PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحي تشخيص دهنده مزه در ربات

MSnet
16-12-2006, 10:03
سلام بچه ها
من ميخوام يه روباتي بسازم كه ميتونه مزه منظورم : تخلي و شوري و شيريني و ... را احساس بكنه.
از رشته هاي الكترونيك و كامپيوتر و شيمي خواهشمند هستم به من اطلاع دهند با تشكر از شما دوستان

Moje RengeR
16-12-2006, 12:30
شما با اهم متر مقاومت رو در محلوهای ترشو شور و... اندازه بگیر وبرای ربات تعریف کن فکر کنم جو اب بده اما حساسیتش کمه برای بالا بردن حساسیت باید ازph سنج دیجیتالی استفاده کنی

Mirzaie
17-12-2006, 17:46
سنسورهای تشخیص الکل در بازار هستند ولی برای مزه باید حالتهای مختلف رو بررسی کنی ...

MSnet
18-12-2006, 10:02
سنسور تشخيص دهنده الكل به درد من نميخوره من به دنبال يه ماده ايي هستم كه به صورت حفره عمل بكنه يعني دقيقا مثل نيمه هادي ها.
من دارم روي يه ماده تحقيق ميكنم كه ملكولهاي مواد شيرين و مواد شور را به طرف خودش ميكشونه مثل يه آهن ربا كه آهن را به خودش جذب ميكنه.
درون حفره ها بايد يك ديپي اينجچ قرار بدم كه توان اسكن داشته باشه.
زماني كه مواد را جذب ميكنه بتونه اسكن بكونه و متوجه بشه حفره ها پر شده و بر روي مانيتور تايپ بكنه نوع مواد را.
حالا براي اين كار به مشكل هست اينكه اگر يه موادي داديم كه هم شور و هم شيرين بود اونوقت بايد چه كار بكنم
مهم اين هست ممنون ميشم يه راه حل به من نشون بديد

Mirzaie
19-12-2006, 03:35
سنسور تشخيص دهنده الكل به درد من نميخوره من به دنبال يه ماده ايي هستم كه به صورت حفره عمل بكنه يعني دقيقا مثل نيمه هادي ها.
من دارم روي يه ماده تحقيق ميكنم كه ملكولهاي مواد شيرين و مواد شور را به طرف خودش ميكشونه مثل يه آهن ربا كه آهن را به خودش جذب ميكنه.
درون حفره ها بايد يك ديپي اينجچ قرار بدم كه توان اسكن داشته باشه.
زماني كه مواد را جذب ميكنه بتونه اسكن بكونه و متوجه بشه حفره ها پر شده و بر روي مانيتور تايپ بكنه نوع مواد را.
حالا براي اين كار به مشكل هست اينكه اگر يه موادي داديم كه هم شور و هم شيرين بود اونوقت بايد چه كار بكنم
مهم اين هست ممنون ميشم يه راه حل به من نشون بديد
تو این که پروژه مشکلیه شکی نیست ولی بیشتر از اینکه کار شما با الکترونیک باشه با شیمی هست. البته شما قصد دارید که در نهایت یک سنسور تشخیص مزه بسازید که دانشمندان زیادی از جمله ژاپنی ها کارهای زیادی در این زمینه انجام دادن. بهتره منابع خارجی رو بررسی کنی تا راه رفته رو دوباره طی نکنی! در واقع اختراع چرخ فقط یکبار رخ داده و بعد از اون هرکی چرخ ساخت میگفتن که قبلا ساخته شده!

hadikazemi
19-12-2006, 08:40
من یه سایت دارم که پر از انواع سنسور ها هست ... البته الان همراهم نیست چون خونه روی کامپیوترم آدرسش هست و من الان دانشگاهم.. رفتم خونه یه نگاه می ندازم اگه چیزی گیرم اومد بهت می گم فردا ...

MSnet
19-12-2006, 08:51
متشكرم از راهنمايي هاي شما دوستان من از آقاي ميرزايي هم متشكرم كه راهنمايي هاي زيادي به من ميكنند

hadikazemi
20-12-2006, 09:02
من آدرس سایت رو پیدا نکردم ... ولی یه سری Pdf در مورد این سنسورا پیدا کردم .. اینجوری که از اینها معلومه چندان کار ساده ای هم نیست ... اگه به نظرت به دردت می خوره بگو برات آپلود می کنم .

MSnet
20-12-2006, 10:53
اگر آپلودشون بكنيد ممنون ميشم

Mirzaie
20-12-2006, 18:42
متشكرم از راهنمايي هاي شما دوستان من از آقاي ميرزايي هم متشكرم كه راهنمايي هاي زيادي به من ميكنند
خواهش میکنم. من همیشه از فکرهای بزرگ خوشم اومده ... تا فکر بزرگی در کار نباشه کار بزرگی رخ نخواهد داد.
چقدر شعار دادم. ما ایرانی ها عادت داریم!

amin_k700
21-12-2006, 19:36
همه چیز ممکنه.بستگی به پشتکار شما داره . به امید خدا جواب می گیری .

hadikazemi
22-12-2006, 09:58
سلام
شرمنده فایلها دیر شد .. آخه فایلها روی MP3player من بود که 4 شنبه دزدیدن ازم ... ناراحت نباش .. از PDF ها یه Backup روی درایو خصوصی دانشگاهم دارم .. فردا صبح در اولین فرصت برات آپلود می کنم !
البته یه دعایی بکن دزد MP3player پشیمون بشه !!!

hadikazemi
24-12-2006, 08:24
سلام
شرمنده دیر شد .. نت دانشگاه دیروز خراب بود ...
این هم لینک برای دانلود 5 تا PDF در مورد سنسور های مزه !
امیدوارم به دردت بخوره !;)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mirzaie
25-12-2006, 04:51
سلام
شرمنده دیر شد .. نت دانشگاه دیروز خراب بود ...
این هم لینک برای دانلود 5 تا PDF در مورد سنسور های مزه !
امیدوارم به دردت بخوره !;)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون. دوست خوب واقعا نعمته.