PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل گذاری رو سی دی

Admiral
18-12-2006, 19:35
سلام

من یه سی دی شامل یک سری عکس و Pdf دارم که می خوام روی سی دی قفل بزارم.

چون این سی دی رو دست افراد تقریباً مبتدی میدم فقط می خوام قفلی باشه که کاربر نتونه محتویات Cd رو داخل هارد کپی کنه و اگه جلوی اجرا از روی ایمیـج رو هم بگیره که دیگه خیلی خوب میشه !!

اگه نرم افزاری برای این کار میشناسین ممنون میشم لینک دانلودش رو برام بزارین.

شاید تاپیک های مشابهی در این مورد باشه ولی من سرچ کردم دیدم توی همه تاپیک ها عبارات قفل و Cd و..... هست و تاپیک های ایندکس شده هم تعداد صفحاتشون اینقدر زیاده که با این خط دایال آپ هفته ها باید وقت صرف کنم تا بتونم بخونمشون!

ممنون

mehdi_7070
18-12-2006, 21:14
تاپیک های ایندکس شده هم تعداد صفحاتشون اینقدر زیاده که با این خط دایال آپ هفته ها باید وقت صرف کنم تا بتونم بخونمشون!
خوب شما می تونید پست ها را سرچ کنید !!

SCC
18-12-2006, 21:21
با آلترا ایزو اطلاعات رو بزن توی یه پوشه بعد با همون برنامه مخفیش کن و حالشو ببر

Admiral
20-12-2006, 15:30
خوب شما می تونید پست ها را سرچ کنید !!

باور کن سعی کردم ولی نشد !

با آلترا ایزو اطلاعات رو بزن توی یه پوشه بعد با همون برنامه مخفیش کن و حالشو ببر

این کار رو کردم.یعنی پوشه اصلی رو مخفی کردم و رایتش کردم؛ولی حالا چطور بهش دسترسی داشته باشم؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی با UltraISO نمیشه ته CD رو باز گذاشت ؟!

mehdi_7070
20-12-2006, 16:33
ولی حالا چطور بهش دسترسی داشته باشم؟!
مي توني يك اتوران درست كني كه كاربر از طريق اتوران استفاده بكنه . اتوران هم بياد اين فايلها را اجرا كنه .

Admiral
20-12-2006, 18:20
مي توني يك اتوران درست كني كه كاربر از طريق اتوران استفاده بكنه . اتوران هم بياد اين فايلها را اجرا كنه .

سلام و ممنون

یعنی اتوران میتونه به اون فایل ها دسترسی داشته باشه؟! خوب امتحان میکنم!

فقط نمیشه کاری کرد که ته سیدی باز بمونه؟!

ممنون

mehdi_7070
20-12-2006, 19:15
یعنی اتوران میتونه به اون فایل ها دسترسی داشته باشه؟! خوب امتحان میکنم!
بله!
این کار فقط باعث مخفی شدن از دید کاربر (عادی) می شود و تغییر دیگری نمی دهد .
مثلا میتوانید آدرس فایل / فولدر را از طریق run ( منوی استارت ) فراخوانی کنید . میبینید که فایل / فولدر برای شما نمایش داده میشود .

Admiral
20-12-2006, 19:31
بله!
این کار فقط باعث مخفی شدن از دید کاربر (عادی) می شود و تغییر دیگری نمی دهد .
مثلا میتوانید آدرس فایل / فولدر را از طریق run ( منوی استارت ) فراخوانی کنید . میبینید که فایل / فولدر برای شما نمایش داده میشود .

آخه من امتحان کردم نشد !
از طریق CMD هم که DIR میگیرم پوشه مخفی رو نشون نمیده ولی وقتی اسمش رو می نویسم واردش میشه.
اما توی AddressBar نمیشه !

یه اتوران هم رو سیدی بود که دیگه عمل نکرد !
ممنون

sooshiyanet
20-12-2006, 19:37
مهدي جان در اين كار فرقي نميكنه كه اتوران با چه برنامه اي ساخته بشه ؟؟

آخه من اين كار و كردم اما مسير فولدر رو در اتوران ||| دادم و بعد فولدر ||| (( كه اجزاء اتوران در اون بود )) رو با Ultraiso

مخفي كردم اما بعد از اين كه CD رو گذاشتم تو CD ROM و خواستم اجزاء اتوران رو به كار ببرم Error ميداد كه

همچين فايلي پيدا نشد

(( برنامه رو با MMB ساختم ))

boy iran
20-12-2006, 22:19
اتو ران بهترین کار است دوست عزیز

SCC
21-12-2006, 00:07
مهدي جان در اين كار فرقي نميكنه كه اتوران با چه برنامه اي ساخته بشه ؟؟

آخه من اين كار و كردم اما مسير فولدر رو در اتوران ||| دادم و بعد فولدر ||| (( كه اجزاء اتوران در اون بود )) رو با Ultraiso

مخفي كردم اما بعد از اين كه CD رو گذاشتم تو CD ROM و خواستم اجزاء اتوران رو به كار ببرم Error ميداد كه

همچين فايلي پيدا نشد

(( برنامه رو با MMB ساختم ))

از روی اتوران چطوری مسیر دهی کردی؟

new_sra
21-12-2006, 11:08
يه پيشنهاد از من
براي pdf هات از شتاب كتابساز استفاده كن

sooshiyanet
21-12-2006, 13:14
از روی اتوران چطوری مسیر دهی کردی؟

اين طوري : CD>\|||\111.txt >

اما بعد كه فولدر ||| رو با Ultraiso مخفي كردم و CD رو رايت كردم وقتي توي اتوران ميخواست همين 111.txt رو

بخونه ، نميتونست فولدر ||| رو پيدا كنه و Error ميداد

moonomid
21-12-2006, 23:35
منم مشكل اين دوستم را دارم

تمام اين كارها را كه مي گيد براي مخفي كردن فايل ها هستش!

اما چه جوري مي شه سي دي را قفل كرد؟؟؟؟

SCC
22-12-2006, 00:23
اين طوري : CD>\|||\111.txt >

اما بعد كه فولدر ||| رو با Ultraiso مخفي كردم و CD رو رايت كردم وقتي توي اتوران ميخواست همين 111.txt رو

بخونه ، نميتونست فولدر ||| رو پيدا كنه و Error ميداد

خوب اگه نمیشه اینطوری مسیر نده اسم پوشه رو یکی از اسم های غیر مجاز مثل Aux بزار. مشکلت حل میشه;)

Admiral
22-12-2006, 10:46
سلام

من یه آتوران با دلفی برای سی دیم نوشتم و نتیجه گرفتم اگه فایل رو مستقیماً روی CD قرار بدیم و مخفیش کنیم نمیشه از طریق آتوران بهش دسترسی داشت وای اگه فایل رو داخل یه پوشه قرار بدیم و پوشه رو مخفی کنیم میتونیم بهش دسترسی داشته باشیم !

پوشه مخفی که داخل هارد کپی نمیشه پس قضیه نام های غیر مجاز چیه ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واسه محکم کاریه ؟!

SCC
22-12-2006, 12:33
شما چه از کاراکترهای غیر مجاز استفاده کنید و چه کلمات غیر مجاز یکی هست
بیشتر برای اینکه نشه روی هارد کپیش کرد استفاده میشه

sooshiyanet
23-12-2006, 19:03
دوستان من با همون MMB موفق شدم

اسم فايل رو كاراكتر نزاشتم و از كلمه هاي غير مجاز استفاده كردم

nul\aux\prn اينها 3 تا از اسم هاي غير مجاز براي فولدر هستن و من از اين ها استفاده كردم و MMB تونست اينا رو

بخونه

SCC
23-12-2006, 19:31
خوب این مشکل حل شد برید سراغ اصل مطلب که قفل گذاری بود

moonomid
23-12-2006, 22:36
منم موافقم

pcb.kh
27-12-2006, 09:23
سلام
این برنامه را من با مولتی مدیا ساختم
کافی با فایل کنارش کپی بشه در مسیر سی دی اون وقت هنگام اجرای سی دی قابلیت کپی ویندوز به طور
موقت غیر فعال میشه - برای امتحانش کافیه فایل اجرایی را کلیک کنید
این برنامه را برای سی دی های خیلی مهم استفاده نکنید چون کاربرهای حرفه ای میتونن ازش رد بشن
البته نسخه جدیترش راهم دارم میسازم که امنیت بالاتری داره ونمیشه غیر فعالش کرد
امیدوارم این یکی کارت را راه بندازه

فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

marmolak
27-12-2006, 11:31
میشه خیلی راحت تو processes ویندوز فایله ckiller رو غیر فعال کرد و عمل کپی رو انجام داد .یه راه بهتر بگید.

pcb.kh
31-12-2006, 06:24
خوب...من نگفتم این روش امنیت بالایی داره
فقط خواستم یک ایده داده باشم
اما به خاطر مارمولک خان یک کمی امنیتی تر درستش کردم

اگه این برنامه همراه یک دستور چک کننده برای یک سی دی مالتی مدیا یا اتوران باشه
ای بدک نیست جلو کاربرهای عادی را یک کم میگیره

CPKiller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sooshiyanet
03-01-2007, 17:52
Pcb.kh جون ميشه كمي در مورد اين فايلي كه گذاشتي توضيح بدي ؟؟

ميتونه از EXE هم محافظت كنه ؟؟

در Main Page (( اولين صفحه CD )) ريخته ميشه ؟

marmolak
03-01-2007, 18:38
خوب...من نگفتم این روش امنیت بالایی داره
فقط خواستم یک ایده داده باشم
اما به خاطر مارمولک خان یک کمی امنیتی تر درستش کردم

اگه این برنامه همراه یک دستور چک کننده برای یک سی دی مالتی مدیا یا اتوران باشه
ای بدک نیست جلو کاربرهای عادی را یک کم میگیره

CPKiller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز دستت درد نکنه برنامه قبلیت حالت کپی و پیست رو از کار می انداخت ولی این یکی رو سیستم من کاری انجام نمیده .میشه بگید کاربردش چیه؟؟

sooshiyanet
03-01-2007, 19:06
marmolak جان اما روي سيستم من كار كرد

شايد از ويندوزت باشه من از Sp 1 استفاده ميكنم

pcb.kh
04-01-2007, 07:03
این برنامه پس از اجرا قابلیت کپی و پرینت اسکرین ویندوز را به طور موقت غیر فعال می کند
و برنامه تاسک منیجر ویندوز نیز پس از بازشدن بلافاصله بسته میشود تا نتوان برنامه را از طریق پروسس بست
و برای امنیت بیشتر سی دی از سی دی رام بیرون میاد

نسخه کامل این برنامه که هنوز دارم روی آن کار میکنم قابلیت گرفتن ایمیج و رایت را هم از کار می اندازد

سوالی بود بپرسید

sooshiyanet
04-01-2007, 16:38
pcb.kh جان خيلي جالبه

ايشالا زود تر كامل بشه و موفق بشي

فقط يه مشكلي كه داره اينه كه ميشه با بعضي برنامه ها از توي Cd هر جي كه بخوايم و استخراج كنيم

اما از كار انداختن پرينت اسكرين و Task Manager هم ابتكار خوبي هست

persiankitty
04-01-2007, 16:51
سوالی بود بپرسید

دسترسي Admin مي خواد يا با Limited User كار ميكنه ؟
جلوي برنامه هاي رايت سي دي رو چرا ميخواي ببندي ؟

pcb.kh
05-01-2007, 05:55
دوستان خوبم اگر روش یا پیشنهادی برای بهتر شدن برنامه دارید بگید

برای جلوگیری از بسته شدن برنامه توسط نرم افزارهای مدیریت سیستم هم یک فکرایی کردم
اگه به هر طریقی این برنامه محافظ (نسخه اصلی) بسته بشه سی دی از سی دی رام خارج میشه

گفتید چرا برنامه باید جلو رایت را بگیره - خوب قفل سی دی که نگذاره از سی دی کپی و عکس بگیری و ایمیج
و رایت هم نشه گرفت به راحتی هم نشه غیر فعالش کرد فکر کنم در برابر کاربرهای عادی قفل خوبی باشه
البته هدف من ساخت قویترین قفل دنیا نیست که اگر هم بود نمیتونستم چنین کاری انجام بدم

در مورد ساخت از نظرات چند تا از دوستان کمک گرفتم که اگر اجازه دادن نام آنها را هم مینویسم

persiankitty
05-01-2007, 08:38
خوب قفل سی دی که نگذاره از سی دی کپی و عکس بگیری و ایمیج
و رایت هم نشه گرفت به راحتی هم نشه غیر فعالش کرد فکر کنم در برابر کاربرهای عادی قفل خوبی باشه

مخاطبين قفلها كاربرهاي عادي نيستند.

hakhamanesh
05-01-2007, 10:55
persiankitty راست ميگه مخاطبين قفلها كاربران عادي نيستند اگر هدفت ساخت قفليه كه جلوي كاربران عادي را بگيري بهت پيشنهاد ميدم بيخيال شو چون از اين جور قفلها كه نمونه خارجيش هم خيلي زياده به صورت رايگان در اختيار همه هست.

pcb.kh
06-01-2007, 07:10
اول اینکه منظور از کاربر عادی کسی هست که به زبانهای برنامه نویسی و اصول پیشرفته ویندوز مسلط نباشه
چون این برنامه با هیچ نوع کرک و کدی غیر فعال نمیشه
+
در راستای همین کارها هست که برنامه های خوب درست میشه و نقاط ضعف یک برنامه پیدا میشه
بعد هم من بیشتر میخواستم یک ایده داده باشم نه اینکه یک برنامه کامل بسازم هر چند همین برنامه هم در
صورت هم فکری و کار بیشتر احتمالا چیز خوبی میشد

به هر حال از دلگرمی و نظرات سازنده شمااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااا ممنون
چشم دیگه روی این چیزها وقت نمیگذارم - شما که میتونید وقت بگذارید و به ما هم یاد بدید

persiankitty
06-01-2007, 09:26
اول اینکه منظور از کاربر عادی کسی هست که به زبانهای برنامه نویسی و اصول پیشرفته ویندوز مسلط نباشه
چون این برنامه با هیچ نوع کرک و کدی غیر فعال نمیشه
+
در راستای همین کارها هست که برنامه های خوب درست میشه و نقاط ضعف یک برنامه پیدا میشه
بعد هم من بیشتر میخواستم یک ایده داده باشم نه اینکه یک برنامه کامل بسازم هر چند همین برنامه هم در
صورت هم فکری و کار بیشتر احتمالا چیز خوبی میشد

به هر حال از دلگرمی و نظرات سازنده شمااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااا ممنون
چشم دیگه روی این چیزها وقت نمیگذارم - شما که میتونید وقت بگذارید و به ما هم یاد بدید

منظور از بيان مشكلات برنامه اي كه نوشتيد ، سعي در از بين بردن ارزش زحماتي كه كشيديد نيست . اما شما بايد هنگام نوشتن چنين برنامه هايي به خيلي از چيزها دقت كنيد كه يكي از آنها رعايت حقوق مصرف كننده است. زماني كه كسي در سيستمي هنگام اجراي برنامه شما SoftICe نصب كرده باشد مطمئن هستيد كه اين شخص به دنبال بعضي از چيزهاست ، اما كسي كه به هر دليلي روي سيستمش Nero داشته باشد ، نمي توانيد بفرماييد كه به دنبال كپي سي دي هاي شماست . مساله ديگري كه در همين زمينه بايد مطرح كنم اين است كه قفل خوب معمولا قفلي است كه كاربر نهايي متوجه حضور آن نشود ( حداقل در هنگام اجراي نرم افزار اصلي ) ، يعني علاوه بر موضوع سازگاري ، امنيت و در پايان نهان بودن از ديد End User از معرفه هاي قفلهاي خوب دنيا هستند. به هر حال ديگه زياد روي نوشته هات وقت نميگذارم. صرفا دچار سو تفاهم شديد.

sooshiyanet
06-01-2007, 13:09
Persiankitty راست ميگه مخفي بودن چنين برنامه اي خودش خيلي مهمه

اما دوستان اشتباه نكنن اين يه قفل براي جلوگيري از رايت نيست فعلا

فقط از كپي و پيست شدن به دست افراد غير حرفه اي جلوگيري ميكنه

new_sra
07-01-2007, 07:13
عزيز از زحمتت متشكرم
همين كافيه كه شما اين كار رو كردي و زحمت كشيدي ولي درسته كه حرفه اي نيست و براي كاربران قفل گذار ساده به كار ميره ولي عزيزان گاماس گاماس
اول از چيز كوچك بعد ميريم به هدف هاي بزرگ تر
خودش هم گفت كه كار تموم نشده و نسخه هاي بعدي در كاره
در ضمن كساني كه كمكت كردن در كد نويسي هم لطف بفرماييد ممنون ميشم