی دایی ساخته پرداخته میکنه برای... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

MaFia
21-04-2006, 03:29
اين كوتي رو نگو كه حالم بد ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كلا اين شبكه 2 رو اينگار از ير خاك آوردن بالا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن سري قبل يادتون باشه شبكه 3 چون پوشش ميده دوبي رو فكر كنم آخرش داشت كمپاني لايسنس رو از ايران پس مي گرفت و گفت شما براي ايران خريدي نه امارات
اين بار بياد ديد از نظر فني چطوري پوشش رو كم مي كنند
ولي t3time زندگي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amin
21-04-2006, 03:44
سلام
هيچ وقت يادم نميره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازي ايران با عربستان تو تهران .... بازي 1-0 به نفع عربستان بود ... بعد داور پنالتي براي ايران گرفت
كوتي داد ميزد اللّه اكبر اللّه اكبر !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جالبه پنالتي گل نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
-----------------------------------------
گزارشهاي جناب شفيع رو هم بايد تحمل كنيم !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فكر كنين بازي مثل آرژانتين - آلمان رو گزارش كنه
يه نكته جالب تو گزارشهاي ايشون اينه كه وقتي توپ ميره تو گل هيچ ابراز احساساتي نميكنه !!! اما روي تصوير آهسته شروع ميكنه به داد زدن ....... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behroooz
21-04-2006, 05:30
ما كه ماهواره نداريم جام جهاني رو بيچاره مي شيم

King
30-04-2006, 23:00
سیاستمداران محافظه‌کار آلمان گفته‌اند که تماشاگران ایرانی حاضر در رقابت‌های جام جهانی 2006 به دلایل امنیتی باید مورد بازرسی بدنی قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار"مهر"به نقل از اشپیگل آنلاین ، روزنامه پرتیراژ "بیلد" گزارش داده که تماشاگران و خبرنگاران ایرانی حاضر در رقابت‌های جام جهانی برای حضور در این رقابت ها باید بازرسی بدنی شوند. این روزنامه حضور ایرانی ها در رقابت های جام جهانی را "سناریوی وحشت"خوانده و احتمال داده ایرانی ها در حالی که به خود بمب بسته اند در استادیوم حضور پیدا کنند و دست به عملیات انتحاری بزنند.

این روزنامه به نقل از نوربرت گیس ، کارشناس قانونی حزب محافظه کارمسیحی ها نوشت: سرویس‌های امنیتی باید درخصوص حضورتماشاگران ایرانی در ورزشگاه سختگیری به‌عمل آورند.

بر پایه این گزارش،آلمانی ها نگرانند تعدادی از840 تماشاگر ایرانی و 31 خبرنگاری که در این رقابت ها حضور پیدا می کنند به لحاظ امنیتی ، برگزاری مسابقات را تهدید کنند.تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی با مکزیک، پرتغال و آنگولا همگروه است. پس از اینکه محمود احمدی نژاد رییس جمهور ایران ، در خصوص هولوکاست و اسراییل سخنانی را مطرح کرد، سیاستمداران و رسانه های آلمانی مقابل اوموضع گیری کرده اند.
........................
منبع: مهر نیوز

*سینا*
02-05-2006, 14:45
در پي اعلام ليست 23 نفري داوران انتخاب شده براي قضاوت در جام جهاني 2006 آلمان، نامي از مسعود مرادي نبود و حتي در ليست داوران ذخيره هم تنها نام «القمدي» از عربستاني وجود داشت. هوشنگ نصيرزاده كارشناس ارشد داوري فوتبال ايران در گفتگو با بازتاب دلايل حذف مرادي از قضاوت جام جهاني را بيان كرده است.

بازتاب: آقاي نصيرزاده چرا مسعود مرادي انتخاب نشد؟
نصيرزاده: در واقع فاكتورهاي متعددي براي ذهنيت‌سازي ما براي عدم انتخاب مرادي وجود دارد. برخي به مشكلي برمي‌گردد كه خود مسعود مرادي براي پر كردن فهرست قضاوت‌هاي خودش داشت. ايشان در سال 2005 كه 18 ماه قضاوت مبناي انتخاب داوران جام جهاني بود، 2 مورد عدم كفايت كمك داوران موجب شد كه او نتواند موقعيت داوري داشته باشد. مثلا يك مورد در مسابقه‌هاي جام باشگاه هاي جهان در ژاپن بود كه كمك داور قطري به دليل عدم كفايت لازم نتوانست از عهده آزمايش‌هاي بدني برآمده و حذف اين كمك داور قطري موجب شد تا تيم مسعود مرادي به طور كامل از آن مسابقه‌ها كنار گذاشته و بدون قضاوت از ژاپن به ايران بازگشت.

مرادي بعد در اجلاس فرانكفورت شركت كرده كه در اواخر سال 84 برگزار شد و حتي آن جا تحت آزمايش‌هاي Ett قرار گرفت و از همه اين آزمون‌هاي جسماني موفق بيرون آمد. ولي همانطور كه در بخشنامه 31 مارس فيفا اعلام شد بعد از مدت‌ها مباحث مشكل در فيفا به اين نتيجه رسيده‌اند كه از بين اين 44 داور تنها 23 داور از 23 كشور انتخاب شوند كه مسعود بنا به ملاحظاتي كه ما حدس مي‌زنيم:
1. كمبود قضاوت در فهرست سال 2005
2. نداشتن كرسي در كميته داوران كنفدارسيون فوتبال آسيا
3. عدم حمايت لازم مناسب از وي
4. برخي ملاحظات منفي سياسي كه فيفا با ظرافت آن را اجرا كرد،
موجب شد كه مسعود مرادي در اين ليست براي قضاوت در آلمان قرار نگيرد.
از نظر قابليت و توانمندي بين مسعود مرادي و دو داور ديگر آسيايي شك ندارم و حتي بسيار تعجب كردم كه القمدي از عربستان را براي داور رزرو آسيا انتخاب كردند ولي نامي از مسعود مرادي نيست و بي شك ملاحظات منفي ديپلماسي در كار بود كه موجب شد مرادي در جام جهاني حضوري نداشته باشد.

بازتاب: منظور شما اين است كه ماجراي فشار آمريكا براي نيامدن اوكراين به ايران براي بازي با تيم ملي در اين موضوع موثر بود؟
نصيرزاده: بله اين موضوع درست است چون حتي ما براي بازي استقلال و پرسپوليس هم نتوانستيم داوران اروپايي بياوريم و به ناچار از داوران آسيايي استفاده كرديم. به نظر مي‌رسد برخي فشارهاي مختلف وجود دارد كه با ظرافت به مسائل مختلف مثل اين مورد وارد مي‌شود.

بازتاب: مسعود مرادي از حيث داوري در چه سطحي است؟
نصيرزاده: توجه كنيد كه تشكيلات داوري آسيا كه ما نماينده خاص و آن چناني در آن نداريم مسعود مرادي را به عنوان داور برتر در سال 2004 آسيا انتخاب كرده و به عنوان داور برجسته شناخته شده در آسيا مطرح بود و حتي در كشور خودمان هم به عنوان داور اول به حساب مي آمد.
در وانفساي داوران كوتاه قد آسيايي اين داور خوب كشورمان از فاكتور قد بسيار خوبي بهره مي برد و به خوبي مي شود روي او حساب كرد. خيلي براي من جالب بود كه تمام داوران انتخاب شده اين دوره جام جهاني هم از سطح قد بسيار خوبي برخوردار هستند. جالب است بدانيد كه داور مشهور ايتاليايي روبرتو روزتي هم به سرنوشت مسعود مرادي دچار شده چون در اين قاره هم چند داور سطح اول حضور داشته ولي چون از هر كشور فقط يك داور مي‌توانستند در جام جهاني حاضر شوند او هم حذف شد.

بازتاب: الان مسعود مرادي حذف شد و اين موضوع براي خودش هم قابل پيش بيني بود. فشارهاي قبل از اين انتخابات در فوتبال ايران روي مرادي موثر بود؟
نصيرزاده: بله. با آوردن نام مسعود مرادي به عنوان كانديد داوري در جام جهاني، سطح توقعات عمومي جامعه و به خصوص فوتبال از قضاوت ايشان بالا رفت و طوري شد كه تيم‌ها حاضر نبودند يك جابه‌جايي اوت ساده را از اين داور طراز اول قبول كنند. به همين دليل يك فشار رواني بسيار زيادي به او وارد شد و براساس اطلاعات دقيقي كه از روحيه او داشتند، به او موضوع واقف بودند كه اگر مباحث به حاشيه برود، او توانايي مقابله با مسائل حاشيه‌اي را ندارد و حتي در حين مسابقه هم دچار حاشيه خواهد شد.
متاسفانه مصاحبه‌هاي خيلي تندي عليه او شد و همين موارد موجب شد كه ما به اينجا برسيم كه يك نماينده خوب در آلمان نداشته باشيم. ولي فكر مي‌كنم كه منتقدين زياد مقصر نباشند و نمي‌شود همه گناه را به گردن منتقدين انداخت.

بازتاب: كميته داوران فدارسيون فوتبال چقدر در انتخاب يا عدم انتخاب مرادي نقش داشت؟
نصيرزاده: اين آقايان موارد تاثيرگذاري براي انتخاب فيفا نيستند ولي كتمان نمي‌كنم كه حضور افراد با نفوذ در تشكيلات داوري آسيا و جهان و رفتن و صحبت كردن با مقامات بلند پايه فيفا براي انتخاب خيلي تاثير داشته به حدي كه نگارش ليست 23 نفره نشان مي‌دهد با فشارهاي بسيار زياد از اين طرف و آن طرف اين داوران انتخاب شدند كه خودشان هم در ابتداي متن به بسيار مشكل بودن مباحث اشاره كرده بودند.

بازتاب: مسعود مرادي چند سال دارد و آيا احتمال رسيدن به جام جهاني بعدي دارد يا نه؟
نصيرزاده: اجازه بدهيد از كتاب اطلاعات داوري سال 2005 ببينم. مسعود مرادي متولد 22/8/1965 است و 41 سال دارد و شانس براي جام جهاني ديگر دارد. چون در اين ليست بوده و اگر مراعات كند احتمال دعوتش در جام جهاني ديگر زياد است. البته به موضوع جالبي اشاره كرديد چون من فكر مي كنم دنيا براي مسعود مرادي به آخر نرسيده و زندگي براي مسعود مرادي جريان خواهد داشت و او مي‌تواند براي دوره بعد در جام جهاني قضاوت كند.

بازتاب: قبول داريد حاشيه فوتبال ايران اگر اندكي خويشتنداري مي كردند اين اتفاقات رخ نمي‌داد؟
نصيرزاده: بي شك قبول دارم.

*سینا*
02-05-2006, 14:46
در آستانه برگزاري جام جهاني فوتبال در آلمان، براي كاستن از روحيه نژادپرستي در اين كشور، به ابتكار مسلمانان، مسابقه‌اي ميان كشيش‌ها و امام جماعت‌ها برگزار مي‌شود.

اين در حالي است كه برخي گروه‌هاي متعصب دست راستي و نژادپرست آلماني تهديد كرده بودند، با حضور مسلمانان در مسابقات جام جهاني، آنان را مورد ضرب و شتم قرار خواهند داد.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب»، روزنامه «تايمز» در اين زمينه نوشت: نظامياني كه به نام اسلام، مسيحيت و يهوديت در سراسر جهان در حال مبارزه‌اند، به راحتي ديده مي‌شوند، اما حداقل در برلين اين سه دين بزرگ اميدوارند كه اختلافاتشان را در زمين فوتبال حل كنند.

در حالي كه تنها يك ماه تا آغاز جام جهاني باقي است، يك تيم از ائمه جماعت مسلمين در برابر يك تيم از پدرهاي روحاني قرار خواهند گرفت. «رو كريستوفر» مي‌گويد: «پيدا كردن داوري كه در روز شنبه بخواهد اين بازي را داوري كند، سخت است. اما مهم اين است كه ما به خدا ايمان داريم».

تغيير روز مسابقه از يكشنبه به جمعه پيشنهاد تيم مسلمانان بود كه روز جمعه روز عبادت و روز تعطيل آنهاست. در روز يكشنبه كشيش‌ها داراي مشكل هستند. معاون 44 ساله اسقف اعظم برلين مي‌گويد: من مطمئن هستم كه پيش از سوت شروع، همه مشكلات حل خواهد شد.

امام جماعت‌ها موافقت كرده‌اند تا كلاه‌‌هاي كوفي‌شان را را بردارند و كشيش‌ها هم لباس‌هاي كشيشي ارتودوكسي خود را درمي‌آورند.

هدف اين كار، ارتباط اين بازي با مبارزه عليه نژادپرستي در فوتبال است. البته آنهايي كه اميدوار به پيروزي مسيحيت هستند، بايد بدانند مسابقه مشابهي در ليكستر انگليس به قصد امور خيريه صورت گرفت. در نيمه نخست امام‌ها برتري محسوسي داشتند و چندين دانشجوي علوم قرآن را كه تماشاچي آنان بودند، به كشيش‌ها قرض دادند تا از شكست سنگين آنان جلوگيري شود. در نهايت تيم اسلام 6 بر صفر مسيحيت را شكست داد. مسابقه زير دوازده ساله‌ها هم در اين ميان، به نفع مسلمانان به پايان رسيد.

انتخاب داور در برلين هنوز هم يك نكته بسيار سخت است، حال آن‌كه مسابقه ليكستر توسط يكي از اعضاي بنياد يهوديان داوري شد. داور كار سختي در پيش دارد: آيا بايد به خاطر ناسزاگويي و كفر، كارت زرد نشان داد؟ اين مسابقه در برهه زماني حساسي از روابط مسيحيت و اسلام در آلمان برگزار مي‌شود.

اين در حالي است كه تدابير جديد براي پذيرش مهاجران مسلمان در كشور آلمان، باعث عصبي شدن مسلمان‌ها شده است.

hesam
02-05-2006, 14:51
چه بشود اين فوتبال

hamedpersian
02-05-2006, 19:27
واقعا هم چه شود!!!

leuven
02-05-2006, 21:09
سلام سینا جان , میتونم بپرسم چرا همه خبرای بظاهر ورزشی شما , سیاسی هستند ؟

مثلا اون خبرتون که در مورد تهدید نازیسمها و شاید هم راسیسمها نقل کردید که میخوان مورد ضرب وشتم قرار بدند مسلمونها رو .

نمیدونم از کجایی , داخل ایرانی یا خارج از کشور , اما باید بدونیم اینا یه مشت شایعه بیشتر نیست , خوب دوست خوب در بیشتر شهرهای آلمان مسلمونها سالهست زندگی میکنند و به جرات میگم در اکثر شهرهاش هم مسجد دارند , خوب اگه قرار باشه راسیسمها حرکتی بکنن که میکردن نیازی به رسیدن زمان جام جهانی ندارند و در ضمن اگه هم خبری بود مطمئن باش اونقدر اونو در ایران دامن میزدند و بال پر میدادند و سفارتخانه ها آتش میزدند که همه عالم با خبر میشدند .

مطمئن باش خبری نیست , و اینا زاییده ذهنهایی که دنبال این میگردند که یک شهروند معمولی مثلا آلمانی شاید حرفی زده باشه یا خیر و اونو تو بوق کنند و بنام یک مملکت تموم کنند . مطمئن اگه خبری اینچنینی نوشته بشه تیراژ اون روزنامه بالاتر خواهد بود و از اونجایی که ایران هیچ قانون جهانی رو رعایت نمیکنه و خودشو در اعلام هر خبر دروغی به مردم آزاد میبینه , راحت اینا رو بچاپ میرسون , نمیدونی در اروپای غربی اطلاع رسانی دروغ به مردم چه جرم بزرگیه .

در پایان امان از جراید بی قانون .

:blush:

Amin
02-05-2006, 21:17
سلام
مرادي حذف شد چون لياقت و شايستگي نداشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين طرف بازي تشتك سازي با آب و فاضلاب رو نمي‌تونست كنترل كنه
همه بازيهايي كه براي تيمهاي بزرگ قضاوت كرد اينقدر اشتباه فاحش داشت كه بازي رو به جنجال مي‌كشيد
اووون وقت ميخواست بره جام جهاني !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saviss
02-05-2006, 21:24
ببخشيد اين فشار ظريف يعني چه؟
فشار فشاره ........ظريف مريف نداره كه :cool:
خب اين بنده خدا هم قرباني باند بازي فيفا شده ديگه

*سینا*
02-05-2006, 21:49
میتونم بپرسم چرا همه خبرای بظاهر ورزشی شما , سیاسی هستند ؟
با سلام
اولا ممنون از اظهارنظرتون ثانیا این خبر من نیست من منتقل کردم چون دیدم به ورزش بیشتر ربط داره نمی گم سیاسی نیست ولیدر هر حال اگه به شما بی احترامی شده شرمنده کلا من تو ایران هستم توی فولادشهر اگه بدونید کجاست نزدیک ذوب آهن

مرادي حذف شد چون لياقت و شايستگي نداشت
مرادی یکی از بهترین داورهای ایران هست همه هم اینو میدونن و گرنه ایشون در جام کنفدراسیون ها قضاوت نمی کرد

خب اين بنده خدا هم قرباني باند بازي فيفا شده ديگه
تایید میشه در ضمن ضعف کمیته داوران AFC باعث این موضوع به نظر من بیشتر هست
در ضمن آقای مرادی به خاطر مسائل ورزشی حذف شدند (نه اینکه خودشون مشکل داشته باشن) ولی مسلئل سیاسی هم دخیل هست در این موضوع
ولی چون بحث سیاسی اینجا ممنوع هست از پاسخگویی به شما معذورم :blush: :blush: :blush:
در ضمن منبع خبر سایت بازتاب هستش
ممنون

Diego
02-05-2006, 22:01
سلام
مرادي حذف شد چون لياقت و شايستگي نداشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين طرف بازي تشتك سازي با آب و فاضلاب رو نمي‌تونست كنترل كنه
همه بازيهايي كه براي تيمهاي بزرگ قضاوت كرد اينقدر اشتباه فاحش داشت كه بازي رو به جنجال مي‌كشيد
اووون وقت ميخواست بره جام جهاني !!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کاملا حق با امین خانه.این بابا فرق بین اوت با هند رو نمیدونه.

saviss
02-05-2006, 22:03
از اينكه مي نويسم (دقيقن)ببخشيد ولي يه چاره اي پيشنهاد بشه بد نيست(پارسي را پاس بداريم)
منهم موافقم ............مرادي فقط بخاطر مسائل س..ي.. اس..سي(اي مرده شور ببرند اين ف..ي..ل........ين...گگ)رو حذف شد وما تويهafcبدبختیم

Dash Ashki
02-05-2006, 22:34
بازی شون دیدن داره

leuven
02-05-2006, 23:07
سینا جان , من منظورم ایراد گرفتن نبود اصلا , اینو باور کن

من فقط چند تا خبر از شما خوندم و دیدم همشون در واقع دارند یه شایعاتی رو دامن میزنند و میدونم که این خبرها از منابعی برای اطلاع عموم اینجا وارد میشن اما دوست نازنینم بهتر نیست با رجوع به عقلمون به این اخبار نا بجا پر و بال ندیم و اونا رو پخش نکنیم ؟

چون یه منبع , چه راست چه دروغ اگه ببینه همه خبرهاش بدون دادن هیچ استنادی در بخش وسیعی همچون اینترنت پخش میشه , چه بسا فرداها هر چی که دوست داره مینویسه چون استقبال میشه .

ضمنا من دوستتون دارم و اگه ایرادی در طرز نوشتنم بوده بزارید به دلیل نا آگاهی کاملم از زبان فارسی , ازتون ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi Hero
03-05-2006, 01:00
به نزره من هقش بود

Mahdi Hero
03-05-2006, 01:02
عجب بازی بود از دستمون رفت

mska
06-05-2006, 13:13
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره حضور در جام جهاني 2006 گفت: مي خواهيم در آلمان جهانيان را شگفت زده كنيم.

به گزارش فارس و به نقل از «آسوشيتدپرس»،‌ برانكو ايوانكوويچ اعلام كرد كه تيم ملي ايران با اقتدار در جام جهاني شركت خواهد و با ارائه بازي هاي درخشان همه را شگفت‌زده خواهد كرد.

وي در اين خصوص تصريح كرد: مانند توريست‌ها به آلمان نخواهيم رفت؛ بلكه مي‌خواهيم جهانيان را در اين مسابقات شگفت زده كنيم.
برانكو تاكيد كرد: توان شكست دادن هر تيمي را داريم و با اقتدار راهي مسابقات مي شويم.

سرمربي كروات راجع به تركيب تيمش عنوان كرد: تيم ايران تركيبي از بازيكنان با تجربه و جوانان با انگيزه است.
وي درباره ديدارهاي دوستانه تيم ملي ايران اظهار داشت: تا زمان شروع جام جهاني بازي‌هاي خوبي را برگزار خواهيم كرد و با آمادگي مطلوب وارد آلمان خواهيم شد.

تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني 2006 در گروه D با تيم هاي ملي مكزيك، پرتغال و آنگولا همگروه است

Diego
06-05-2006, 14:24
شگفت زده میکنه ...اما با خوردن 100 گل!!!!!!!!مطمئن باشید با خوردن صد گل جهان شگفت زده میشه....

Nvidia
06-05-2006, 14:28
ديگو جان يه كم تعصب ايران رو بكشي بد نيست ها. خدا كنه شگفت زده كنن كي بدش مياد!!

*سینا*
06-05-2006, 15:01
شگفت زده میکنه ...اما با خوردن 100 گل!!!!!!!!مطمئن باشید با خوردن صد گل جهان شگفت زده میشه....
با سلام
چرا ناامید باشیم خوب بابا درسته دفامون لوله هست ولی حملمون بد نیست شاید یه فرجی شد

omid_gogol
06-05-2006, 15:13
توکل میکنیم به خدا اما من یکی چشمم آب نمی خوره بتونیم اونجا کاره مثبتی انجام بدییم

R e Z a
12-05-2006, 01:15
فیفا می خواد بهترین بازیکن گروه D جام جهانی که همون گروه ایران هست رو معرفی کنه که از ایران علی کریمی و وحید هاشمیان هستند به لینک زیر برید و در پایین سمت راست به علی کریمی و وحید هاشمیان رای بدید.

M E H D I
12-05-2006, 01:19
ممنون رضاجان

علي كريمي با اختلاف فاحشي اول هستش. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*سینا*
12-05-2006, 01:21
با سلام رضا جان یه تاپیک تو انجمن متفرقه داریم

پرنس
12-05-2006, 01:23
سلام
فکر کنم تاپیکش بود قبلا
ممنون

R e Z a
12-05-2006, 01:30
شرمنده دوستان
نديدم اون تاپيك رو !!

ramtin329
14-05-2006, 23:13
با ورود به سايت جام جهاني در بخش Poll و براي انتخاب گلزن برگزيده گروه D جام جهاني به علي كريمي يا وحيد هاشميان راي دهيد:

در حال حاضر علي كريمي از بين 21260 راي با 13067 راي در مقام اول پيش بيني اينترنتي قرار دارد و پس از او به ترتيب بورگتي از مكزيك، رونالدو و پائولتا از پرتغال دوم و سوم و وحيد هاشميان در رده چهارم ليست گلزنان برتر گروه D جام جهاني قرار دارد.
بي‌شك چنين حمايت‌هايي نشان‌دهنده ميزان علاقه‌مندان فعال تيم‌هاي ملي هر كشور است و در اين ميان علاقه‌مندان ايراني باز هم در رقابت از ديگر كاربران اينترنتي پيشي گرفته‌اند و نتيجه اين نظرسنجي در افزايش روحي ماشين گلزني تيم ملي ايران تاثير بسزايي خواهد گذاشت.
نقل شده از سایت بازتاب
نکته :
تعداد راي هاي علي كريمي از همه بالاتر است حتي از رونالدينو كه 12 هزار تا راي داره!!!. ايول بچه هاي ايراني !

جواد كاظميان
16-05-2006, 00:39
سلام
حسش نبود كه اسامي را تايپ كنم پس اين عكس از اسامي بازيكنان تيم ملي در برنامه 90

جواد كاظميان
16-05-2006, 00:48
اينم عكس ديگه

Mahdi Hero
16-05-2006, 00:52
دست جفتتن درد نکنه جالب بود

جواد كاظميان
16-05-2006, 08:06
ديشب يادم رفت اسامي 5 بازيكن ذخيره ها را بنويسم , ببخشيد!
ليست ذخيره: مهدي واعظي – علي رضا واحدي نيکبخت – هادي شکوري – مهدي رجب زاده – ميثم منيعي

کیا
16-05-2006, 08:31
هركي مي خواد باشه باشه اما انشاالله موفق باشن

Behroooz
16-05-2006, 09:37
انشا الله موفق باشن همگي

hesam
16-05-2006, 23:43
گزارش خبرگزاري dpa پس از اعلام فهرست تيم ملي ايران
ايران و روياي حضور در مرحله‌ي دوم جام جهاني سرويس: جام جهاني 2006

تيم ملي ايران با چهار بازيكن لژيونر خود، مهدي مهدوي‌كيا، علي كريمي، وحيد هاشميان و فريدون زندي راهي جام جهاني 2006 آلمان مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پس از اعلام نفرات نهايي تيم ملي ايران براي حضور در جام جهاني، خبرگزاري رسمي آلمان dpa گزارشي را از وضعيت تيم ملي كشورمان روي سايت خود قرار داد.

در اين گزارش آمده است: علي دايي بازيكن پيشين بايرن مونيخ هم در فهرست بيست و سه نفره‌ي ايران به چشم مي‌خورد. او به عنوان سر گروه بازيكنان ايراني دومين و البته آخرين جام جهاني را تجربه خواهد كرد.

در مقابل اين بازيكنان نام مجتبي جباري بازي‌ساز اين تيم كه از سوي ورزشي‌نويسان ايران به عنوان بازيكن سال اين كشور برگزيده شده بود، مشاهده نمي‌شود. او به سبب آسيب ديدگي شديد جام جهاني را از دست داد.

در بين اسامي اين تيم كشور مسلمان نام يك بازيكن مسيحي نيز به چشم مي‌خورد. آندرانيك تيموريان بازيكن بيست و سه ساله و ارمني ايران همانطور كه انتظار مي‌رفت از سوي برانكو ايوانكوويچ به تيم ملي دعوت شده است. او تنها بازيكن اقليت حاضر در تيم ملي ايران به شمار مي‌رود.

قهرمان سه باره‌ي آسيا اكنون اردويي در سوييس برپا كرده است. مهدوي‌كيا، كريمي، هاشميان و زندي قرار است بيستم ماه مه در تهران به ديگر بازيكنان اين تيم بپيوندند. ايران در يك بازي تداركاتي روز بيست و هشتم ماه مه در زاگرب برابر كرواسي به ميدان خواهد رفت. اين تيم همچنين سي و يكم مه در تهران برابر بوسني و هرزگوين صف‌آرايي خواهد كرد.

ايران در گروه چهارم D جام جهاني با تيم‌هاي مكزيك، پرتغال و آنگولا هم گروه است. اين تيم‌ مي‌خواهد براي نخستين بار در تاريخ فوتبال پس از جام جهاني 1978 آرژانتين و 1998 فرانسه به مرحله دوم اين رقابت‌ها پاي بگذارد

*سینا*
20-05-2006, 15:12
معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني نوشتاري كه وي خطاب به فدراسيون‌هاي ورزشي گفته بود (ريشه فدراسيون‌هايي كه نافرماني كنند را از بيخ مي‌زنم) را اشتباه دانست.
به گزارش ايسنا ، در حالي كه مهندس محمد علي آبادي براي چندمين بار روساي فدراسيون‌هاي ورزشي را كه در انجام امور ورزشي تخطي كنند، با ادبيات‌هاي مختلف تهديد به بركناري كرده بود، يكشنبه‌ي هفته‌ي گذشته در نشست مديران و کارشناسان دفتر ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات گفته بودكه «همه فدراسيون‌ها و تشکيلات تابعه بايد گوش به فرمان سازمان تربيت بدني باشند و اگر بخواهند غير از اين عمل کنند ريشه شان را از بيخ مي زنم.»
اين خبر روي خروجي سايت سازمان تربيت بدني قرار گرفت, در حالي كه رييس سازمان تربيت بدني در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا كه از وي پرسيد چرا از چنين ادبياتي برابر فدراسيون‌هاي ورزشي استفاده مي‌كند ، گفت: من چنين موضعي نسبت به فدراسيون‌هاي ورزشي نداشته‌ام اين رسانه‌ها هستند كه چنين حرف‌هايي را مي‌زنند.
خبرنگار ايسنا پرسيد ؛ آخرين گفته‌ شما روي سايت سازمان تربيت بدني قرار گرفته بود ، چرا رسانه‌ها را مقصر مي‌دانيد ، پاسخ داد: آن نوشتار درست نبوده است؛ من مي گويم هر شخصي كه خلاف كند با او برخورد خواهم كرد و معتقدم ، مالي كه متعلق به ورزشكاران است و بايد در گوشه گوشه‌ي ورزش هزينه شود ، نبايد حيف و ميل شود.
براساس گزارش ايسنا، معاون رييس جمهور همچنين از خبر خوشحال كننده براي تيم ملي فوتبال ايران در صورت صعود به دور دوم مسابقات جام جهاني 2006 آلمان خبر داد و گفت: امروز دو ورزش كشتي و فوتبال در قلب مردم جاي دارند ، مردم و مسوولان توجه ويژه‌اي به آنها دارند و سازمان تربيت بدني نيز آماده‌ي ارايه‌ي هر گونه كمك به تيم ملي است. البته ما امتيازات ويژه‌اي براي تيم ملي در نظر گرفته‌ايم كه در صورت صعود به مرحله‌ي دوم مسابقات جام جهاني ، به تك تك اعضاي تيم ملي تعلق خواهد گرفت.
اين خبر خوشحال كننده را تا چندي ديگر اعلام مي‌كنم اما ما طرح ويژه‌اي را براي تيم ملي در نظر گرفته‌ايم كه اگر تيم ملي از مرحله دوم نيز صعود كنند قطعا آن را اجرا مي‌كنيم.
وي با بيان اين كه هم اكنون تنها بايد روي روان بازيكنان كار كرد چرا كه تاكنون هر آنچه تمرينات تاكتيكي و تكنيكي مورد نظر مربيان است ، به اجرا رسيده گفت: بر اين اساس از كليه‌ي دست اندركاران ورزش خواهش مي‌كنم كه تحليل منفي روي تيم ملي نكنيد حتي اگر چنين نظري داريد آن را مطرح نكنيد.
رييس سازمان تربيت بدني در پاسخ به اين سوال كه نقدها چگونه بايد مطرح شود گفت: پيشنهاد مي‌كنم ، اگر قرار است نقدي صورت گيرد بايد در اتاق‌هاي در بسته و با حضور اعضاي كادر فني و كارشناسي مطرح شود ، چرا كه حتي ممكن است جايي كه نقد منطقي نيز مطرح شود به ضرر تيم ملي باشد.
وي در ارزيابي تركيب اعلام شده از سوي برانكو ، با بيان اين كه ما شش بازيكن مطرح در تيم ملي داريم كه در رده‌هاي خوبي در سطح دنيا قرار دارند گفت: ايران از تيم با كيفيتي در جام جهاني برخوردار است و بي‌ترديد ما از ناحيه‌ بازيكنان هيچ مشكلي نداريم.
اين تركيب ايده‌آلي است كه اميدواريم با برنامه‌ريزي فدراسيون فوتبال بتوانيم نتيجه شادي‌بخشي را براي مردم به ارمغان بياوريم.
علي آبادي در پاسخ به اين سوال كه توقعات مردم از تيم ملي بسيار بالا رفته است، فكر نمي‌كنيد از عهده‌ اين توقعات برنياييد گفت: نه ؛ توقع خاصي ايجاد نشده است ، مردم هم فوتبال دنيا و هم فوتبال ايران را به خوبي مي‌شناسند. ما محدوده خودمان را مي‌بينيم كه بايد به كجا برسيم. ما اميدواريم بچه‌ها از آنچه فكر مي‌كنيم بهتر باشند.
وي در رابطه با فعاليت‌هاي فرهنگي صورت گرفته براي تيم ملي نيز گفت: اين وظيفه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان ميراث فرهنگي واگذار شده و قرار است كار بزرگي به لحاظ فرهنگي صورت گيرد. اين در حالي است كه مذاكرات ما با سفارت آلمان بسيار جامع بود و توافقاتي نيز بين من و آقاي متكي به صورت شفاهي انجام گرفته تا هر گونه حمايتي را از تيم ملي به عمل آوريم.

Behroooz
20-05-2006, 15:15
من که چشمم اب نمی خوره

drweblog
20-05-2006, 16:08
با اين وضعي که فعلا داره پيش ميره بعيد مي دونم حتي ما بتونيم از آنگولا هم ببريم

Mahdi Hero
20-05-2006, 19:45
عزيزم اگه ما ا عتماد به نفس داشته باشيم از گروه خودمون بالا ميآيم

Mani_Borna
20-05-2006, 19:47
با اين وضعي که فعلا داره پيش ميره بعيد مي دونم حتي ما بتونيم از آنگولا هم ببريم
متاسفانه منم همين نظرو دارم برعكس خواست قلبيم.

Aamoo
21-05-2006, 14:06
شعار تيم ملي : مردان خليج فارس

شعار تماشاگران:چو ايران نباشد تن من مباد

منبع: خبر 22 -شبكه سه سيماي جمهوري اسلامي ايران
××××××××××××××××××××××××× ×××××××××××××××××××××

بايد ديد تا اين جام جهاني شروع بشه چند بار ديگه ميخوان اين شعار تيم ملي رو عوض كنن

خوشبختانه اين شعارها هم قشنگن البته به نظر من.

leuven
21-05-2006, 14:17
شعار تيم ملي : مردان خليج فارس

شعار تماشاگران:چو ايران نباشد تن من مباد

منبع: خبر 22 -شبكه سه سيماي جمهوري اسلامي ايران
××××××××××××××××××××××××× ×××××××××××××××××××××

بايد ديد تا اين جام جهاني شروع بشه چند بار ديگه ميخوان اين شعار تيم ملي رو عوض كنن

خوشبختانه اين شعارها هم قشنگن البته به نظر من.

چقدر زیبا و پر معنا . مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Elfin-D
21-05-2006, 14:24
سلام
اينها هم بد نيستند ولي ستارگان پارسي خيلي با حال تر بود
شعار قبلي يك حس وطن پرستي در ادم ايجاد ميگرد به خاطر كلمه پارسي ولي اين خليج بيشتر سياسي شده تا ملي

Speedi
21-05-2006, 14:40
بزا پاتو ببوسم !

Wisdom
21-05-2006, 15:12
سلام
شعار قبلي يك حس وطن پرستي در ادم ايجاد ميگرد به خاطر كلمه پارسي ولي اين خليج بيشتر سياسي شده تا ملي

موافقم
ولي با اين حال چه ميشه كرد

مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مردان خليج فارس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*سینا*
21-05-2006, 15:37
خليج

با سلام
بیشتر سر فارس و عربش دعوا بود البته فارسی قشنگرته
حالا میگفتن خلیج تا ابد پارس خیلی باحال میشد
نه؟؟؟؟؟؟

Behroooz
21-05-2006, 15:55
شعار خوبي است

hoseinquest
21-05-2006, 23:13
خیلی خوبه و عالیه

mehdi60
22-05-2006, 06:25
من براي حمايت از تيم ملي تا 1000 تومنشو متقبل ميشم!! فقط در عوض يک خواسته کوچولو دارم که براي
تشويق از ته دل (گفتم ته دل برام حرف در نيارين بعدا!!) من رو هم به عنوان عضوي کوچک ببرن آلمان استکباري!
هر چند که خيلي برام سخته با اين مرکل ... رودررو بشم ولي دوستان براي وطن بايد از علآيق شخصي دست بشوييم!!

Wisdom
22-05-2006, 06:58
اين پاداش براي علي دايي يا كريمي پولي نيست !!!

Aamoo
22-05-2006, 09:25
سلام
موافقم . ولي كاش اصلا ميشد تو همه سندها،مدركها،كتابها و... ما ايرانيها بگيم و بنويسيم خليج پارس
به نظر من اين ف بو ميده.ميدوني بوي چي؟؟؟

Lovelyman
22-05-2006, 09:46
موافقم . ولي كاش اصلا ميشد تو همه سندها،مدركها،كتابها و... ما ايرانيها بگيم و بنويسيم خليج پارس
به نظر من اين ف بو ميده.ميدوني بوي چي؟؟؟

با درصد 10 به توان 20000000000000000 كاملا موافقم!

mehdi_bjt
22-05-2006, 10:37
سلام
جوانان خليج فارس . چو ايران نباشد تن من نباد .
ولي همش واقعا شعاره . يك ايراني پيدا كنيد كه از تاريخ كهن خودش اطلاع داشته باشه.

blacksun
22-05-2006, 11:34
براي ضد حال ضدن به اين عربها كاملا با اين انتخاب موافقم

Aamoo
22-05-2006, 11:37
سلام
جوانان خليج فارس . چو ايران نباشد تن من نباد .
ولي همش واقعا شعاره . يك ايراني پيدا كنيد كه از تاريخ كهن خودش اطلاع داشته باشه.
mehdi_bjt جون ، به نظر من واسه عاشق چيزي يا كسي بودن نيازي نيست حتما گذشتش رو بدوني هرچند در مورد
ايران عزيزم همه كم و بيش اطلاعاتي (شايد بصورت كلي) دارن .حتي خيلي ها كه اصلا ايراني نيستن.

Behroooz
22-05-2006, 11:41
براي ضد حال ضدن به اين عربها كاملا با اين انتخاب موافقم

حرف دل ما را گفتي

shahabmusic
25-05-2006, 21:50
مقدمه

--------------------------------------------------------------------------------
هجدهمين دوره مسابقات جام جهانی فوتبال از روز نهم ژوئن 2006 در آلمان برگزار می شود و برای يک ماه مرکز توجه تمام فوتبال دوستان جهان خواهد بود.

جام جهانی فوتبال که هر چهار سال يک بار برگزار می شود مهمترين رويداد جهانی در اين رشته ورزشی است که ده ها ميليون نفر را در سراسر جهان برای مدت يک ماه مشغول می کند.

با آنکه فدراسيون جهانی فوتبال، فيفا، در سال 1904 تاسيس شد اما نخستين جام جهانی 26 سال بعد برگزار شد. فيفا در 28 مه سال 1928 در نشست سالانه خود در آمستردام خبر از برگزاری تورنمنتی داد که تمام اعضای اين فدراسيون می توانند در آن شرکت داشته باشند.

برگزاری جام جهانی طرحی بود که ژول ريمه فرانسوی، سومين رئيس فيفا، سالها در ذهن خود می پروراند. پيش از آن، مسابقات بين المللی فوتبال فقط به المپيک محدود می شد که عموما فوتبال زير سايه ورزشهای ديگر اين بازيها قرار می گرفت.

در سال 1929 فيفا برای برگزاری نخستين دوره جام جهانی و تعيين محل برگزاری بازيها در نشستی ديگری در بارسلون اعضای خود را گرد هم آورد.

در اين کنگره، تصميم بر آن شد که اروگوئه قهرمان فوتبال المپيک 1924، در سال بعد به مناسبت صدمين سالگرد استقلال خود، ميزبان نخستين دوره جام جهان فوتبال باشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shahabmusic
25-05-2006, 21:54
جام جهانی 1930 در 13 ژوئيه در مونته ويدئو آغاز شد و کمی بيش از دو هفته به طول انجاميد. نزديک به 500 هزار نفر برای ديدن اين بازيها به ورزشگاه ها رفتند.

در اين دوره بازيها فقط سيزده تيم شرکت کردند که عمده آنها را تيمهای آمريکای جنوبی تشکيل می دادند. از اروپا فقط تيمهای بلژيک، يوگسلاوی، رومانی و فرانسه توانستند در بازيها حضور يابند.

بازيها در چهار گروه مختلف برگزار شد که تيمهای ايالات متحده، آرژانتين، يوگسلاوی و اروگوئه به عنوان تيمهای نخست چهار گروه به مرحله نيمه نهايی راه يافتند.

ايالات متحده که در دوره های بعدی حضور ضعيفی در جام جهانی داشت و حتی برای بيش از 30 سال نتوانست حتی به جام جهانی راه يابد، با رسيدن به نيمه نهايی جام 1930 بهترين نتيجه را برای خود در تاريخ جام جهانی ثبت کرد.

آرژانتين مقابل آمريکا قرار گرفت و اوروگوئه به ديدار يوگسلاوی رفت که هر دو تيم آمريکای جنوبی موفق شدند با نتيجه مشابه 6 بر يک از سد حريفانشان بگذرند و به فينال بازيها راه يابند.

در بازی فينال اوروگوئه موفق شد با نتيجه پرگل 4 بر 2 همسايه خود، آرژانتين را شکست دهد و به عنوان نخستين فاتح جام جهانی نام خود را در تاريخ فوتبال جهان ثبت کند.

گيلرمو استابيله از آرژانتين با زدن 8 گل در 4 بازی بهترين گلزن اين رقابتها شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تيم ملی اوروگوئه ميزبان و قهرمان نخستين دوره

shahabmusic
25-05-2006, 22:10
1934 ايتاليا

دومين دوره جام جهانی در اروپا برگزار شد به همين دليل تيمهای اروپايی ميل بيشتری برای شرکت در اين بازيها پيدا کردند. اين بازيها در دوران حکومت ديکتاتوری موسولينی برگزار شد و دولت فاشيستی ايتاليا از اين مسابقات برای اهداف سياسی خود بهره جست؛ درست همانند کاری که دو سال بعد هيتلر در المپيک مونيخ انجام داد.

پس از جام 1930 که تمام تيمهايی که خواهان شرکت در جام جهانی بودند توانستند مستقيما و بدون بازی مقدماتی در مرحله نهايی شرکت کنند، جام 1934 نخستين جامی بود که تيمها برای حضور در مرحله نهايی بازيها نياز به گذراندن مرحله مقدماتی داشتند.

تعداد تيمهای شرکت کننده در اين دوره به 16 تيم رسيد که از ميان 32 تيم حاضر در مرحله مقدماتی به بازيها راه يافتند.

با وجوديکه تعداد تيمها و بازيها نسبت به دوره پيشين بيشتر بود، اما تماشاچيان کمتری به ديدن بازيها رفتند. اين بازيها در ماه مه آغاز شد و در ژوئن خاتمه يافت.

برخلاف دوره گذشته که غالب شرکت کنندگان را تيمهای آمريکای جنوبی تشکيل می دادند، در اين دوره شرکت کنندگان اروپايی اکثريت داشتند. بجز 12 تيم اروپايی، برزيل و آرژانتين از آمريکای جنوبی و ايالات متحده از آمريکای شمالی و مرکزی جزو تيمهای حاضر در اين رقابتها بودند.

تيم شانزدهم اين بازيها مصر بود؛ نخستين کشوری که از خارج از اين دو قاره به جام جهانی راه می يافت.

با حذف تيمهای برزيل، آرژانتين، آمريکا و مصر در دور نخست که به صورت تک حذفی برگزار شد، هر هشت تيم راه يافته به به مرحله يک چهارم را تيمهايی اروپايی تشکيل می دادند.

دو تيم ايتاليا و چکسلواکی در فينال مسابقات مقابل هم قرار گرفتند که نتيجه در پايان وقت قانونی يک بر يک شد. در وقت اضافی ايتاليا موفق شد که با زدن يک گل، نخستين فاتح اروپايی جام جهانی باشد.

تيمهای آلمان و اتريش در بازی رده بندی به مقام های سوم و چهارم رسيدند.

آنجلو اسکياوو (ايتاليا)، اولدريخ نجدلی (چکسلواکی) و ادموند کونن ( آلمان) هر کدام با چهار گل زده در صدر جدول گلزنان اين دوره قرار گرفتند.
خوشحالی بازيکنان ايتاليا پس از نخستين قهرمانی

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1938 فرانسه

جام جهانی 1938 يک سال پيش از جنگ جهانی دوم با حضور 15 تيم که از ميان 37 تيم به مرحله نهايی راه يافته بودند، در اوايل ژوئن در فرانسه برگزار شد.

بازهم مانند دوره گذشته اغلب تيم های شرکت کننده از اروپا بودند. نکته جالب اين بازيها اين بود که علاوه بر تيم ملی هلند، تيم "هند شرقی هلندی" (اندونزی فعلی) که مستعمره هلند به شمار می رفت نيز در بازيها حضور داشت.

اوروگوئه و آرژانتين به نشانه اعتراض بخاطر ميزبانی مجدد اروپا، از حضور در اين بازیها سر باز زدند که با اين اقدام، کار را برای تيمهای اروپايی آسان کردند.

از قاره آمريکا فقط برزيل و کوبا در اين دوره حضور داشتند که برزيل توانست تا نيمه نهايی صعود کند که در آن مرحله مغلوب ايتاليا شد.

برای نخستين بار در تاريخ جام جهانی قهرمان دوره گذشته (ايتاليا) و ميزبان بازيها (فرانسه) بدون برگزاری بازيها مقدماتی به مرحله نهايی راه يافتند.

حق حضور مستقيم که تا جام 2002 به هر دو تيم دارنده عنوان قهرمانی و ميزبان داده می شد، برای جام 2006 فقط به ميزبان مسابقات تعلق گرفت.

ايتاليا، قهرمان دوره گذشته و مجارستان در بازی فينال مقابل هم قرار گرفتند که اين بازی با نتيجه 4 بر 2 به سود ايتاليا پايان يافت. با اين ترتيب ايتاليا نخستين تيمی بود که دوبار جام را به خانه برد.

لئونيداس دا سيلوا برزيلی با 8 گل زده در 4 بازی به عنوان بهترين گلزن مسابقات معرفی شد. اين آخرين جام جهانی بود که پيش از جنگ جهانی دوم برگزار می شد که با شروع جنگ جهانی 12 سال (1938 تا 1950) وقفه بين دو دوره جام جهانی افتاد.
جوزپه مه آتسا (چپ) و گيورگی سائورسی کاپيتان های دو تيم ايتاليا و مجارستان در بازی فينال

shahabmusic
25-05-2006, 22:15
1950 برزيل

با آنکه جنگ جهانی دوم در سال 1945 پايان يافت اما نخستين دوره جام جهانی پس از جنگ تا سال 1950 برگزار نشد.

اين بار برزيل به عنوان دومين کشور از آمريکای جنوبی ميزبانی جام جهانی را بر عهده گرفت. برزيل که با داشتن پنج عنوان قهرمانی، پر افتخارترين تيم تاريخ جام جهانی محسوب می شود، در اين بازيها نتوانست از مزيت ميزبانی بهره جويد و حسرت بدست آوردن عنوان قهرمانی جام جهانی را تا 8 سال بعد در دل نگه داشت.

سيستم اين دوره نسبت به دوره های قبل تغيير کرده بود. در دور مقدماتی 13 تيم شرکت کننده در چهار گروه بازی کردند که تيمهای نخست گروه ها به فينال راه يافتند.

در اين مرحله چهار تيم سوئد، اوروگوئه، اسپانيا و برزيل در فينال در يک گروه قرار گرفتند که اوروگوئه با بدست آوردن بيشترين امتياز از مجموع سه بازی در صدر گروه قرار گرفت و به عنوان قهرمان اين دوره شناخته شد و تيمهای برزيل، سوئد و اسپانيا به ترتيب دوم تا چهارم شدند.

تيمهای بريتانيايی (ولز، انگلستان، ايرلند، اسکاتلند) پس از اينکه در سال 1929 به علت نپرداختن حقوق بازيکنان آماتور از فيفا اخراج شده بودند، پس از 21 سال دوباره به عضويت فيفا در آمدند. انگلستان با حضور در جام 1950 نخستين تيم بريتانيايی بود که در جام جهانی حضور می يافت.

اسکاتلند ديگر تيم بريتانيايی بود که به مرحله نهايی راه يافته بود اما مسئولان فوتبال اسکاتلند شرط ورود تيمشان را بدست آوردن عنوان قهرمانی بريتانيا اعلام کرده بودند که با شکستی که در مقابل انگلستان در مسابقات قهرمانی بريتانيا پذيرفتند، از حضور در مرحله نهايی جام جهانی صرف نظر کردند.

همچنين تيم ملی هند با وجود به دست آوردن شرايط حضور در جام جهانی، به علت اينکه فيفا نپذيرفت بازيکنان اين تيم با پای پرهنه در بازيها حضور يابند، از اين مسابقات کنار گذاشته شد. بدين ترتيب جام 1950 با 13 تيم آغاز شد.

تماشاچيان اين دوره به بيشترين حد نصاب خود رسيد و برای نخستين بار در تاريخ جام جهانی از رقم يک ميليون نفر گذشت، رکوردی که تا جام جهانی 1966 شکسته نشد.

برای اين بازيها بزرگترين ورزشگاه جهان با ظرفيت 220 هزار نفر در شهر ريودو ژانيرو ساخته شد. آمار غير رسمی حاکی از آن است که ورزشگاه ماراکانا در بازی اوروگوئه - برزيل در فينال مسابقات ميزبان حدود 200 هزار نفر بوده است که اين رقم همچنان دست نخورده باقی مانده است.

پر گل ترين مسابقه اين دوره، بازی بين دو تيم اوروگوئه و بوليوی بود که 8 بر صفر به سود اوروگوئه پايان يافت. مارکوس ادمير از برزيل با به ثمر رساندن 6 گل در 7 بازی بهترين گلزن اين دوره شناخته شد.
اوروگوئه در سال 1950 برای دومين بار به پيروزی رسيد

---------------------------------------------------------------------------------------------
1954 سوئيس

بازهم در مسابقات سال 1954 تغييراتی در سيستم بازيها داده شد. بازيهای اين دوره همانند دوره های اخير جام جهانی، به صورت گروهی در دور مقدماتی و تک حذفی در مرحله بعدی برگزار شد.

تيم ها در دور مقدماتی در گروه های چهارتايی تقسيم شدند که دو تيم نخست هر گروه به مرحله يک چهارم نهايی راه يافتند.

در اين دوره از 45 تيمی که در مرحله انتخابی به ميدان رفتند، 16 تيم به جام جهانی راه يافتند. تيمهای ترکيه، کره جنوبی و اسکاتلند برای نخستين بار در اين بازیها حضور پيدا کردند.

آلمان غربی پس از پايان جنگ جهانی و جدا شدن از آلمان شرقی برای نخستين بار به بازيها می آمد.

کره جنوبی نخستين تيم آسيايی بود که در جام جهانی بازی می کرد. اين تيم شش بار ديگر به جام جهانی راه يافت (با احتساب جام 2006 آلمان) که از اين نظر در ميان ديگر تيمهای آسيايی رکورددار است.

پيش بينی می شد که مجارستان با توجه به قهرمانی اش در المپيک 1952 هلسينکی و شکست ناپذيری اش در 28 بازی بين المللی پيوسته، بدون دردسر به قهرمانی برسد.

اين تيم با داشتن ستارگانی چون پوشکاش، کوچيش و بوژيک با قدرت تمام و شکست های سنگينی که بر تيمهای کره جنوبی (0-9) و آلمان غربی (3-8) تحميل کرد، با زدن 17 گل زده در دو بازی به عنوان نخستين تيم از گروه خود صعود کرد.

اين تيم در مراحل بعدی با پيروزی بر برزيل و اوروگوئه با اقتدار کامل به فينال راه يافت و در مقابل همگروه دور مقدماتی اش آلمان غربی قرار گرفت.

آلمان غربی که پس از مجارستان به عنوان تيم دوم به يک چهارم نهايی صعود کرده بود، برای نخستين بار در جام جهانی حضور می يافت.

اين دو تيم در بازی فينال مقابل هم قرار گرفتند و با اينکه مجارستان 8 بر 3 در دور مقدماتی آلمان غربی را شکست داده بود، در بازی فينال با نتيجه 3 بر 2 مغلوب آلمان غربی شد. بدين ترتيب آلمان غربی در نخستين تجربه حضورش در جام جهانی به عنوان قهرمانی اين بازيها دست يافت.

اين تيم که تا سال 1990 با عنوان آلمان غربی يا جمهوری فدرال آلمان از سال 1954 بدون وقفه در جام جهانی شرکت داشت، در مجموع سه بار عنوان قهرمانی جام جهانی را بدست آورد.

از سال 1990 به بعد، پس از اتحاد آلمان شرقی و آلمان غربی اين دو تيم تحت عنوان تيم ملی آلمان پا به ميادين بين المللی گذاشتند.

بازيهای 1954 سوئيس با 140 گلی که رد و بدل شد، پرگل ترين دوره اين مسابقات از ابتدا تا جام 1982 اسپانيا بود. با توجه به تعداد کمتر تيمها و مسابقات ( 16 تيم و 26 بازی) نسبت به جام اسپانيا (24 تيم و 52 بازی) می توان اين جام را با متوسط 5.4 گل در هر بازی، پر گل ترين دوره تاريخ جام جهانی دانست.

ساندور کوچيش با 11 گل زده در صدر جدول گلزنان اين دوره جای گرفت.

اين آخرين دوره مسابقات بود که ژول ريمه، بنيانگذار جام جهانی در آن حضور داشت. ژول ريمه که برای 33 سال رياست فيفا را بر عهده داشت، دو سال بعد در سن 83 سالگی در گذشت.

مجسمه جام جهانی تا سال 1970 با شکلی متفاوت با شکل امروزی جام ژول ريمه نام داشت که برزيل با قهرمانی در سال 1970 به عنوان نخستين تيمی که سه بار جام ژول ريمه را بدست آورده، برای هميشه اين جام را به خانه برد.
ماکس مورلوک در بازی فينال گل آلمان غربی را به ثمر می رساند

shahabmusic
25-05-2006, 22:20
1958 سوئد

برای بار دوم در تاريخ جام جهانی، اروپا دو دوره متوالی برای ميزبانی برگزاری بازيها برگزيده شد.

اين جام قطعا يکی از خاطره انگيز ترين دوره های جام جهانی برای برزيل است. اين تيم که در تمام دوره های پيش از 1958 شرکت کرده بود، بهترين نتيجه ای که بدست آورده بود مقام نايب قهرمانی سال 1950 بود.

درخشش برزيل در جام سرآغازی بود برای موفقيت های بعد اين تيم. برزيل تنها تيم جهان است که در تمام هجده دوره جام جهانی حضور داشته است و با بيشترين تعداد بازی، گل زده و امتياز سالهاست که پر افتخارترين تيم ملی جهان محسوب می شود.

جام 1958 سوئد، ميدان درخشيدن ستارگانی چون ژوست فانتن، بابی چارلتون و گارينشا بود. اما در اين دوره بدون شک نام بازيکن افسانه ای تاريخ فوتبال جهان پيش از همه به ذهن ها خطور می کند؛ ستاره 17 ساله تيم ملی برزيل "پله".

16 تيم از از ميان 55 تيم مرحله انتخابی به بازيها راه پيدا کردند که تيمهای ايرلند شمالی، ولز و اتحاد جماهير شوروی نخستين تجربه حضور خود در جام را آزمودند.

چهار تيم برزيل، آلمان غربی، فرانسه و سوئد با شکست حريفان خود به مرحله نيمه نهايی راه يافتند. در اين مرحله برزيل مقابل فرانسه ای قرار گرفت که با 15 گل زده بهترين خط حمله جام را در خدمت داشت. اين بازی با نتيجه پرگل 5 بر 2 به سود برزيل خاتمه يافت و برزيل به بازی فينال رسيد.

در بازی ديگر نيمه نهايی آلمان غربی، مدافع قهرمانی در مقابل سوئد که از مزيت ميزبانی بهره می جست، قرار گرفت که اين بازی با نتيجه 3 بر 1 به سود آلمان غربی تمام شد.

برزيل با ستارگانی چون پله، ماريو زاگالو ( که بعدها در سال 1970 در نقش مربی برزيل را به قهرمانی رساند) واوا و گارنيشا مقابل سوئد قرار گرفت که برای نخستين بار به فينال جام می رسيد.

برزيل اين بازی را نيز مانند بازی نيمه نهايی با نتيجه 5 بر 2 از آن خود کرد و پس از 28 سال از آغاز جام جهانی و حضور در شش دوره برای نخستين بار اين جام را به خانه برد.

در بازی فينال پله ستاره نوجوان برزيل دو گل، واوا دو گل و ماريو زاگالو يک گل برای برزيل به ثمر رساندند.

ژوست فانتن فرانسوی با 13 گل زده در اين بازيها نام خود را به عنوان بهترين گلزن تمام ادوار جام جهانی در تاريخ فوتبال جهان ثبت کرد.

اين تنها دوره ای بود که يک تيم غير اروپايی در مسابقاتی که در اروپا برگزار می شد، موفق به فتح عنوان قهرمانی شد.
پله (راست) در 17 سالگی در نخستين قهرمانی برزيل اين تيم را همراهی کرد

------------------------------------------------------------------------------------------------
1962 شيلی

اقتدار برزيل در جام 1962 شيلی با درخشش مجدد گارينشا، واوا و پله ادامه يافت. برزيل اين بار از اين مزيت برخوردار بود که در آمريکای جنوبی به ميدان می رفت؛ جائيکه تجربه ثابت کرده تيمهای اروپايی معمولا نسبت به بازيهای داخل اروپا ضعيفتر ظاهر می شوند.

56 تيم در مرحله انتخابی حضور داشتند که 16 تيم با مرحله نهايی راه يافتند. 6 تيم از آمريکای جنوبی و 10 تيم اروپايی تيم حاضر در اين دوره بودند. هيچ تيمی از آفريقا و آسيا در اين دوره حضور نداشت.

کلمبيا و بلغارستان نخستين حضور خود را در اين دوره تجربه کردند و تيمهای با تجربه ای چون ايتاليا، آرژانتين و اوروگوئه در دور مقدماتی حذف شدند.

دو تيم از اروپا (يوگسلاوی و چکسلواکی) و دو تيم از آمريکای لاتين (برزيل و شيلی) به مرحله نيمه نهايی راه يافتند.

چکسلواکی با نتيجه 3 بر 1 يوگسلاوی را شکست و برزيل (مدافع عنوان قهرمانی) مقابل شيلی (ميزبان بازيها) قرار گرفت که اين بازی با نتيجه 4 بر 2 به سود برزيل پايان يافت.

در بازی فينال برزيل با نتيجه 3 بر 1 چکسلواکی را شکست داد و برای دومين دوره پياپی به عنوان قهرمانی جام دست يافت.

پله که در جام پيشين ستاره بازيها بود، در اين دوره پس از اينکه در بازی دوم آسيب ديد، چهار بازی ديگر را از روی نيکمت ذخيره ها دنبال کرد. او در اين دوره فقط يک گل به ثمر رساند.

دراژن يرکوويچ از يوگسلاوی با 6 گل زده بهترين گلزن معرفی شد.
شادمانی واوا پس از به ثمر رساند يکی از گلهای برزيل در مقابل چکسلواکی

shahabmusic
25-05-2006, 22:25
1966 انگلستان

جام جهانی 1966 بالاخره در جايی برگزار شد که به باور برخی ها محل تولد فوتبال نوين بوده است. انگلستان که دارای نخستين فدراسيون فوتبال جهان است در حالی ميزبان اين مسابقات شد که پيشتر در بازيهای جام جهانی چندان خوش ندرخشيده بود.

تعداد تيمهای شرکت کننده در مرحله انتخابی برای اين دوره به 74 تيم افزايش يافت. 10 تيم اروپايی، 5 تيم ار آمريکای جنوبی و يک تيم از آسيا شرکت کنندگان اين دوره تشکيل می دادند.

دو تيم تازه وارد پرتغال و کره شمالی شگفتی سازان اين جام بودند. پرتغال با اوزه بيو، بازيکن افسانه ای اش که در اين بازيها 9 گل به ثمر رساند تا مرحله نيمه نهايی بالا آمد، و کره شمالی به عنوان تيم دوم گروه خود به يک چهارم نهايی صعود کرد که در اين مرحله مقابل پرتغال قرار گرفت.

بازی اين دو تيم يکی از مشهورترين بازيهای تاريخ جام جهانی، کره شمالی در يک بازی توفانی در 25 دقيقه نخست 3 بر صفر از پرتغال پيش افتاد. همه کار پرتغال را تمام شده می دانستند که اين تيم با چهار گل پی در پی اوزه بيوی موزامبيکی تبار و تک گل ژوزه آگوستو خواب خوش کره شمالی را بر هم زد.

اما از عجيب ترين اتفاق های اين دوره حذف برزيل، مدافع قهرمانی دور مقدماتی بازی ها بود. برزيل با داشتن مجموعه ای از ستارگانی چون پله، گارينشا، جرزينيو و تستائو با دوشکست 3 بر 1 در مقابل مجارستان و پرتغال و يک برد مقابل بلغارستان حتی نتوانست از گروه خود صعود کند و تلخ ترين شکست خود را در تاريخ جام جهانی رقم زد.

در مقابل انگلستان با در اختيار داشتن بازيکنانی چون بابی مور، برادران چارلتون و جف هرست خاطره انگيزترين جام را برای هوادارانش ثبت کرد.

چهار تيم اروپايی انگلستان، آلمان غربی، پرتغال و اتحاد جماهير شوروی به مرحله نيمه نهايی يافتند که آلمان غربی و انگلستان هر دو با نتيجه مشابه 2 بر1 موفق شدند به ترتيب شوروی و پرتغال را از پيش روی بردارند و به فينال مسابقات برسند.

در بازی فينال دو تيم در پايان وقت قانونی دو بر دو مساوی شدند، اما در وقت اضافی، جف هرست که در وقت قانونی يکی از گلهای انگلستان را به ثمر رسانده بود، با وارد کردن دو گل ديگر نتيجه را به 4 بر 2 تغيير داد و با اين حساب انگلستان برای نخستين به جام جهانی دست يافت.

در بازی رده بندی که بين پرتغال و شوروی برگزار شد، پرتغال 2 بر 1 از سد حريف خود گذشت و به مقام سوم دست يافت و اوزه بيو در اين بازی با زدن نهمين گل خود در اين مسابقات به عنوان گلزن برتر جام شناخته شد.
نها قهرمانی انگلستان در سال 1966 رقم خورد

-------------------------------------------------------------------------------------------------
1970 مکزيک

برای نخستين بار جام جهانی در آمريکای مرکزی برگزار می شد. 75 تيم در مرحله انتخابی برای ورود بازی کردند.

اين دوره بدون حضور تيمهايی چون فرانسه، آرژانتين، فرانسه، مجارستان، اسپانيا برگزار شد در مقابل اسرائيل، ال سالوادور و مراکش در نخستين حضورشان در جام جهانی به ميدان رفتند.

اسرائيل که ديگر هيچگاه نتواست به جام جهانی راه يابد آن زمان به عنوان تيم آسيايی محسوب می شد که بعدها به عضويت فدراسيون فوتبال اروپا، يوفا در آمد.

برزيل با در اختيار داشتن پله، ريوه لينو، کارلوس آلبرتو پريرا، تستائو و جرزينيو به مکزيک آمده بود تا شکست سخت دوره پيش را جبران کند. اين تيم با مديريت ماريو زاگالو با سه برد از گروه خود صعود کرد و با شکست دو تيم از آمريکای لاتين (پرو و اوروگوئه) در مراحل بعدی به فينال رسيد.

ايتاليا نيز برای رسيدن به فينال، پس از صعود از گروهش مکزيک، ميزبان بازيها و آلمان غربی را شکست داد.

ايتاليا و برزيل در بازی فينال در حالی مقابل هم قرار می گرفتند که تيم برنده به سومين عنوان قهرمانی خود دست می يافت و می توانست برای هميشه جام ژول ريمه را به خانه ببرد.

اين بازی در نيمه نخست با نتيجه يک بر يک به تساوی انجاميد گلهای اين نيمه را پله برای برزيل و بونينسينا برای ايتاليا به ثمر رساندند. اما در نيمه دوم برزيل در بيست دقيقه سه گل توسط گرسون، جرزينيو و کارلوس آلبرتو پريرا به ثمر رساند و به عنوان نخستين تيمی که سه بار قهرمان جام جهانی شده جام ژول ريمه را برای هميشه به خانه برد.

گرد مولر از آلمان غربی با 10 گل زده بهترين گلزن جام شناخته شد. اين دوره چهارمين و آخرين جام جهانی بود که پله در آن حضور می يافت.
درجام 1970 برزيل به سومين قهرمانی دست يافت و برای هميشه جام ژول ريمه را به خانه برد. جام ژول ريمه که نامش را از بنيانگذار جام جهانی گرفته تا سال 1970 تنديس جام جهانی بود و از آن پس شکل و نامش تغيير يافت

shahabmusic
25-05-2006, 22:31
1974 آلمان غربی

مرحله انتخابی برای جام دهم، آخرين باری بود که تعداد تيمهای خواهان حضور در جام جهانی دو رقمی (99 تيم) بود. فرانسه، اسپانيا و انگلستان غايبان بزرگ اين جام بودند.

جمهوری دمکراتيک کنگو (زئير)، آلمان شرقی، هائيتی و استراليا (از آسيا) برای نخستين بار به جام جهانی می آمدند.

آلمان شرقی که با آلمان غربی همگروه بود، موفق شد همسايه و رقيب غربی، خود را يک بر صفر در مقابل چشمان ده ها هزار هوادار آلمان غربی شکست دهد. اين نخستين اين دو تيم در تاريخ جام جهانی بود.

سيستم برگزاری بازيهای بار ديگر در اين جام تغيير کرد بدين شکل که شانزده تيم حاضر در 4 گروه 4 تيمی بازی کردند که تيمهای اول و دوم هر گروه به دور بعد راه يافتند.

تيمهای راه يافته به دور بعد دوباره در دو گروه چهار تيمی تقسيم شدند که دو تيم نخست دو گروه مستقيما به فينال و دو تيم دوم به بازی رده بندی راه يافتند.

آلمان غربی، ميزبان مسابقات و هلند به فينال رفتند و برزيل و لهستان برای بازی رده بندی مقابل هم قرار گرفتند.

بازی رده بندی با پيروزی يک بر صفر لهستان پايان يافت و برزيل، قهرمان دوره پيش نتوانست با ستارگان بجا مانده از جام 1970 به مقامی بهتر از چهارمی دست يابد.

بازی فينال با حضور بيش از 75 هزار نفر در استاديوم المپيک مونيخ برگزار شد. اين بازی نبرد ستارگان بود. آلمان غربی با مجموعه ای از بهترين بازيکنان تاريخ فوتبال خود چون سپ ماير، فرانتس بکن باوئر، برتی فوگتس، پل برايتنر، گرد مولر، ولفگانگ اورات، راينر بونهوف و اولی هوينس در مقابل هلندی قرار گرفت که از مثلث طلايی يوهان کرويف و ران رينسن برينک، جانی رپ بهره می گرفت.

در ثانيه های نخست بازی يک پنالتی به سود هلند گرفته شد که يوهان نيسکنس آن را به گل تبديل کرد و يکی از سريعترين گلهای تاريخ جام جهانی را رقم زد.

اما آلمان با دو گل برايتنر و گرد مولر از هلند پيش افتاد و برای دومين به جام جهانی دست يافت. گرتزگورتز لاتو از لهستان با 7 گل گلزن برتر شد و يوهان کرويف از سوی فيفا به عنوان بهترين جام برگزيده شد.

گرد مولر چهاردهمين گل جام جهانی خود را در بازی فينال به ثمر رساند (10 گل در سال 1970 و 4 گل در سال 1974) و با اين حساب با يک گل بيشتر، ژوست فانتن 13 گله (در يک دوره جام جهانی) را پشت سر گذاشت.

تيم ملی ايران برای نخستين بار در مرحله انتخابی برای ورود به جام جهانی شرکت کرد که در بازی پلی -آف مغلوب استراليا شد و از راه يافتن به جام جهانی بازماند.
فرانتس بکن باوئر که در آلمان به قيصر معروف است، به عنوان کاپيتان آلمان غربی جام قهرمانی را بالا می برد. او يک بار ديگر در نقش مربی اين تيم به اين افتخار دست يافته است

------------------------------------------------------------------------------------------------------
1978 آرژانتين

اين جام زمانی برگزار شد که در کشور ميزبان يک دولت نظامی ديکتاتور حکمرانی می کرد. اعتراضات گسترده مردم آرژانتين در زمان برگزاری بازيها در گوشه و کنار کشور ديده می شد.

تعداد شرکت کنندگان مرحله انتخابی در اين دوره برای نخستين بار از عدد 100 گذشت. دو تيم ايران و تونس به عنوان نمايندگان آسيا و آفريقا برای نخستين بار به جام جهانی راه پيدا کردند.

ايران که در دور نخست مرحله انتخابی سوريه و عربستان سعودی را شکست داده بود، در دور دوم مرحله انتخابی آسيا - اقيانوسيه با هنگ کنگ، کره جنوبی و استراليا هم گروه شد که به عنوان تيم اول اين گروه برای نخستين بار به جام جهانی راه يافت.

دو شکست مقابل هلند و پرو و يک تساوی با اسکاتلند، 2 گل زده (ايرج دانايی فر و حسن روشن)، 8 گل خورده و يک امتياز نتيجه سفر ايران به آرژانتين بود.

مرحله نيمه نهايی اين دوره از بازيها نيز مانند مسابقات دوره پيش به صورت گروهی انجام شد و تيمهای آرژانتين و هلند به عنوان سرگروه های دو گروه به فينال رسيدند و برزيل و ايتاليا به دو عنوان دو تيم دوم گروهها بازی رده بندی را برگزار کردند.

هلند که دو بار پياپی به فينال می رسيد تقريبا همان ترکيب سال 1974 خود را حفظ کرده بود با اين تفاوت که ديگر يوهان کرويف، ستاره خود را در اختيار نداشت.

در مقابل هلند تيم جوان و ناشناخته آرژانتين قرار داشت که پس از نخستين دوره جام جهانی ديگر نتوانسته بود به فينال راه يابد.

با نتيجه نسبتا ضعيفی که اين تيم در دور مقدماتی بدست آورده بود و راهيابی مستقيمش به جام با استفاده از حق ميزبانی، دستيابی اش به فينال برای بسياری دور از انتظار بود. هر چند نمايش بازيکنانی چون دانيل پاسارلا (کاپيتان)، دانيل برتونی، ماريو کمپس و اسوالدو آرديلس در بازيهای مرحله نيمه نهايی چهره ديگری به تيم آرژانتين داد.

مسابقه فينال در پايان وقت قانونی يک بر يک به تساوی رسيد، اما دو گل آرژانتين در وقت اضافی بار ديگر آرزوهای هلند را برای فتح جام جهانی نقش بر آب کرد و آرژانتين پس از اوروگوئه و برزيل، سومين کشور آمريکای لاتين بود که به جام جهانی دست می يافت.

در اين دوره برزيل سوم و ايتاليا چهارم شد. ماريو کمپس با 6 گل که دو تای آنها را در بازی فينال به ثمر رسانده بود در صدر جدول بهترين گلزنان جام ايستاد.
ماريو کمپس گلزن برتر جام نقش مهمی در نخستين قهرمانی آرژانتين داشت

-----------------------------------------------------------------------------------------------
1982 اسپانيا

اين دوره را می توان جام ستاره ها ناميد؛ موجی از ستاره های جوان و بهترين بازيکنان دهه 1980 که بسياری شان نخستين حضور شان در جام جهانی را در اسپانيا تجربه کردند؛ زيکو، سوکراتس (برزيل)، ديه گو مارادونا (آرژانتين)، پائولو روسی و دينو زوف (ايتاليا)، کارل هاينس رومنينگه و هارالد شوماخر (آلمان غربی) و ژان تيگانا و ميشل پلاتينی (فرانسه) ...

در جام برای نخستين بار تعداد تيمهای شرکت کننده در جام جهانی به 24 تيم رسيد. سهميه آفريقا به دوتيم افزايش يافت و از هر دو منطقه آسيا و اقيانوسيه يک تيم به جام جهانی راه يافتند.

تيمهای کامرون، الجزاير، کويت، نيوزلند و هندوراس برای نخستين بار به بازيها راه يافتند. غايب بزرگ اين بازيها هلند، نايب قهرمان دو دوره گذشته بود.

تيمهای حاضر در 6 گروه چهار تيمی تقسيم شدند که دو تيم اول هر گروه صعود کردند. دوازده تيم راه يافته به مرحله بعدی در 4 گروه سه تيمی بازی کردند که تيمهای نخست هر گروه به مرحله نيمه نهايی راه يافتند.

در مرحله نيمه نهايی تيمهای فرانسه و آلمان غربی و در بازی ديگر ايتاليا و لهستان مقابل هم قرار گرفتند.

بازی دو تيم فرانسه و آلمان غربی پس از 120 دقيقه با نتيجه 3 بر 3 به تساوی کشيد که آلمان غربی موفق شد فرانسه را در ضربات پنالتی شکست دهد و به فينال راه يابد.

ديدار دو تيم ايتاليا و لهستان با دو گل پائولو روسی به سود ايتاليا پايان يافت و اين تيم حريف آلمان غربی در فينال جام 1982 شناخته شد.

ايتاليا که پس از جنگ جهانی دوم ديگر نتواسته به مقام قهرمانی جام دست يابد، به ديدار آلمان غربی رفت که آن هم مانند حريفش برای رسيدن به سومين جام به پيروزی در بازی فينال اميد داشت.

ايتاليا بازی فينال که در استاديوم برنابوی مادريد برگزار می شد تا دقيقه 80 با سه گل پائولو روسی، مارکو تاردلی و الساندرو آلتوبلی از آلمان غربی پيش افتاد و آلمان غربی فقط توانست يکی از سه گل را که توسط پل برايتنر زده شده در دقيقه 83 جبران کند.

ايتاليا با اين پيروزی پس از 44 سال به قهرمانی جام رسيد و پس از برزيل دومين تيمی بود که سه بار قهرمان جام می شد.

پائولو روسی گلزن شماره يک ايتاليا در اين بازيها علاوه بر اينکه با 7 گل زده بهترين گلزن شد، از سوی فيفا نيز به عنوان برترين بازيکن جام معرفی شد.
بازی فينال بين ايتاليا و آلمان غربی برگزار شد که ايتاليا 3 بر يک حريفش را شکست داد

shahabmusic
25-05-2006, 22:35
1986 مکزيک

مکزيک نخستين کشور جهان است که دو بار ميزبانی برگزاری بازيهای جام جهانی را بر عهده می گيرد. شانزده سال پس از جام 1970 که برزيل فاتح آن بود، بار ديگر جام جهانی در مکزيک برگزار شد. کمی پيش از آغاز بازيها زلزله ای در مکزيکوسيتی، پايتخت مکزيک جان هزاران نفر را گرفت.

121 کشور عضو فيفا برای ورود به جام سيزدهم در دور مقدماتی به رقابت پرداختند که 24 تيم موفق به سفر به مکزيک شدند. عراق، کانادا و دانمارک برای نخستين بار به جام جهانی راه يافتند.

سيستم بازيها بار ديگر تغيير پيدا کرد بدين صورت که 24 تيم به 6 گروه چهار تيمی تقسيم شدند که از چهار گروه سه تيم اول و از دو گروه دو تيم اول به مرحله بعدی راه پيدا کردند. 16 تيم صعود کرده در مرحله يک هشتم نهايی که برای نخستين بار در تاريخ جام جهانی برگزار می شد، مقابل هم قرار گرفتند.

در اين دوره مجموعه ای از بهترين بازيکنان فوتبال جهان حضور داشتند. بسياری از آنها بازماندگان جام 82 بودند که در اين جام به اوج خود رسيده بودند. اما بدون شک ستاره اين بازيها که بسياری از کارشناسان ورزشی او را در کنار پله، بهترين بازيکن تاريخ فوتبال جهان می دانند، ديه گو مارادونا، کاپيتان 26 ساله آرژانتين بود که برای رسيدن تيمش به فينال بازيها نقش مهمی داشت.

شگفتی سازان اين بازيها دانمارک و مراکش بودند که دانمارک در اولين حضورش در جام جهانی با شکست دادن سه تيم پر سابقه آلمان غربی، اسکاتلند و اوروگوئه به عنوان نخستين تيم گروهش صعود کرد؛ هر چند در يک هشتم نهايی در يک بازی پرگل (5 بر 1) مغلوب اسپانيا شد.

مراکش نيز با دو تساوی مقابل لهستان و انگلستان و يک برد مقابل پرتغال صدرنشين گروهش شد.

در مرحله يک هشتم نهايی تيمهای برزيل، آرژانتين، آلمان غربی، مکزيک، اسپانيا، انگلستان، فرانسه، بلژيک با شکست دادن حريفان شان به يک چهارم نهايی صعود کردند.

در طول سالهای گذشته از دو بازی از چهار بازی اين مرحله همواره از مشهورترين و ماندگارترين بازيهای جام جهانی ياد می شود.

فرانسه و برزيل در يکی از مهيج ترين بازيهای تاريخ فوتبال جهان مقابل هم قرار گرفتند. برزيل ستارگانی چون زيکو، سوکراتس، کاره کا و مولر را در اختيار داشت و از آن طرف فرانسه با بازيکنانی چون ميشل پلاتينی، ژان تيگانا، لويی فرناندز به ميدان رفت.

بازی در 90 دقيقه قانونی با گلهای کاره کا و پلاتينی يک بر يک تمام شد و پس از 30 دقيقه وقت اضافی بدون گل به ضربات پنالتی انجاميد. در طول بازی يک پنالتی به سود برزيل گرفته شد که ژول باتس، دروازه بان فرانسه توانست اين ضربه پنالتی را که توسط زيکو زده شد، مهار کند.

فرانسه نهايتا اين بازی را با ضربات بيشتری که نسبت به برزيل به گل تبديل کرد، از آن خود کرد و به نيمه نهايی راه پيدا کرد.

در مسابقه ديگری در اين مرحله آرژانتين و انگلستان مقابل هم قرار گرفتند. اين بازی با دوگل مارادونا به سود آرژانتين پايان يافت؛ دو گلی که هرکدام در نوع خود پديده ای در جام جهانی محسوب می شود.

گل نخست را مارادونا پس از گذر از 8 بازيکن انگليسی به ثمر رساند و سه دقيقه بعد

نخستين گل آرژانتين پس از اينکه توپی روی سر مارادونا فرستاده شد بدست آمد. بازيکنان انگليسی معتقد بودند که مارادونا اين گل را با ضربه دستش به ثمر رسانده که داور نظری مخالف داشت و رأی بر صحت گل داد.

سالها بعد مارادونا که مدتها اين ادعا را رد می کرد، اعتراف کرد که اين توپ را با دستش زده، اما مدعی شد که اين "دست خدا" بوده که آن ضربه را به گل تبديل کرده است. سه دقيقه بعد از اين گل، مارادونا پس از گذر از 8 بازيکن انگليسی گلی ديگری به ثمر رساند و آرژانتين به نيمه نهايی صعود کرد.

در دو بازی ديگر يک چهارم نهايی، آلمان غربی، مکزيک و بلژيک، اسپانيا را شکست داد که نتيجه پايانی هر دو بازی در ضربات پنالتی مشخص شد.

در نيمه نهايی مانند سال 1982 فرانسه بار ديگر مغلوب آلمان غربی شد و از رسيدن به فينال باز ماند. آرژانتين هم مقابل بلژيک پيروز شد.

بازی فينال که در ورزشگاه آزتک برگزار می شد با نتيجه پر گل 3 بر 2 به سود آرژانتين تمام شد و اين کشور در 8 سال برای دومين بار جام را به خانه برد.

در بازی رده بندی فرانسه با پيروزی بر بلژيک به مقام سومی جام دست يافت.

مارادونا از سوی فيفا به عنوان برترين بازيکن جام لقب گرفت و گری لينه کر انگليسی با 6 گل، گلزن برتر مسابقات شد.
ديه گو مارادونا کاپيتان 26 ساله آرژانتين نقش مهمی در رسيدن تيمش به قهرمانی داشت

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
1990 ايتاليا

پس از مکزيک، ايتاليا دومين کشوری بود که برای دومين بار ميزبان برگزاری مسابقات می شد.

در ميان 4 دوره ای که جام جهانی با 24 تيم برگزار شد (1994-1982) اين دوره با 115 گل، کم گل ترين دوره محسوب می شود و با توجه به نسبت گل به تعداد بازيها ( 2.21 متوسط گل در بازی) دفاعی ترين دوره تمام تاريخ جام جهانی محسوب می شود. در نيمی از شانزده مسابقه مراحل يک هشتم نهايی تا فينال برای مشخص شدن تيم برنده، کار به ضربات پنالتی کشيد.

اين نخستين دوره از بازيها بود که پس از انقلاب ايران در سال 1979، به طور مستقيم از تلويزيون پخش می شد. در زمان پخش مستقيم يکی از بازيها ( اسکاتلند- برزيل) وقوع زلزله ای مرگبار در منطقه رودبار و منجيل، جان هزاران ايرانی را گرفت.

کاستاريکا، امارات عربی متحده و ايرلند تازه واردان اين جام بودند. اين نخستين جام جهانی پس از فروپاشی بلوک شرق بود و آخرين باری بود که تيمهای اتحاد جماهير شوروی، چکسلواکی و جمهوری فدرال آلمان (آلمان غربی) با اين عناوين در جام جهانی به ميدان رفتند.

آرژانتين مدافع قهرمانی در نخستين مسابقه از اين دوره در يک بازی غير قابل پيش بينی، مغلوب کامرون يکی از دو نماينده آفريقا شد. کامرون که در دور مقدماتی همگروه آرژانتين، رومانی و شوروی بود، به عنوان تيم نخست گروهش صعود کرد و توانست با شکست دادن کلمبيا تا يک چهارم نهايی صعود کند و عنوان شگفتی ساز بازيها را نصيب خود کند.

در اين گروه آرژانتين به سختی به عنوان تيم سوم پس از کامرون و رومانی از گروهش صعود کرد و با شکست دادن برزيل با تک گل کلوديو کانيجا به يک هشتم نهايی صعود کرد.

اين تيم در مرحله های بعدی در رويارويی با يوگسلاوی و ايتاليا موفق شد هر دو تيم را در ضربات پنالتی شکست دهد و در کمال ناباوری برای دومين بار پياپی به فينال رسيد.

آرژانتين در تمام بازيها در يک بازی کاملا دفاعی موفق شده بود تنها با پنج گل زده در مجموع بازيها به فينال راه يابد.

اما آلمان غربی، حريف آرژانتين در فينال با 10 گل زده و 5 امتياز به عنوان تيم اول از گروهش صعود کرد و با شکست دادن هلند و چکسلواکی توانست به نيمه نهايی راه يابد. در اين مرحله آلمان غربی مقابل انگلستان قرار گرفت که اين بازی پس از 120 دقيقه به تساوی يک بر يک انجاميد و نتيجه ضربات پنالتی آلمان غربی را به فينال فرستاد.

بازی فينال مانند دوره پيشين، بين آرژانتين و آلمان غربی برگزار شد، اما اين بار آرژانتين در مقابل حريف دست و پا بسته عمل می کرد. بازی که عمدتا در زمين آرژانتين جريان داشت تا دقايق پايانی بدون گل مانده بود.

در دقيقه 85 خطای مدافع آرژانتين بر روی يورگن کلينزمن، يک پنالتی برای آلمان غربی به ارمغان داشت که آندرياس برمه موفق شد اين ضربه را به گل تبديل کند و همراه برزيل و ايتاليا با سه بار فتح جام، عنوان پرافتخارترين تيم را از آن خود کند.

فرانتس بکن باوئر، ستاره فوتبال آلمان مشهور به "قيصر" که در سال 1974 به عنوان کاپيتان آلمان غربی با اين تيم قهرمان شده بود، در جام 1990 ايتاليا، در نقش مربی اين تيم بار ديگر به اين عنوان دست يافت.

اين نخستين فينالی بود که يکی از دو طرف بازی نتوانست هيچ گلی به ثمر برساند.

در بازی رده بندی ايتاليا، ميزبان بازيها با پيروزی 2 بر1 در مقابل انگلستان به مقام سوم دست يافت.

سالواتوره اکسيلاچی، مهاجم نه چندان سرشناس ايتاليا با 6 گل زده در صدر جدول بهترين گلزنان جام قرار گرفت.
آندرياس برمه (شماره 3 سفيد) تنها گل بازی فينال را از روی نقطه پنالتی به ثمر می رساند

shahabmusic
25-05-2006, 22:40
1994 ايالات متحده آمريکا

برای نخستين بار در تاريخ جام جهانی تعداد تماشاچيان مسابقات از مرز 3 ميليون نفر گذشت. اين بار جام جهانی در کشوری برگزار می شد که فوتبال در مقابل ورزشهای ديگری چون بيسبال، بسکتبال و فوتبال آمريکايی محبوبيت کمتری داشت.

فيفا با توجه به درخشش کامرون در دوره پيشين، سهميه آفريقا را که دو تيم بود به 3 تيم افزايش داد. هر چند کامرون در همان دور مقدماتی از گردونه مسابقات حذف شد، اما بازيهای نيجريه که برای اولين بار به جام جهانی آمده بود، نشان داد که جهش فوتبال آفريقا در چند سال اخير اتفاقی نبوده است. نيجريه از گروهش بالاتر از آرژانتين، بلغارستان و يونان به مرحله بعدی صعود کرد.

بجز نيجريه، کشورهای عربستان سعودی و يونان ديگر تازه واردان به جام جهانی بودند. تيمی ملی روسيه نيز برای نخستين بار مستقل از ديگر جمهوريهای سابق اتحاد شوروی به جام جهانی می آمد و آلمان شرقی و آلمان غربی پس از اتحادشان برای نخستين بار در قالب تيم ملی آلمان به ميدان آمدند.

نيجريه در يکی از مشکل ترين گروه های اين دوره بالاتر از تيمهای بلغارستان، آرژانتين و يونان به عنوان صدرنشنين گروه صعود کرد

در اين گروه آرژانتين بار ديگر مارادونا، ستاره افسانه ای خود را که مدتی بخاطر مصرف مواد مخدر محروم بود، در اختيار داشت. آرژانتين در دو بازی نخست خود در دو مقدماتی پيروز شد، اما پس از اينکه جواب آزمايش مارادونا در خصوص استفاده داروهای نيروزا مثبت در آمد و اين بازیکن از ادامه بازيها محروم شد، شيرازه اين تيم از هم پاشيد.

اين تيم در بازی آخرش در دور مقدماتی از بلغارستان شکست خود و به عنوان تيم سوم گروهش در مرحله يک هشتم نهايی مقابل رومانی قرار گرفت که مغلوب هنرنمايی گئورگ هاجی، کاپيتان اين تيم و ديگر بازيکنان رومانی شد و از دور رقابتها حذف شد.

در مرحله يک چهارم نهايی بجز برزيل، 7 تيم ديگر اروپايی بودند، بدين ترتيب تيمهای اروپايی که هيچگاه خارج از اروپا به جام دست نيافته بودند، شانس شان برای شکستن اين طلسم قديمی يک به هفت بود.

آلمان، ايتاليا، بلغارستان، رومانی، هلند، اسپانيا، سوئد و برزيل هشت تيم برتر اين مسابقات بودند.

در اين مرحله ايتاليا، برزيل و سوئد به ترتيب اسپانيا، هلند و رومانی را شکست دادند و به نيمه نهايی راه يافتند.

در چهارمين بازی اين مرحله آلمان، مدافع عنوان قهرمانی مقابل بلغارستان قرار گرفت که بلغارها موفق شدند با دو گل هريستو استويچکوف و يوردان لچکوف در کمال ناباوری آلمان را شکست دهند و به نيمه نهايی راه يابند.

در نيمه نهايی ايتاليا مقابل بلغارستان پيروز شد و برزيل، سوئد را شکست داد. بار ديگر ايتاليا و برزيل مانند جام 1970 در فينال مقابل هم گرفتند و اين بار هرکدام برای دستيابی به چهارمين جام به ميدان رفتند.

بازی فينال پس از 120 دقيقه بدون گل پايان يافت و برزيل موفق شد در ضربات پنالتی با نتيجه 3 بر 2 ايتاليا را شکست دهد و نخستين تيمی شود که چهار بار در جام جهانی به قهرمانی دست می يابد. اين نخستين بار بود که در بازی فينال، قهرمان جام را ضربات پنالتی پس پايان وقت اضافی مشخص می کردند.

در بازی رده بندی سوئد در يک بازی پرگل بلغارستان را شکست داد و به مقام سومی دست يافت.

هريستو استويچکوف کاپيتان تيم بلغارستان و اولگ سالنکو هر کدام با 6 گل زده به عنوان بهترين گلزنان جام شناخته شدند و فيفا روماريو مهاجم تيم ملی برزيل را به عنوان بازيکن برتر جام معرفی کرد.

در يکی از نادرترين اتفاقات تاريخ فوتبال، آندرس اسکوبار مدافع تيم ملی کلمبيا در بازی مقابل آمريکا گلی را به اشتباه وارد دروازه خودی کرد که منجر به شکست و حذف کلمبيا از بازيها شد. اين بازيکن پس از بازگشت به کلمبيا هدف گلوله هوادران افراطی فوتبال قرار گرفت و کشته شد.
فينال اين دوره که بين ايتاليا و برزيل برگزار شد به ضربات پنالتی کشيد. روماريو (وسط) از سوی فيفا به عنوان بهترين بازيکن شناخته شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
1998 فرانسه

جام 1998 نخستين دوره ای بود که تعداد تيمهای شرکت کننده از 24 تيم به 32 تيم افزايش يافت. به همين دليل سهميه آسيا نيز به 4 و 5 تيم افزايش پيدا کرد. ژاپن، کرواسی، جامائيکا و آفريقای جنوبی برای نخستين بار بخت خود را در جام جهانی آزمايش می کردند.

تيم ملی ايران پس از گذر از چندين مسابقه نفس گير در مرحله انتخابی آسيا تقريبا اميدش را از داده بود، چين؛ کره جنوبی، ژاپن و عربستان سعودی به جام فرانسه راه پيدا کرده بودند و برای ايران فقط يک شانس باقی مانده بود؛ شکست استراليا.

ايران در بازی رفت ميزبان استراليا بود که اين بازی يک بر يک به تساوی کشيد. در بازی برگشت ايران با توجه به گل خورده در زمين خود، برای رسيدن به فرانسه، نياز به برد و يا حداقل يک تساوی دو بر دو به بالا داشت. اين بازی که روی هشتم آذر 1376 در ملبورن استراليا برگزار می شد با تساوی 2 بر 2 دو تيم و صعود ايران پس از 20 سال به جام جهانی به خاطر گل زده بيشتر در خانه حريف، قطعا روزی تاريخی برای هواداران فوتبال ايران بود.

ايران در دور مقدماتی با تيمهای يوگسلاوی، آلمان و آمريکا هم گروه شد. دو باخت در مقابل تيمهای يوگسلاوی و آلمان و يک پيروزی مقابل آمريکا نتيجه کار ايران در اين جام بود. هرچند ايران نتوانست از گروهش صعود کند، اما موفق شد نتيجه بهتری نسبت به نخستين حضور خود در جام جهانی بدست آورد. حميد استيلی و مهدی مهدوی کيا دو بازيکنی بودند که برای ايران در مقابل آمريکا دو گل به ثمر رساندند.

در اين جام تيمها در 8 گروه 4 تايی تقسيم شدند که دو تيم نخست هر گروه به دور يک هشتم نهايی راه يافتند. 16 تيم صعود کرده اين بار ترکيبی نسبتا متعادل از تيمهای اروپايی و آمريکای جنوبی بود. نيجريه تنها تيم حاضر در 16 تيم برتر جام بود که به منطقه ای بجز اين دو قاره جهان تعلق داشت.

شگفتی ساز اين بازيها کرواسی بود که برای نخستين بار، مستقل از يوگسلاوی به بازيها راه پيدا کرده بود. در يک هشتم اين تيم رومانی را شکست داد و در مرحله يک چهارم نهايی مقابل آلمان قرار گرفت که با توجه به قهرمانی اش در جام ملتهای اروپای 1996 از مدعيان اصلی قهرمانی جام فرانسه محسوب می شد.

اين بازی با نتيجه 3 بر صفر به سود کرواسی پايان يافت و آلمان برای دومين دوره پياپی از رسيدن به نيمه نهايی جام جهانی باز ماند.

بجز کرواسی که در اولين حضور خود، توانسته بود به نيمه نهايی راه يابد، تيمهای برزيل، فرانسه و هلند ديگر تيمهای راه يافته به اين مرحله بودند.

در اين مرحله برزيل مقابل هلند در ضربات پنالتی به پيروزی رسيد و فرانسه ميزبان بازيها کرواسی را شکست داد.

در بازی رده بندی هلند و کرواسی به ميدان رفتند که کرواسی موفق شد با شکست دادن حريفش، به مقام سومی جام دست يابد.

بازی فينال بين برزيل و فرانسه برگزار شد و در مسابقه ای که بيشتر در اختيار تيم ميزبان بود، فرانسوی ها موفق شدند با سه گل مدافع عنوان قهرمانی را شکست دهند و برای نخستين بار در زمره قهرمانان جام جهانی قرار گيرند. پس از 20 سال، دوباره برگزار کننده بازيها توانست جام را در خانه نگه دارد.

داوور سوکر، مهاجم تيم کرواسی با 6 گل زده در صدر جدول گلزنان جای گرفت و رونالدوی برزيلی از سوی فيفا به کفش طلايی دست يافت.
فرانسوی های خوشحال؛ دوشان، زيدان، دسايی، ژورکائف و بلان پس از قهرمانی در خانه

shahabmusic
25-05-2006, 22:43
2002 ژاپن و کره جنوبی

نخستين دوره جام جهانی هزاره سوم ميلادی برای نخستين بار در تاريخ جام جهانی در خارج از دوقاره آمريکا و اروپا برگزار شد. همچنين اين دوره نخستين مسابقاتی بود که به طور مشترک در دو کشور برگزار می شد.

194 عضو فيفا برای وارد شدن به مرحله نهايی جام جهانی در مرحله انتخابی یه رقابت پرداختند. چهار تيم اکوادور، چين، سنگال و اسلوونی برای نخستين بار به اين مسابقات راه پيدا کردند.

از شگفتی های اين جام حذف فرانسه، قهرمان دور گذشته در دور مقدماتی بود که در گروهش تنها با کسب يک امتياز پس از تيمهای دانمارک، سنگال و اوروگوئه در قعر جدول جای گرفت.

در عوض تيمهای کمتر شناخته شده ای مانند ژاپن، ترکيه و کره جنوبی تواستند چهره قابل قبولی از خود به نمايش بگذارند.

ژاپن که در کنار کره جنوبی از امتياز ميزبانی سود می برد، بالاتر تيمهای بلژيک، روسيه و تونس با دو برد و يک تساوی به عنوان تيم اول گروهش صعود که در مرحله يک هشتم نهايی مغلوب ترکيه شد.

اما ترکيه و کره جنوبی با شکست دادن حريفان شان موفق شدند تا نيمه نهايی صعود کنند و به عنوان شگفتی سازان جام شناخته شوند.

ترکيه که فقط يک بار ديگر در سال 1954 در جام جهانی حضور داشته، اين بار برای رسيدن به نيمه نهايی پس از صعود از گروهش در مراحل بعدی بر تيمهای ژاپن و سنگال غلبه کرد و حريف برزيل در نيمه نهايی شد.

کره جنوبی نيز با کسب 7 امتياز بالاتر از تيمهای آمريکا، پرتغال و لهستان به عنوان تيم نخست گروهش صعود کرد و در مرحله يک هشتم و يک چهارم نهايی تيمهای صحاب نام ايتاليا و اسپانيا را شکست داد و عنوان پرافتخارترين تيم آسيايی را در تاريخ جام جهانی از آن خود کرد.

در نخستين بازی مرحله نيمه نهايی برزيل که يک بار در دور مقدماتی ترکيه را شکست داده بود، بار ديگر موفق شد اين تيم را شکست دهد ( 1-0) و برای سومين بار متوالی به فينال راه يابد. اين تيم برای رسيدن به نيمه نهايی بلژيک و انگلستان را شکست داده بود.

آلمان ديگر راه يافته مرحله نيمه نهايی که از سال 1990 به بعد نتواسته جايی در اين مرحله داشته باشد، پس از اينکه در گروهش اول شد، موفق شد با پيروزی بر پاراگوئه و آمريکا به اين مرحله راه پيدا کند. آلمان در نيمه نهايی موفق شد با نتيجه 1 بر صفر کره جنوبی را شکست دهد و به ديدار فينال راه پيدا کند.

در بازی رده بندی ترکيه در يک بازی نزديک 3 بر 2 کره جنوبی را شکست داد و سوم شد. گل هاکان شوکور در ثانيه يازدهم اين بازی سريعترين گلی است که در تاريخ جام جهانی به ثبت رسيده است.

بازی فينال بين دو تيم آلمان و برزيل در شهر يوکوهامای ژاپن برگزار شد. آلمان در صورت پيروزی نخستين تيم اروپايی می بود که می توانست به جام جهانی در خارج از اروپا دست يابد اما دو گل رونالدو، ستاره تيم ملی برزيل، رويای آلمانی ها را بر هم زد و بار ديگر طلسم قهرمان شدن اروپايی ها در خارج از اروپا بسته ماند.

برزيل با اين پيروزی، پنجمين قهرمانی اش را جشن گرفت و فاصله خودش را با رقيبانش آلمان و ايتاليا که سه بار جام را به خانه برده اند افزايش داد.

رونالدو با 8 گل زده بهترين گلزن جام جهانی از سال 1974 شناخته شد اما برخلاف دوره گذشته نتوانست از سوی فيفا به عنوان بازيکن برتر جام انتخاب شود و اين عنوان نصيب اليور کان کاپيتان و دروازه بان آلمانی شد.
رونالدو توپی را دور از دستان اليور کان، وارد دروازه آلمان می کند. دوگل رونالدو در مقابل آلمان در بازی فينال، پنجمين عنوان قهرمانی را برای برزيل به ارمغان داشت

*سینا*
27-05-2006, 09:58
تيم راه يافته به جام‌جهاني چند درصد شانس قهرماني در مسابقات جام جهاني 2006 آلمان را دارند؟
به گزارش ايسنا ، پس از برگزاري مسابقه‌ي فينال در نهم جولاي 2006 در برلين، تنها يک تيم مي‌ماند، که البته او هم قهرمان جهان است. 32 تيم در آلمان بر سر مهم‌ترين عنوان پيروزي درعرصه‌ي فوتبال جهان مبارزه مي‌کنند، که البته در اين ميان هواداران، مغلوب شدگان و حواشي نيز نقش مهمي خواهند داشت.
پيش از برگزاري مسابقات جام‌جهاني، شبکه‌sport1 از وضعيت موجود تيم‌ها اطلاعاتي را منتشر كرده و شانس قهرماني تيم‌هاي حاضر در جام‌جهاني را به شرح زير اعلام كرده است:

برزيل-85 درصد
اين تيم که 5 بار قهرمان جام‌جهاني شده است، از ستارگان فوتبال همانند کاکا، رونالدينيو و ديگران مملو است. براي فوتباليست‌هاي آن سرزمين هيچ پاياني وجود ندارد. تنها زماني که آنها «تيم» نباشند، يا تيم ديگري روز رويايي خود را پشت سر ‌بگذارد، مي‌توان آنها را متوقف كرد. اعتماد به نفس ، ايمان و عقيده‌ي آنها، به آنها قدرت و جسارت مي‌دهد.
آرژانتين- 75 درصد
پريرا مربي تيم برزيل، رقيب هميشگي آرژانتين، اين تيم را به عنوان تنها رقيب حقيقي تيم خود مي بيند. ساده لوحانه است كه گمان بريم وارثان مارادونا از قدرت تهاجمي کمي برخوردارند. چرا كه ستارگان جواني همچون مسي و يا افراد با تکنيکي مانند ريکلمه، خلاف اين را ثابت خواهند کرد.
ايتاليا-70 درصد
توتي براي مسابقات جام‌جهاني آماده است، به اين ترتيب ساكنان سرزمين چکمه‌اي هم مي توانند نفس راحتي بکشند. به اين دليل «لاجوردي پوشان» اولين مدعي جدي نمايندگان آمريکاي جنوبي هستند. ليپي سرمربي اين تيم تلفيقي از بازيكنان تكنيكي وقدرتي را گرد هم جمع آورده است. تنها نکته‌ي مبهم اين است، که رسوايي ليگ ايتاليا چه تاثيري بر روي آنها خواهد گذاشت؟
انگلستان-65 درصد
آيا موفق خواهد شد؟ حضور يکي از عناصر اصلي اين تيم، يعني وين روني براي مسابقات جام جهاني هنوز در پرده‌ي ابهام است. اوون، ديگر بازيکن تهاجمي اين تيم هنوز آمادگي کامل به دست نياورده است. چنانچه هر دوي آنها بتوانند در مسابقه حضور يابند، شانس قهرماني آنها بي گمان افزايش مي‌يابد. بکام، لمپارد، جرارد، بازيکنان اصلي و کليدي اين تيم هستند؛ اما، بدون حضور مهاجمان، کار بر آنها هم دشوار خواهد شد.
کرواسي-65 درصد
سفري در خواب؟ تيم زلاتكو کرانيکار مي‌تواند آن تيمي باشد که باعث شگفتي همگان شود. اگر کروات‌ها در دور مقدماتي ريتم و هماهنگي خود را پيدا کنند، در دورهاي بعدي همه چيز ممکن خواهد بود. بازي آغازين آنها برابر برزيل در روز 13 ژوئن حساسيتي بيش از يک بازي ابتدايي دارد.
آلمان-60 درصد
شايد آلمان‌ها توانايي و قدرت گذشته را نداشته باشند؛ اما هنوز تيم مدعي هستند و همين طور هم باقي خواهند ماند. برگزاري مسابقات جام‌جهاني در کشور خود، براي برخي ترس از شکست به همراه مي آورد، و براي برخي ديگر انگيزه‌اي بيشتر براي دستيابي به پيروزي. به علاوه يازده بازيکن کلينزمن همواره گروهي جنگنده و مهاجم بوده‌اند.
فرانسه-55 درصد
قهرمانان جام جهاني 1998 و جام ملت هاي اروپا 2000 پير شده‌اند ، و توان خود را از دست داده اند اما هنوز زيدان ، تورام و ويرا بازيکنان اصلي اين تيم هستند اما آيا اين مسئله براي بازيکنان خشن و جوان اين تيم کفايت مي‌کند؟ در مورد هانري و ترزگه لازم به صحبت نيست اما در مورد دروازه‌بان چنين نيست و سوالات بسياري مطرح است. آيا بارتز مي‌تواند پاسخگوي اعتماد دومنك باشد؟ شايد او قطعه گم شده‌ي اين پازل باشد.
هلند-50 درصد
«نسل طلايي» سيدورف، کلايورت و داويدز تنها يک قصه است. فان باستن نيز از حضور روي ماکاي چشم پوشي کرده است. علامت سوال پر رنگي كه برابر نارنجي پوشان قرار گرفته است ، هم‌گروه بودن آنها با تيم‌هاي آرژانتين و صربستان است كه وظيفه‌ دشواري را پيش روي آنان گمارده است.
اسپانيا - 40 درصد
آنها از زمان هاي قديم تيم مهم و برجسته اي بودند. اما، مقام چهارم در مسابقات جام جهاني 1950 در برزيل بالاترين مقامي بوده است که آنها تاكنون به دست آورده اند. دور مقدماتي براي آنها چندان دشوار نيست. اما، در بازي هاي مهم فقدان اتحاد و يکدستي در اسپانيايي ها احساس مي شود. به علاوه پست‌هاي مهم در باشگاه ها با بازيکناني که براي تيم هاي كشورهاي ديگر بازي مي کنند، اشغال شده است.
پرتغال- 35 درصد
بارسلونا، اينتر، منچستر يونايتد، چلسي؛ بازيکنان پرتغالي در باشگاه هاي برتر اروپا توپ مي‌زنند. از نظر بازي هاي فردي هيچ کس به پاي آنها نمي رسد. ولي اين را هم بايد در نظر داشت که بازي پرتغالي‌ها از مدت ها قبل در زيبايي کم نظير بوده است. اما، اگر آنها بُعد جنگجويانه خود را بازيابند، سپس....
چک -30 درصد
اين مسابقات قطعاً آخرين فرصت ستارگان قديمي چک است. بازيکنان کليدي و بازي ساز همچون ندود، کولر، پوبورسکي، اسميچر و گالاسک ديگر پا به سن نهاده اند. اما، اگر بار ديگر با تمام توان خود در زمين حاضر شوند، برخي چيزها ممکن خواهد بود. وليکن جام جهاني طولاني و پر فشار است، به همين علت کمبود حضور جوانان در اين تيم احساس خواهد شد.
صربستان و مونته نگرو- 25 درصد
از حوزه بالکان همواره فوتباليست هاي برتري بيرون آمده اند. بنابراين بعيد نيست، که در تيم صربستان هم چنين بازيکنان خارق العاده اي بازي کنند. با وجود تيم‌هاي آرژانتين و هلند ، آنان گروه خطرناک و مهلکي خواهند داشت.
کره جنوبي- 20 درصد
ده بازيکن اين تيم که در مسابقات جام جهاني کره حضور داشتند، در تيم كنوني نيز بازي مي‌كنند. کره اي ها همانند 4 سال پيش که مقام چهارم را کسب کردند، در زمين فوتبال به سرعت خواهند دويد. آيا خاطرات خوش جام جهاني 2002 باز هم تکرار خواهد شد؟ کسي چه مي داند؟
سوئد- 20 درصد
مردان ناحيه شمال، تاکنون بارها باعث حيرت همگان شده اند. آنان ترسي از تيم هاي بزرگ ندارند. دليلي هم براي آن وجود ندارد ، چرا که اگر سوئدي ها روز خوبي را آغاز کرده باشند ، مي توانند با اين تيم ها به خوبي رقابت کنند.
مکزيک -20 درصد
براي مکزيکي ها جام جهاني مي تواند بسيار سريع به پايان رسد. اگر در بازي ابتدايي با ايران آنان به پيروزي نرسند، بايد انتقادات بسياري را تحمل کنند. سرمربي تيم، لاولپه‌ي آرژانتيني و تيمش زير انتقادهاي شديدي قرار دارند. آيا خواهند توانست، که از زير اين انتقادها با موفقيت بيرون آيند؟
سوييس - 15 درصد
سوييسي ها تيم متحدي هستند. نقطه‌ي قوت تيم اتحاد آن هاست. در بازي هاي انتخابي جام جهاني آنان در برابر فرانسوي ها قرار گرفتند. در رده بندي تيم ها، اين دو باز هم در يک گروه قرار گرفته اند. پيروزي يا شکست؟ همه چيز ممکن است.
تونس - 15 درصد
از 5 تيم آفريقايي شرکت کننده،تونس يکي از تيم هايي است که تجربه‌ي زيادي از حضور در جام جهاني دارد. اگرچه ستاره اي در اين تيم بازي نمي کند. سرمربي رژه لمه مجموعه ي خوبي را دارد.
اوکراين - 15 درصد
آنها در نخستين حضورشان در جام جهاني به شوا و گلزني هاي او چشم دوخته اند.
آمريكا - 15 درصد
اگر آماده باشند ، بايد از آنها ترسيد.
لهستان -10 درصد
گهي پشت به زين، گهي زين به پشت. حريف اتريش در مسابقات انتخابي جام جهاني از نظر تهاجمي از قابليت بالايي برخوردار بود اما، از نظر دفاعي!!! براي آنان تفاوت در شيوه بازي لازم است، وگرنه حضور آنان در جام جهاني بسيار کوتاه خواهد بود.
اکوادور-10 درصد
اين تيم پس از سال 2002 براي دومين بار به دور پاياني راه يافت. اما، در برابر تيمي که افراد کمي از آن در باشگاه هاي خارجي بازي مي کنند، ابهامات زيادي مطرح است. کسي که قابليت هاي خود را در آمريکاي جنوبي به دست آورده است، نمي تواند بد باشد. اما زماني که اختلاف ارتفاع بسيار بين کويتو (2850 متر) و هامبورگ (35 متر) تأثير گذار باشد بنابراين شانسي باقي نمي ماند.
پاراگوئه-10 درصد
سه بار حضور در مرحله يک هشتم نهايي در سال هاي 1986، 1992 و 2002 بزرگترين موفقيت هايي بوده است که اين تيم به دست آورده است. والدز (برمن)، سانتاکروز و دوس سانتوس (بايرن) ستارگان اين تيم هستند. بودن آنها در ميان 16 نفر اول ممکن است. اما، سوئد و انگلستان مي توانند سدي در راه اين تيم باشند.
غنا - 10 درصد
در کنار تونس احتمالاً غنا قوي ترين تيم آفريقا است. «اسين» مرد محبوب غنايي‌ها و اروپايي‌ها از چلسي با کاپيتان آپيا (فنرباغچه) در ميانه‌ي زمين سر رشته‌ي امور را در دست دارند. اما اين که آيا ساير تيم‌ها همين توانايي را دارند ، سؤال برانگيز است.
ژاپن - 10 درصد
ژاپن تنها به دليل وجود زيکو مي تواند در برابر برزيل از انگيزه بالايي برخوردار باشد. همه آنها مي دانند که با ايمان و اعتقاد حتي مي توان کوه را جابجا کرد. اما، اين که آيا اين اعتقاد براي صعود به يک هشتم نهايي کفايت مي‌کند، بعيد است. به خصوص اين که هنگام حمله کمبود بازيگردان احساس مي شود.
آنگولا - 5 درصد
با وجود مکزيک، ايران و پرتغال مي توان گفت، که اين تيم هنگام قرعه کشي در موقعيت مناسبي قرار نگرفته است. بازي با پرتغال به قطع از جذابيت خاصي برخوردار خواهد بود. البته اگر برخي از بازيکنان خط دفاعي اين تيم مورد استهزا قرار نگيرند.
ساحل عاج- 5 درصد
با يک گل بهار نمي شود، با حضور دروگبا هم مقام به دست نمي آيد. اما اين تيم بازيکنان برجسته ديگري همانند ابوئه (آرسنال) و کالو (پاري‌ سن ژرمن) و چند بازيکن خوب ديگر را در اختيار دارد. اما هم گروه بودن با تيم هاي آرژانتين، هلند و صربستان و مونته نگرو اصلاً اتفاق خوشايندي نيست.
استراليا- 5 درصد
در مسابقات جهاني راگبي حتماً استراليايي ها شانس بيشتري خواهند داشت. اما، از آنجا که وسيله‌ي بازي گرد و نه بيضي شكل است، توانايي اعضاي تيم کاهش مي يابد. به علاوه استراليايي ها سختي هاي ديگري را هم بايد بر دوش بکشند. هري کيول، هنوز آماده نيست. اما، شايد مربي بدنساز بتواند اين مشکل را از ميان بردارد.
ايران - 5 درصد
علي دايي با تجربه و علي کريمي بازيکن باشگاه بايرن رکن تيم را تشکيل مي دهند اما اين که بدين ترتيب همه چيز رو به راه است، صحت ندارد. تجربيات بين المللي نه چندان خوب آنها ، بزرگترين عيب ايرانيان است. به علاوه مجتبي جباري ، يکي از بازيکناني که اميد بسياري به آينده اوست ، به علت آسيب ديدگي زانو از بازي در جام جهاني محروم شد.
عربستان صعودي - 5 درصد
افتضاح سال 2002 هنوز فراموش نشده است. باخت 8 بر صفر برابر آلمان هنوز در يادها زنده است. از بين بردن اين سرافکندگي در جام جهاني 2006 شهامت و جسارت بسياري مي خواهد. بين رقباي انتخابي جام جهاني و هم گروه هاي فعلي، اوکراين و اسپانيا تفاوت هاي بسياري وجود دارد.
کاستاريکا - 5 درصد
هيچ گاه نبايد اتفاقات خارق العاده را ناديده گرفت. حتي اگر آلمان در بازي آغازين به کاستاريکا ببازد، بازهم بايد روي لهستان و اکوادور حساب بيشتري باز کرد. اما زمان ورود به مرحله ي يک هشتم نهايي 1990 گذشته است.
ترينيداد و توباگو - 1 درصد
هيچ وقت نبايد گفت نمي شود. به همين دليل اصلاً 0 درصد وجود ندارد. به دست آوردن حتي يک امتياز براي آنان مي تواند شادي بسياري را به همراه آورد.
توگو- 1 درصد
به عنوان يکي از کلوني هاي سابق آلمان (تا زمان جنگ جهاني اول) توگو هم تا حدي ميزبان اين مسابقات محسوب مي شود. با وجود تيم هايي همچون فرانسه، سوييس و کره جنوبي در اين گروه، که البته توگو براي آنها اصلاً حريف محسوب نمي شود، به دست آوردن حتي يک امتياز هم براي آنها مانند به دست آوردن مقام است.

mirmohammadi
27-05-2006, 10:34
معمولاً درصد ها را يه جوري مي زنن كه جمعش بشه 100
ولي جمع اينا كه از 1000 هم بيشتره
پس اگه اونجوري مي نوشتن شانس ايران چقدر بود؟!

Behroooz
27-05-2006, 11:20
مربی ژاپن : برای قهرمانی به المان میرویم؟؟؟؟؟؟؟؟

Mahdi Hero
27-05-2006, 18:48
اما ما ميتونيم از گروهومون بالا بيايم

Dash Ashki
27-05-2006, 19:38
بازم خوبه 5 درصد به ایران دادند و الا ایران الان آخر بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن همه این شانس ها الکیه و در بازیها همه چی مشخص میشه

'POP'
28-05-2006, 01:55
ادامه ي مباحث جام جهاني در تاپيك :
آخرين اخبار ، رويدادها ، حوادث و حاشيه هاي جام جهاني2006
;)

'POP'
28-05-2006, 08:09
ادامه در اين تاپيك:
آخرين اخبار ، رويدادها ، حوادث و حاشيه هاي جام جهاني2006 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
;)

hesam
03-06-2006, 15:02
خبرگزاري موج - كليه دارندگان و خريداران محصولات فراسو و مشتركين اينترنت ندا رايانه مي توانند در مسابقه بزرگ پيش بيني نتايج جام جهاني شركت نمايند .

به گزارش خبرنگار موج، دارندگان محصولات فراسو با استفاده از اطلاعات موجود برروي كارت گارانتي محصولات شامل شماره سريال محصول و شماره گارانتي و همچنين مشتركين اينترنت ندا با شماره سريال كارت اينترنت و نام كاربري خود مي توانند در مسابقه شركت نمايند. لازم به ذكراست به همراه داشتن كارت گارانتي يا كارت اينترنت ندا در هنگام دريافت جوايز الزامي است.
علاقمندان مي توانند با ثبت محصولات متعدد، پيش بيني هاي متفاوت داشته باشيد و شانس برنده شدن خود را افزايش دهند.
مسابقات جام جهاني 2006 آلمان ، شامل 64 بازي است كه 48 بازي به صورت گروهي بوده و16 بازي نيز به صورت حذفي برگزار مي گردد. كابران براي شركت در اين مسابقه مي توانند با ورود به سيستم مسابقات فراسو، برنامه برگزاري مسابقات را ديده، نتايج بازي هاي هر روز را حدس زده و سپس آن را ثبت كنند.
تا 1 ساعت قبل از شروع اولين بازي هر روز امكان ويرايش نتايج وجود دارد، فردي برنده مسابقه روزانه مي شود كه مجموع امتيازات بدست آورده وي از بازي هاي آن روز بيشتر از سايرين باشد و در صورت تساوي امتيازات، فردي كه زودتر نتايج را به ثبت رسانده برنده اعلام مي شود.
هر روز از مسابقات يك برنده دارد، كه بيشترين امتياز روز را كسب كرده است، همچنين در پايان 25 روز فردي كه مجموع امتيازات هر روزش بالاتر از سايرين باشد به عنوان برنده جايزه بزرگ شناخته مي شود.
قابل ذكر است براي دسترسي به اطلاعات كامل مي توانيد به وب سايتworldcup.farassoo.com مراجعه نماييد.

چگونگي محاسبه امتيازات

- در 16 بازي اول، هر بازي حداكثر 10 امتياز دارد و به اين شكل محاسبه مي شود:
4 امتياز مربوط به نتيجه كلي بازي
2 امتياز مربوط به تفاضل گل
2 امتياز مربوط به گل زده تيم اول
2 امتياز مربوط به گل زده تيم دوم
- در 16 بازي دوم ، هر بازي حداكثر 15 امتياز دارد و به اين شكل محاسبه مي شود:
6 امتياز مربوط به نتيجه كلي بازي
3 امتياز مربوط به تفاضل گل
3 امتياز مربوط به گل زده تيم اول
3 امتياز مربوط به گل زده تيم دوم
- در 16 بازي سوم ، هر بازي حداكثر 19 امتياز دارد و به اين شكل محاسبه مي شود:
7 امتياز مربوط به نتيجه كلي بازي
4 امتياز مربوط به تفاضل گل
4 امتياز مربوط به گل زده تيم اول
4 امتياز مربوط به گل زده تيم دوم
- در 8 بازي يك هشتم ، هر بازي حداكثر 25 امتياز دارد و به اين شكل محاسبه مي شود:
10 امتياز مربوط به نتيجه كلي بازي
5 امتياز مربوط به تفاضل گل
5 امتياز مربوط به گل زده تيم اول
5 امتياز مربوط به گل زده تيم دوم
- در 4 بازي يك چهارم ، هر بازي حداكثر 35 امتياز دارد و به اين شكل محاسبه مي شود:
14 امتياز مربوط به نتيجه كلي بازي
7 امتياز مربوط به تفاضل گل
7 امتياز مربوط به گل زده تيم اول
7 امتياز مربوط به گل زده تيم دوم
- در 2 بازي نيمه نهايي ، هر بازي حداكثر 50 امتياز دارد و به اين شكل محاسبه مي شود:
20 امتياز مربوط به نتيجه كلي بازي
10 امتياز مربوط به گل زده تيم اول
10 امتياز مربوط به گل زده تيم دوم
10 امتياز مربوط به تفاضل گل
و باز ي فينال 75 امتياز دارد و به اين شكل محاسبه مي شود:
30 امتياز مربوط به نتيجه كلي بازي
15 امتياز مربوط به تفاضل گل
15 امتياز مربوط به گل زده تيم اول
15 امتياز مربوط به گل زده تيم دوم

فهرست جوايز ويژه دارندگان محصولات فراسو

"بازي" "جايزه(هرروز)"
16 بازي اول تيم هاي گروهي LCD15”
16 بازي دوم تيم هاي گروهي LCD17”
16 بازي سوم تيم هاي گروهي LCD19”
8 بازي مرحله 8/1 F Pack 5
4 بازي مرحله 4/1 F Pack 6
2 بازي مرحله نيمه نهايي F Pack 7
بازي رده بندي F Pack 8
بازي فينال FPC
بالاترين مجموع امتيازات براي نفرات دوم و سوم Notebook KN2
بالاترين مجموع امتيازات براي نفر اول سفربه چين NotebookZW9

فهرست جوايز مسابقه ويژه S&P

"بازي" "جايزه(هرروز)"
16 بازي سوم تيم هاي گروهي LCD17”
8 بازي مرحله 8/1 F Pack 53
4 بازي مرحله 4/1 F Pack 53
2 بازي مرحله نيمه نهايي F Pack 73
بازي رده بندي F Pack 83
بازي فينال LCD19”
مجموع ثبت S&P در مسابقات مصرف كننده Notebook
مجموع امتيازات خودرو پژو 206

"بازي" "جايزه(هرروز)"
16 بازي سوم تيم هاي گروهي LCD19”
8 بازي مرحله 8/1 F Pack 5
4 بازي مرحله 4/1 F Pack 6
2 بازي مرحله نيمه نهايي F Pack 7
بازي رده بندي F Pack 8
بازي فينال FPC
بالاترين مجموع امتيازات براي نفرات دوم و سوم Notebook KN2
بالاترين مجموع امتيازات براي نفر اول سفربه چين NotebookZW9

'POP'
03-06-2006, 21:19
اخبار مربوط به جام جهاني فوتبال فقط در اين تاپيك:

آخرين اخبار ، رويدادها ، حوادث و حاشيه هاي جام جهاني2006 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طبق مقررات و ضمن رعايت نظم انجمن ، اقدام به ارائه ي اخبار كنيد تا تاپيك خبري شما حذف نشود.
;)

linker
24-06-2006, 10:31
امروز ملی‌پوشان فوتبال کشور، مسئولان ورزشی و همراهانشان به ایران بازمی‌گردند. اما با نمایش ضعیفی که تیم ملی در سه دیدار ارائه کرد و با حاشیه‌های پرهیاهویی که تیم ایران را در تمام دوران اقامتش در آلمان همراهی می‌کرد بعید به نظر می‌رسد آنطور که بدرقه شدند، استقبال شوند.

تیم ملی بامداد روز شنبه، ۱۳ خرداد در حالی عازم فرانکفورت شد که بیش از پنج هزار نفر از دوستداران و هوادارانش در فرودگاه مهرآباد با شور و اشتیاق گردآمده بودند. در آن شب دادکان و نوآموز، رئیس و نایب رئیس فدراسیون با ماشین شخصی وارد محوطه و پیاده از میان مردم وارد سالن فرودگاه شدند تا فریادهای «دادکان دوستت داریم» را بشنوند و ضمن دادن وعده‌های خوش بگویند «مردم واقعا عاشق تیم ملی‌شان هستند».

بازیکنان هم برای رهایی از ازدحام از طریق آسانسور و دور از دسترس مشتاقان به سالن ترانزیت فرودگاه راهنمایی شدند. اما امروز نه از «دوستت داریم» خبری خواهد بود و نه از فرش قرمزی که بازیکنان قدم بر آن بگذارند. امروز مردم میان سرخوردگی و بی‌تفاوتی اگر هم چیزی بگویند بیشتر سرزنش و دشنام است.

چند روز پیش از آن بدرقه‌ی پرشکوه، مراسم تجلیلی از سوی دست‌اندرکاران صنف فرش برای تیم ملی برگزار شد و انگار اینان وضع تیم ملی را بهتر از مسئولان فدراسیون می‌شناختند! در مراسم تقدیر و تجلیل اتحادیه صنف فرش تهران سفیران پرتغال و مکزیک نیز حضور داشتند.

در این مراسم فقط سه فرش برای اهداء به حریفان به تیم ملی داده شد؛ ظاهرا صنف فرش می‌دانسته که ایران در همان دور مقدماتی حذف خواهد شد و یا شاید هم منتظر مانده تا برای دیگر بازی‌ها متناسب با حریف احتمالی فرش‌ها را سفارش بدهد. به هر حال این فرش‌های ۹۰ در ۱۰۰ سانتی متری همان هدیه‌های قاب گرفته‌ای هستند که علی دایی و گل‌محمدی کشان کشان به وسط میدان بردند و به کاپیتان‌های تیمهای مکزیک و پرتغال و آنگولا تقدیم کردند.

صادقی رییس اتحادیه‌ی صنف فرش تهران آن روز از جمله گفت که این مراسم به منظور «تجلیل از ورزشكاران و اعضای تیم ملی فوتبال و همچنین تبلیغ جهانی فرش ایران» برگزار شده است. اما این که چنین تدبیری، توانسته برای فرش و بازار کم‌رونق فرش دستباف ایران آبرویی دست و پا کند با توجه به آنچه گذشت محل تردید است. فراهانی رییس مجمع توزیع فرش درباره‌ی ویژگی‌های فرش‌های اهدایی گفت «در این فرش‌ها آرم جمهوری اسلامی، خورشید و ماهی، كبوتر و شاخه‌های زیتون كه همگی نماد آزادی، مودت و دوستی است» نقش بسته است.

در مراسم تجلیل که در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد وزیر بازرگانی، مسعود کاظمی، هم حضور داشت. او بعد از سخنان رئیس صنف فرش و محمد دادکان، گفت «از اتحادیه‌ی صادر كنندگان و فروشندگان و مركز ملی فرش ایران كه این فرصت را داد تا تب فوتبال به فرش برسد، تشكر می‌كنم. امیدوارم این مساله باعث رونق فرش ایران در جهان شود.»

وزیر بازرگانی پس از آن برای اینکه ارتباط تنگاتنگ بین فوتبال و فرش را به حاضران گوشزد کند به ذکر مشترکات این دو پرداخت. کاظمی در این مراسم گفت «ما در فرش سوز می‌بینیم و اگر سوختنی نباشد، هنری به این زیبایی آفریده نمی‌شود. قطعا در ورزش هم چنین سوزی وجود دارد و اگر آن نباشد، این افتخارهایی كه تا به حال در ورزش كشور به وجود آمده، ایجاد نمی‌شد.»

وزیر بازرگانی وجه اشتراک دیگر فرش و فوتبال را چنین بیان کرد «در فرش ایران، نظم وجود دارد و بی‌تردید در فوتبال ایران هم چنین نظمی وجود دارد. ما در تیم ملی ایران انسجام و یكپارچگی می‌بینیم.»

البته، گذشته از اين كه این نظم در فرش همه‌جای دنیا وجود دارد و فقط مختص فرش ایران نیست، نمایش تیم ملی فوتبال ایران در آلمان نه از سوز نشانی داشت و نه از نظم؛ سوختنی اگر بود به دل‌ها و چشم‌های میلیونها مشتاقی مربوط می‌شد که هر چه از دستشان برمی‌آمد کردند و هیچ، جز سرخوردگی پاسخ ندیدند.

سوز مردم از لجاجت مدیران و مسئولان تیم ملی است که به اعتراض‌های یکپارچه‌ی آنها هیچ توجهی نکردند. شاید وزیر بازرگانی بهتر بود وجوه تشابه را در کهنگی و کهنسالی برخی روش‌ها و مصالح کار می‌جست و نه در انسجام و نظمی که تیم ملی هیچ بهره‌ای از آن نداشت. نه، مردم برای این تیم فرش قرمزی نخواهند گسترد و چنین مسئولانی را از صمیم قلب دوست نخواهند داشت.

بهزاد کشمیری‌پور، گزارشگر صدای آلمان در تهران