PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در راه اندازی Adsl

borlandology
14-12-2006, 20:57
سلام
من مودم ADSL Router Modem Asus که ADSL2+vرو ساپورت میکنه
55 تومن مایشو دارم
امروز بعد از 2ماه انتظار!! اومدن واسم وصل کنن (از سپنتا, دو نفر ابله اومدن. چرا؟ بقیشو بخون)
بقول یارو اینترنت تا پشت مودم میومد اما رد نمیشد
جالب اینکه Ping میکرد اما هیچ Pageی باز نمیشد روی لپ تاپ امتحان کردیم باز هم همین بود
بعد با مودم خودش که فقط USB بود امتحان کرد 3سوت همه چی جواب داد و اوکی شد
قابل توجه اینکه مودم من Asus AM602 Lan-USB هست که بهم پیشنهاد شد بگیرم (میگن سرعت Lanبالاتر از USB هست)
اما یه جورایی انگار یارو بلد نبود Configش کنه چون میدونید که این مودمها خودشون برای تنظیم, کنسول دارن که پر از Optionهای مختلف هست
رو مودم Gateway و DNS تنظیم میکنه !!!!!
ور داشته آنتی ویروس رو Disable میکنه, میگم چه ربطی به این بدبخت داره که Disableش میکنی !
میگه با یکی از برنامه هات Conflict داره !
آخرش گفت مودم رو میبرم تو شرکت تنظیم میکنم شبنه میارم (اینم از شانس کوفتی ما !!)
هرچی بود از اون کنسول گیج کننده مودم بود
حالا از دوستان کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟ راه حل چی پیشنهاد میکنید؟
آیا واقعا سرعت USB کمتر از Lan هست؟ اگه نیست برم عوضش کنم

MaFia
16-12-2006, 01:04
آیا واقعا سرعت USB کمتر از Lan هست؟ اگه نیست برم عوضش کن

اصلا چنین چیزی نیست
سرعت یکی هست
فقط لن خوبیش این هست شاید تو ویستا بشه درایور لن مادربورد پیدا کرد بعد ها
ولی برای مودم احتمال شاید یه مقدار کمتر باشه
ولی کلا از نظر سرعت
اصلا چنین چیزی نیست سرعت ها دقیقا یکی هست

saviss
16-12-2006, 01:26
اصلا چنین چیزی نیست
سرعت یکی هست
ولی کلا از نظر سرعت
تائیدمیشه......منم با ispجدیدم همین مشکل رودارم.....مودم خودم USBبود که باید یه آدم واردOptionهاشو تنظیم میکردودقیقا مثل مورد شما ISPجدیدمن چون نمیتونستن تنظیمش کنن فعلا مودمو بردن وجاش مودمLANبهم دادن موقتا.....اما متاسفانه کارت شبکه م درگیرمودم شده وبرای استفاده از شبکه مجبورم گاهی وقتا مودم رو قطع کنم:sad:
ولی درمورد مودم هایusbباید بگم برای یکی که مثل من سیستم هاش شبکه هستن usbبهتره چون LANخودش درگیر کارهای شبکه س ومودم هایLANمیان وشبکه رو ازت میگیرن(مگه اینکه یه سوئیچ هم بخری براش)

borlandology
17-12-2006, 00:14
سلام
ممنون از جوابا
اون مشکل با تعویض کابل RJ11 تلفن حل شد !!
حالا دوتا سوال
Adapter مودم اگه همیشه تو برق باشه مشکلی ایجاد نمیشه ؟ مثلا اینکه داغ کنه یا بسوزه؟
و اینکه از قرار معلوم این Splitterکه رو مدوم دادن خرابه چون تلفن بدجوری خرخر میکنه راهی برای اطمینان100% از خراب بودنش وجود داره؟ اگه بخوام یکی دیگه بگیرم اینم مثل بقیه چیزا مارک خاصی داره یا همش مثل همه!؟

Mahdi Hero
17-12-2006, 00:24
تائیدمیشه......منم با ispجدیدم همین مشکل رودارم.....مودم خودم USBبود که باید یه آدم واردOptionهاشو تنظیم میکردودقیقا مثل مورد شما ISPجدیدمن چون نمیتونستن تنظیمش کنن فعلا مودمو بردن وجاش مودمLANبهم دادن موقتا.....اما متاسفانه کارت شبکه م درگیرمودم شده وبرای استفاده از شبکه مجبورم گاهی وقتا مودم رو قطع کنم:sad:
ولی درمورد مودم هایusbباید بگم برای یکی که مثل من سیستم هاش شبکه هستن usbبهتره چون LANخودش درگیر کارهای شبکه س ومودم هایLANمیان وشبکه رو ازت میگیرن(مگه اینکه یه سوئیچ هم بخری براش)

خوب ساويس جان چرا شما اينکارو ميکنی 2 تا کارت شبکه رو سيستم نصب کن درست ميشه
منم الان هم تو شبکم هم adsl استفاده ميکنم

saviss
17-12-2006, 00:39
سلام
ممنون از جوابا
اون مشکل با تعویض کابل RJ11 تلفن حل شد !!
حالا دوتا سوال
Adapter مودم اگه همیشه تو برق باشه مشکلی ایجاد نمیشه ؟ مثلا اینکه داغ کنه یا بسوزه؟
و اینکه از قرار معلوم این Splitterکه رو مدوم دادن خرابه چون تلفن بدجوری خرخر میکنه راهی برای اطمینان100% از خراب بودنش وجود داره؟ اگه بخوام یکی دیگه بگیرم اینم مثل بقیه چیزا مارک خاصی داره یا همش مثل همه!؟
آداپتورمودم هم کمترممکنه خراب بشه مگه اینکه خودش مشکل پیداکنه
اسپلیتر رو میتونی پس بدی(جزو وظائفشونه که پس بگیرن.......این جریان RJ1چیه؟اگه ممکنه یه راهنمائی بکن.....من هم توی ADSLجدیدم مشکل دارم....یه نمه سرعتش گاهی وقتا کم میاره.......ماله کابله؟منکه کابل اختصاصی دارم ...یعنی ممکنه که بازم مشکل داشته باشم؟

خوب ساويس جان چرا شما اينکارو ميکنی 2 تا کارت شبکه رو سيستم نصب کن درست ميشه
منم الان هم تو شبکم هم adsl استفاده ميکنم
مهدی جان کارت های شبکه من آن بورده........سیستم هام هم شبکه هستن...باورکن .....والا دیگه خسته شدم بسکه خرج این سیستم هام کردم.........ترجیح میدم مودم USB نصب کنم تا بازم سوئیچ بخرم........
چندتا آخه؟:puke:

divoonejoon
17-12-2006, 01:10
من تو شبکه استفاده میکنم با سوییچ واسه مودمم هیچ مشکلی پیش نیموده از جهت کند شدن سرعت یا در گیر شدنش با شبکه ... با 256 سرعت dlام ثابت حدود 30-32 و گاهی بیشترم میشه ... فقط این مشکل خش خش رو هم تو تلفن بعضی مواقع دارم ... راه حل بر طرف کردنش چیه؟ فکر نمی کنم از splitter باشه .. ممکنه از چیز دیگه ای باشه؟و 1 چیز دیگه ... من ip static می خوام بگیرم ... کلا دوستان پیشنهاد می دن یا نه ... من شنیدم هر 1 دقیق تا 16 ویروس امکان آلودگی سیستم داره... درسته یا نه؟ممنون می شم راهنماییم کنید .

f4l2z4d
17-12-2006, 22:42
مگه به کاربرای خونگی بیشتر از 128 هم میدن ؟

divoonejoon
18-12-2006, 01:13

واسه چی ندن دوست عزیز؟ مگه هر قانونی هست اجرا میشه؟ من 1 ماهه 256 گرفتم ترکونده تو دانلود تازه تا چند روزه دیگه با 1 مقدار جزیی که بیشتر میشه هزینه ... ip static قراره بهم بدن ....

Mahdi Hero
18-12-2006, 01:19

عزيزم اينا همش خالی بنديه الان من که با چند تا از رفيقام شبکه کرديم دستگاهامنو
البته با وپ و آنتن اينکارو کرديم با هم ديگه شریکی adsl 1 مگ سپنتا رو گرفتيم و داريم خيلی راحت
باهش کار ميکنيم

f4l2z4d
18-12-2006, 15:49
من تو قزوینم شرکت صبا اینجا Adsl گرفتم اصلا حال نمیده ! شبا ساعت 3 تا 8 صبح مجانیه یعنی حجم نمیندازه . قبلا 512 شبا میداد الان شده 128 مسخرس :(((

cyruscyrus
05-02-2007, 11:40
اصلا چنین چیزی نیست
سرعت یکی هست
ولی کلا از نظر سرعت

جناب آقای مافیا! سلام
منهم از سپنتا مودم ASUS AM602 گرفتم که البته همه میگن مودم خوبیه. ولی علیرغم اینکه قبلا بهشون گفته بودم که ویندوز وستا دارم و اونها هم گفتند مشکلی نیست!! از نصب اون عاجز موندند و حالا میگن یا درایورش رو از اینترنت پیداکن یا ویندوز روعوض کن. میخواستم بدونم که با استفاده از پورت لن مادربورد (که در ویندوز نصب شده)میشه این مودوم رو راه اندازی کرد یا باید قید ویستای عزیز رو زد و برگشت به همون ویندوز مسخره XP؟

با تشکر از راهنمایی شما

MEMA
05-02-2007, 12:15
خیلی بی معرفتی.من همون به قول تو ویندوز xp مسخره رو دارم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا که ویستا داری ما xp دارا رو مسخره میکنی؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ای بی مرام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cyruscyrus
05-02-2007, 13:38
بابا شما چقدر حساسید
منظورم اون بیل گیتس کلاهبردار بود که سیستم عامل آشغال رو به خورد مردم میده. تازه ویستا که مال پولدارا نیست. با یه گیگ رم و یک کارت 128 و یه Cpu 2.6 بالا میاد. پیشنهاد میکنم نصبش کنید و تازه بفهمید سیستم عامل یعنی چی. واسه همینه که من دلم نمیاد پاکش کنم.

adameh_bahal
07-02-2007, 11:57
Edited ...

farshad86
03-05-2007, 01:56
جناب آقای مافیا! سلام
منهم از سپنتا مودم ASUS AM602 گرفتم که البته همه میگن مودم خوبیه. ولی علیرغم اینکه قبلا بهشون گفته بودم که ویندوز وستا دارم و اونها هم گفتند مشکلی نیست!! از نصب اون عاجز موندند و حالا میگن یا درایورش رو از اینترنت پیداکن یا ویندوز روعوض کن. میخواستم بدونم که با استفاده از پورت لن مادربورد (که در ویندوز نصب شده)میشه این مودوم رو راه اندازی کرد یا باید قید ویستای عزیز رو زد و برگشت به همون ویندوز مسخره XP؟

با تشکر از راهنمایی شما

از طریق لن وصل کن هیچ مشکلی نداری! البته اگه کارت شبکت رو شناخته باشه که 99.99% شناخته!اینطوری راحت تر هم هستی و هیچ موقع توی هیچ سیستم عاملی لازم نیست درایور پیدا کنی و نصب کنی و ... فقط یه تنظیم tcp/ip داره