PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهندسی مکانیک!!

حامد منصف
23-12-2006, 10:52
سلام دوستان دیدم جای مهندسی مکانیک تو تاپیک روباتیک خالیه
من تازه فارغ التحصیل شدم اگه کمکی از دستم بر بیاد تو این زمینه در خدمتیم
موفق باشید . . .

Mirzaie
24-12-2006, 03:30
خیلی عالیه. البته اگر روبوتیک 3 مبحث اصلی داشته باشه یکیش مکانیک هست.

amir_hma
12-01-2007, 03:59
من سال سوم ساخت و تولید هستم.روی من هم حساب کنید.

amir_hma
12-01-2007, 04:04
خیلی عالیه. البته اگر روبوتیک 3 مبحث اصلی داشته باشه یکیش مکانیک هست.

به نظر شما مهندسی مکانیک نباید یک انجمن مستقل باشه.نه اینکه یک تاپیک توی انجمن الکترونیک.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

حامد منصف
12-01-2007, 15:28
سلام امیر جون درسته ولی اینجا یه سایت IT هست و برا بحثایه تخصصی تر بهتره از سایتهای مکانیک و مکاترونیک استفاده کنیم
مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی اگه میخوای انجمن مجزا باز کنی منم پایم

mehri_20
24-01-2007, 20:28
سلام من درمورد دینام اجزای دینام و جنس قطعات دینام طرز کار مختصر دینام یه اطلاعات مختصری می خوام تا جمعه
ممنون اگه سایت می شناسید معرفی کن بازم ممنون

morteza.dmh
26-01-2007, 12:38
:blush: من يه دانش آموزم و ميخوام يه ربات مسيرياب بسازم.تو گروه وظيفه ي مكانيكش به من افتاده .لطفاً هر كي ميتونه براي من يه طرح خيلي خوب مكانيك براي ربات مسيرياب بفرسته. قيمت قطعات هم مهم نيست.ايميل من:mdmh_13@yahoo.com ايام محرم بر همگي تسليت باشه. در ضمن ما از سريعترين موتور(1000دور در دقيقه)استفاده ميكنيم.

kavehtanhaeivash
26-01-2007, 14:28
تجاریه ، من هم امتحان نکردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kavehtanhaeivash
26-01-2007, 15:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول عضو شو

morteza.dmh
27-01-2007, 18:34
آقايون لطفاً هر چه سريعتر به من كمك كنيد. احتياجم شديده.شما كه اينقدر ادعا داريد لطفاً كمك كنيد!:sad:

حامد منصف
28-01-2007, 10:39
سلام مرتضی جان خسته نباشی
1- والا من یکی که اصلا ادعا ندارم فقط سرم شلوغه و دیر به دیر سر میزنم
2- بخش مکانیکی رباط مسیر یاب کار سختی نداره فقط 2تا سروموتور داره که بسته به برنامه ریزی آی سیش برای دور زدن یا یه چرخ متوقف میشه و اونیکی به راهش ادامه میده تا روبات بچرخه اگه هم پیچهاتون شدیدتره میتونین در یه مدت زمان خاص یکی از چرخها رو برخلاف اون یکی بچرخونین تا روبات حول مرکزجرمش بچرخه (تو این روش چرخش دقیقتره ولی سرعت پیشروی روبات میاد پایین) بقیه کارهای الکترونیکه
این مقاله هم تو سایت خودمه (روبات مسیر یاب بدون کنترلر):
اگه سوالی داری ما در خدمتیم

حامد منصف
28-01-2007, 10:41
سلام من درمورد دینام اجزای دینام و جنس قطعات دینام طرز کار مختصر دینام یه اطلاعات مختصری می خوام تا جمعه
ممنون اگه سایت می شناسید معرفی کن بازم ممنون

دوست عزیز این سایت اطلاعات جامعی داره یه سری بهش بزن

Mirzaie
28-01-2007, 14:18
سروو موتور که خیلی گرون بید جیگر!
استپی موتور هم میشه استفاده کرد و حتی موتور معمولی!!! در ضمن برای ساخت روبات نیمه هوشمند چاره ای جز استفاده از میکرو نیست!

mehri_20
28-01-2007, 17:40
ممنون حامد خان

Iron
02-02-2007, 18:59
مسیریاب یعنی یه خطو رو زمین دنبال می کنه؟

حامد منصف
04-02-2007, 08:28
مسیریاب یعنی یه خطو رو زمین دنبال می کنه؟

درسته ببین در جلوی روبات دو جفت سنسور نوری در دوطرف چپ و راست قرار میگیره تاوقتی خط مشکی بین این دوجفته روبات مستقیم میره وقتی خط پیچید مسلما یکی از سنسورها اونو رد یابی میکنی و به چرخ مربوط به خودش فرمان ایست میده تا روبات بچرخه به محض چرخش و وقتی خط دوباره بین دو سنسور قرار گرفت روبات حرکت مستقیم رو ادامه میده (البته یکم زیادی سادش کردم کمی پیچیده تر از اینه ولی با همین روال)

masoudkhsh
04-02-2007, 16:43
حامد جان خوشحالم که اینجا هم میبینمت
با سلام و خسته نباشيد همانطور که مي دانيد(البته جسارتا) نرم افزارهاي ارائه شده در اينترنت يا نسخه آزمايشي دارند يا دموي آنها در اينترنت هست که مشکل من حالت دمو يا نمايشي از کارکرد نرم افزاره.
نرم افزاري که من مي خوام دانلودش کنم نرم افزار تخصصيه و نسخه تريال نداره.من کلي گشتم اما فولشو تو اينترنت پيدا نکردم البته بعضي سايت ها ادعا کردن که فولشو دارند اما چون عضويت تو سايت پوليه و اعتباريه!؟؟؟؟
اولا ميخواستم ازتون کمک بخوام براي دانلود نرم افزار
ثانيا آيا اين سايتها قابل اعتماد هستند يا نه مثلا سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آدرس سايتي که مي خوام نرم افزار مربوطه رو دانلود کنم (يه پکيجه) اينه:
با تشکر

حامد منصف
05-02-2007, 11:11
سلام مسعود جان
آقا یادت رفت اسم نرم افزارو بگی و بگی چیکار میکنه شاید بشه نرم افزار مشابه پیشنهاد کرد
در ضمن من با اون سایت کار نکردم و نمیتونم در مورد امنیتش نظر بدم
یا علی

masoudkhsh
05-02-2007, 15:36
سلام حامد جان
این نرم افزار یه پکیجه که چند قسمت داره مکانیکی و اکتریکی
نرمافزاری با محیطی جالب باری نقشه کشی ساختمان و تجهیزات تاسیسات آن.
و محاسبه بارهای حرارتی و برودتی و لوله کشی و کانال کشی به صورت سه بعدی وکلی امکانات دیگر.
از carrier و نرم افزارهای مشابه بهتره.
راهی برای دانلود هست؟
لطفا کمک کنید

حامد منصف
06-02-2007, 11:59
با این حساب نرم افزار فوقالعاده ایه منم میخوام
و دنبالش میگردم
اگه پیدا کردم چشم حتما میگم
یا علی

masoudkhsh
06-02-2007, 17:28
با سلام و خسته نباشيد همانطور که مي دانيد(البته جسارتا) نرم افزارهاي ارائه شده در اينترنت يا نسخه آزمايشي دارند يا دموي آنها در اينترنت هست که مشکل من حالت دمو يا نمايشي از کارکرد نرم افزاره.
نرم افزاري که من مي خوام دانلودش کنم نرم افزار تخصصيه و نسخه تريال نداره.من کلي گشتم اما فولشو تو اينترنت پيدا نکردم البته بعضي سايت ها ادعا کردن که فولشو دارند اما چون عضويت تو سايت پوليه و اعتباريه!؟؟؟؟
اولا ميخواستم ازتون کمک بخوام براي دانلود نرم افزار
ثانيا آيا اين سايتها قابل اعتماد هستند يا نه مثلا سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آدرس سايتي که مي خوام نرم افزار مربوطه رو دانلود کنم (يه پکيجه) اينه:
با تشکر
یه سوال دیگه اینکه:::
شرکت هایی مثل علا الدین که انواع نرم افزارهای روز رو کرک شده دارند؟؟؟؟؟کلکشون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حامد منصف
08-02-2007, 13:33
من تو خود سايت برنامه يه دموي 19 مگابايتي دارم دانلود ميکنم تا ببينم چيه
در مورد سايت علاالدين هم متاسفانه اطلاعاتي ندارم
من در خدمتم خودمم دنبالشم به محض پيدا کردن همينجا اعلام ميکنم

amir_hma
31-03-2007, 12:25
آقا سلام اگه میشه درباره ی مکانیزم خشاب ها برام مطلب بذارید.

حامد منصف
02-04-2007, 11:22
کدوم قسمتشو میخوای؟
1. شلیک: در این عمل با کشیدن ماشه توسط یک مکانیزم (مکانیکی) که در اسلحه های مختلف متفاوت هست یک سوزن ضربه ای به ته گلوله میزنه و یه جرقه کوچیک ایجاد میکنه و با انفجار باروت درون خشاب گلوله که در نوک خشاب هست از تنها مسیر ممکن (جلو) شلیک میشه
2. تعویض خشاب : در اسلحه های غیر اتو ماتیک مانند تفنگهای قدیمی تر با عقب کشیدن (معکوس) گلنگدن خشاب خالی از اسلحه به بیرون پرتاب میشه ولی در اسلحه های اتوماتیک از فشار گاز داغ حاصل از انفجار باروت برای خارج کردن و مسلح کرد ن دوباره اسلحه استفاده میشه
امیدوارم بدردت بخوره

mohammad rahbar
28-04-2007, 11:24
سلام دوستان دیدم جای مهندسی مکانیک تو تاپیک روباتیک خالیه
من تازه فارغ التحصیل شدم اگه کمکی از دستم بر بیاد تو این زمینه در خدمتیم
موفق باشید . . .
من در این مورد

حامد منصف
29-04-2007, 00:21
با سلام خدمت دوست عزیز
این کلاچها معمولا از یک استوانه در خارج و چند کلاچ درگیر شونده در داخل که مجهز به فنر هستند تشکیل میشوند
و با توجه به موارد مصرف دستگاه با هم درگیر شده و انتقال قدرت میکنند.
به عنوان مثال میدونیم که به علت دوران نیرویی در راستای شعاع به عنصر دوران کننده وارد می شه که با سرعت زاویه ای نسبت مستقیم داره یعنی هر چه سرعت بیشتر بشه نیروی وارده هم بیشتر میشه
از همین خاصیت در این مکانیزم استفاده میشه و تا وقتی که سرعت به حد مجاز نرسیده نیروی کافی هم وجود نداره که فنر رو به اندازه کافی باز کنه تا کلاچ و استوانه خارجی درگیر بشن در حالتی که با افزایش سرعت این نیرو تامین شده و انتقال قدرت صورت مگیره از این نوع کلاچها در موتورهای سه فاز الکتریکی استفاده میشه البته در محل اتصال به قسمت مکانیکی که موتور نیروی حرکتشو تامین میکنه تادر ابتدای حرکت که سرعت پایینه به موتور فشار نیاد و بعد از دور گرفتن موتور اتصال برقرار بشه
امیدوارم بدردت بخوره