PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال مقدماتی درباره استفاده از سیم کارت و موبایل

hajHasan
23-12-2006, 21:17
سلام
امروز یکی از اعضای خانواده بمن سیم کارتی که جدیدا گرفته بود , تحویل داد که ازش استفاده کنم ( سیم کارت دولتی ) اما مشکل اینه که من اصلا از این قضایای موبایل چیز خاصی نمیدونم.
چند تا سوال داشتم از خدمتتون. لطفا اگر براتون مقدوره , پاسخ دهید :

1- این سیم کارت , هنوز از بسته بندی اولیش خارج نشده. برای استفاده از آن , قرار دادنش در گوشی کفایت میکنه و خودش کار میکنه یا باید قبلش اقداماتی انجام بدهم تا فعال بشه ؟

2- جدا کردن سیم کارت از کارتی که روی آن است , احتیاج به رعایت نکته خاصی داره ؟ یک کارتی اندازه کارت تلفن هست که سیم کارت روی آن است. اصلا نمیدونم چه بلایی باید سرش بیارم !!

3- دو شماره Pin و Puk که همراه شناسنامه سیم کارت نوشته شده , به چه دردی میخوره ؟

4- این سیم کارت بنام من نیست. برای چه اقداماتی احتیاج به صاحب اصلی آن است و آیا من خودم می توانم فیش ماهیانه آنرا پرداخت کنم ؟

5- درباره رجیستر بودن گوشیها , صحبت فراوانی شده. من قصد دارم یک گوشی ارزان بخرم ( فعلا سونی اریکسون کا 310 آی در نظر دارم ) . توی پاساژ علا الدین , جایی میشناسین که رجیستر شده این گوشی را از اونجا بتوانم تهیه کنم ؟

6- برای اولین استفاده از گوشی , باید اونو شارژ کنم ؟

7- کلا چه اقدامات احتیاطی را باید رعایت کنم ؟

اگر سوالات من قبلا در تاپیکی پاسخ داده شده , شرمنده . فقط لینک اون تاپیک را برام بفرستید.

با تشکر

GsM
24-12-2006, 01:07
دوست عزیز شما سیم کارت رو از اون کارت جدا کنید و مشکلی هم پیش نمی یاد_اون و که تو گوشی گذاشتین از شما اون کد ها رو می خواد که باید بش بدین_برای پرداخت قبض هم نیاز به صاحب اون نیست فقط چون قبض به آدرس اون میره باید خودتون اون بگیرین_ در مورد رجیستر بودن گوشی هم به کلوپ سونی اریکسون برید_

hajHasan
24-12-2006, 01:49
آقا ممنون از بابت جوابت . لطف کردی.

hamid_hitman47
24-12-2006, 02:04
سلام
امروز یکی از اعضای خانواده بمن سیم کارتی که جدیدا گرفته بود , تحویل داد که ازش استفاده کنم ( سیم کارت دولتی ) اما مشکل اینه که من اصلا از این قضایای موبایل چیز خاصی نمیدونم.
چند تا سوال داشتم از خدمتتون. لطفا اگر براتون مقدوره , پاسخ دهید :

1- این سیم کارت , هنوز از بسته بندی اولیش خارج نشده. برای استفاده از آن , قرار دادنش در گوشی کفایت میکنه و خودش کار میکنه یا باید قبلش اقداماتی انجام بدهم تا فعال بشه ؟

2- جدا کردن سیم کارت از کارتی که روی آن است , احتیاج به رعایت نکته خاصی داره ؟ یک کارتی اندازه کارت تلفن هست که سیم کارت روی آن است. اصلا نمیدونم چه بلایی باید سرش بیارم !!

3- دو شماره Pin و Puk که همراه شناسنامه سیم کارت نوشته شده , به چه دردی میخوره ؟

4- این سیم کارت بنام من نیست. برای چه اقداماتی احتیاج به صاحب اصلی آن است و آیا من خودم می توانم فیش ماهیانه آنرا پرداخت کنم ؟

5- درباره رجیستر بودن گوشیها , صحبت فراوانی شده. من قصد دارم یک گوشی ارزان بخرم ( فعلا سونی اریکسون کا 310 آی در نظر دارم ) . توی پاساژ علا الدین , جایی میشناسین که رجیستر شده این گوشی را از اونجا بتوانم تهیه کنم ؟

6- برای اولین استفاده از گوشی , باید اونو شارژ کنم ؟

7- کلا چه اقدامات احتیاطی را باید رعایت کنم ؟

اگر سوالات من قبلا در تاپیکی پاسخ داده شده , شرمنده . فقط لینک اون تاپیک را برام بفرستید.

با تشکر

با سلام

1) خود سیم کارت فعاله و کار میکنه و مشکلی نداره

2) کار خاصی نمیخواد ...فقط با یه فشار کوچولو سیم کارت خارج میشه .....

3)وقتی سیم کارتو داخل گوشی گذاشتی و گوشی رو برای اولین بار روشن میکنی pin1 رو ازت میخواد که باید وارد کنی .........با pin 2 و puk 1,2 فعلا کاری نداری و اون واسه زمانییه که مثلا pin 1 رو اشتباه بدی و ........در کل مواقع اضطراری و فعال کردن بعضی از تنظیمات گوشی .....وقتی داری pin 1 رو میدی مواظب باش که اشتباه ندی چون اگه چند دفعه اشتیاه بدی ممکنه سیم کارتت بسوزه....

4) قبضه موبایلتو که میتونی پرداخت کنی ولی اگه خدای نکرده یه موقع گوشیتو دزدیدن و یا میخوای خطتتو قطع و یا وصل کنی و یا اینکه تغییر آدرس بدی و یا کلا از خدماتی از این قبیل استفاده کنی نیاز به مالک خط هست.......

5)به تاپیک مخصوص این موضوع مراجعه کنی کامل جوابتو میگیری.......

6) اگه گوشیتو یه بار کامل شارژ کنی بهتره........

7) واسه این موضوع به دفترچه راهنمایی که همراه سیم کارته مراجعه کنی کامل توضیح داده .....

موفق باشی.......

hajHasan
24-12-2006, 17:44
ممنون حمید جان که پاسخ دادید.

GsM
24-12-2006, 20:48
آقا ممنون از بابت جوابت . لطف کردی.

خواش میکنم

kiarash3500
26-12-2006, 01:40
با سلام

1) خود سیم کارت فعاله و کار میکنه و مشکلی نداره

2) کار خاصی نمیخواد ...فقط با یه فشار کوچولو سیم کارت خارج میشه .....

3)وقتی سیم کارتو داخل گوشی گذاشتی و گوشی رو برای اولین بار روشن میکنی pin1 رو ازت میخواد که باید وارد کنی .........با pin 2 و puk 1,2 فعلا کاری نداری و اون واسه زمانییه که مثلا pin 1 رو اشتباه بدی و ........در کل مواقع اضطراری و فعال کردن بعضی از تنظیمات گوشی .....وقتی داری pin 1 رو میدی مواظب باش که اشتباه ندی چون اگه چند دفعه اشتیاه بدی ممکنه سیم کارتت بسوزه....

4) قبضه موبایلتو که میتونی پرداخت کنی ولی اگه خدای نکرده یه موقع گوشیتو دزدیدن و یا میخوای خطتتو قطع و یا وصل کنی و یا اینکه تغییر آدرس بدی و یا کلا از خدماتی از این قبیل استفاده کنی نیاز به مالک خط هست.......

5)به تاپیک مخصوص این موضوع مراجعه کنی کامل جوابتو میگیری.......

6) اگه گوشیتو یه بار کامل شارژ کنی بهتره........

7) واسه این موضوع به دفترچه راهنمایی که همراه سیم کارته مراجعه کنی کامل توضیح داده .....

موفق باشی.......

ممنون توضیحات کاملی دادی

Mirzaie
28-12-2006, 05:00
دفترچه ارائه شده همراه سیم کارت رو بخون!

hajHasan
28-12-2006, 22:21
سلام
این قضیه دفترچه همراه سیم کارت مثل اینکه جدیه !
من در جوابی که حمید خان فرستاده بودن , دیدم اشاره ای به آن داشتند ولی فقط یک برگه تبلیغ شرکت مخابرات !! همراه سیم کارت هست بعلاوه شناسنامه سیم کارت.
اما ظاهرا این دفترچه حاوی اطلاعات مفیدی برای امثال منه.
امکانش هست این راهنما را بصورت پی دی اف از اینترنت پیدا کرد ؟ چون هیج راهنمایی همراه این سیم کارت داده نشده.

با تشکر